Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kaatri ostu soov
PostitusPostitatud: Reede, 11 Jaan 2019 15:49 
Eemal

Klõpsisin lingid kiirelt läbi, kõige esimene on kõige parema (klassi võrra suuremale kaatrile iseloomuliku) layout'iga - wc, üks magamiskoht lisaks ka deki all - ülejäänutel neid ei ole.
Aga see esimene on piltide järgi üsna väsinud.

Mõistlikum lähtuda ikkagi tehnilisest seisukorrast ja valida selle järgi, kui sa ise ei taha algatuseks kohe ulatuslikke renoveerimistöid tegema hakata.

Sõiduomadustelt on nad kõik sarnased, mugav sõita u. kuni 5 m/s tuulega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 11 Jaan 2019 22:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Torkas silma, et mitmega neist meie merele asja ei ole: jahutus - makeavesi

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 11 Jaan 2019 23:41 
Eemal

Sama mis i.k. "fresh water cooling", tähendab lihtsalt kahekontuurilist soojusvahetiga jahutussüsteemi. Väline kontuur käib ikka sellega misiganes parasjagu parda taga juhtub olema.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 11 Jaan 2019 23:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui see nii on ja mitte vastupidi...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Jaan 2019 10:56 
Eemal

Minu tagasihoidlik arvamus on et soomlase müügikuulutuses makeavesi/merivesi sõnale väga palju tähelepanu pole vaja pöörata, somm paneb selle sinna vastavalt sellele kui kanget kohvi hommikul jõi või kas ta sõidab järvistul või saarestikus. Tihti kirjutatakse veel kuulutusse et käin küll sõitmas saarestikus aga tagasi tulen alati jõkke nii et mootor saab alati läbi pestud. Ei usu mina et neil ühelgi kahekontuuriline jahutus oleks ...a mine tea.

Mina pakuks et jäta oma nimekirja 3-4 tk alles, võta kaks vaba päeva ning hea taskulamp ühes ja mine vaata võimalikult kõva kerega isend...on selgroog mille peale ehitada. Mootorid on peale 25...30 aastat nii ehk naa projektikad kui vähegi mere peale tahad minna.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Jaan 2019 19:16 
Eemal

90% vanadest bensukatest on ilma soojusvahetita ja merevesi käib läbi ploki.
Kui on OMC jalg, siis ma vaataks, et käigud kenasti koormuse all lülituvad (seda raske kontrollida maa peal, aga üldiselt kang peab vabalt liikuma ja süütekatkestus peab toimima). Selline mootor ei pruugi olla projekt, aga mingi arusaam tehnikast peab olema.
Kui asjast midagi ei jaga, siis ma soovitan talvel mitte paati osta. Suvel saad proovisõitu teha/viib omanik sind proovisõidule. Siis on lootust, et sõidab vähemalt mõnda aega sama hästi/halvasti kui ta ostuhetkel sõitis. Praegu ostes ei ole õrna aimugi, kas üldse sõidab.

Ahjaa, mingit projekti pole mõtet otsida. Kui 30a vana ameeriklast kuskilt otsast lahkama hakkad eesmärgiga "natuke enne hooaega kõpitseda", siis on kindel, et järgmised paar hooaega vee peale ei saa.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Jaan 2019 21:56 
Eemal

flm kirjutas:
90% vanadest bensukatest on ilma soojusvahetita ja merevesi käib läbi ploki.
Kui on OMC jalg, siis ma vaataks, et käigud kenasti koormuse all lülituvad (seda raske kontrollida maa peal, aga üldiselt kang peab vabalt liikuma ja süütekatkestus peab toimima). Selline mootor ei pruugi olla projekt, aga mingi arusaam tehnikast peab olema.
Kui asjast midagi ei jaga, siis ma soovitan talvel mitte paati osta. Suvel saad proovisõitu teha/viib omanik sind proovisõidule. Siis on lootust, et sõidab vähemalt mõnda aega sama hästi/halvasti kui ta ostuhetkel sõitis. Praegu ostes ei ole õrna aimugi, kas üldse sõidab.

Ahjaa, mingit projekti pole mõtet otsida. Kui 30a vana ameeriklast kuskilt otsast lahkama hakkad eesmärgiga "natuke enne hooaega kõpitseda", siis on kindel, et järgmised paar hooaega vee peale ei saa.

See märge magevesi või merevesi on sommil pandud selle järgi kus ta sõidab paadiga (järv või meri). Kuid jah, projektikat ei otsi. Paat peab selle hooaja (2019) ära sõitma. Talvel aega nokitseda.

Olen oma ostu plaaninud märtsi algusesse. Kuid kui sobivat siis ei ole tuleb otsinguid jätkata. Mul nii meeletult kiire pole (5 aastat juba luban, et see aasta ostan :D ). Ja Jätkuvalt ootan ka foorumlastelt pakkumisi.
Tingimusteks vöörikajut ja min. V6 mootor 175hp sisepära. Hind kuni 7000€.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2019 03:31 
Eemal

Enamus somme paistab kasutavat termineid ikka nii nagu muu maailmgi, kuigi mõni imelik võib ehk ilmselt vahel sisse juhtuda küll :wink:
https://www.volvopentashop.com/epc/fi-F ... =1532/1961
https://kalastus.com/keskustelu/kaikkea ... 3%A4hdytys
jne: https://www.google.com/search?q=makeave ... 3%A4hdytys

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2019 10:40 
Eemal

Aga ära piirdu soomlastega, vaata ka näiteks Saksast. Kaugusest ei maksa väga ära ehmatada, pakun et puhas toomiskulu on sealt isegi väiksem kui kuskilt Kesk-Soomest või kust tuua koos laevapiletitega (autorongi pikkus 10...12m ja kõrgus 2,4m).
Vaata ebay-kleinanzaigen.de ja sealt boote und bootzubehöhr ja pane asukohaks sealt kuskilt Saksa ülemisest otsast piirkonnad ja saad samamoodi kaks tuhat vastet.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2019 12:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Ärge kohe maha lööge, aga lähtudes eeldustest:
1. 2019 peab ära sõitma
2. minimaalselt V6 175 hj
3. hind KUNI 7000 EUR
...on see juba eos totaalselt p...kukkunud projekt.
Andku jumal siinkohal armu ja tõstagu ühe näite põhjal, et erand saab loodud ja eksimine on minupoolne.
Lihtsalt, 15+ aastat igapäevaselt paatide juures viibinuna, ei suuda neid roosasid prille endale enam ette panna.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2019 17:17 
Eemal

caarel kirjutas:
1. 2019 peab ära sõitma
3. hind KUNI 7000 EUR
Andku jumal siinkohal armu ja tõstagu ühe näite põhjal, et erand saab loodud ja eksimine on minupoolne.
Lihtsalt, 15+ aastat igapäevaselt paatide juures viibinuna, ei suuda neid roosasid prille endale enam ette panna.

Kohe maha ei löö, aga kui spetsiaalselt veidi kiuslik olla siis võiks ju veidi mögiseda et näe omakasu peal väljas vms :D
...mis aga ei tähenda et jutus iva sees ei oleks. Mõnu sellisest paadist esimese hooga ette ei kujuta tundvat (kunagi kujutasin vägagi ja etteruttavalt võiks öelda et ettekujutuseks see jäigi), pigem on tegemist ikkagi projektiga mis kunagi valmis ei saa, sest järgmist viit tonni ropsuga sisse pole visata ja kui jupikaupa teha siis teisest otsast mädaneb kiiremini edasi kui esimesest otsast teha jõuad. Kui aga tahad et sellest paadist saaks päris sinu oma paat siis hakkavad varsti kõik asjad häirima - mootori hädasid ajad taga nagu tuult väljal, kere nagiseb ja praod jooksevad kui ämblikuvõrk, vöörikajuti hallitavate patjade ja paneelitaguste peale saaks allergoloog südari, polstrite tagustest vineeridest....neid ei ole enam, istmed on pragulised ja polstrites on elu, vineer põrandas, ahtripeeglis ja stringerites on vineer veel ainult arheoloogi jaoks, kellad armatuuris on niikuinii tummad jne jne....a muidu on kõik ülejäänud korras! Kust ma seda tean? No ikka ise järgi proovitud ja kõrvalt nähtud.

Teisest küljest, kui võtta kogu Soome paadipark siis täiest lampi pakun et selle paadipargi keskmine hind ongi ehk 5K kuni 7K kanti?? Ja näe kõik sõidavad. Tõele au andes, vöörikajutiga 175 v6 jne jne keskmine hind vist ikka jõudsalt üle 7k?

Edit: ei tea kas kannataks võrdlust kui paneks joonele 89 aasta 600 tuhat sõitnud Audi 100, 88 aasta 700 tuhat sõitnud bmw 530 ja 90 aasta 800 sõitnud Ford Scorpio (parafraseerides kaatriteemat vöörikajutiga ja äge minek) ning näppe väga kiirelt mustaks ei tahaks teha? Usuks? Ostaks? Kestaks järgmiste jõuludeni? Võibolla....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2019 19:18 
Eemal

100% nõus eelmise kahe postitajaga. Selle raha eest ei saa murevaba paati mis vastaks etteantud tingimustele. Ja sarnaselt caarlile ei ole mina samuti näinud mitte ühtegi sellist odavat vanemat ameeriklast mis lõppkokkuvõttes ei osutuks projektiks ja lõpuks peavaluks. Vahet pole kust ta on ostetud, otse USAst, Soomest, Eestist või kust iganes. Analoogseid lugusid nähtud hulgim viimase 18 aasta jooksul.
Aga äkki õnn naeratab ja leiadki korraliku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2019 23:31 
Eemal

https://mobil.blocket.se/annons/varmlan ... t/80872245

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 15 Jaan 2019 23:00 
Eemal

QSilver kirjutas:
caarel kirjutas:
1. 2019 peab ära sõitma
3. hind KUNI 7000 EUR

Teisest küljest, kui võtta kogu Soome paadipark siis täiest lampi pakun et selle paadipargi keskmine hind ongi ehk 5K kuni 7K kanti?? Ja näe kõik sõidavad. Tõele au andes, vöörikajutiga 175 v6 jne jne keskmine hind vist ikka jõudsalt üle 7k?

Edit: ei tea kas kannataks võrdlust kui paneks joonele 89 aasta 600 tuhat sõitnud Audi 100, 88 aasta 700 tuhat sõitnud bmw 530 ja 90 aasta 800 sõitnud Ford Scorpio (parafraseerides kaatriteemat vöörikajutiga ja äge minek) ning näppe väga kiirelt mustaks ei tahaks teha? Usuks? Ostaks? Kestaks järgmiste jõuludeni? Võibolla....

Ma olen püüdnud neid viimaseid postitusi lugeda mitmeid kordi ja üritanud leida sealt uusi vastuseid endale. Kuid hetkel ei ole sealt uut midagi tulnud. Mul on väga hea meel, et te jagate oma mõtteid :)

Ford Sierra 2.0 doch GT 91a. (ostsin 2008a sõitsin kuni 2010a.) esimene auto. Kulu 60 EEK õõtsabuksid, 2 õlivahetust.
90a Audi 80 oli mul 5 aastat tagasi! Meeletult hea auto. Kasutasin seda terve aasta (igapäevaselt) ja remondiks kulus 80€ (varuosad).
BMW 530 TD 99a. Sõitsin 04.2017-10.2018 Kulu 0€.
Neid autosid võin kinnisilmi soovitada sõbrale ja tutavale. Vastus- kestavad järgmiste jõuludeni, isegi üle järgmisteni.

Seega ilmselt autosid ei ole mõtet võrdlusesse võtta. Või kui need on võrreldavad nende paatidega, siis on see parim uudis mida kuulnud olen.

Ma olen saanud selle teemaga oma kõik vastused. :) Ma tänan teid. Kui tekkib lisa küsimusi, siis küsin. Loodan, et märtsi alguses saab paadi ära tuua ja alustata hooaega merel :)

Ja endiselt olen avatud foorumlaste pakkumistele.

Ette tänades
Ilmar

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 15 Jaan 2019 23:32 
Eemal

Tegelikult oleks täitsa huvitav ja ehk ka hariv selle teemaga edasi minna ses mõttes, et kui diili mõnega neist ära oled teinud siis siia killukesi postitada kuidas tegelikult asi välja kukkus - oled rahul ja näpud puhtad, ehk kas jõuludeni või mitte?

PS. Antud valikust jätaks sõelale Sea Ray-d. Miks? Ei tea miks, lihtsalt jätaks.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: