Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hooaja lõpp sisepäramootoriga paadile?
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Okt 2010 10:26 
Eemal

Millise välistemperatuuri juures peaks sisepäramootoriga paadi veest välja võtma ja mootori veest tühjaks laskma, et mootoriplokk ja väljalakse kollektor lõhki ei külmaks. Paat seisab Pärnu jõel ja eile oli öösel juba -4 kraadi külma. Tahaks veel paar nädalat hooaega pikendada aga mitte motori remondi hinnaga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Okt 2010 13:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Enne kui vesi ise jäätuma ei hakka ei tohiks ka probleeme esineda. Muidugi ei tee paha kui mootorile viskad vana kasuka peale!

vesi on teadupärast päris hea akumuleerimisvõimega ja kui õhu tempi näitab -4 siis vesi on veel kindlasti tublisti üle nulli! Seda peaksid ju paadis nägema!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 19 Okt 2010 23:10 
Eemal

Et mul selline loll mõte, et kui jõevesi tõesti oma mahu tõttu nii kiiresti ei jäätu ja mõne üksiku miinuskraadiga öö tõttu veel jäässe ei tõmbu, siis mootoriplokis olev sörts vett on palju väiksem kogus ja jäätub mitte nii kaua kui jõgi. Paati ei pea sellepärast veel veest välja võtma, aga mootori veesärgi peaks ikka veest tühjaks tegema külmemate ööde tarvis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Okt 2010 11:20 
Eemal

Kui jõgi hakkab jäätuma siis on juba kindlasti hilja. Aga kas ikka saab vett mootori veesärgist välja lasta kui paat vees on. Minu teada sellist kraani Volvo Pental küll ei ole, kus saaks vee pealevoolu sulgeda. Seda saaks teha ainult siis, kui paat veest välja võtta. Paadi mehhaanik soovitas mul vaadata selle järgi, kui autos hakkab veepudel ära külmuma siis on viimane aeg paat välja võtta ja vesi välja lasta. Kas keegi oskab veel nõuandeid anda. Ma vaatasin, et eelmine nädalavahetus oli veel Pärnus päris palju sisepäramootoriga paate vees.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Okt 2010 09:36 
Eemal
Kasutaja avatar

no mehhaanik andis suht hea indikaatori.

kui maapeal autos hakkab pudelivesi jäätuma siis jõevesi veel töötab akumulaatorina ja veesärk sul veel ei külmu. Nagu ma eelnevalt ütlesin siis oma südamerahustuseks viska mootorile "kasukas" peale.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid