Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 116 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Evinrude versus Yamaha versus Mercury üle 200 jõulised motod
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2012 22:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuna merele pääs mind huvitavas piirkonnas on hetkel pisut pärsitud, siis hakkavad igasugu hullud mõtted peas tiirlema. Nendega seoses tekkis mul küsimus 225-250HJ mootorite kohta. Kumb ja miks on asjalikum - kas Evinrude või Yamaha? Peamine erinevus on vist 2t versus 4 takti?

Õigem oleks isegi sõnastada küsimus - miks peaksin ma vahetama Yamaha brändi, millega ma olen hirmus rahul olnud Evinrude vastu?

Viimati muutis Muhv, Laupäev, 22 Dets 2012 12:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2012 22:20 
Eemal

aga siin on täpne vastus küsimusele... minumeelest pole rohkem vaja...

http://www.youtube.com/watch?v=7hKoQCkRryc

http://www.youtube.com/watch?v=_-7I00cZUE0

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Evinrude versus Yamaha
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2012 22:53 
Eemal

Muhv kirjutas:

Õigem oleks isegi sõnastada küsimus - miks peaksin ma vahetama Yamaha brändi, millega ma olen hirmus rahul olnud Evinrude vastu?

Yamaha on igavalt hall, Evi edevalt valge.
Yamaha on "kõigil", Evi ainult "nendel"
Yamaha nõuab hooldust iga aasta, Evi kord kolme aasta tagant.
Yamaha käib igavalt ja probleemivabalt, Evi pakub tõenäoliselt rohkem elamusi ootamatute üllatuste näol
20 aasta pärast irduvad Evi poldid-mutrid veel võtmete abiga, Yamahal ainult relakaga
Evi talvehooldus käib nupust. Yamahal hooldekojas.
Evi treenib mälu ja orienteerumisoskust (kas õlikanku on kaasas, kas õli ka sees veel on, kust uue saab)
Jne
Ühesõnaga, võta Mercury :lol:
Tegelikult, kui vähegi võimalik, st, kui tootja pole mõnda mootorimarki oma paatidele "pärisorjastanud", pistan oma uuele paadile E-TEC-i sappa juba puhtalt huvi pärast.

Edit: Ma kunagi uurisin siin pea sama asja:)
http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t ... light=etec

Viimati muutis Trutta, Neljapäev, 20 Dets 2012 23:58, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2012 23:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta - ole meheks! :D
See, et Evinrude armastab tagasihoidlikuma numbriga kleebiseid on teada fakt. Pigem huvitaks see päris elu.
Yamaha on väga vaikne - kuidas Evinrude käib?
Kuidas võiksid kütusekulud võrreldavad olla?
Kas Eestis mingi pädev hooldus ka on, mis lihtsamaid varuosi riiulis omab?
Kas mootoril on ülekuumenemishoiatus? - Väinameri meil teada mudalomp
Kui Yamaha käivitub -11 kraadi juures esimesest pöördest, siis kuidas see 2-taktiline end ülal peab? Aga +35 kraadi juures?

Ah jaa - Kippari 115HJ Evi testis nenditi, et ühe suve sõitnud mootor oli hakanud otsast roostetama :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2012 23:50 
Eemal
Kasutaja avatar

No kuule, eks ika üks kiida ju ise enda müüdut. Samas pole me ju näinud teste samasuguste paatide peal kus on kõrvu jooksnud erinevd mootorid sellist testi pole ilmselt keegi viitsinud ka teha?! Samas, mis see teadmine ka annab? Mootori valmistajad kasutavad erinavate aastakäikude puhul erinevaid lahendusi, mis ei taga kunagi sarnast tulemust! Sama oleks võrrelda näiteks jaapani auto tootjat mingi saksa või USA omaga.Mida võrrela? Lugedes erinevaid foorume, võrdlusi saad ka erineva tulemuse :).
Samas, kui sul on olnud positivne emo mingi margi kohalt ja soovid uut mootorit siis mis on see motivaator miks sa peaksid mingi teise brändi vastu vahetama? sadomaso? Või mingi siiras huvi kogeda midagi uut?
Ok! läks vist pikaks, kuid point on see, et meil puudub võreldav andmebaas! Seega ei saa me ka öelda milline mootor on parim, hetkel pakutavatest :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2012 00:00 
Eemal

Pajuvillem kirjutas:
Samas pole me ju näinud teste samasuguste paatide peal

on ju ?
http://www.youtube.com/watch?v=HggjTkb3_7E

ja minu eelmise posti esimene video kah - isegi samal paadil erinevad mootorid.

aga lärmab Evinrude küll kõvemini kui neljataktised, vähemalt minu pakutavatel paatidel (50-60HP), suuremate kohta ei oska miskit kosta. Aga see, kes merel vaikust tahab nautida kasutab niikuinii hoopis purje :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2012 17:12 
Eemal

Ega seda õli nii hullusti nüüd ka päris ei kulu. Ostad 2 kankut, ühe valad sisse ja teise jätad istme alla, kui reserv sisse valatud, tood ue asemele, kunagi ei lähe meelest ära ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2012 23:37 
Eemal

Yamaha vs. Evinrude. Ärge tehke nalja. Siin ei olegi midagi võrrelda. Lugege kasvõi USA võidusõidu, kalameeste või muid kiirpaadifoorumeid. Evinrude kuulub seal huumorinurka. Ja selle juurde käivad alati veel sõbralikud soovitused värsketele Evinrude omanikele kapott mustaks värvida, et juba kaugelt naerma ei hakataks.

Tsiteeri:
Samas pole me ju näinud teste samasuguste paatide peal kus on kõrvu jooksnud erinevd mootorid sellist testi pole ilmselt keegi viitsinud ka teha?!

Olen ise sellises testis osalenud. Võrdsed paadid, osadel Yamaha 200 HPDI, osadel Mercury Optimax 200 ja mõnel Evi 200 ETEC. Katse kestis 24 tundi järjest. Ja raske arvata kellest kõik stabiilselt mööda sõitsid, loomulikult valget värvi mootorist.

Teine test veel. Kaks täiesti identset kaatrit, mõlemad minu komplekteeritud, täpselt samas kaalus ja balansis. Ühel Yamaha200 HPDI, teisel Evinrude 200 ETEC. Ühesõnaga võidusõit Venemaal. 5 ringi, ringi pikkus umbes 1800 meetrit. Yamahaga paat tegi Evirudele viimase ringi alguses ringiga sisse. Sellest on isegi video olemas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2012 23:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Ühe sõnaga, (nagu eelnevalt on samuti korduvalt vihjatud) õige vastus on ikkagi Mercury :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2012 00:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Uhh Viiking, mulle oli just mõte Evinrude'st meeldima hakanud. Ei pea jäätunud paat sabas sügis/talvist hooldekohta linna pealt otsima ega midagi. Keerad vaid nuppu ja mootor ujutab end ise õliga üle.

Lugesin arhiivist vanu Kippari teste. Seal jäi silma, et vähemalt 150HJ Evi on madalatel pööretel pisut valjem kui 150 HJ Yamu ja ka ca 10-12% janusem.

Ühes võrdlustestis 225 Evi versus 225 Mercury esines, dragi poole peal, Mercury tõesti väga hästi...

Mis ma pean nüüd Mercury nüüd hoopis valima või? Seda ei suuda vist keegi peale Marki hooldada?

Jälle kisub keeruliseks...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2012 07:08 
Eemal

Olen Vikinguga igati nõus (kuna olen temaga koos nimetatud 24h testis osalenud :) ).
Juhin siiski tähelepanu, et jutt käis 200 HPDI kahetaktilisest Yamust, Muhv küsis aga 4 taktilise kohta.
Kas see mootor ennast ise hooldades ise üle ka vaatab ja uueks hooajaks enda seisundi kohta kindlustunde annab?
Mina Evinrudi ei valiks (subjektiivne hinnang).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2012 11:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei tea kuidas tänapäeval ja suurte mootorite puhul, aga varasemad(1996-2001) 40-50-60hp 4 takti Mercury/Mariner on üks-ühele Yamahad. Oman isegi üht Mariner 50hp, millele just Boats.net'ist tellisin Yamaha 50hp kolvid/rõngad/kolvisõrmed/saaled/plokikaanetihendi jne. Kuna Boats.net Mercury/Marineri varuosasid väljapoole US'i ei tohi saata, siis see oligi ainuke variant ja lisaks kõigele veel tunduvalt odavam kah.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2012 12:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Lugesin just Kipparist uue 250HJ Yamu testi, mille lõppkokkuvõte oli üllatav. Uus mootor on kehvem kui vana. Kaalu on sama palju, jõudu ka umbes sama, aga kütusekulu on oluliselt kõrgem ja ka müriseb rohkem. Pakuti, et 300 HJ mootori jaoks tehti uus plokk, mis on igati eesrindlik, aga sama ploki peal põhinevad väiksemad mootorid on nö üle jala projekteeritud.

Mercuryga meenus, et see on see sama must kast, mis mu saare naabri suve tuksi keeras - mõned aastad vana mootor, miski viga küles ja kellegi mõistus üle ei käi. Teisisõnu - kas keegi neid mootoreid Eestis tunneb ja hooldab ka või pakutakse lihtsalt "teenust"...

es1 jutus on pointi - 300t välp hoolduste vahel on vähemalt jala seisukohast vaadates üsna kummaline. Tavaliselt ka seal ju vähemalt kord hooaja jooksul mahlad vahetuvad.

Peaks teema pealkirja ära muutma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2012 13:18 
Eemal

Muhv kirjutas:
Mercuryga meenus, et see on see sama must kast, mis mu saare naabri suve tuksi keeras - mõned aastad vana mootor, miski viga küles ja kellegi mõistus üle ei käi. Teisisõnu - kas keegi neid mootoreid Eestis tunneb ja hooldab ka või pakutakse lihtsalt "teenust"...

See mure võib olla põhjendatud. Eelmine suvi sai ise ka oodatud palju nädalaid Mercury Verado remondi taga, kus remondimees lõpuks katse-eksitus meetodil juppe peal lihtsalt vahetas. Hea, et tal oli teine samasugune mootor kõrvalt võtta, aga kui ei oleks olnud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2012 13:44 
Eemal

Muhv - aga miks sa ei lisanud ka versus Honda? Neil ju 225 uus mudel. Sõitu ei ole saanud proovida, aga tühikäigul ja väikestel pööretel oli väga vaikne- minu kõrvale.
Hetkel kavatsen veel katsetada ühe 40 hj kasutatud mootoriga, aga kui uut, siis igal juhul Honda. Põhjus lihtne- neil Pärnus(minule lähedal)ja ka mujal üle Eesti ametlik esindus olemas, kust saab hooldust ja muredele lahenduse-kui peaks neid olema.
Muudel markidel on hooldus üsna Tallinna keskne, mõnel margil ka Tartus ja mul ei meeldiks maksta mingit km hinda spetsi kohalesõidu, või ise Eesti teisest otsast paati Tallinna vedada.
Muidugi Honda ei ole eriti võidusõidukas, aga selle põhjuseid oskab ehk Viking seletada.
Loodan, et minu komm ei ole väga OT.
Ja kui Honda on nadi siis kindlasti kirjutage sellest -ei ole vaja inffi vaka all hoida.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 116 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: