Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuidas Eestis vinte ostetakse?
PostitusPostitatud: Pühapäev, 25 Juul 2010 10:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere head ja alati abivalmid kipperid,

Peale kahenädalast ülimõnusat kogemust uue paadiga kraapisin vindi ära :(
Mitte palju, tippkiirus vaid 1 sõlm väiksem kui enne, vibra ka ei ole...

Sellegipoolest tahaks kraabitud vindi varuks jätta ja uue osta.
Uut aga tahaks nati võimsamat kui vana....

Nüüd küsimused:

1) Kust saaks osta vinti nii, et enne ka õiget mõõtu proovida saaks? Kas nii on üldse Eestis kombeks? Mootoriks on Merury F80.

2) Kas vindi südamikud on igale mootorile omad, st. et Yamaha või Honda mehi ei ole mõtet tülitada? Ega kuskil mingit sobvustabelit ei ole?

3) Kas keegi saaks üheks proovisõiduks laenata umbes 13 (või nati peale) x 19 vinti mis sobiks Mercury F80 mootorile?

Tänud ette,
rye

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 25 Juul 2010 22:26 
Eemal

Mina ostsin oma Mercury'le Jakari Marine'ist, nad küll ametlikult Mercury't enam ei esinda, aga ma arvan et aidata saavad ikka. On muidugi ka kallim variant - Balti Merekaatrid.

Mida sa võimsuse all mõtled? Tavaliselt on mootoril nn standard vint, see millega tehase mootor on komplekteeritud. Kui tahad kiiremat, võta natuke suurema sammuga ja väiksema läbimõõduga, kui tahad rohkem jõudu (võimsust), siis väiksema sammuga. Mercury kodulehel on väike spikker sobiva vindi valimiseks, kuid üldiselt oskavad varuosade müüjad sulle selgitada/soovitada, millist vinti sul just vaja on.

Väike kodutöö enne ei tee muidugi paha :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Juul 2010 09:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Võimsuse all mõtlesingi vindi sammu ja läbimõõtu, teooriaga olen üldjoontes kursis.

Aga huvitab just see pool küsimusest, et kas kellegil on hea kogemus, et on saanud enne ostu vindi sobivust proovida ja siis kindla peale osta?

tänud,
rye

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Juul 2010 10:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Eeldan,et su kaatril tahhomeeter ikka olemas on. Enne kui hakkad vinti vahetama tee endale selgeks mis pööreteni su mootor nt. üksi ja kolmekesi sõites üldse välja jookseb. Võrdle neid tulemusi tehase poolt ettenähtuga(max.rpm) ja saad aimu kas vindi sammu muutmine üldse mõtekas oleks. Lühispikker: kui läheb üle lubatud pöörete=suurema sammuga vint, alla max.pöörete täisgaasiga=väiksema sammuga vint.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Juul 2010 10:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänud,

nagu öeldud, teooriaga olen kursis, kõik läbi tehtud ja proovitud ka 15" ja 17" sammuga vinte ja vaja oleks 19"

Aga näen, et sa grandboat oled ka diiler. Kas Sina annad kliendile vinti proovida enne ostu ?

rye

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Juul 2010 11:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Sõukruvid ei ole meie püsivalikus. Müüme neid ainult tellimisel ,seega proovivõimalus puudub. Aga miks sa üldse proovida tahad kui tead,et 19" sinu vajadused rahuldab? Mis meetodil sellise tulemuse oled saanud?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Juul 2010 11:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Teooria on üks, praktika teine. Lisaks on veel igal mehel natukene oma teooria ka :)

Kui 15" asemel 17" alla kruvisin arvasin ka, et tean, mida vaja on....

Kliendi poolt vaadatuna on nii, et 3000 krooni eest mitte täpselt õiget asja osta ei tahaks. Müüja nimetab sellist klienti ilmselt "raskeks" kliendiks või siis lihtsalt koonriks.

Minu esimese küsimuse tagamõte oli väike lootus, et kui Eesti müüjad nagunii ei suuda välismaa online poodide hinnaga võistelda, et ehk siis pakuvad Eesti kaupmehed mingit muud lisaväärtust.

rye

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Juul 2010 12:02 
Eemal

Eks see probleem ole ka tihti selles, et erinevaid päramootoreid on n arv. Neile päramootoritele sobivaid vinte on n x 3.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Juul 2010 08:04 
Eemal

grandboat kirjutas:
Eeldan,et su kaatril tahhomeeter ikka olemas on. Enne kui hakkad vinti vahetama tee endale selgeks mis pööreteni su mootor nt. üksi ja kolmekesi sõites üldse välja jookseb. Võrdle neid tulemusi tehase poolt ettenähtuga(max.rpm) ja saad aimu kas vindi sammu muutmine üldse mõtekas oleks. Lühispikker: kui läheb üle lubatud pöörete=suurema sammuga vint, alla max.pöörete täisgaasiga=väiksema sammuga vint.

Põhimõtteliselt õige, ainult et põhjagaasiga peaks mootor õige vindiga käima suurima võimsuse pööretel, mitte valmistaja lubatud pööretel (mis on alati suuremad kui suurima võimsuse pöörded). Max HP pööretest edasi hakkab mootori pakutav kiiresti langema ja nendel pööretel pole mõtet mootorit rikkuda.

Kui tuua paralleele autodega, siis pööretepiiraja on ka pandud väheke kõrgemale kui max HP pöörded. Kuigi laias laastus on see rehkendus õige. Vahe võib olla mingi 200-400 rpm.

Tsiteeri:
Aga näen, et sa grandboat oled ka diiler. Kas Sina annad kliendile vinti proovida enne ostu ?

Huvitav, mis moodi see käiks :shock: ? Kui ma ostsin mõni aeg tagasi uue vindi, siis sain ma sellele juba esimese sõiduga mingid kriimud külge, siis ütleme, et vist ei sobi ja viime poodi tagasi? Mina käisin US Partsis, Lauril on seal kataloog olemas ja mootorite järgi on sobivad vindid üles loetud ju.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Juul 2010 09:17 
Eemal

Are kirjutas:
Tsiteeri:

Huvitav, mis moodi see käiks :shock: ? Kui ma ostsin mõni aeg tagasi uue vindi, siis sain ma sellele juba esimese sõiduga mingid kriimud külge, siis ütleme, et vist ei sobi ja viime poodi tagasi? Mina käisin US Partsis, Lauril on seal kataloog olemas ja mootorite järgi on sobivad vindid üles loetud ju.

US Parts oli just see koht, kust õnnestus laos olev propeller saada tingimusel, et kui ei sobi, siis saab ringi vahetada. Ja vahetasin kah. Loomulikult tegin proovisõidu piisavalt lühikese, nii et suitsugaasidki valgele propellerile märki ei jätnud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid