Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tahaks Johnsonile peale panna el.starteri
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 05 Apr 2010 11:51 
Eemal

Mul siis Johnson 40hp workhorse. Pole üldse olnud peal kunagi el.starterit. Mis mul selleks vaja hankida oleks ja äkki on kellegil osi või on teada, kust võiks saada odavalt.

Igatahes ma ei tea, kuidas seda nimetatakse, aga see ratas mis lapiti peal on...sellel pole ääres isegi hambaid...seega, kas peaks ka selle vahetama ja kust saaks?

Tänud abi eest!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 05 Apr 2010 13:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul on Johnson 33 hp seahorse. Aretan vabadel hetkedel sellele praegu Lada hoorattast hammasvööd ja peale läheb ka mingi auto starter kuna kopsiku all ruumi on. Käsistarteri variandi jätan alles juhuks, kui aretis peaks nöökima hakkama. Kui ehitada viitsid ja treimisvõimalus on olemas, saad niimoodi odavamalt. Vähemalt vanemale mootorile pole mõtet juppe osta, kuna nende hind kisub reeglina komplektse mootori kanti. Näiteks Soome paadiromulad müüvad startereid umbes 100€ eest ja mingi rikkega mootori võid saada sama raha eest. Vajaliku asja saadavuse võimalus on ka enamvähem samasugune jupi või kogu mootori puhul. Räägin isiklikust kogemusest, kuna otsisin alguses samuti hooratta-starteri komplekti. Kuskil Kokkolas keegi müüb praegu mulle vajaliku starteriga mootorit varuosadeks, kuid sõiduraha ja juppide hind kokku annab välja summa, mille eest saaksin kas Eestist või Helsingi piirkonnast osta omale mingisuguse töökorras el starteriga mootori.

Aga loomulikult võid juppide saadavust uurida, äkki õnn naeratab.

PS Tegelikult kuuluvad sellised teemad rubriiki Meistrimees - kui alus on ellingus või dokis

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 05 Apr 2010 14:42 
Eemal

Tere!
Suvaline auto starter küll ei sobi, nad enamus(Lada oma kindlasti) käivad teistpidi ringi....
Vaata palun ka palju see Lada hoorattas kaalub, kui liiga raske tuleb lõpuks siis kaotad kiirust...
Pakun et kõige odavam ja lihtsam lahendus on otsida Vihri hooratas kus on peal hammasvöö, hammasvöö ajada kuumaks, võtad maha. Mõõdad läbimõõtu kus pesitses vöö, lased oma hooratta treida samasugune soon, ajad vöö kuumaks paned siis peale. Otsid Vihri starteri(muidu ta on Zapaka oma, kuid polaarsus muudetud), ja paned mingite kronsadega külge.
Pean vaatama, mul on Vihr vedeleb, kus peaks olema el. starter küljes.... edasi räägime PS kaudu, kui soovid.
Veel lihtsam variant: ostad korraliku mootori või käid jõusaalis 8)

dmk

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 05 Apr 2010 16:09 
Eemal

Hmm, kas siin sellist ohtu ei ole, et olemasolevale hoorattale hammasvöö pealearetamine ajab hooratta tasakaalust välja ja paneb mootori vibreerima?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 05 Apr 2010 16:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Auto startereid leidub mõlemapidise pöörlemissuunaga ja tasakaalustamisega kavatsen ka tegeleda. Minu mootori hoorattal on ilma hammasteta poltidega kinnitatav raskusvöö peal, mille asemele kavatsen panna seest tühjaks treitud Lada hooratta, kuna see on välismõõdult kõige täpsem. Tasakaalustamisega kavatsen samuti tegeleda, aga esmalt tuleb Lada hooratas seest tühjaks treida või freesida ja poldiaugud sisse puurida/vindid peale lõigata. Hooratta ülekaalulisuse ohtu hetkel ei ole, pigem on oht alakaalule, kuna vana raskusvöö on paksem ja selle erikaal tundub tavalisest terasest samuti vähe suurem olema. Aga eks see siis paista, kui asi valmis ja installeerimiseks läheb. Kui hakkab tühikäigul väga hullusti koperdama, tuleb natuke lisamassi paigaldada.

Auto startereid on olemas ka eri suundades töötavaid. Kui bendiksi hammasratas otse kasutatava hammasvöö peale ei hakka, saab ka neid omavahel vajaduse korral vahetada. Peale selle leidub mul veel üks starteriga 50hj evikas varuosadeks, aga selle jupid on oma mõõtmetelt vähemalt vajalikust rohkem mööda, kui auto jupid.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid