Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Bayliner 652
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 23 Mär 2011 18:48 
Eemal

Tere
Olen absoluutne algaja.Pole näinud ega sõitnud ühegi kaatriga aga soovin osta omale kaatri ja olen endale välja valinud sellise isendi(Bayliner 652).Tahaks teadjatelt teada kui hea või halb võib olla selline kaater.Millised head ja vead esinevad?Plaanis alguses sõitma hakata Peipsil ja hiljem ka mererannastel hiilida.Isegi ei tea kas sellisega üle lahe võib seilata?
Tänan iga vastuse eest mis mulle abiks on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 23 Mär 2011 19:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere

Kena, et paadimeeste read täienevad. Kuid enne, kui sellise suuruskategooriaga paatidest rääkida, on algatuseks küsimus: Kas Sul väikelaevajuhi tunnistus on? Kui mitte, siis otsi koolitaja, kes taolisi kursusi korraldab, kuna üle 25kw mootoriga ja/või üle 25m2 purjega sõites on väikelaevajuhi tunnistus kohustuslik. Samuti ka pimedas ja kaldast üle 9km kaugusel sõites. Koolitajate nimekiri kipper.ee-s: http://www.kipper.ee/koolitus.htm
Kuigi kursused algavad tavaliselt keset talve, et kevadeks läbi oleks, tasub ikkagi uurida, et ehk keegi alustab ka nüüd (või äkki saad poole pealt kuhugi liituda).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 23 Mär 2011 19:28 
Eemal

rekkamees kirjutas:
Kas Sul väikelaevajuhi tunnistus on?

Väikelaevajuhi kursustel juba käin.Seda ma olen uurinud,et juhtida sellist kaatrit läheb vaja juhilube.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 23 Mär 2011 21:14 
Eemal
Kasutaja avatar

No tubli :)
Kui juba mudel välja valitud, siis mis enam targutada - otsus tehtud juba.
Aga vaataks asja nii: 1. paat ise (mis brand, suurus), 2. millises konfiguratsioonis, 3. mootor.
Kui nüüd punktide 2. ja 3. kohta ka midagi kirjutaksid, siis oleksid ka tulevased vastused palju täpsemad.
Üle lahe käimise kohta ütleks, kui oled ilma ja mootori peale kindel, anna aga minna. Kuigi soovitan alguses ikka lähemalt alustada.
Õise navigeerimise, nagu ühes teises analoogses teemas üles tuli, jätaks hilisemaks. Isiklik arvamus on, et ilma tungiva põhjuseta ei ole mõtet öösel riskirännakut ette võtta. Kas või sellise teoreetilise võimaluse poolest - kui õnnelik oleksid, kui põrutad pimedas kiirusega 25 NM ujuvale palgile otsa (isegi valges on see oht olemas, sest palgid on just sellised pinna all hulpivad). Tulemuseks jalg alt ära, või põhjas auk. Mitu minutit jääb aluse uppumiseni...

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 23 Mär 2011 21:45 
Eemal

Mudel peaks olema siis Bayliner 652 Cuddies.Mootor 4,3L,162KW pritsung.Pikkus 6,2m ja laius 2,5m.Nagu aru sain siis täisvarustus(sõidukate, kajalood, kaardiplotter,stereo,päästevestid,ankur)
Koduleht sellest margist:
http://www.bayliner.com/_eumeaf/index.p ... boat_id=20

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mär 2011 11:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Nagu aru saan on paat plaanis "poest" soetada, st. uuena. Selline paat on kindlasti tore, mootorit jätkub ja seetõttu sõit vaevata. Mercruiser on kindel valik ja täpsustuseks, töömaht on ikka 4,3 mitte 4,2 l. Iseenesest on mootor lollikindel ja hea, Chevy baasilt tehtud. Paadimootori põhiprobleem on mitte kogunevad töötunnid, vaid korrosioon. Kui sõidad algul magedas vees, siis ei ole üldse mingit probleemi. Kui keegi teeks hästi korralikult ,siis soovitaksin veojala spetsiaalse mürkvärviga üle teha. Uuena oleks sel mõtet, vanal ehk enam mitte nii. Tulemuseks on sügisel puhas ja karpideta jalg.
Kokkuvõtteks, universaalne paat, saab ööbida, päikest võtta, suuska vedada jne. 8) Ainuke väike viga, mille kallal võiks norida on see, et ta on Bayliner ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mär 2011 11:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Vabandust, Sul oli ikka õigesti kirjas töömaht 4,3l. Mul endal silmis virvendab :shock:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mär 2011 11:44 
Eemal

Uut paati ei jaksa osta.Ikka pidune.V.l on 2006a.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Bayliner 652
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mär 2011 11:52 
Eemal

scorp kirjutas:
Tere
Olen absoluutne algaja.Pole näinud ega sõitnud ühegi kaatriga aga soovin osta omale kaatri ja olen endale välja valinud sellise isendi(Bayliner 652).Tahaks teadjatelt teada kui hea või halb võib olla selline kaater.Millised head ja vead esinevad?Plaanis alguses sõitma hakata Peipsil ja hiljem ka mererannastel hiilida.Isegi ei tea kas sellisega üle lahe võib seilata?
Tänan iga vastuse eest mis mulle abiks on.

Ise oman analoogset vöörkajutiga paati ja olen rahul. Küsimus on pigem selles, mida sa paadiga teha tahad ja kellega sõitmas käid. Paljudele küsimustele peaksid saama vastuse ka väikelaevajuhi kursustelt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mär 2011 12:48 
Eemal
Kasutaja avatar

scorp kirjutas:
Uut paati ei jaksa osta.Ikka pidune.V.l on 2006a.

Siis muidugi pead korralikult paadi üle vaatama ja uurima kus kasutatud ja kes kasutanud. Asjatundjale piisab kui teha paadile ring peale, väljast ja seest ning saab paljugi selgeks. Kui oled aga algaja, siis peaksid kellegi appi otsima ,enne kui otsustad lõplikult. 2006 pole muidugi paadi kohta vana aga siin ilmas on kõik võimalik. :D Inimese fantaasia on piiritu, peaaegu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mär 2011 20:05 
Eemal

Sai tehtud mõned pildid kerest.Defektid olemas.Mis arvate kas tõsised?Valged laigud kas pole mitte taastatud?
Pilt
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mär 2011 23:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina katsuks hoiada sellisest ennast eemale. Ainuke positiivne asi on, et pole vigastusi varjatud vaid nähtaval värk. Oleks ära plätserdatud ja öeldud, et paat nagu uus ja pärast avastad ,et... siis on muidugi nukram lugu.
Kuna kiiluga on kõvasti millelegi otsa sõidetud ,siis tekib küsimus kogu kere kohta, isegi kui see koht väga hästi taastada. Siin hakkab mängima rolli - Bayliner brand - pehme kere.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Mär 2011 09:20 
Eemal

Natuke on mul selle kaatriga kokkupuuteid olnud (mitte just selle konkreetse isendiga). Eks ta üks selline suhteliselt janune lustipaat on. Kalapüüdmiseks kindlasti mitte kõige parem variant, aga hädapärast saab sedagi teha. Lauda/suuska/tuubi kannatab loomulikult ilma probleemideta vedada. Treilerdamine pole selles suuruses paadiga enam mugav, tunduvalt parem on omada sadamakohta (koos tankimisvõimalusega:)). Mina väga karvase ilmaga pole merel sellega käinud, aga omanik on hakkama saanud. Põhja V-kuju pole väga sügav, seega laines ikka suti põrutab, kuigi mitte üle mõistuse. Süvis on sinna 90 cm kanti, mis seab omad piirangud.
Muidu selliseks vabaaja veetmiseks kärab ta väga hästi. Ise olemegi lääneranniku saartevahet sellega kärutanud ja lauda/tuubi vedanud. Kõigil lõbu laialt. Omanik aga ihkab juba WC ja kööginurgaga kaatrit:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Mär 2011 11:06 
Eemal

Tere,
Omades samasugust paati. Võin öelda, et pole ta suurt janusem(ca.1 l/nm matkakiirusel), kui samade mõõtudega ja 200 hp Yamu rippmootoriga Yamarin. Kuskilt peab ju võimsus ja kiirus tulema. Kogemus olemas sõbra paadi näol. Yamarin on tõesti natuke pehmem, kuigi kirjade järgi peaks põhjanurk sama olema. Aga 652 tõuseb kiiremini klissi ja on oma raskuskeskme madaluse tõttu külgepidi stabiilsem. Süvis on 90 cm allalastud jalaga. Kalapüügiks võibolla pole tõesti kõigeparem alus, aga puhkuse veetmiseks ja ülelahe põristada kõlbab kindlasti.
Parimat,
ir

Viimati muutis ir, Laupäev, 02 Apr 2011 11:35, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Mär 2011 13:17 
Eemal

Sellise põhjakahjustusega peab väga ettevaatlik olema. Paat võib ka uppunud olla. Sellise paadi kere remont koos mootorivahetusega võib päris kulukaks minna. Ma ise soovitaksin esimeseks paadiks väiksemat alust (soovitavalt Eestist ostetud ja korraliku ajalooga)- Bayliner, Glastron Stingray 17,5 jalga. Sellega saab piisavalt hästi matkata, veesporti teha ja kalal käia. Seda on lihtsam juhtida ja treileradad ja korraliku paadi hind on palju taskukohasem. Olen mitu aastat mõelnud, et võiks suurema paadi vastu vahetada aga ei ole seda viga veel teinud ja olen siiani rahul :D

Viimati muutis Farouk, Reede, 25 Mär 2011 14:12, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid