Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ahtripeegli tõstmine nn JackPlate`ga
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Aug 2013 12:32 
Eemal

Et mitte sattuda ka kunagi fotole metallist jala või muu kehaosaga, küsin enne tegemise ettevõtmist nõu targematelt. Et paigaldada S jalaga mootorile mõeldud ahtripeeglile L jalaga mootorit, leidsin netist sellised juhised JackPlate valmistamiseks. Mootoriks saaks olema hetke plaanide kohaselt 20 hp, kaaluga ca 50 kg. Lubatud on mu paadile paigaldada max 30 hp.
Mida GURUD arvavad ?
http://www.dillon-racing.com/jackplate/ ... age-01.htm

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Aug 2013 14:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Algselt lugedes tundus 1/4" materjal õhuke, kuid võrdlesin seda endal äsja tellitud CMC PT-35 trim/tilt süsteemiga ja seal sama kasutusel, seega võiks olla sobiv. Mootor ka väiksem/kergem.

Korralikud suured seibid kindlasti kinnitamisel kasuks, sest alumiinium võib venida-mõraneda.

Siin üks väike disaininäpunäide - lihtsam kõrgust timmida ja saaks ka kallet ning väljaastet regullida.

http://www.bobsmachine.com/Convertable- ... 205000.htm

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Aug 2013 17:02 
Eemal

Andke siis teada kust materjali hankida. Kunagi oli sama profiili vaja ja metallimüüjad ütlesid, et minimaalne kogus on terve latt 6 meetrit. Tuttavaid firmasid, kes sellist profiili kasutaks ei leidnud, et väiksem kogus osta.
Aga sellele mis lingil näidatud võid rahulikult oma mootori või ka poole suuremagi külge panna. Ainult need pikad avad võiks otstest raadiusega lõigata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Aug 2013 20:58 
Eemal

Need pikad (lifti)avad jätan ma ilmselt üldse mängust välja, kui tegema peaks hakkama, niisama aukudest peaks piisama küll, õige kõrguse saab ju välja mõõta.
Materjali hankimisega pole probleeme aga jah, see 5 m lati teema on ikka aktuaalne.
Eks ma annan märku, kui materjali reaalselt otsima hakkan, RIB`ikese tuunimiseks ja Jacki tegemiseks läheb. Äkki soovib siis keegi koopereeruda ja 5 m alulatti jagada.
Kõigepealt aga on vaja talve jooksul leida (väga)heas seisukorras 20 hp 4T mootor, kindlasti koos el. trimmi ja kogu distantsvärgiga. Ehk on kellelgi miskit sobivat pakkuda.
Ja samas jääb mul endal siis üle (väga)heas seisukorras Tohatsu 9,8 4T, el. starteri, vindi kaitsme ja varuvindiga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 29 Aug 2013 08:11 
Eemal

Kui materjali hankima hakkad anna teada olen asjast huvitatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Sept 2013 13:34 
Eemal

Athosele.
Tirisin endale selle 5 meetrise lati siis koju. Materjal on 6x60x60.
Kõike ma seda kindlasti Jacki nikerdamiseks ära ei tarvita, samas eks teda võib mujalgi koduses majapidamises tarvis minna :).
Anna teada, mis kogus sind huvitaks. Võid ka helistada 5079193.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Sept 2013 06:58 
Eemal
Kasutaja avatar

aga kui sul veel mootorit pole, ja peegel on S jala jaoks, kas poleks lihtsam S jalaga mootor võtta? Või on sul veel kaalutlusi? Ma mõtlesin alguses et tahad kasutamise ajal ka tõsta ja langetada, aga kui piklikke auke ei tule siis pole nii. Kas tahad peegliserva kõrgemale saada ? SEda pealkiri ka nagu ütleks :) aga miks, tahaks ikkagi teada :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Sept 2013 08:58 
Eemal

Asi selles ongi, et mootor juba olemas. Lihtsalt ei leidnud sobiva hinnaga S jalaga mootorit sellist, nagu tahtsin. Uue ostmine poest poleks muidugi probleem, (organisatoorses mõttes, mitte rahalises :( ) aga kasutatuna, heas korras, 4 T ja kõikide viledega S mootoreid ei ole mina turul leidnud.
Vähemalt minu uuringud on sedapsi näidanud.

Loogika järgi võiks nagu need piklikud (lifti) augud siiski teha, äkki tekib vajadus kõrguse muutmiseks. Et mootor liikuma ei hakkaks mingil imemoel, võib ju paigaldada ühe lisapoldi nö stoperdamiseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Veebr 2014 15:20 
Eemal

Kodukootud Jack-plate nüüd siis valmis, päris lõplikult veel kinnitamata.
Päris kõrgele tuleb ikka tõsta, et mootori alumine "uim" oleks paadipõhjaga tasa.
Mida GURUD arvavad - kas selline mootori kõrgus paadi balanssi ei hakka mõjutama ?

Manused:
008.jpg
008.jpg [ 175.28 KB | Vaadatud 4418 korda ]
Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Veebr 2014 15:37 
Eemal

balanss ilmselt ei ole suureks mureks, aga sõltuvalt mootori võimsusest muretseks ma väände pärast, mida see mootor tekitab ahtripeeglile ning et sa seda jõuõlga oled OLULISELT pikendanud.

Lühidalt - vaata, et mootor ahtripeeglit ära ei murra.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Veebr 2014 18:55 
Eemal

Mootoriks on 20 Yamaha, neljataktiline. Ehk sellel pole siiski niipalju purakat sees, et miskit katki lausa väänab. Sellele kronsale tuleb muidugi veel kinnitusi juurde, üks polt ülespoole veel kindlasti.
Sel ajal, kui aktiivselt otsisin, polnud üldse lühikese jalaga mootoreid liikvel sellise varustustasemega, nagu soovisin. Seepärast saigi siis L kasuks otsustatud ja ahtripeeglit tõsta.
Vana mootor oli S jalaga ja sellega juhtus pidevalt nii, et lainega kippus seda pidevalt jälle uputama. Ka seepärast sai kõrgema katsetamise kasuks otsutatud.
Aga tänud, kõik nõuanded, kriitika, kiitused ja laitused on teretulnud. Ma ise päris algaja ju 8) .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Veebr 2014 20:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ebalen samuti väände pärast, aga katseta ja eks ürita sotti saada kas kangutab ka tuntavalt ahterpeeglit. Kui on lausa käega tunda siis ehita kohe heaga kolmnurgad sisse enne kui kuskilt pragunema hakkab. Vaevalt ta päris kohe tuppa tuleb. 20hj mootoril on kahekümne traavli jõud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Veebr 2014 20:31 
Eemal

tegelikult, vahet ei ole, kas 2, 20 või 200 hp. Oluline on, et jõuõlg on muutunud.
https://www.google.ee/search?q=j%C3%B5u ... XsBoG4gZgJ

Ehk, piisavalt pika jackplate'iga võin ma selle ahtripeegli ära murda ka väikese sõrmega oma vasakult käelt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Veebr 2014 21:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Just-just. Pildi järgi on õlg nüüd umbes 2x. Mootorikinnituse kaudu mõjuv tõukejõud on aga segu momendist ja sirgjoonelisest vektorist. Jackplate muudab pildi veelgi kirjumaks - minu arust tuleb üks momendipunkt juurde mis on mõlemast eelnevast mõjutatud. Aga päris kohe ta vast ikka ära ei lagune. ( Spekuleerin )

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Veebr 2014 22:34 
Eemal

Härrased, panete mind muretsema :( .
Mida peaksin tegema, kuidas tugevdama ? Panen juurde hetkeseisu foto paadist seestpoolt.
Vaadates muidugi netist otsinguga Jackplate leiab üle 200 seid elukaid, mis on tõstetud kõrgele ja ei paista erilisi tugevdusi ??

Manused:
010.jpg
010.jpg [ 172.68 KB | Vaadatud 4409 korda ]
Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis