Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Päravurri soetamisest
PostitusPostitatud: Reede, 28 Dets 2007 12:53 
Eemal

Olen saanud aru eestlase paadimootori eelistustest niimoodi:
Yamaha ,Honda tippklass, ülejäänud lihtsalt mootorid nig Selva paras ankruks panna.
Kuidas see tegelikult on seda tahakski teada.
Plaanis soetada 40-50 hp mootor.
Omanud 15 hp Hondat 6hp Suzukit, honda kvaliteedi koha pealt küsimusi eriti pole.Suzuki töötab ka hästi kuni läheb milleski esinduse abi vaja siis njah... mõtetu, sestap Suzukit eestis ei vaata.
Yamuga samuti lood selged,tuttavad kellel selline olemas need on rahul.Plussik korralik hoolduse pool.
Nüüdseks aga tekkinud EFI mootorid.Yamaha saadaval ainult EFI-na,
Hondal kohe efi tulemas võibolla veel laos ka karpaga olemas.
Juhul kui karpaga hondat veel saadaval kumba siis nüüd eelistada, kas sissepritset või karburaatorit,palju see kütusekulus ja hoolduses tunda annab ?
Niipalju kui uurinud olen 2T ja otsesissepritse jääb valikust välja,minu eelistused kindlalt 4T .http://www.kipparilehti.fi/ajankohtaist ... uopuu.aspx
Nüüd jäi silma,et Mercury veel ennast esile upitamas, ennem nagu selle peale ei mõelnud aga kui Silver-i tootja Honda mootorid Mercury vastu vahetas,siis see nagu paneb kukalt sügama.
Kui korralik tootja vahetab meie turul nö "tippmootori" "järgmise klassi" mootori vastu välja, see näitab ju ka Mercury kvaliteeti,või on see lihtsalt Mercury marketingi strateegia ,soodus hind edasimüüjale= soodus komplektihind= suurem turg.

Kellel on kogemusi Mercury omamisega?
Mis vahe on (Integrated Dry Sump) Mercury, (Wet Sump) Honda ja Yamaha.

Või on nii,et uus mootor on uus ja sõida millega tahes.....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Dets 2007 16:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Silver läks Mercury peale üle peale omanike vahetust. Uute omanike gruppi kuulub nimelt ka see samune mustakaaneline ja oma särk on ikka ihule lähemal.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Dets 2007 00:29 
Eemal

Suurt hinnavahet ei ole enamvähem tegijatel markidel. Suzuki varuosade kohta, kui liiguvad samakiirelt, kui motikatel ,siis APPI! Osade mootorite kohta ju spetsid ütlevad, et kaaned ja värv on erinev, aga sisu üks. Ei ole aru saanud, miks Mercuryt justkui peljatakse, sest kasutatuna on neid ju palju liikumas ja sõidavad. Samuti Mariner. Kui viha Siilatsi vasta ei luba Mercuryt vaadata, siis saan aru. Ise vaatan küll ühe kasutatud Mariner mootoriga kaatrit ja olen uurinud, kaua varuosad liiguvad, siis nädal paar sain vastuseks. Ei ole optimist, et kasutatu puhul remonti ei ootaks. Samas, olen kuulnud uute (japsi) mootorite kohta, et garantiiprobleemid ja ei saa lahendatud. Jääb mulje, et nagu autotööstuses tehti vanasti autod rauast ja nüüd plastmassist kehtib sama paadimootorite juures. Kui kellelgi on uute mootoritega jamasid olnud ja müüja ei ole eriti aktiivne nende lahendamisel olnud(oskamatu), siis võiks oma kogemusi jagada. Siis teab eemale hoida. Kuigi eestlastel ikka selline komme, et kui ise kakanunni sisse astunud, siis ollakse tasa ,et teised sama äbri otsa kolistaksid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Dets 2007 00:47 
Eemal
Kasutaja avatar

bodzadaja kirjutas:
Ei ole aru saanud, miks Mercuryt justkui peljatakse, sest kasutatuna on neid ju palju liikumas ja sõidavad. Samuti Mariner. Kui viha Siilatsi vasta ei luba Mercuryt vaadata, siis saan aru.

Milles mootor süüdi on?
Mercury müüjaid on Eestis teisigi :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Dets 2007 00:54 
Eemal

See integrated dry sump on arvatavasti Mercury marketingiosakonna pandud termin. Põhimõtteliselt võib kõiki 4T päramootoreid olenemata tootjast kutsuda integreeritud kuiva karteriga mootoriteks ja õlitussüsteemi põhimõte ning komponentide paigutus on neil kõigil identne.
Aga muidu on ju Mercury igati lugupeetud tootja, terve Ameerikamaa sõidab nendega ringi. Võidusõidu tipptasemel pole Mercuryle mitte mingit alternatiivi. Ainuke mis on, et Mercury elektroonika vähemalt vanasti ei olnud nii töökindel kui Yamahal näiteks. Varuosade poole pealt on Suzukiga asi kõige nutusem, kuigi samas on Suzuki 4T mootorid väga väga head ja ülipopulaarsed Venemaal ja Lätis. Riias olemas ka hästi toimiv esindus.
Eesti oludes aga soovitaksin Yamahat või Mercuryt eelkõige varuosade saadavuse pärast.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Dets 2007 00:57 
Eemal

Pidasingi silmas, et mootor peaks hea olema, aga inimesed leiavad vahel imelikke tehnikaväliseid põhjusi, miks just seda ja sealt osta ei või.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Dets 2007 15:04 
Eemal

Kui ma ei eksi olid just 40-50 hp 4T pärakad nii Mercury/Mariner, yamaha ja Selva tegelikult sama mootor. Vahe oli värvis, kütuse jahutajas ja mõnes pisiasjas. Võib olla praegu on tootjad selles osas juba lahus? Kes täpsemini teab võib kommenteerida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Dets 2007 15:21 
Eemal

bodzadaja kirjutas:
Pidasingi silmas, et mootor peaks hea olema, aga inimesed leiavad vahel imelikke tehnikaväliseid põhjusi, miks just seda ja sealt osta ei või.

No jah, ega pilukaid pole mõtet toita. Siilats pole ka annetuste andmise nimekirjas favoriit. See on koht kus iga mees saab teha veidi poliitikat, nii globaalset kui siseriiklikku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Dets 2007 17:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Ise ostan omale F100DETL Yamaha keskusest. Kuna teenindus on hea ja jääb mulle kodu teele. Yamaha on üldse kõva sõna, sõidan motokrossi ka Yamaha toodanguga ja olen rahul.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2008 16:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina tean ühte Yamaha mootoritüüpi, mis igal pool poseerib kaidel vähem kui aastase sõidu järel... 300 hj 2taktiline on üks... Eks õnnetult sündinuid satub paljude firmade perekonda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mai 2008 18:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui palju üldse mootorid tootjate lõikes erinevad? Võtame näiteks 30 hj mootori. Kui suured käärid võimsuses ja küttekulus võivad sisse tulla? Odavam võtab rohkem ja kallim vähem? Võimsusega vastupidi- kallimal rohkem 30 ligi ja odavamal tiba vähem? Eks kvaliteedis ole vast kindlasti kõikumisi nagu teistegi valdkondade puhul.

Mis tootja on üldse Tohatsu? Kõlab nagu Daihatsu. Nad on küll tegevad aastast 1922, aga tundmatud siiski... :D Sõpsul on selline teist aastat ja nagu ei kurda. Mis on aga kasutajate pikem kogemus?
Mina merevõõra inimesena olen kuulnud vaid motikanimedega ja siis mercurist-evinrudest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mai 2008 19:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Tohatsu on täiesti hea mootor. Mul saab 5hj 2T kohe 10 aastaseks. Eelmisel aastal vahetasin esimest korda küünla ära ja peale reduktori õli vahetuse pole ma rohkem peale sõitmise teinud mitte midagi. Tunde muidugi nende 10 aastaga kuigi palju kogunenud ei ole. Pühapäevapaadimees nagu ma olen. Tulle on küll kulunud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mai 2008 19:46 
Eemal
Kasutaja avatar

mul 5HJ kahetaktiline kaheksakümnendate algusest, ehks siis 25a. vana.
ei tea, palju ta sõitnud oli, aga töötab nagu uus. :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mai 2008 21:49 
Eemal

Tohatsu on igati hea mootor, ennevanasti müüdi ka Nissani nime all. Tohatsul peaks mäletamist mööda olema parim kaalu ja võimsuse suhe, seda just 2-taktiliste osas. Kahetaktiliste töökindlus on umbes nagu Yamaha legandaarsetel 2T mootoritel. Tohatsu vist tänapäeval üks vähestest kui mitte ainuke tootja, kes veel vana kooli 2T mootoreid toodab.
Ausalt öeldes ei saagi öelda, et mõne tootja mootorid on halvad ja teise omad head. Igalühel omad omapärad aga sõidavad nad kõik hästi kui hooldad ja liiga ei tee. Vahest on rohkem muresid just uuema aja mootoritega, eriti tootmise algusaastate otsepritsega kahetaktilistega ja seda eranditult kõigi toojate omadega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mai 2008 21:58 
Eemal

Mul mitu tuttavat paar aastat vanade väiksemate Yamahadega püstihädas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid