Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 19:36 
Eemal

ARAI kirjutas:
Trutta käis ju meiega koos oma Katariina 1-ga soomes kalal ei mingit
muret.

Ja Trutta käis veel mitu korda peale seda reisi Soomes kalal :)

Kun Truttat ja Katarinat on siis juba erinevates teemades mainitud siis ütleks ka:
Lahtine paat on kalapüügiks ja for fun iga ilmaga sobivaim, eeldab ainult sobivat riietust ja eelkõige lähtumist sellest, et tegu on lahtise paadiga (valmisolek märjakssaamiseks, külmetamiseks jne)
HT on meite kliimas parem valik "nõrgematele" veel parem on küttega cabin cruiser või family cruiser või mis iganes nimi sellel siis on. Kui tahad naisi pikemale reisile kaasa võtta, siis mingisugune varjatud WC on "a must", merel krt põõsastega tiba kitsas. Üle serva juga juhtida nad ka ei oska, kraan on vanajumala poolt monteerimata jäetud ;)
4-5m paadiga (ükskõik millisega) lased üle Soome lahe ilma igasugu mureta, kui ilm satub sobiv olema. Kui ikka kole ja külm on (nagu Katarina II) toomise ajal, siis tahaks küll pikemat ja rohkem ilmavarjus olla. HT on teatud mõttes universaalsem, kuid selline "poolevarreteema", soojaks seda saada on suht võimatu, sest tagakatte alt lased enamuse vastu taevast
Mina soovitaks vaadata nii suurt-pikka kui eelarve vähegi võimaldab, aastaarvus järgi andes kui vaja. Suurem paat on parem, kuniks treilerimõõtu talub. Kui sadamakohaga lepid, siis veel suurem on veel parem :) Need 4-5-6m on sellised .... nagu nad on. Mida suurem-raskem paat, seda karmima ilmaga mugavuspiir vastu tuleb, samuti kasvab ka kütuse- ja ülalpidamiskulu. Seega leia endale sobiv ja kahe aasta pärast vahetad ikka sobivama vastu välja, tean omast käest :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 20:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Tahtsin öelda just sama asja, mida Trutta oma viimases postituses, et oma eelistused selguvad ikka koos kogemustega ja paari aasta pärast tead palju paremini, mida Sul tegelikult vaja on. Sellepärast ei soovitaks praegu nn investeerida tehnikasse, vaid osta midagi sellist, mis rahuldaks esmased vajadused ja mida oleks hiljem ka lihtne maha müüa.

Teine moment, mis on minu jaoks oluline, et peab kannatama kive ilma katki minemata. Ühelt poolt meie kivised rannad, teiselt poolt mugavus hooga kaldasse sõites, kolmandaks kaal/jäikus ja neljandaks mu peamine huvi paadi kasutamisel on madalikel kalastamine. Ja kuna suur osa sõpruskonnast on sarnaste huvidega, siis varem või hiljem on pea kõik jõudnud Busteriteni (ja mõned Masterid, ülejäänusid on juba üksikud). Samas kui randadesse-madalikele ei roni, pole see oluline ja mittealumiiniumist laevukesed on alati odavamad, nii ostes kui ka hiljem müües. Ise pooldan samuti lahtisi, millel kapuutsi võimalus - viimane paadist kalapüük oli -10 kraadi juures Buster XXL-ga, gaasipõletiga sai kapuutsialuse ikka päris soojaks.

Mootoritest pooldan ma tegelikult natuke "ülemõõdus" mootoreid, sest kunagi pole siis vajadust sõita gaas põhjas, samuti on poole gaasiga sõitmine ökonoomsem, jõuvaru võimaldab kriitilises olukorras teha kiiremaid manöövreid ning võimsuse ülejäägi korral on lihtsam ka ülekoormatud paadiga liikuda või midagi/kedagi sikutada. Samuti on 5-kohalises paadis viiekesi täpselt sama kitsas nagu 5-kohalises sõiduautos viiekesi. St arvesta alati sellega, et paadis oleks mitu tühja kohta, kasvõi kaasavõetava kola jaoks, et see pidevalt jalus ei tilbendaks.

Aga veelkord, ära plaani omale praegu laevukest "eluks ajaks", vaid osta miski mis meeldib esmapilgul. Nagunii hindad ümber oma vajadused ja meeldimised ning siis oskad juba paremini valida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 20:29 
Eemal

Trutta kirjutas:
Seega leia endale sobiv ja kahe aasta pärast vahetad ikka sobivama vastu välja, tean omast käest :lol:

Tänud veel siis laialdase vastukaja eest. Aga seda usun ma ise ka, et eimene paat saab olema selline millega õppida tundma oma vajadusi ja soove, seega ei tahagi selle alla suurt varandust panna ja võiks ju olla selline võimalikult universaalne lahendus, et saaks ikka vähemalt 2 hooaega õppida :D Olen nüüd täna tegelikult päris palju aega veetnud nettivene seltsis ja seal tegelikult selliseid peris huvitavaid 5,5-6+m HT paate olemas, küll aasta arvult pole just värskeimad aga kujundus tundub sarnane siiani olevat ja valdavalt neil juba uued koned kah taha riputatud. Ma väga nigu ei usu kah, et see uuem aasta selle kere kohal miski suuresti määrav asi on. Pigem loeb vast see mis temaga ennemalt tehtud on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 20:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Terekest,

Vastavalt lähteülesandele, soovitaks valida lahtise vööriga kaatri. Seal on olenevalt paadi suurusest kohe kaks istumiskohta juures.
Samuti on reeglina ka kandejõud suurem...
Algajal samuti hea lihtne silduda, paadis väga hea liikuda ja kõigil on - õhku!

Ja veel. Lugedes kommentaare, et lahtine paat Eesti kliimasse ei sobi siis ütleks et selline sõnum on liialdus, miks muidu on Soome tootjate mudelivalikusse just viimastel aastatel tekkinud väga palju jänkilikke DC ja Bowrider tüüpi paate? Ja sellisel juhul on ju kõik purjejahid Eestisse sobimatud kuna tekk on täitsa lahtine ning isegi tuuleklaasi ei ole :lol: Tänapäevastel, lahtistel Bowrider või vöörikajutiga Cuddy cabin (Soomes DC) paatidel võimalus endale vett ja tuultpidav katus peale tõmmata (nagu ARAI ütles "jännata") kui lisada Webasto küte on seal katte all veel lahedam kui 6 meetrises HT-s kuna ruumi on rohkem. Multifunktsionaalsust on nii rohkem, kuna ilusa ilmaga vabastad ennast, viskad katuse pealt ja naudid merd täie rinnaga...
Samuti on näiteks veesporti eriskummaline HT-ga teha, oleme ausad, sealt ei näe ju korralikult väljagi kuna igasugu piilarid varjavad vaadet? Varem või hiljem sõidad mahaunustatud suusatajast üle :oops: Samuti päravurr segab vette ujuma minekut ja korralikku ujumisplatvormigi ei ole?

Mis puudutab jänkide "pimedat kõhtu" siis selle järgi otsustades ei kõlba ka purjejahid kuhugi :lol: Tegelikkuses on näiteks uuemad kruiserid 8-9 meetrist alates varustatud suurte vööri või külgakendega mis annavad kena valgust nii vööri kui keskkajutisse, uskuge mind. Ja lastele ei ole midagi vahvamat kui kajutites möllata, kuna seal on nii palju ruumi...ja LCD TV, ja külmik, ja dush, vesi WC ja mikroahi ja neli magamiskohta kahes eraldi kajutis ja... Aga tagasi lähteülesande juurde - hinna poolest ei mahu need modernsed kruiserid paraku eelarvesse...

Sõiduomadustest - Markil on õigus, kui plaan pikemaid retki merel teha peaks paadi pikkus olema ca. 6 meetrit. Samas, üks asi mis meresõitu avitab on paadi kaal ja agressiivne, sügava kaldenurgaga v-põhi, mida reeglina (on muidugi ka vahvaid erandeid!) skandinaavia paatidelt ei leia, kuna saaristumeri (erinevalt meie lahtisest merest) ei vaja seda, sööb mõtetult palju kütet ja hobujõudu. Sellist asja nagu quote "hulkur - paat peab olema toodetud kas Soomes või Rootsis, seega sobilik ja katsetatud meie vetel" ei ole olemas - on olemas konkreetne paat, mis kas sobib Sinu vajadusteks või mitte. Sellest aru saamiseks soovitan ette võtta proovisõidud erinevate mudelitega mis huvi pakuvad ja alles seejärel teha otsus. Ja ilmaks valida selline reibas 50-70 sentimeetrit merelainet (õnneks ei pea valima, on ju selline kogu aeg:) valge jänkuga.

Vastupidavusest - vana asi on vana asi ja remondivajadus oleneb väga palju nagu autogi puhul eelmisest omaniku(e)st. Samas, auto ei paat ja peab esimeset hulka kauem vastu. Sisepäramootoritel on ca. 8 aasta vanuselt vaja kontrollida / vahetada enamik veega kokkupuutes olevad kummilõdvikud. Kui seda ei ole tehtud pääseb varem või hiljem vesi tasahilju veojalga ja teeb paksu pahandust. Kui paat on sõitnud ookeanivees, siis on 10 aastasel paadil risk, et väljalaskekollektorid on läbiroostetanud ja lekivad, mis halvimal juhul põhjustab vee pääsu silindritesse. Magevees (või vähesoolases Eesti meres) töötanud meremootoril ei ole seda ohtu reeglina veel ka 15.a. juures.

Kokkuvõtteks, tulenevalt asjaolust, et antud eelarve juures võimalik pikkusklass lihtsalt ei võimalda paadile sisetingimustesse piisavalt ruumi ega mugavusi projekteerida, oleks ehk mõistlik jätta igasugu HT-d kõrvale ja valida maksimaalse kandejõuga lahtine paat (Veepolitsei kandejõus ei andesta) ning jälgida et paadil oleks kaasas korralikud kõrged sõidukatted, mida vajadusel püsti lükata.

Häid valikud soovides!
Ivar

www.xoboats.fi
www.sting-boats.eu
www.nordkapp-boats.eu

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 21:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Pakkumisi tuleb robinal :)
Soovitan külma pead ja väga külmaks (ja ka märjaks) saad ta kohe, kui mõne HT, DC, XY-ga vms korra lainega lahe peal ära käid.
Tallinna laht, mhkm, hea varjuline ka ja...

hulkur kirjutas:
/ Kindlasti pidi olema kinnine kajut, rangelt soovitavalt WC, soovitavalt kööginurk ... cabin cruiser. /

Väga õige jutt.
Kui lapsed ka veel väikesed! Mul on õudne lugeda soovitusi lahtistele ja lahtiste vööridega paatidele inimesele kes tahab väikeste lastega seiklema minna.

Ma esitan (kuna tegemist tuleb väikese paadiga) mõned väga "normaalsed" soovid: et oleks suvi, nädalavahetus, päikesepaiste, tuulevaikne ja plekksile meri. Eeldan, et hakkad sõitma Eestis ... ehk üks päev joppab suve jooksul!

Bella 765 ja Falcon on paadid mida võiksid vaadata kasvõi lihtsalt sellepärast, et neid saad Eestis kindlasti kohe ja rahulikult vaadata ja endale asju pisut selgemaks. Veel parem, WA-d (walk around) nagu Aquador 25C on mõnus perepaat. Askeladden 805. Ka neid Eestis.
Siis vaatad rahakotti. Siis läheb tuju ära.
Aga vastupidi on veel hullem: et kõigepealt soetad õnnelikult miski taskuhohase ja mittemerekohase asja ja siis seejärel läheb vaikselt tuju ära.

Ivar, soomlastel on kadestamisväärne rahulik Saaristo ja Järvisto. Nagu ju isegi mainid. Ja siis mainid, et Soomes läheb üha enam peale lahtine ja DC, et nagu tuleks eeskuju võtta?
Lahtise vööriga...!? Et vett haukaks?

Cabin'itel vaid see viga, et mida väiksem seda madalam ka salong, loogiliselt. Aga elu ongi ebaõiglane.

Ps. Minul ei ole müügihuvi. Ma räägin oma märgadest kogemustest.
Pps. Ka mina esitasin enne esimest paadiostu omad tingimused (üks oli muide treilerdamine) ja päris lõbus on tagantjärele enda üle naerda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 21:53 
Eemal

Marlene kirjutas:

Bella 765 ja Falcon on paadid mida võiksid vaadata

Seoses Bellaga meenus! Ära pildi, ettekujutuse ja /või ajakirja-testi vms järgi paati osta. Ma käisin viimasel Helsingi messil päris mitmes paadis sees ... ja paljudes, sh ka Bella kabiinides jäi pea lakke kinni! ja mina oma 183cm harju keskmise kasvu juures... Katsu leida "elus eksemplar" ja mine proovi kuidas sobib oma füüsiliste mõõtudega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 22:04 
Eemal

Marlene kirjutas:
Pakkumisi tuleb robinal :)
Soovitan külma pead ja väga külmaks (ja ka märjaks) saad ta kohe, kui mõne HT, DC, XY vms korra lainega lahe peal ära käid.
Tallinna laht, mhkm, hea varjuline ka ja...

hulkur kirjutas:
/ Kindlasti pidi olema kinnine kajut, rangelt soovitavalt WC, soovitavalt kööginurk ... cabin cruiser. /

Väga õige jutt.
Kui lapsed ka veel väikesed! Mul on õudne lugeda soovitusi lahtistele ja lahtiste vööridega paatidele inimesele kes tahab väikeste lastega seiklema minna.

Ma esitan (kuna tegemist tuleb väikese paadiga) mõned väga "normaalsed" soovid: et oleks suvi, nädalavahetus, päikesepaiste, tuulevaikne ja plekksile meri. Eeldan, et hakkad sõitma Eestis ... ehk üks päev joppab suve jooksul!

Bella 765 ja Falcon on paadid mida võiksid vaadata kasvõi lihtsalt sellepärast, et neid saad Eestis kindlasti kohe ja rahulikult vaadata ja endale asju pisut selgemaks.
Siis vaatad rahakotti. Siis läheb tuju ära.
Aga vastupidi on veel hullem: et kõigepealt soetad õnnelikult miski taskuhohase mitte merekohase ja siis seejärel läheb vaikselt tuju ära.

Ivar, soomlastel on kadestamisväärne rahulik Saaristo ja Järvisto. Nagu ju isegi mainid. Ja siis mainid, et Soomes läheb üha enam peale lahtine ja DC, et nagu tuleks eeskuju võtta?

Nagu juba päris alguses kuskil mainisin siis päris lahtised paadid (st. lahtise vööriga) jätan valikust päris välja.
Keemiline WC kaasa tassida ei ole probleem, kui vajadus peaks olema, selle kohvri mahutab ikke ära. Köök ei ole minu jaoks esmaselt tähtis, alati võib ju kokkamisega tegeleda väljaspool paati. Ja arvestades Eestis olevaid vahemaid siis vast päris cabin cruiser kah pole nüüd hädavajalik (siin jälle see esimese paadi lugu).
Olen ise, siis küll reisijana siin meite meres ka vähe karusema ilmaga sõitnud vöörkajutiga lahtise paadiga (sõidukate oli peal)kah selline alla 6m ja ei jäänud küll väga paha muljet, härrased kes vööris tudisid jäid päris kuivaks, ise küll sain märjaks ja teised, kes kokpitis istusid kah aga see oli vast rohkem tingiud sellest, et oli pime ja katte vööri poolne keskmine ava oli avatud, kust ma siis välja vahtisin (et siis kõik mis üle vööri lõi sain esmalt omale näopesu veeks).

Üldiselt olen nüüd saanud päris palju mõtteid jälle juurde ja ega ma ei kiirusta ka selle asjaga, ilusate ilmadeni veel aega.

Ja kes siin enne kalastamise võludest/valudest rääkis siis see minule ei ole väega tugev argument, ei põle kahjuks kalamees.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 22:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Marlene kirjutas:

Marlene - ja meil on ju ka rahulik Emajõgi:)
See, et keegi paadil vöörist suurvee "haukab", on tavaoludes järjekordne külalegend või liigrasketesse oludesse ronimine kogemust omamata (mis võib head paati omades juhtuda).
Aga lähteülesanne oli saarele, tagasi veesporti, kandejõud, 10 000 EUR eelarve...Falconi taga ikka veesporti ei tee.
Ja väike märg käib ikka mere juurde :lol:

Kõigile ei ole vaja suurt paati, et merd nautida, nagu üks mõnus soomlane kunagi ütles - kui tahan suure paadiga sõita, lähen Silja peale.

Cheers!

PS. Me ei "müü" midagi, me pakume toimivaid lahendusi. Merel since 1991.

www.xoboats.fi
www.sting-boats.eu
www.nordkapp-boats.eu

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 22:18 
Eemal

Ivar Kõllo kirjutas:

nagu üks mõnus soomlane kunagi ütles - kui tahan suure paadiga sõita, lähen Silja peale.
.

Tegelikult just vaatasin seda soovitatud Bella paati ja tuli täpselt sama mõte pähe :D. Ja nuh sisuliselt saan selle paadiga ise ainult toas olla ju, seda aga hing kahjuks ei ihka. Ja selle lisa 1 miljooni eest mis tuleb välja käija saan köögi toas :O, mis jällegi ei ole mulle üldse tähtis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 22:57 
Eemal
Kasutaja avatar

JoosepK,

Kui vöörikajutiga lahendus meeldib siis ehk mine vaata Kotkas see isend üle:
http://www.nettivene.com/viewBoat.php?i ... ake=378&PN[0]=simp_search&PL[0]=simpleSearch.php?status=F@sid_make=378

Meil oli mõned aastad tagasi selline mudel oma peres 5 hooaega, mälestused on positiivsed. See on originaalseima disainiga Cuddy Cabineid üldse - paadil on näiteks tahavaatepeeglid:)

Mis pani valima selle paadi kasuks oli põhja kaldenurk on lausa 24 kraadi ehk sõit osutus ootuspäraselt pehmeks (kuigi vajas omaduste täielikuks ärakasutamiseks trimmiplaatide paigaldamist), ruumi enam-vähem kuna kere on 2,6 m lai, hea on flip-flop kapteniistme seljatugi, seda rooli poole lükates saab istuda teistpidi ja tekib istumisring kuhu vahele on olemas teisaldatav laud. On ka väike kööginurk, veespordiks OK kuigi ujumisplatvorm on suhteliselt väike, seetõttu lasime Saaremaal teha ujumisplatvormile terasest/tiigist pikenduse.

Planeering ülaltvaates:
Pilt

Parimat,
Ivar

Ps. Leidsin mõne meie kunagise paadi mälestuste hõlma vajunud pildi kah, Irish Princess II, kahjuks mul ei ole alles ühtegi pilte kus on Eestis tehtud ujumisplatvorm küljes:
Pilt

V põhi on muljeavaldav:

Pilt

www.xoboats.fi
www.sting-boats.eu
www.nordkapp-boats.eu

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 23:03 
Eemal

Kui lastega, siis võiks olla kabiiniga, aga veespordi võib siis unustada. Aga enda kogemused näitavad, et väga väikesed lapsed ei tahagi eriti paadiga sõita. Tore hakkab alates nii 4-5 aastaselt. Ja mootor võiks olla vaiksemat sorti, väikestele lastele ei meeldi räme mootorimüra. Võib olla on viga minus, aga minu kõik paadid, nii praegused kui eelmised on olnud nn. lahtised, fullsize kahetaktilistega, liiga kiired ja lapsed ei taha nendega sõita. Ütlevad, et lähme parem sõudepaadiga sõitma. Äkki peaks neile (naine+lapsed) hoopis purjeka ostma, ei mürise ja kiirus on väike. Aga luban ennast parandada (paraku juba hulga aastaid tulemusteta) ja soetan kunagi endale aeglase ja toaga paadi. Kuigi see iga ilmaga veelemineku vaimustus on ammu läinud. See oli siis kui kunagi sai esimene veesõiduk soetatud. Ühesõnaga täiesti p...ses värk, ei ole olemas veesõidukit mis oleks kõigile meeltmööda ja kodurahu oleks tagatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 23:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Väikeste lastega selline päevitusplatvorm :D :D :D

Üldiselt peab tõdema, et igal mehel on oma arusaam mõnusast esimesest paadist.

IMHO plastist HT (Bella 600HT) pealt plekist avatud paadi peale kolinuna (Buster Magnum) julgen arvata, et perega matkamiseks sobis mu eelmine paat tunduvalt enam. Samas polnud ka see sugugi ideaalne.

Kuna enamus siin antud eelarvest tugevalt väljas olevaid paate pakkunud, siis ise pean lastega perele ideaali lähedaseks Storebro 34 Balticut - 2 eraldi magamiskajutit jms. :D

Oma esimesi sõite meenutades - hea on kui rooli tagant saad käega teistest paatidest või kaist haarata - kõvasti abiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Apr 2010 02:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Lihtsalt vahepalaks, et sõbral on SARNANE Örnviki paat. Ei ole vist eriti levinud keretüüp, aga praktikas õigustab ennast just puhkusesõitudel ja ka kehva ilmaga. Tema muidugi ostis selle kalalkäigupaadiks, milleks see tõesti ei sobi :roll: . Mulle endale meeldib just see, et kuut on peal päris korralik ja samas pääseb ebasümmeetriliselt paigutatud kuudi kõrvalt päris mugavalt ka vööri (paistab paremini välja SELLE pildi pealt). Samas randa kivide lähedusse sellise paadiga asja pole - sel põhjusel on tal ikka üsna palju kordi alumiiniumpaadiga järel käidud, kuna peab jätma enda oma eemale ankrusse. See postitus polnud mõeldud mitte soovitusena vaid lihtsalt mõtlemiseks, seal on mõningaid väärt praktilisi omadusi, kuigi tervikuna minu enda jaoks see ei sobiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Apr 2010 07:59 
Eemal

Ega see valimine just lihtsamaks lähe :D Aga vähemasti olen saanud palju mõtteainet juurde.
Ivar-i poolt pakutud paat on tegelikult vägagi selline nagu esmalt olin endale sobivaks mõelnud.
Nüüd aga oma teisepoolega seda arutades on teisepoole arvamus, et HT on parem laste jaoks ja mis puutub veesporti siis kuskil videotes/piltidel olen küll näinud Bella 600 HT-d suuska vedamas, kuigi kogemus endal tõesti puudub. Eks siis varsti vast näha ole mis ta olema saab.

Tänud kõigile igal juhul

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Apr 2010 12:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Rõõm tõdeda, et kaalukauss on õigele poole kaldu :)
Mis ajendas soovitama meie oludesse lahtise vööriga paati, seda teab vaid vanajumal ise. Lahtise vööriga paat on minumeelest just nimelt nagu kopsik, millega saab suurepäraselt vett haugata. Ise olen suutnud oma kogemuste puudulikkuse tõttu 3 korda haugata. Ainuke pluss oli kinnine vöör ja sellegi poolest said püksid ja põrand alati märjaks kui vesi trukkide vahelt sisse pressis. Meil tundub mahtuma 6 m paat just nii täpselt tuulise ilmaga laine vahesse, et kui mootoriga vööri ülal ei hoia siis põhjaalt läbi käiv laine kergitab ahtri üles ja surub vööri just parasjagu järgmisse lainesse. Esimene kord juhtus see Aegna madala juures kui Lindaliinide "vene ime" ahtrilainetesse jäin :D
Nii, et raudselt kinnine vöör ja mida kõrgem parras, seda parem.
Mootorimeestele tuulevaikset suve soovides :wink:

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: