Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 175 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kiili 440 vs Nordline 42/48
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 12:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei sellest talvest asja saa, peab ikka ühe väikese paadi soetama. Küsimus selline: milline väikestest aerupaatidest on kõige turvalisem, milline neist kõige paremini kehvemat ilma/väiksemat lainet kannatab? Just selles mõttes, et lihtsalt rannaääres, üksi või perega, väikeste saarekeste (Kaberneeme lähedal) ümber nokitseda. Enamuse ajast sõidaks mootori abil, aerud oleks rohkem kaldale pusimise jaoks. Ei ole mul hobiks võrke tirida ega kolme suure mehega spinningut loopida. Kiili paat 440 tundub täitsa tore, Kasse näeb paadi moodi välja, ja Nordline 42 püstivust kiideti siin kuskil. Hinna poolest on nad kõik koos aerudega natuke pealt tuhande uue raha. Ja siis selline asi, mõtlesin, et jätaks paadi Kaberneeme või Neemesse, mootorit aga veaks autoga koju. Kas sellist väikest paati on mõistlik iga kord kaldale liiva peale lohistada või terve hooaja vees hoida? Kas kellelgi on kogemust 2010 aasta ja üles, väikeste 4-6 Hp Yamahadega?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 18:51 
Eemal

Aga miksmitte Pella Nova - uue nimega Astra 440
http://www.rivalboats.fi/astraboats.html
Väga hea ja turvaline paat. Olen neid müünud Eestis juba 7.a. ja vastukajad vägagi positiivsed. Värvi saab valida vastavalt soovile valge, sinise, rohelise ja halli vahel sama hinna juures, vaid punane tuleb ca. 30 EUR kallim. Komplektis koos aerude ja tullidega ning 4 HJ 4T uue Mercury mootoriga (garantii 3.a.)tuleks hind 1920.- EUR. Paadile keregarantii samuti 3.a.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 19:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui just suitsiidimõtteid peas pole siis sellise Astra suguse pähklikoorega võid enamiku ajast kaldal passida kui Kaberneeme kandis turvaliselt liigelda soovid. Suve jooksul ehk max.10 päeva näkkab sulle ilma.
Mõni päev tagasi sa alles otsisid endale 4,7m RIB-i koos 50hj mootoriga.... Millest selline downgrade nüüd?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 19:37 
Eemal
Kasutaja avatar

grandboat kirjutas:
Mõni päev tagasi sa alles otsisid endale 4,7m RIB-i koos 50hj mootoriga.... Millest selline downgrade nüüd?

Kahjuks kohe mitte kuidagi ei tule RIBi raha kokku, unista palju tahad. Aga paarsada meetrit kaugemale kui jala pääseb, tahaks suvel kaldaäärest mere poole saada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 20:18 
Eemal
Kasutaja avatar

kodanik grandboat - usu mind, ka mitte kummipaadid püsivad pinnal, noh lihtsalt püsivad, usud sa seda või mitte!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 20:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
kodanik grandboat - usu mind, ka mitte kummipaadid püsivad pinnal, noh lihtsalt püsivad, usud sa seda või mitte!

Muhv, ma ei saa aru miks sa hüsteeritsed? Ma ei ole kellegile kummipaati käskinud soetada. Pinnal ujub sitt ka ja kui on piisavalt suur hunnik saab selle seljas ka purjetada. Siin kodanik küsib veesõidukit millega KEHVEMA ilmaga TURVALISELT perega veepeal kulgeda. Kui sa pole näinud kehva ilma Kaberneemes ja Kolga lahes, siis hoia mokk koomal ja lase oma kodutiigis koorekesega edasi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 21:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Ärge nüüd poisid selle tühja pärast tülli pöörake. Ilmselgelt minu viga, loobin sõnu mis ei ole paslik kasutada. Kehvema all pidasin ma silmas, et paat võiks paar millimeetrit varuga olla. Välja lähen ilusa siledaga kuid järsku tuleb tuuleiilike, et ma siis tagasi ka saaksin. Tormiga vahu sisse hüppama minemise paati ma ei otsi. Ja kui ise oma küsimusele vastata, siis ega vist sellises hinnaklassis paatidel erilist vahet pole, vaatad lihtsalt mis värvi meeldib. Mõistuse ja valmistaja soovitusele vastavalt toodet kasutades, peaks asjad justkui sujuma. Ma pigem otsisin seda teema peenikeseks panemise kohta, äkki mõne selle klassi paatidest on kuidagi peajagu teistest üle.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 22:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Anna andeks andrues OT pärast, aga ma lihtsalt ei või :lol: :lol: :lol:

OK! Teemasse tagasi - Sul on õigus, selles valikus võib peaaegu tõesti värvi järgi valida. Ka kaalud tasub üle vaadata, sõltuvalt sellest, kuidas plaanid paati liigutada. Minu lemmiks sellest valikust on Kasse, aga see rohkem sihuke emotsiooni asi. Kindlasti ära hoia nii pisikest paati pidevalt vees - kasvab heina ja pärast ei jaksa mootor enam liigutadagi. Lisaks peab vees seisvat paati kontrollimas käima - ega vihmast vesilasti ei lähe vms jaburat juhtu. Nähtud sadamates ikka igasugu huvitavat. Kuival ei juhtu taga midagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Jaan 2012 11:33 
Eemal

Muhv kirjutas:
Kuival ei juhtu taga midagi.

Kellel see Kiili või Kasse lumega pooleks läkski? Kuiva maa peal. Oli siin jutt ja pildid sellest ju 8)
Nii, et ikke juhtub, kui vanaisale pitsi ei vala õigel hetkel :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Jaan 2012 15:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Ära nori Trutta! :D Paat pole lumesahk!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Jaan 2012 17:49 
Eemal
Kasutaja avatar

soovitaks teemaalgatajal vaadata ka C440 või Liu Paadi toodangu poole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Jaan 2012 18:08 
Eemal

Kui oluline on iga ilmaga merele minna, siis väga turvaline ja kõrge pardaga on N-465. Tõsi hind on küll nimetatutest kõrgem aga oma 200 kiloga ja hea varustatusega on tegelikult paati raha kohta vaata, et veel kõige rohkem.
Kui plaanis käsitsi kaldale vedada, siis jällegi suurem kaal miinuseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Jaan 2012 18:24 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Muhv kirjutas:
Kuival ei juhtu taga midagi.

Kellel see Kiili või Kasse lumega pooleks läkski? Kuiva maa peal. Oli siin jutt ja pildid sellest ju 8)
Nii, et ikke juhtub, kui vanaisale pitsi ei vala õigel hetkel :wink:

Oli Kasse ja tegelikult ei läinud lumega pooleks. Tootja võttis probleemi väga tõsiselt ja sai pika kadalipu lõpuks vastuse, et asi polnud paadis (ega lumes).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2012 18:47 
Eemal

Mul omal ka esimest hooaega N465. On tõesti merekindel. Väinameres ka torm üle elatud. Matkamiseks loodud paat. Disainin teda edasi ja uueks hooajaks tahaks ka tendi ja abipurjed peale saada. Soovitan, kui turvalist matkapaati vaja.
Paadi kaal ei tee muret, vette ja veest välja käis ta mul ATV 12V vintsi abil. Ainuke asi, mis alt vedas, oli Tööriistamarketist ostetud, soomlaste tehtud 1,3 tonni vedav vints. Vabakäigu sidur läks kohe katki ja trossi keris vahel pooli ja korpuse vahele. Nõuka ajal osati küll paremini teha. Suveks tuleb vints ümber ehitatada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2012 22:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Merikukk kirjutas:
Mul omal ka esimest hooaega N465. On tõesti merekindel. Väinameres ka torm üle elatud. Matkamiseks loodud paat. Disainin teda edasi ja uueks hooajaks tahaks ka tendi ja abipurjed peale saada. Soovitan, kui turvalist matkapaati vaja.
Paadi kaal ei tee muret, vette ja veest välja käis ta mul ATV 12V vintsi abil.

Mis sa sellest arvad kui mainitud paadile 6hp päramootor panna, kas veab ära? Ja jällegi käib jutt ettearvamatust olukorrast, ilmakaarti oskan lugeda ja koleda karvasega pole mõtteski merele minna, aga elu on juba kord selline, asju juhtub.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 175 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: