Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

TG-boat
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=2&t=5687
1. leht 1-st

Autor:  Kalle1 [ Neljapäev, 24 Mär 2011 18:49 ]
Teema pealkiri:  TG-boat

Lugupeetud kodanikud , mis arvate TG paatidest , eelkõige TG-6500 ?
Kellel on kogemused võiks miskit infi ju jagada...
Et mis masin on paras , kui on soov pigem kruiisida perega.
Kuidas on aluse käitumine meie merel , mis on puudused mis tugevam külg , seda ka kajuti ja varustuse osas, mitte vaid sõiduomadused.
Selle paadiga kannatab ka ilmselt üle lahe sutse teha ?

Autor:  KristjanS [ Neljapäev, 24 Mär 2011 19:09 ]
Teema pealkiri: 

Kui perega sõita tahate, siis peaks paadil ikka WC peal olema, mida antud paadil pole

Autor:  Kalle1 [ Neljapäev, 24 Mär 2011 21:26 ]
Teema pealkiri: 

No jah, keemilise poti saab lasta panna , kuid ilmselt ei ole see teab mis mugav lahendus , pigem tõesti hädapärane variant.
Tundub paat olema kergem ja ka märksa "lahjema" masinaga rahulduv/liikuv kui võrrelda näiteks Galia - tega 500 seeria või 650 HT.

Autor:  Tauri [ Reede, 25 Mär 2011 09:21 ]
Teema pealkiri: 

millalgi jooksis selline saade nagu "Sadam otsib meremeest" ühes saates külastati ka antud paadi tootjat ja tehti proovisõitu. Otsi etv arhiivist!

Autor:  Farmerboy [ Reede, 25 Mär 2011 10:14 ]
Teema pealkiri: 

Suurim soovitus-võta paatide edasimüüjatega ühendust ja tee proovisõidud. Niisama kiidab igaüks oma. Üle lahe sutsudeks on pigem küsimus, mis ilmaga ja kui suur on kannatuse/valulävi. Väiksemate kinniste kaatrite(nimetagem neid kuutideks) suurim miinus on pikema tripi puhul müra. Ruumis on kindlasti päris kõva foon, mis isegi väga vaikse mootori puhul tekib. Keemilised wc-d. Võta väike, mida kannatab käeotsas kaasa vedada. Kindel on see, et pole nii pikka trippi,(kui otse rootsi ei sõida) kus seda täiskasvanutel vaja ning ma ei usu, et sellises väikeses paadis kaasa või sa ise ennast väga mugavalt tunneks teiste silme all potil istudes. Katsu visualiseerida, millised on sinu vajadused- kui pikki otsi sõidaksid? Siit ka selgus tuleb, millist alust tegelikult vajad ning milliseid lisasid vajad. Kui olin sarnaste valikute ees siis sain päris palju erinevaid aluseid proovida.Olin ka kindel, et õige kaater on kajutiga. Väiksemad mürisevad ja tunnetus kindlasti piiratud. TG ja Galeonid, ei hakka kritiseerima, lihtsalt vaata neid aluseid ja mõtle mitu korda. Tee proovi sõit. Kui vaatad antud klassis aluseid siis näiteks bella 655 on juba raskusaste parem/kvaliteetsem. Kõik lisad, mis vajad on seal sees. Ruumikus ja ehituskvaliteet! Kindlasti parem kui eelpool nimetatutel. Vööri kajut ja juba sisse ehitatud lisad. Küsi müüjatelt, kas millised on nende sõidukogemused antud alustega. Küsi, mis ilmastikuoludes nad on sõitnud antud alustega, Küsi, millised on hooaja lõpus remondikulud. Ja peamine- ära häbene küsidsa proovisõitu.
Ma isiklikult kiidan DC-d (bella 621). Olen andunud fänn. Lahtise alusega hooaeg jää minekust kuni jää tulekuni. Vihma ja lume vastu aitab tent.

Autor:  rye [ Reede, 25 Mär 2011 10:37 ]
Teema pealkiri: 

Farmerboy jutt väga õige välja arvatud see :)
Farmerboy kirjutas:
Küsi müüjatelt, kas millised on nende sõidukogemused antud alustega.

Kõik müüja sõidukogemused on alati ülivõrdes!

Autor:  myller [ Reede, 25 Mär 2011 16:53 ]
Teema pealkiri: 

Kui oleks vaja merekindlat ja kiiret alust, siis valiksin küll TG. Perepaadiks sobiks paremini vast mõni mugavama sisuga alus.

Autor:  KristjanS [ Reede, 25 Mär 2011 17:49 ]
Teema pealkiri: 

Alteri hindade järgi saaksid sama raha eest juba Galeon Galia 670MC http://www.marine.ee/?mod=shop&mid=1&smid=2&slid=3&sllid=4&pid=1766&language=estonian, milles on palju rohkem paati ning perepaat missugune. Ainult mootor tuleb kõvasti suurem osta.
Samas aga ma ei taha väga uskuda, et selle paadi ilma mootorita saab vaid 28T€ eest, sest sarnased MV-Marin 6600MC ja Aquador 22C on sellega võrreldes tunduvalt kallimad.

Autor:  Kalle1 [ Reede, 25 Mär 2011 19:04 ]
Teema pealkiri: 

Tore , et teema leiab vastukaja - algaja asja-armastaja muret on kuulda võetud.
Esialgu uurin maad , ehk võtan nö hoogu . Ega paadiost pole naljaasi , ja ilmselt lähim hooaeg-kaks muutusi laevastikku ei too , aga mõtted mõlguvad ...
Ise-enesest olen tegelikult kah Bellasid vahtinud , eriti 703 - diisel +muidu sümpaatne elukas tundub olema.Samas outboard on nagu parem - väike paat ,no milleks veel masin tuppa tuua ?
Lihtsalt mõte liigub ka rahakategoorias ja kusagile tahaks nagu joone tirida , et enam-vähem teaks kusmaalt hakkab hüpe üle oma varju, sest laenu nagu sellise asja jaoks ei tahaks kah teha.Joon kipuks seal 500-600 kiloeeku ( so siis ca 35+ tuhat uut rubla )juurde ikkagi. Muidugi saab ka peetud asja , kuid siis peab ikka eriti hoolas ostmisel olema kuna võib veel tellimata lisasidki kaasa saada ...
Oluline on , et hilisemad kulud oleks nö "kontrolli all" ;)
Ja mulle pole tegelt oluline miski lendlemine vee kohal , tahaks rahulikku kulgemist , no ilmselt 15-20 knotsu oleks paras . On tunne , et toimub liikumine.
Mõte on ikkagi päevased sõidud a la sadamast-sadamasse , sadamas saab reeglina süüa-juua, tualetti,pestagi. Paadis peaks küll kindlasti saama magada ja hea oleks väike pliit - hommikukohv kui tarvis , või puder on siis omast käest võtta.Kinnine paat on kindlasti eelis kuna ilm ei küsi ju su käest , et kas tohib nüüd natuke vett kallata või tuult vilistada. Avastaks Ruhnu , Hiiumaa , läheks kindlasti taas Kihnu
Ja soov on üle lahe putkata , et avastada soome rannikut . Sihuksed paadid peaks suvel ilusama ilmaga kannatama küll merd?

Autor:  caarel [ Reede, 25 Mär 2011 21:35 ]
Teema pealkiri: 

Tervitus!

Mina ütleks nii, et paadimüüjaid meil siin Eestis jätkub. Piisavalt.
Soovitan käia ring peale ja uurida mida keegi pakub. Mõnel ehk ka üks-kaks laopaati (või -mootorit) järel. Hea võimalus olla üks viimastest, kes veel HEA HINNAGA paadi saab :) Teada on, et edasine seis OSTJA seisukohast on nukker. Nt. Soomes on teatud tootjate laoseis juba samuti ümmargune null ja populaarsed mudelid kuni järgmise aastani välja müüdud ja usun, et nii on ka teistel kvaliteetpaatide tootjatel (s.h lombi taga).

Kui lõpuks meelepärane eksemplar silme ees ja hind sobilik, tuleb ära võtta :!:
Juba järgmisest nädalat hakkab päike jälle kõrgemalt käima :!: (või nii nad vähemelt lubavad...)

PS! Olgugi, et rye ei usalda paadimüüjaid 8) , tuleb siiski küsida nende endi kogemusi antud paati kasutades. Palju halba sealt ei kuule, ent oskus on lugeda ridade vahelt. Omadused ju siiski peavad teatud paatidel erinema. Ja kui õnnestub, siis tänuväärsed on ka kellegi reaalse lõpptarbija objektiivsed hinnangud.
Udujutt on äratuntav. Minu arvates.

Niipalju siis soovitusi esimese paadi valikul.

Jõudu,
Kaarel

Autor:  ak3 [ Reede, 25 Mär 2011 22:22 ]
Teema pealkiri: 

Kippari lehes 8/2009. Finnmaster 61Ca, Sea Star 660, Buster XXl AWC, Yamarin 59C ja TG 6500 testis. Päris hea.

Autor:  Marlene [ Laupäev, 26 Mär 2011 00:45 ]
Teema pealkiri: 

Oli peiul kolm silmarõõmu. Ja naisevõtu aeg käes. Keda valida?
Andis siis igale sama summa ja käskis nädala pärast tagasi tulla - siis teeb otsuse.

Esimene ehtis end peiu rõõmuks !
Teine investeeris kogu summa !!
Kolmas ostis hoopis peiule kingitusi !!!

Ja peiu valis kaasaks neiu ... kellel kõige suuremad rinnad.

Vali palju tahad, esimesega paned pange niikuinii - ei maksa väga muretseda, võta niikuis tunne on.

Et paati tahtsid mitte naist?
Kallis
Tujukas
Iga päev ei saa.
Jätkan?

Absoluutset tõde pole olemas. Isegi see, et naised peavad olema kuumad ja viin külm, pole absoluutne tõde. HardCore säga paneb sooja viina. Tõsiselt.

Kalle1 kirjutas:
/...mis masin on paras , kui on soov pigem kruiisida perega.
Kuidas on aluse käitumine meie merel.../


Alla 40 jala (mida minul kahjuks ei ole) ei ole kruiisimisest ja käitumisest juttu.

Autor:  rekkamees [ Laupäev, 26 Mär 2011 09:25 ]
Teema pealkiri: 

Marlene kirjutas:
...
Alla 40 jala (mida minul kahjuks ei ole) ei ole kruiisimisest ja käitumisest juttu.

Et siis kui tahad kruiisi ja käitumist ja kui Sa just Abramovitš pole, osta pilet kruiisilaevale... :wink:

Autor:  Marlene [ Laupäev, 26 Mär 2011 13:05 ]
Teema pealkiri: 

Just! :)

Kannataks ka võtta purjekas aga jätta taglastus sootuks ära. Et hea tekil jalutada oleks. Saab odavamalt, saab kruiisi (6-7notsu).
Ei tümita ega hüple lainete pääl.
Sadamas võib muidugi kerepeale saada.

Autor:  Kalle1 [ Laupäev, 26 Mär 2011 14:58 ]
Teema pealkiri: 

hmm,
no jah esimene naisevõtt läks nihu jah , seetõttu sai uude sadamasse seilatud . Ja see on ammugi selge, et liiga tihti ei saa , aga eks vanust kah veidi , enam ei viitsiksi hüpata nagu jänes ;) Sagedus polegi niivõrd oluline , pigem nautida harvemaid kordi.
Need "kruiisid" kah ei tõmba kus kokteile ohjeldamatult kallatakse ..., laev läbu täis

Aga tuult ma püüda eip ole kunagist proovind , sestap ikka masinaga alused tõmbavad mind enam.
Kippari leht nagu pahasti tolle TG kohta ei ütlenud. Eks peab omi mõtteid säädma ja ringi vaatama. Hea et sellega on aega , et ei ole hädasundust kohe esimene ettejuhtuv "ära võtta" , noh nii nagu ühes filmis öeldi, et "tule sinagi mulle, tule nii häda pärast..." .

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/