Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 66 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 14:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma sõelusin veits soomlaste foorumeid selle teema vaatevinklist. Nagu igal pool on ka seal kaks koolkonda. Ühed, kes soovitavad mootori sisse jätta ja teised, kes soovitavad mootori välja tõsta. Ning omad vägevad argumendid on mõlemal koolkonnal ja mitte kuskilt ei tulnud välja ühtegi juhust kus keegi oleks mootori lõhki külmetanud.

Kussule sobilik jalatõstevarjant kõlaks kokkuvõtlikult nii:

1) Enne seiskamist tõsta mootor välja, et pump end tühjaks lööks.
2) Enne jala allalaskmist käivita mootor. Oht on selles, et külm mootor ei pruugi käivituda ja starteriga kruttides hakkab pump pumpama täites jääkülma mootori külma veega mis päris kiiresti mootorisse ära jäätub. Kohe kui mootor käima turtsatab lase ruttu töötava mootoriga jalg alla.

Ma pean tunnistama, et mina nägin sellise käivituse juures seda riski, et kui pumba impellerid on märga pumba korpusesse kinni külmunud, siis nii kui starterit annad on impeller kohe sodi ka. Aga väidetavalt terve suur koolkond praktikas nii toimib ja minul on vastu panna ainult teooria. Samuti toimib praktikas ka see koolkond kes jala vette jätab, ja siin oleme me kõik relvastatud Muhvi kogemusega :)

Sisemootor+veojalg -> jala liigend jäätub ju ikkagi ära kui ta just üleni vee all pole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 16:42 
Eemal

Kena oli eile naissaare sadamat vaadata - navigatsioonihooaeg pole kaugeltki läbi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 17:58 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

tai kirjutas:
Kena oli eile naissaare sadamat vaadata - navigatsioonihooaeg pole kaugeltki läbi.

Reedel oli võimalik seal sellist pilti näha:

Manused:
Faili kommentaar: Kliki suuremaks!
anytec860spdnaissaares.jpg
anytec860spdnaissaares.jpg [ 135.69 KB | Vaadatud 4453 korda ]

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 18:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Oeh! Tundub, et mõned on siin taas pisut üle mõelnud. Kes tegelikult ka praegusel aastaajal paati vees peab, see teab, et minu poolt alguses postitatud pilt on pigem erand kui reegel. Mul on selline jäätumine toimunud täpselt 1 (loe: üks) kord. Põhjuseks suht avatud sadam ja tormine tuul otse ahtrisse. Kui üldse, siis tavaliselt on mootori peal vaid pisut lund ja jala peal kirme jääd, mida ma pole kunagi vaevunud puhastama. Vastuseks Marlenele - jah, need mootorid ongi mõeldud neis tingimustes töötama, seega ei ole tegemist kahvliga supi söömisega. Enne kui ma seda omal nahal proovisin sai tehtud pisut luuret ka - nii kohalike tehnikute kui ka Norra - Soome praktikute seas.

Kahjuks räägib üks asi veel sisepära kahjuks. Olen nõus, et kaabli ühendamine ja tänu sellele Webasto asemel näiteks Defa kasutamine oleks kukepea ja pigem mõnus, samas miskipärast lülitatakse enamustes väikesadamates ametliku hooaja lõpus ujuvkaidelt elekter välja. Kindlasti saaks nuruda eraldi kokkuleppe, aga kohati on selline käitumine ka tehniliselt põhjendatud.

Minu isiklik tragöödia on muidugi veel see, et kodusadamas toimub elektri tootmine tuulegeneraatoriga ja tuult alati pole (piisavalt) :D

Ühesõnaga - don´t worry, be happy! Merel on hea!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 19:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Olen nõus, et kaabli ühendamine ja tänu sellele Webasto asemel näiteks Defa kasutamine oleks kukepea ja pigem mõnus, samas miskipärast lülitatakse enamustes väikesadamates ametliku hooaja lõpus ujuvkaidelt elekter välja.

Noooooooo ja paadi aku toidab seda Webastot ilma kaivoolusüsteemi ja akude automaatlaadimiseta kasvõi kaks nädalat ühte jutti eksole :!: :P

Kaivoolu ehitus plastpaati ei ole teab mis kallis kui just näiteks Calixi valmiskomponentidest seda kokku ei lapi, mõne sajaga saab asja vinksvonks ja peaaegu ohutuks ka kui just väikelapsi torkima ei lase. Metallpaadi puhul lisandub aga veel ka isolatsioonitrafo. Mitte ulmekallis, aga kindlasti mitte ka odav asi. Mingi 2kW Victroni letihinna võib nüüd mõni Autokspertlane või kaageeknutsonlane siia lihtsalt indikatsiooniks üles riputada.

NB! Kaivoolusüsteemi iseehitamisel mitte alahinnata mistahes selle süsteemi komponendi IP klassi!

Mulle tuli lihtsalt meelde kuidas ma kunagi Muhvile Meretähekese aknavahetuseks nõu andsin, eeldades et minu jaoks iseenesestmõistetavad asjad on seda ka neile kes varem sellise tegevusega kokku puutunud ei ole :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 21:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark - loe mu tekst uuesti ja mõttega läbi. Tahtsin öelda, et korralik kaivool võimaldaks elektril põhinevate soojendus ja laadimisseadmete kasutamist ning ka Webasto, mis tagab mõnusalt sooja putka sadamasse saabudes, võiks unustada. Viimase häda bensiinil töötavate paatide juures on kõigele lisaks diislil põhinemine - ehk siis kahe kütuse poliitika, mis on jama. Webasto mõju akudele on mul võimalik näha kogu oma autopargi peal :wink:

PS: Parim nõu, mis Meretähekese klaasivahetuse juures anti oli - mine Autoklaasi ja saad murest lahti - võtsin kuulda ja jäin rahule 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 21:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
/.../
Webasto mõju akudele on mul võimalik näha kogu oma autopargi peal :wink:

/.../
Keroga suutsin oma auto aku 2. aastaga nii ära tappa, et enam isegi mitte pisikest bensiinimootorit kedrata ei jaksanud. 100ah mahtuvusest sai selle ajaga põhimõtteliselt ümmargune 0. Nüüd kasutan kahe aku süsteemi, ehk kui mootor seisab, annab voolu mahtuvusaku, käivitamisel ja sõidul on vastavalt lülitusele kas ainult auto oma aku või mõlemad akud taga. Kolmas hooaeg läheb ja auto oma aku vähemalt sama hea, kui selles vanuses akud ikka on.

Nüüd pidid olemas olema juba ka sellised mahtuvusakud, mis ka käivitamisel piisavalt tugeva laksu annavad. Üks tuttav kasutab möödunud sügisest oma keroga autol sellist. Peab talt 5. aasta pärast küsima, et kuidas aku on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 22:37 
Eemal

Kui kasutada webasto või eberi gerot siis ei maksaks unustada sellist asja kui akulaadimine.
Autode puhul korra nädalas aga paatide puhul ei oska kommenteerida.
Samas on müügil Varta akud,mis mõeldud Marine ja Caravani-need siis tsükliliselt tühjenevad akud ja mõeldud tundide kaupa tarbijaid taga hoidma.
Kui võimalik siis ühendaks akusüsteemi ctec-i laadija MXS-7,mis võib kevadeni tuksuda.
http://www.aku.ee/index.php?aid=29&id=7

Siin peaks valik olema ja ise kasutan ühte neist.
Kui on korralik kaldavool kasutada siis saab defa puhuritest süsteemi ehitada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Jaan 2013 23:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Mind hakkas nüüd siiski päris huvitama - kas mõnel Kipperlasel on sisepäramootoriga alus veel vees või teab mõnda, mis on? Mis nippe nende kaptenid külmumise vastu kasutavad? Esmaallikast kuulda oleks tõsiselt hea.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Jaan 2013 19:26 
Eemal
Kasutaja avatar

(eelnes jutt Webastost)
Muhv kirjutas:
Viimase häda bensiinil töötavate paatide juures on kõigele lisaks diislil põhinemine - ehk siis kahe kütuse poliitika, mis on jama.

Webastot toodetakse nii diisel- kui bensiinimootoriga autodele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Jaan 2013 19:31 
Eemal
Kasutaja avatar

tarmo4 kirjutas:

Webastot toodetakse nii diisel- kui bensiinimootoriga autodele.

Hr Tarmo vist ei tea, et paatides on lubatud vaid Diisel!!!
Õigemini ei ole lubatud bensu gerod.. Lambiõli ja muu põlev vedelik on lubatud

Viimati muutis Peeter Ude, Esmaspäev, 07 Jaan 2013 19:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Jaan 2013 19:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Bensukad on paatide peal keelatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Jaan 2013 20:17 
Eemal

elementaarse webasto komplekti saab kokku 1300euroga ehk siis õhksoojendi air top 2000st ja paadi paigalduskomplekt.
Muidugi pisipudinaid tuleb juurde vastavalt paigaldaja oskustest ja soovist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Jaan 2013 20:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:

Tehases paigaldusel on need keelatud, volitatud paigaldaja poolt järelpaigaldusena paigaldatud Webastot pole küll mingi direktiiviga ära keelatud.
Tegelikult on tegemist jälle ühe Eurojobu vildakalt tehtud direktiiviga. Sooviti tegelikult ära keelata lahtise leegiga toimivad soojendused, kuid keegi soperdas midagi ja keelualla sattusid ka bensiini tarbivad soojendid. Ei juhtu selle bensu Webaga seal paadipeal midagi, kui korralikult paigaldatud, sama hästi võiks need ju ka siis autodel,bussidel jne. ära keelata.
On neid bensukaid pandud nii Soomes, kui ka Eestis peale direktiivi vastuvõtmist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Jaan 2013 21:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Pajuvillem kirjutas:
Mark kirjutas:

Sama hästi võiks need ju ka siis autodel,bussidel jne. ära keelata.
On neid bensukaid pandud nii Soomes, kui ka Eestis peale direktiivi vastuvõtmist.

Tuletab meelde üht koosolekut, kus noormees rääkis Kuressaare lahes kudevates kaladest ja sellest , kui keeruline on laevade liikumine ja peale sadama rajamist on kõigel lõpp, et ahven, haug särg ja angerjas ei saa enam kudemas käiia.

Oled sa siis mõnd bussi näinud bensiinil töötamas... Vanad Ikarused, Nysad ja Zukid on juba unustuse hõlma vajunud.

Aga olulised on kaks asja, et .. Bensu seade võib tõepoolest pauku teha.. Isegi kui paigaldus on õige. - On teinud, olen näinud.

Ja eelpool nimetatud sõidukitest, saab tõepoolest maha astuda... Kui see seadmega peaks tõepoolest miskit juhtuma.
Ma siin hetkel sõidan vee temp on -0,6 kraadi. Ujudes kaldale, ei tahaks kudagi minna.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 66 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: