Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Nordline 42m
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Nov 2008 21:27 
Eemal

Kas keegi oskab miskt sellise paadi nagu Nordline 42M kohta kosta? http://www.paadipood.ee/paadid.php

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Nov 2008 17:11 
Eemal

Sama küsimus ....
Kas keegi jagaks oma kogemusi selle paadiga?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Mär 2009 11:13 
Eemal
Kasutaja avatar

neid saab ka paarika tunniks proovimiseks võtta

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Mär 2009 16:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Norline 42 Tõstke ümber, mul läks kogemata siia 42M teemasse :oops:

Mul on see olnud..hmm..mingi 15 aastat :)
Hea paat.
Tegemist on kunagise paadiga mida tunti nime all "majaki paat" ja tehti kalurikolhoosis Majak.
Ostsime sealt paarimehega kunagi vormid ja vuntsisime paadi üles tehes talle ka tekivormi koos mootorikaevuga, luugid jne.
Mõned aastad tagasi müüsin vormid maha ja nüüd on keegi need aktiivselt kasutusele võtnud. Paadil on väga hea stabiilsus. Teda saab üsna normaalselt aerutada ja liigub normaalselt edasi ka 5hj mootoriga. Soovitan siiski kasutada 8...10hj. Ranna ääres kolistades piisab kui leiad 10...15 cm vett, ronid ise välja ja lohistad paadi sügavamasse ning kargad tagasi küüti.
Paat EI OLE GLISSEERIV! Olen kohanud tegelasi, kes sellele on üritanud 20+ mootorit riputada ja kirunud, et s*** paat. Selliste soovide korral valige teine paat see ei ole see paat ja 20hp tarbivat enam aerudega ei käita. Või kui, siis ainult pruun püksis ja pisar silmas :lol: Kui aga kõik eelnev sobib, siis julgen soovitada. Minu arust ( ja mitte ainult minu ) on tegu väga hea paadiga. Varasemast ajast leidub neid mõningaid isendeid nimetuse all Palmur 12 :D
Mul läks kunagi üks tormiga Orissaare sadamast plehku ja jäigi kadunuks. Polnud vähimatki kõhklust selle osas, et millist paati ma järgmiseks tahan: ikka samasugust ;) Muidugi mul olid siis vormid endal veel olemas.

PS. Kerekuju pärineb väidetavalt 80-date rootsist. Nimelt leidnud Majaki traallaev püügil olles merelt peremeheta puupaadi mis ilmastikuolusid arvestades oli sinna Rootsist laekunud. Kalamehed noppisid paadi merest välja ja tõid Tallinnasse ära. Seal lisati pardale kõrgenduseks üks laud ja võeti vormid ning tehti müügiks juba nõuka ajal. Selle legendi rääkisid mulle Majaki tegelased. Edasine oli ülal kirjas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid