Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Sept 2011 20:40 
Eemal

Ja sellel on 700 kg kandevõime?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Sept 2011 20:52 
Eemal

Päris glissiva põhjaga su alus vist ei olep , mulle tundub nii millegipärast.
Siis ehk jägub 10hj 4T küll ?
Yamu hinnad saad tutikatele siit üsna hõlpsasti kätte
http://www.yamahakeskus.ee/4---taktilised/k/22.html
pruugitud ikka soodsam võiks olla...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 10 Sept 2011 11:07 
Eemal

Sellele paadile 10hj 4T maa ja muda eriti veel kui mootor hakkab peale maja käima. Omal oli kunagi 10hj 4 takti. Ütleme nii, et tõsta jõuab küll üksi ja kuidagi paneb mootori ka külge ära, kui paat vees, aga ex ta üks paras jõu ja ilunumber ole. Ise olen kunagi paadist vee peal mootorit taha pannes koos kupatusega vette lennanud... Maapeal loomulikult lihtsam toimetada või kui on kindel jalgealune aga paras punnitamine on ikkagi. Minu isiklik arvamus, et kui pole vaja läbida pikki vahemaid ja tegemist on kaluri-võrgupaadiga, siis 10hj on maa ja muda sellisele paadile.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Sept 2011 15:44 
Eemal

Mis te virisete oma jõunumbritega.

Mul paat vettelaskmise hetkel kuskil 350 kilo. Olen üksi vette lasknud ja üksi kärule saanud, seejuures pole käru rattad kordagi vees käinud.

Vaja on lihtsalt tehnilisi abivahendeid ja tehnilist taipu.

Esimene tarkus - ära lohista seda, mis võib veereda. Ahtripeegli külge kaks kerghaagise tugijala kinnitust, Tööriistamarketist 2 käruratast ja 2 suurt polti, 2 meetrit 45 mm toru ja ahter veereb. Vöör aga on juba kerge ja seda tõstab juba käega.

Kui raatsiks kulutada natuke elektrilisele vintsile, siis tegutseks kerge vaevaga, praegu peab nats higistama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Sept 2011 16:52 
Eemal

ja vaata ARE , siin polnud juttu ju paadi lohistamisest või vette tõukamisest , vaid mootori , mis kaalub suurusjärgus 40+ kg ( 10hj , 2 silindriline) , tõstmisest ahterpeeglile ja maha ( mis on maapinnast kaunikesti kõrgel kui paat on kärul ) , ise nagu vees olevale paadile ei riskiks vist seda küll udima hakata , pole mul tuukripabereid tagataskus
Mul omal 6hj ca 27 kg mootor , sellega pole muret olnud.Paat koos käru ja muu koliga kaalub ka ca 300 kg ja üksi saab hakkama kenasti , olen nõus. Suurim pain in ass on tavaliselt slipikoht ise .
Aga 40 kg jurakas on ka palju kopsakama gabariidiga , pealegi , tahaks selle tööga ju nii hakkama saada , et miskit ära ei kraabiks , ei paati, ei mootorit. Muidugi piisavalt sagedasti seda tehes tekib vilumus ja ka muskel kasvab...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Sept 2011 17:30 
Eemal

Miks peab mootori peale sõitu ära võtma? Kui paadil on turvaline seisupaik, siis olgu mootor seal peal ja mõeldagu pigem selle üle, kuidas asi ühes tükis liigse nikastamiseta vette jõuab. Kui ei pea, siis pole ju suurt vahet, kas mootor on 25 või 41 kg.

Kui aga paat vedeleb kuskil veekogu kaldal ja mootor on vaja eemaldada varastamise vältimiseks, on iseasi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Sept 2011 18:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Just äsja Väina aegne Tallinna ringi junga helistas ja tundis huvi selle mootorpaadi vastu. Alguses mõtlesid, et ostavad ilma treilata, mille ma kohe konkreetselt maha laitsin. Kujutasid ka ette, et võtavad mootori küljest ära (paat peamiselt Narvas) ;) Ostsidki ära koos treilaga ja on sigarahul! Helistas Narva jõe pealt, et "viimasepealt värk", treilalt vette ja pärast treilale tagasi. Mine kuhu tahad!
Jällegi julgen kogemustele tuginedes väita, et ainult väga loll inimene püüab 30+ kilo kaaluvat mootorit "kaasaskantavana" kasutada. Tegelikult ei kõlba selleks isegi 20+ kilo katel aga noh, kui ikka muudmoodi ei saa, siis küll. Kõige pisema ja odavaima haagise saab kätte päris vähese raha eest, sinna vintsipukk ja rullikud ning asi ongi olemas. Selline paat ei vaja isegi spets paadihaagist. Ostad näiteks Ausside konstruktori Eestist 264-387 eur ja mure murtud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Sept 2011 19:00 
Eemal

just , jutt täitsa õige . Ega ma pannud isegi tähele kust see mootori maha-taha tõstmise jutt siia sigines , ju keegi eespool pidas seda omadust piisavalt tähtsaks. Aga endagi pada käib maha reeglina 1x hooajal vaid kui viin teise hooldusesse. Väikse mootoriga on see hõlbus , aga ausalt öeldes juba alates 10hj oleks seegi juba vastik ettevõtmine , tõsta teist nagu naist , kallista avasüli kahe käega ümbert kinni ja säti pikali ilusti , siis hoolduses teiste meeste ees veel pane 2 raundi ja siis kodus finaaliks veelkord 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Nov 2011 10:18 
Eemal

Tänud kaasamõtlejatele.

Paat ostetud. Ilma mootorita. Selline otsus sündis siinseid arutelusid lugedes. Eks nüüd peab hakkama tegelema sobiva mootori otsinguga (eeldatavasti 4T/15HJ). Kuna kaubaks läks ka haagis siis jääb peale-mahavõtmise kordi oluliselt vähemaks... :)

Selle teema võib minupoolest lukku panna...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid