Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 130 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Milline paat osta, palun abi!?
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 12:14 
Eemal

Tere,
olen uus kasutaja ja loodan targematelt abi leida :)
Nimelt kuna elan mereääres siis plaanis ka ikka soetada mingi paat.
Sõidupiirkond oleks Viimsi Aegna piirkond.
Valikusse jäänub kummipaat,Rib või siis mootorpaat.
Kindlasti peaks paat ära vedama 6 inimest aga enamuselt ikka 2-4 kuna pere inimene.
Sõbral on tavaline kummipaat 20HP mootoriga ja 6-le inimesele ja see veab ka väga hästi.
Aga mulle jälle ei meeldi väga see tuul mis üle paadi jookseb. Päevläbi hullamist merel ja õhtul pea paks.
Mootorpaadid oleks juba klaasiga eest ja tuult ei tohiks enam takistuseks olla!?
Samas kummipaat ja Rib tundub turvalisem ja ägedam perele.
Hea oleks kui jõuaks vedada ka järgi wake lauda.
Kas ja mida oleks mõitslik vaadata kui rahaks u. kuni 3000 eurot?
Tänan,
Risto

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 12:45 
Eemal

Kas hinna sisse peab mahtuma ka mootor?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 13:03 
Eemal

Kevinpajula kirjutas:
Kas hinna sisse peab mahtuma ka mootor?

Vaatasin ,et leidun isegi mootoriga variante selle hinnaga. Tean,et uus 20HP mootori hind uuena u. 3500 euri.
Selline jäi ostas silma,kaasa ka üldse 70hp mootor.
http://www.osta.ee/en/raissport470-evin ... 13894.html

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 15:17 
Eemal

Kui müüja kirjeldus selle Raispordi paadi osas tõele vastab siis selle raha eest on paati kül ja esimeseks paadiks sobib imehästil. Üle 1m lainega enam merele siiski ei kipuks sellega. Kütusekuluna pead arvestama täisgaasil u 30-40l tunnis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 16:30 
Eemal

smithers kirjutas:
Kui müüja kirjeldus selle Raispordi paadi osas tõele vastab siis selle raha eest on paati kül ja esimeseks paadiks sobib imehästil. Üle 1m lainega enam merele siiski ei kipuks sellega. Kütusekuluna pead arvestama täisgaasil u 30-40l tunnis.

Me oma promarine kummipaadiga käisime küll umbes 2m lainetes ja ei teinud see teist nägugi veel.
Seega mootorpaat kannatab vähem?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 17:36 
Eemal

Klaas kaitseb väikesel paadil ikkagi sõidutuule eest ennekõike.
Miks kõik esimese paadi ostjad räägivad 2+m lainega merele minekust? Ja veel sellises mõõdus paatidega? Küsimus ei olegi nii väga selles, et mida paat kannataks, vaid ennekõike mida ise kannatad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 19:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Reeglina kipub see merel hinnatud ''2 meetrine laine'' online lainemõõtja andmete järgi pigem hoopis 0,6-0,8 m, maksimum 1 meetrine laine olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 19:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Fuegoga nõus, et enamus inimesi hindab laine kõrgust valesti, alati suuremaks kui ta tegelikult on.
Ise olen sarnase paadi omanik ja ma ei taha 2m lainega merele minna. Paat vbla isegi kannataks, aga ma ei saa aru, miks ma peaksin minema selline lainega merele. Kui on 2m lainet, siis on juba ka tugev tuul ja ilmselt ka külm. Ega ma liinilaev ei ole, et pean saama punktist A punkti B.
Aga pakutud paat tundub tõesti hea pakkumine olevat. Mootor muidugi 2x suurem kui sellisel paadil olema peaks.
Kütusekulu ma küll 40L/h ei usu. Pigem ikka sinna 20L kanti. Endal on 40hp üsna vana kahetaktiline mootor ja keskmiseks suve peale saan 10L/h.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 19:45 
Eemal

Ma arvan ise ka ,et hindan silmaga valesti aga kui käisime sõitmas siis oli tuul nii 10-14m/s. Ja sõitsime Piritalt aegnale. Tundus,et nii meeter lainet võis kindlasti olla!?
Miks tähtis laine? Kuna tahaks ka ikka lainetes paadiga hüpata ja ,et oleks lõbusam. Ostes paadi millega saab sõita vaid väikse lainega või tasasega pole ju mõtet, paar kuud ja juba tundub,et oleks pidanud ikka parema asja muretsema.

Aga mis parameetrite järgi pole vaja veel juhilube merel?
Alla 30HP?

Ja klaas on minumeelest vajalik just sõites tuule eemale suunamiseks. Mere tuul suhteliselt jahe ja hea kui midagi kaitseb selle eest.

Muide jäi ka selline asi silma: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1382066
Kas see parem kuidagi eelnevast? Ja samas võite ka ise kui leiate midagi head mulle ette näidata:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 20:02 
Eemal

See viimane paat on oluliselt parem mootori poolest. Selle hinnaklassi paadid on enamasti mootoritega mis on umbes 20 aastat vanad. Ka see Yamaha on 20+ vana, aga Yamaha, kui ta on heas korras, siis probleemid puuduvad täiesti. Nagu vana hea Toyota Hilux, sõidab ja jääbki sõitma.
Vanade Evinrude- Johnsonitega on muresid palju. Nii, et kui tahad 20 aastat vana paati osta, osta võimaluse korral Yamaha mootoriga, ei pea pärast kahetsema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 20:39 
Eemal

Hüpata? Võtad naise, lapsed, ämma ja äia kaasa ning lähete kummariga lainetesse hüppama? :lol: Minu arust on pigem nii, et jettide ja bikede ja muude mänguasjadega sõidad natuke, saad kaifi kätte ja edasi on juba midagi muud vaja, et ikka veel kaifiks. Vahest muidugi vaatad mõnda tuttavat, kes hambad risti kusagil üksinda jetiga lihtsalt kangutamise pärast kangutamas käib... Mitte et paat peaks olema aeglane või üdini praktiline...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Aug 2013 21:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Kindlasti tasuks vaadata ka põhjanaabrite juurde www.nettivene.com. Ise oman HT(hardtop)paati.Eelis on see ,et kehva ilmaga on võimalus katuse all istuda.Ostes oli samuti tingimuseks Yamaha päravurr,mis väidetavalt on üks töökindlamaid.Sabas on 2T 50hp vurr ja kütusekulu on 8-15 l/h.Sõltub kuidas kangutada.
Siin on veel sommide paadi foorum.
http://www.moottorivene.info/keskustelu/index.php
Näiteks selline
http://www.nettivene.com/moottorivene/fjord/525737

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Aug 2013 09:36 
Eemal

Mis maalt on vaja juba lube? Kuulen väga palju erinevaid arvamusi, Osad räägivad ,et taga võib olla kuni 30HP mootor. osad,et piiriks 10kw-ti.
Mis siis õige?

Enda silmis pean paadi süvist ka tähtsaks kuna aegna ümber on palju madalaid kohti ja veealuseid peidus kive. Seega väga sügavaid ei taha ,et saaks ka ankru randa visata.

Ja selle hüppamise all mõtlesin ikkagi lainetes möllamist. Pole selleks vaja just jet-i. Aegna ümber liigub väga palju kummipaate,rib-e ja mootorpaate kes käivad lainetes möllamas.See omamoodi kogemus juba minumeelest.
Ei peagi silmas Suurtes lainetes Pikkasi hüppeid tegemas...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Aug 2013 10:10 
Eemal

Oman ise täpselt sellist Raissporti. Sõidu ja hoidmise kate, mis mul on olemas, teeb võimalikuks ja mugavaks ka vihmas ja külma ilmaga sõitmise. Paadi kerekuju on hea, e lõikab lainet väga hästi, aga alla 50 hp 4 inimesega ja koormas klissi ei lähe. Nii et 60 - 70 hobust on paras. Tal on veekindel topeltpõhi. Kütusekulu on minu 2t 60 hp Mercuryga 30lh, seda kesmiselt 25 - 30 sõlme tunnis kiirusel.
Võin ka oma paati 3000 eruoga müügiks pakkuda, mul on komplektis treiler, 90l sisseehitatud paak, pmst, tutikas sõidu ja hoidmise kate, automaatsed trimmilabad, kogu sõidvarustus (kajalood, vendrid, ankur, tagavara vint jne.) hinnas. Alus ise Tallinna ligidal, sõitmas käin peamiselt Tallinna lähisaartel.

Kummikas unusta perele mõeldes ära. Kõik saab märjaks ja naised lapsed kaasa hiljem ei tule :)
Lainetes hüppamine on tore, aga meeldib ainult roolimehele.

Erik
5068700

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Aug 2013 10:27 
Eemal
Kasutaja avatar

paati nägemata on viimane pakkumine hea ja kulu näitajad ka õiged :) Lisaks treiler ja 90l paak. Tihti on sellistel paatidel mootori tehase paak 24l, mis on parajaks nuhtluseks.

Kuidas need automaatsed trimmilabad toimetavad?

See lainetes "hullamine" on jah ehk vahest endal lahe aga kui kaasreisijad paadis (eriti naine+ lapsed) saad sõimu osaliseks. Lisaks on need kaldalt antud hinnangud hullamise osas tihti asjatundmatud ja tegelikult proovib kipper õiget sõidukiirust kätte saada

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 130 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: