Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Johnson 20 hp
PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Mai 2018 13:03 
Eemal

Panen siia juurde ka oma "garaažinurga" kogemuse.
Mul oli vastupidine probleem. Nimelt sissepritsega motorollerile soovitati SAE õli (mootor ise segas). Kuid niiske ilmaga hakkas mootor jupsima, kuni seismajäämiseni. Õlis oli tekkinud emulsioon, mis oli selline kleepuv mass, mis ummistas kõik augud ja küünla. Hakkasin asja uurima ja erinevaid õlisid katseliselt veega segama, et selgitada milline tulemus tekib. Parima sain just Marine Outboard 2T õliga, mida kasutan ka päramootoris. Pärast selle õli kasutuselevõttu olen unustanud rolleri tõrked ja moori võimsus ka justkui tõusis. Kuna ka päramootoris tuleb suht niiske õhk põlemiseks peale, siis sellepärast ongi seal kasutusel Marine õlid.

Ehk oli sellest kogemusest kellelegi kasu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Mai 2018 15:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Miks peaks soovitama karteriõli panna 2T bensiini hulka, jääb arusaamatuks. On ju ometi olemas kõik variandid hankida ja segada õiget 2 T õli.
Muide, mis asi on SAE õli? Ma saan aru, et mõeldud on õli, mis käib mootori karterisse. Aga SAE ei tähenda muud kui Society of Automotive Engineers. SAE on õli viskoossuse klassifitseerimise tähis.
Vabandage mu tähenärimist :wink:

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Mai 2018 15:58 
Eemal
Kasutaja avatar

SAE õli on eriti suure ja tähtsa mootorsae õli :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Mai 2018 21:59 
Eemal

Nii kui ikka on asjal kaks poolt.Ühel pool on - ütleme näiteks YAMAHA kontsern kõige oma konstrueerimisbüroode ja katsetehaste ning -laboratooriumitega.Mina ei tea,kuipalju kõrgesti koolitatuid insenere,tehnikuid, keemikuid jne osaleb näiteks ühe paadimootori väljatöötamisel ja katsetamisel enne kui YAMAHA ütleb selle kohta kogu maailmale - はい (yes)
Teisel pool on meil sell kes on õppinud Tihemetsas Niva kombaini või Helme maakutsekoolis JUMPs koppa ja sõnnikulaotaja ehitust.Isegi nendest vähestest tundidest kui räägiti mootorikütusest ( konkreetsemalt 3 liiki nafta,bensiin A-72 ja A-76) ja määrdeainetest (3 liiki solidool, AC-8 ja AC-10) oskasid nad poppi teha või tunnis magada.
Ja nüüd on see meie Tihemetsa /Helme sell siin(koos selle vankaga videol) kõige targem ja teeb maha kõik rohelistega eesotsas maailmatasemel inseneridest rääkimata.
Bravo.
P.s manuaal on talle sama kui piibel, mida isegi kätte ei võeta,lugemisest rääkimata.Parem kui sellist ei olegi.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid