Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 30 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Teemast väljas (Mootorjaht traaler Villa Nautic)
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 02 Sept 2009 21:09 
Eemal

Kipperi edit:
Teema sai alguse siit (aga läks käest ära):
http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=2901

hmm "Traaler Villa Nautic" Eesti keeles siis Landi (aka Traaler) oma Bangaloga (aka Villa) Mõnuga (aka Nautic) tibisid?

8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Nordhavn 47 Trawler (360 vaates).
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Sept 2009 16:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle Kuus kirjutas:
Üks väiksem näide igailma paadist. Autonoomsus 3000 miili!

Ma tavaliselt ei arva mootorpaatidest (mida on ka Pelorus minu jaoks) suurt midagi aga kui juba igailma oma ja tahad IGAS maailma sadamas ülbitseda, siis pigem see superelukas :D Kui pdf avada ja ka sisu pilte vaadata, siis mina loen sellist "mootorpaati" luksuseks. Need tilulilu kotakad on ikka parasjagu pussydele... sry. Ma võin nahksohva ja välidušši ka tema ahtritekile monteerida ja "ülbuse" lisamiseks kogu teki tiigiga katta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Nordhavn 47 Trawler (360 vaates).
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Sept 2009 16:49 
Eemal

PriitV kirjutas:
Kalle Kuus kirjutas:
Üks väiksem näide igailma paadist. Autonoomsus 3000 miili!

Ma tavaliselt ei arva mootorpaatidest (mida on ka Pelorus minu jaoks) suurt midagi aga kui juba igailma oma ja tahad IGAS maailma sadamas ülbitseda, siis pigem see superelukas :D Kui pdf avada ja ka sisu pilte vaadata, siis mina loen sellist "mootorpaati" luksuseks. Need tilulilu kotakad on ikka parasjagu pussydele... sry. Ma võin nahksohva ja välidušši ka tema ahtritekile monteerida ja "ülbuse" lisamiseks kogu teki tiigiga katta.

see on nii kole, et mõistus saab otsa...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Sept 2009 16:58 
Eemal

Priit! Ma ei saa aru, mis siin hiidlaste lootside "Väle Antsuga", traalerite jutus tegemist on? Üks on glisseeriv, militaar-tarbeks ja teine ökonoomne, ujuval režiimil kuni 12 sõlme, nagu öö ja päev? Neid ühte patta panna ei saa! Kui Sulle see teema traaleritest ei meeldi, ära loe!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 09:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Kalle Kuus kirjutas:
Priit! Ma ei saa aru, mis siin hiidlaste lootside "Väle Antsuga", traalerite jutus tegemist on? Üks on glisseeriv, militaar-tarbeks ja teine ökonoomne, ujuval režiimil kuni 12 sõlme, nagu öö ja päev? Neid ühte patta panna ei saa! Kui Sulle see teema traaleritest ei meeldi, ära loe!

Mulle meeldivad ka traalerjahid, aga ökonoomsuse koha pealt ma neid väga ei kiidaks. Pigem on võitmatuks küljeks väga suur autonoomsus kuna tänu aeglasele käigule saavad nad väga suurtes kogstes kütust kaasas kanda. Muidu kui vaadelda kütusekulu l/h, siis jääb mulje justkui väga ökonoomsest kulgurist, aga kui vaadelda kütusekulu l/nm, siis muutub ökonoomsus kaheldavaks. Loomulikult sõltub kõik ka sellest kui palju masinatele pöördeid annad, aga see on nii ka teiste paatidega.

Ma hakkasin eila õhtu kirjutama aga peale oma koduga 21.sajandisse jõudmist ehk ühendumist kanalisatsiooniga kukkus kodanik lihtsalt voodisse :D Ja näed, Mark asja peaaegu ära kirjutanud.
Lisaks veel paar nüanssi: too militaarkoletis on täpselt samasuguse sillaga ehk traaleritelt tuttav. Teiseks on mistahes tõugu "ülbur-mootorjahid" pikkusklassis 45+ jalga absoluutses enamuses vaid ja ainult iseenda positsiooni ja varakuse näitamiseks sadamates "harimatutele maamatsidele". Sadamas seistes ei ole vahet, glissib ta või mitte. Ilus/kole on maitse asi, on superilusaid mootorpaate ja eriti koledaid, sinna vahele jääb terve hulk mittemidagiütlevaid aluseid, kes on kenakesed aga ei enamat. Kõik need traalerid ongi viimased, nendest ei saagi iludusvõistluse võitjat voolida. Võtku parem mõni vana reisilaev, saavad rohkem sõpru kaasa vedada :D Ehk ei ole mitte mingit vahet selliste aluste puhul nende glissivõimes, pigem näitab 200l/h kiirusel 45 sõlme, et tegu on superökonoomse alusega just läbitud miile arvestades. Tank 2250 liitrit, see teeb 11 tundi täiskäiku ehk 500 miili @ 4,45 l/nm tänastes hindades 36 000 krooni eest.

Ja siis tulebki mängu see, MILLEST on ülbamisvahend tehtud. Kõige ülbemad asjad saab vist ainult militaarpaatidest. Nad on juba loodud ülbitsemiseks, sõjatehnika peab ainuüksi välimusega tekitama vaatajas alaväärsustunde. Paugu tegemine on äärmuslik abinõu, enne seda käib pikk hirmutamine. Kui mul oleks hetkel tahtmine soetada mootorpaati ja vaba raha 8-9 milli, siis just selle ma ära tooks ja lisaks talle paar nüanssi (nagu on algprojekt :D ): Mati Karmini meremiinidest grilli ja tugitoolid ahtrisse miiniveeskamisslippidele; ülatekile avaneva kahuritorni, kus seest tuleb välja "toru" - teleskoop (siis on tegu liikuva observatooriumiga); sobilik värvilahendus aga mitte päris õige kamoflaaž; tiigitekk; sadamas seistes ja vihmaga grillides käiks aktritekile peale veekindel moondamiskate. See, kas sisse panna põrandale Pärsia vaibad, linadeks on naturaalsiidist voodipesu, kraan ja sitapott on puhtast kullast jne ei paista kuskile poole ja pole tegelikult ka oluline. Vähemalt mulle. Peaasi et on funktsionaalne, ilus ja puhas.

Edit: ühe asja ma unustasin veel ära. Jõuad sadamasse, maabud ujuvkai ääres, lased sujuvalt vöörirambi alla ja sõidad korraliku restaureeritud militaar-Indianiga sealt välja. Need plastpunnide omad võivad ju ise ketivenituspingiga sõita....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 10:18 
Eemal
Kasutaja avatar

ah, mis meresõit see ikka on kui katus pea kohal.
Langevarjurid ütlesid selliste asjade kohta: kui lennukiga lendamine on lendamine, siis paadiga sõitmine ongi ujumine.

Tuul ja vesi peavad ikka üle mehe käima!

PS: Priit, kui on kullast sitapott, siis on see klaasist kupli all ja väljast nähtav. Kasutatakse tavalist malmist junni kuskil peidus.
Või kui ikka Si..ts olla siis ei kasutata ka(seda malmist)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 10:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Ehh, Priit! See mis kellegi arust ilus ja hea on, ei muuda tõsiasja, et mootorpaatide (laevade) seas on selline liik isendeid nagu traalerjaht ( aka longranger, passagemaker, etc)
Meeldib siis meeldib ja ei meeldi, siis ei meeldi.
Ma olen kah harjunud asjadega mille tühikäik on 5...8 sõlme, aga traaleriga teeks sõitu küll. Üks asi, mis minu arust sellisel paadil peaks olema, olgu ta nii libe ja kullast kui ta on, aga kuivsumps ja õige hääl peaks olema. Selline "röhhhh-röhhhh-röhhhh"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Traaler-mootorjahtidest.
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 12:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle Kuus kirjutas:
Ja veelgi tähtsam: ...need alused pole küll kunagi ehitatud "ülbur-mootorjahtideks"...
Ja need reederid, kes on sellise aluse omandanud, on küll väga kaugel "ülburi" tiitlist :lol: !

Ja kuidas Sa seda tõestad???? :D
Kõik on õige ja kui juba, siis tõesti selline traaler. Aga seda siis, kui seda on vaja! Näiteks millal on vaja ja mis puhul ei tohigi ei alust ennast ega selle omanikku ei heas ega halvas mõttes "ülburiks" nimetada - näiteks uurimislaev. Ka väga heas mõttes saab väga-väga rikas inimene olla "ülbur", ikka kuradi ülbe on omada võimalust tegeleda hobiks okeanograafiaga või vändata imeilusaid filme veealusest maailmast, mida Sina-mina siis ila tilkudes Discovery pealt vaatame. Vaat selliste peale ei jäägi muud üle, kui ausalt kade olla.

Aga palju on maailmas selliseid suuri erajahte ja palju lihtsalt teistele "näitamiseks" ilma mingigi vajaduseta??? Kuigi sellised mootorjahid võivad väljast peaaegu samasugused välja näha või suisa sama kere peal, torkab neil silma teadusaparatuur, nende sisud pole kunagi nii mõttetult (uhkeldavalt ja kallilt) lahendatud vaid praktilised jne, jne. Vaat see on sama asi, kui vaatad maismaal ühte meest Ferrariga ja mõtled, "küll on rikas mees". Ja siis sõidad mööda erakombainist, mis maksab kahe Ferrari raha ja mõtled, "vaene talumees". Kuigi sel talumehel on liikuvat tehnikat isegi kümnete miljonite eest...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Traaler-mootorjahtidest.
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 12:52 
Eemal

PriitV kirjutas:
Vaat see on sama asi, kui vaatad maismaal ühte meest Ferrariga ja mõtled, "küll on rikas mees". Ja siis sõidad mööda erakombainist, mis maksab kahe Ferrari raha ja mõtled, "vaene talumees". Kuigi sel talumehel on liikuvat tehnikat isegi kümnete miljonite eest...

No mis ora sul Priit kannikas on? Mine sõida Ferrariga ja mine sõida kombainiga. Saad teada, miks mõned ostavad endale Ferrari.
Ms mõni treipink võib maksta ka kahe kombaini raha ja töötlemiskeskus ka kümne kombaini raha. Et kuhu me nüüd tahtsimegi välja jõuda? Vaene treial?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 15:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta, ole täitsa rahulik, ma sõitnud ja ka proovinud tööd teha tõesti igasuguste asjadega, k.a. Ferrarid-Lambod ja 4M maksvad kombainid (mille mina ainsana suutsin mittepõllumehena Muugal käima ja liikuma saada, see on suisa "teadus omaette"). Ja ka selles on Sul tuline õigus ,et tööpink võib maksta veel kordi rohkem. Ja siit ongi küsimus: miks ei osteta seda tööpinki endale koju "nautimiseks" vaid ebavajalik ja kasutamist mitteleidev mõttetult suur paat? Vastust tead ju ise ka :D

Lihtsalt inimene, kellega homme jälle saab üle pika aja kokku, töötas nendel überjahtidel Vahemerel. Nendest absoluutne enamus kas käib merel korra aastas kui sedagi. Nad lihtsalt seisavad ja "on olemas". Meeskonnad on peal, raha kulub aga alust ei kasutata. Muidugi on see alates paadi ehitamisest kuni tema sadamas teenindamiseni palju töökohti loov haru ja see on hea pool. Aga see ei muuda tõika, et tegu on suures osas mõttetu eneseeksponeerimise fetišiga lollpeadele suunatud tootmisharuga. Kuid siin peab küll paika väide, et "lollidelt tulebki nende raha ära võtta." Tegelikult see ongi omamoodi kommunism, kus tänu sellistele ebavajalikele toodetele jagatakse väärtusi ümber neile, kes neid hädasti vajavad.

PS: võib võtta ka sedapidi. Kui Ferrarid ja luksustraalerid maailmast kaovad, ei muutu midagi. Kui kaovad kalatraalid ja kombainid ning nende valmistamiseks vajalikud tööpingid, sureme varsti nälga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 15:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Miks piirduda ainult Ferraride ja superjahtidega? Igasugu minitonnikud millega 6x nädalas trenni ei tehta ning üle nädala regatil ei käida on veelgi mõttetumad ju :!: Rääkimata meerika autodest, Honda Jazz teeb sama töö ära ja on igast vaatenurgast "õigem"

:lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 16:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Nujah, Priit, omamoodi on Sul ju õigus. Aga siis oleks juveelitööstus see kõige mõtetum tööstus üldse!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 17:29 
Eemal
Kasutaja avatar

uraah-uraah-uraah

P***s see tore traaleripeatükk. Nüüd hakkame kõik heeringat ajalehe pealt sööma.
Ilus sakib ja kole on ilus, kuidagi proletaarne?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Sept 2009 23:51 
Eemal

Tundub, et klassiviha on see, mis tubli eestlase käimaajavaks jõuks on olnud, on täna ja ka hommegi. Mis pind sul Priit V perses on, et igas teemas pead peavooluteema oma isiklikuks arvamusavalduseks pöörama? Ja antud teemas? Siin vaatlevad(NB VAATLEVAD) erineva sissetulekuga mehed laevu, mida tõenäoliselt kunagi ei suuda osta. Arutlevad kui Top Gearis Aston Martini, Jaguari ja Koenigsegg-i sarnastest joontest ning erinevustest ja sa tõmbad offtopicuna rauda John Deere-i kombaini? No hind hinnaks aga need ju erinevad teemad, kas pole ? See on sama hea, kui flyfishingu kalastajaid vihata, kui ise käsiõngega ojast särge püüad või jalgratturina tornkraanajuhti tropiks pidada. Antud traali teemas arutlevad inimesed, kes ei oma alust, kellel on heal juhul paarsada tuhat maksev alus ja mõnel pealt kümne miljoni kroonine alus. Kõik on sõbralikud ja vaatavad:tjaa, uhkeid pille tehakse... Keegi pole vaenulik. Lihtsalt selguse saamiseks,mis hinnaklassis alusega sa ise sõidad? Aga mis alusest unistad? Ma pole ka niiöelda rikkur, paadikene on küll, mis seal pattu salata mootoriga, kuid uhked traalid ja laevad on silmale hea kaeda ja laia silmaringiga purjetaja Kalle Kuus-i alustatud asjalik ja maailma avardav teema on põnev jälgida. Ma saan aru, et purjetajad versus kaatrimehed on eraldi teema,kuid mitte sallida teisi merehulle erinevuste pärast on lapsik. Näiteks on küll surfareid, kelle "kama" ei maksa pooltki(mõnel küll maksab)purjelaeva hinda ja on sissetulekutelt paremal järjel kui väikelaevnikud ja ikkagi saavad omavahel läbi nagu suur sõbralik pere.
Endale kättesaamatut überkallist autot,jahti,kaatrit või supermodellist naist vaadates tabab imetlus ja ka mõte: miks küll ikka on vanajumal vingeid "püsse" limited editition teinud. Kuid ilma nende haruldaste eksemplarideta elaksid inimesed unistusteta. Isegi kui selliseid aparaate ise kätte ei saa siis "metstat ne vredna..." Rohkem tolerantsi!
PS. Loodetavasti see teema läheb edasi Traalide üle arutlemise tähe all!! Vähemalt minu arust on lahe foorumis näha pilte ja asjalikke informatiivseid ülevaateid LAEVADEST, mis meie rannikut külastavad ning mida uut maailmas luuakse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 05 Sept 2009 00:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Lugedes Farmerboy postitust...
PriitV, see pind su perses vist kavab olenemata ilmast,aaastaajast ja TEEMAST, millesse kirjutad.
Ja ära saa pahaseks, tunneme üksteist ju siiani väga hästi :!:

Paraku on üks joon jäänud püsivaks kogu lähiajaloo valtel. Kuhuiganes teemasse (olgu see nii paeluv kui võimalik), nii ägedasse, püüdmatusse või huvitavasse, kuhu iganes Sa kasvõi ÜHE postituse jõuad panna, kaob minu huvi kogu selle Kipperi teema vastu...
Mitte selleks, et ma solvuks või oleks jäetud sõnatuks... Lihtsalt peale seda esimest postitust on ju siilisegi selge, et teema point jääb ammugi kadunuks... Edasiseks jääb lugeda üksenes saasta (pean silmas mittehaakumist algteemaga) mõne aja vältel. Kas pole nii :?: :!:
Minu postituse point on lihtne.
Minusugune algajaga meretemaatikas, on alati huviga jälgimas uusi teemasid, mis eelkõige puudutavad uusi ja ilusaid, avastamata veesõidukeid. Olen veendunud, et ma pole ka ainueksemplar siin foorumis!
Näiteks foorumi korüfee Kalle Kuus, lugupeetud laevaehitaja ja rahvakeeli "laevaehituse fanatt" Mark, "kaksikute" pealik Cat, üks meeldivamaid väikelaevnikke Hunter jne - nende inimeste postitusi on hea lugeda, neist õppida ja õpitut meeles pidada :!: Ärgu solvugu need keda ei osanud hetkel nimetada - mitmed liikmed annavad foorumile positiivse ja väljapaistva sisu!

Sellepärast soovitan Kipperil, kustutada(või liigutada mujale) nii minu, kui ka mitu eelnevat postitust, mis mitte kuidagi ei sobi ilusa "traalermootorjahi" kirjeldamiseks.
Loodan, et kipper.ee sälitab oma teemakohased topicud ja jätab siia paljut asjaohast lugeda nii vanadele olijatele kui ka uutele tulijatele.

Parimat,
Kaasfoorumlane (samasugune algaja meremees) Kaarel

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 30 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis