Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Muudatus tankla kütustes bio jama lisamine
PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Apr 2018 13:43 
Eemal

Tekkis küsimus,kuidad möjub paadi mootorile see bio solgi lisamine kütusesse.
Vöi on kaaskodanikud köik 98 peale üle läinud?
https://m.postimees.ee/section/519/268559

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Muudatus tankla kütustes bio jama lisamine
PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Apr 2018 14:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Vanadel mootoritel võib hakata probleeme tekitama. Tihendid karpas hävivad jms võib juhtuda. Uutel ilmselt suure tõenäosusega suht savi kuni asi jääb max 10% sest mujal ilmas see juba amsest ajast nii. Aga kütusepaaki hakkab senisest ohtramalt vett kogunema - etanool seob vett ja sinna põhja see loksuma võibki jääda kuni mootor selle kätte saab sealt ja streigi välja kuulutab. Nii et taalvehooldusele tuleb lisatööd ja kallinemist

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Apr 2018 15:42 
Eemal

Mul oli kunagi biokütusele (80% bioetanool) sobiv USA auto. Siis huvi pärast uurisin, mis vahe on ainult bensiini jaoks mõeldud mootoriga. Selgus, et on vägagi palju vahet. Näiteks olid sellel spetsiaalsed kütusevoolikud ja pihustid. Väidetavalt ainult bensiini jaoks mõeldud mootorites annavad need biokütuse korral otsad. Seega oleks soovitav ka paadimootorites kütusevoolikud ja pihustid ja ilmselt ka kütusepumbad ära vahetada. Kuigi ainult 10% lisamine vast veel väga kiiret hävingut ei põhjusta. Iseasi kuidas jääb mootori seadistustega? Kas ka kütuse etteandmine ja süütenurk tuleb ümber seada? Eespool nimetatud auto sai ise aru, mis kütusega tegemist ja korrigeeris neid näitajaid automaatselt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Apr 2018 18:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Vôtke rahulikult! Kuhugi ei kao ka praegu müügilolev 5% biolisandiga kütus, seda vôite ükskôik kui vana paadivurri kütuseks kasutada. Suurem osa alates 2014 toodetud paadimootoritest joovad suurima heameelega ka 10% etanoolisisaldusega bensiini, paljudel"kapoti" peal ka sellest teavitav kleeps ja kasutusjuhendis ka märge. Seda viimast küll üks endast lugupidav isane enamasti ei tudeeri paraku. Ja kôige lôpuks- E10 bensiinist on vôimalik kôikse etanool edukalt välja filtreerida ja saadav kärakas on veel kordades odavam kui Lätis. 8)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Apr 2018 20:24 
Eemal

Parim nõu mida mina tean - aga kahjuks kõik ei ole ingliskeelne

http://www.e10bensiini.fi/en
http://www.e10bensiini.fi/files/211/E10 ... 3_2011.pdf

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Apr 2018 09:37 
Eemal

Niipalju kui mina aru saan, siis 95e10 tulekuga on Yamahasse (2012) lihtsam 98 tankida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Apr 2019 08:19 
Eemal

kuidas võiks olla see väikemootori bensiin kasutamine 2t paadimootoris, õli on kehva? muidu oleks nagu murevabam, säilib kaua jne

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Apr 2019 10:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Oleks tore kui selliseid rahamehi meite maal leiduks kes seda endale lubada saaksid. Oleks kahtlemata parim valik.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Apr 2019 12:30 
Eemal

Ma ei ütle et see ilmtingimata rahameheks olemise indikaator peab olema - inimene võibolla käib 5L kankuga kolm korda kalal, paat tiksub ja süda rahul no mida veel vaja :D

Minul oli üllatus, et "kodusadama" tanklale on Alexela veebilehel tekkinud kütuse numbriks 98. Ja veel sügisel tankisin sealt 95 ja mõtlesin et miks krt nad 98 ei paku. Kõne Alexelasse ja kinnitati üle et tehti vahetus kuna vist järjest rohkemad seda soovivad viidates just etanoolile jne.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Apr 2019 13:42 
Eemal
Kasutaja avatar

QSilver kirjutas:
Ma ei ütle et see ilmtingimata rahameheks olemise indikaator peab olema - inimene võibolla käib 5L kankuga kolm korda kalal, paat tiksub ja süda rahul no mida veel vaja :D

Minul oli üllatus, et "kodusadama" tanklale on Alexela veebilehel tekkinud kütuse numbriks 98. Ja veel sügisel tankisin sealt 95 ja mõtlesin et miks krt nad 98 ei paku. Kõne Alexelasse ja kinnitati üle et tehti vahetus kuna vist järjest rohkemad seda soovivad viidates just etanoolile jne.

See kes 5L kankuga 3x merel käib võib ju vabalt 98 bensiiniga edasi sõita. Tilgutab sealt kankust peale täpselt niipalju kui vaja. Miks ta peaks ca 5,- eur/liiter eribensiiniga sõitma jääb sinu jutust selgusetuks. Eelmine aasta polnud sadamates pointi müüa 98E kuna sel ajal müügil olnud 95E5 sobis kõikidele mootoritele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Apr 2019 13:56 
Eemal

kallis ta on jah, seda tean, kuid säilimise ning mugavuse eest võib maksta kui kulub vähe.
Kahtlen kuna(selle 2tpuhul 2%õli), mis õli sinna segatud on?(või peaks 3% siis paadi õli juurde segama?) kas see paadimootorile sobilik? eeldan et seal pigem mingi saeõli vms? või peaks võtma seda 4ja taktilise bensiini ning õli ise juurde segama?
samuti kuidas on selle aspeni bensiini ja tava bensiini segamine? mõtlen, et tõesti kui pikk sõit ees, siis laseks tavalist juurde.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Apr 2019 15:56 
Eemal

grandboat kirjutas:
QSilver kirjutas:

See kes 5L kankuga 3x merel käib võib ju vabalt 98 bensiiniga edasi sõita. Tilgutab sealt kankust peale täpselt niipalju kui vaja. Miks ta peaks ca 5,- eur/liiter eribensiiniga sõitma jääb sinu jutust selgusetuks. Eelmine aasta polnud sadamates pointi müüa 98E kuna sel ajal müügil olnud 95E5 sobis kõikidele mootoritele.

Vat mina ei tea miks ta peaks või kas ta peaks, inimesed on erinevad, igaühele oma, ja ma pole sugugi kindel et kõigil on erinevate valikute kaalumisel hind esikohal. Mõni vbl ei lähtu mitte ainult sellest mis sobib vaid mida ta tahab, seda nii kütuse kui veel paljude muude asjade puhul. Tahab sõita valmissegatud asjaga no las sõidab, inimesel on süda rahul.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid