Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Quicksilver 610
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Veebr 2009 14:16 
Eemal

Hakkas selline paat huvitama. Kas keegi on taolist isendit või midagi sarnast ka ise proovinud. Teste ma tema kohta ei leidnud ja Soome paadimessil ka ei olnud väljas. Tundub päris praktiline paat olema - saab veesporti harrastada ja merelainet peaks ka natuke kannatama et perega saarte vahel kruisida. Mudru on ka selle raha eest päris palju peal. Hind Poolas neto 222000.- eeku.
http://www.shafran-sail.com/for_sale-galapagos610_passport.html

Peab vist hakkama paadivahetuse peale mõtlema?
Siin ka youtube video link:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Veebr 2009 14:50 
Eemal

Soomes müüb Brunswick tunduvalt kallimalt: http://www.brunswickmarine.fi/?nid=1490 ... &bid=37393

Eestis on Quicksilveri müüja AS Balti Merekaatrid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Veebr 2009 10:50 
Eemal

Sain Balti Merekaatrist hinna: 361000.- koos KM iga- Poolast saaks 100000.- soodsamalt. :? Nad võiksid selle paadi messile tuua. Arvan, et selline paat oleks Eesti tingimustes palju praktilisem kui Bayliner ja hind on ka päris hea. Mis spetsialistid sellisest kerekujust arvavad. Kas kannatab sellisega ka üle Soome lahe sõita?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Veebr 2009 18:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Miks ei peaks kannatama? Kannatab küll. Kerekuju määrab ära tegelikult lõppude lõpuks ainult selle, kas saad ka karvase ilmaga 40...50 sõlme põrutada või pead 20 sõlmega kodistama või üleüldse glissist alla laskuma ja 5sõlmega mööda karvast merd hiilima.
Ma usun, et see on kuju poolest täiesti merekõlbulik paat. Vabaparrast paistab samuti piisavalt turvaliselt olevat ja vaevalt küll, et sellisega 2..3meetrisesse murdlainetusse satud. Muul juhul käitub mistahes tänapäevane väike paat nagu õngekork.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Veebr 2009 22:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Miks ei peaks kannatama? Kannatab küll. Kerekuju määrab ära tegelikult lõppude lõpuks ainult selle, kas saad ka karvase ilmaga 40...50 sõlme põrutada või pead 20 sõlmega kodistama või üleüldse glissist alla laskuma ja 5sõlmega mööda karvast merd hiilima.
Ma usun, et see on kuju poolest täiesti merekõlbulik paat. Vabaparrast paistab samuti piisavalt turvaliselt olevat ja vaevalt küll, et sellisega 2..3meetrisesse murdlainetusse satud. Muul juhul käitub mistahes tänapäevane väike paat nagu õngekork.

Tere. Ma võtaksin natuke Marki entusiasmi maha - selle 3,0 rivimootoriga 40-t sõlme ei näe ilmselt kunagi :lol: Ehk ideaaltingimustes 35-36 sõlme. Kui isend just sulgkaallane ei juhtu olema. Merekindlus oleneb lisaks põhja kujust / parda kõrgusest ka paadi kaalust - palju see paat kaalub? 6,1 meetrine vöörikajutiga sisepäramootoriga isend võiks ideaalis kaaluda ca. 1,5 - 1,6 tonni olenevalt mootorist, sellisel juhul peaks paadi kaal "korgi" efekti suutma taltsutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Veebr 2009 08:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Laadna-laadna :)
Mu pajatus oli üldpõhimõtteline. Ma tõesti ei näe ühtegi põhjust, miks see konkreetne paat peaks TLL-HKI vahel põhja vajuma. Ka tormise ilmaga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Veebr 2009 14:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaadates pilte siis kasutan ise vist sama mudeli eelkäijat.
Minu arvamus, et suhtkoht merekindel paat. Kuna minul natsa lühem, kergem ja ripp mootoriga 100Hp siis 40knots täiesti reaalne (kõik oleneb ilmast, vindist, jne.)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Veebr 2009 17:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Ilus paat ja selle hinna kohta talutava viimistlusega.Kahju ainult,et mootoriga asi ära rikutakse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Mär 2009 09:41 
Eemal

Mul Quicksilver 470. 50 HP mootor. Eelmine suvi sai sellega 5 korda Tammisaari all kalal käidud. Seda nüüd küll, et suurema tuulega nagu õngekork. 4-5 m/s külje tuulega 25-30 km/h rahulikult üle lahe sõidetud. Käidud ka suurema tuulega, aga see nüüd küll tore polnud.
Suur pluss on tõesti kajut, ööbimine alati lahendatud. Ka sügisel kui õhk pluss 10, kahe, kolmekesi kajutis soe magada, asjad ka kuivas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid