Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Buster Scc
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 25 Nov 2013 23:26 
Eemal

Mida arvate sellest paadist? Enamasti kasutaks kalastamiseks Läänemaa ja Saaremaa kivistel madalikel. Kui reaalne on tootja väide sellist paati aerudega liigutada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 01:16 
Eemal

Liigutada ikka saab. Mul umbes sarnases mõõdus ja kaalus(võibolla uus on teise kujuga ja liigub libedamalt, aga laias laastus saab mõtte kätte) vana RS ja häda korral on võimalik teda aerudega täiesti liigutada. Sõudmiseks ta mõeldud ei ole ühestki asendist, seega mõistlik on elektritrimmiga mootor ja võibolla veel abimootor(näiteks elektriline ja distantsjuhtimisega) lisaks, kui kalastamiseks osta. Iseenesest mõõdult on selline paat 2 või max 3-kesi spinninguga kalastamiseks täpselt paras. Saab veel üksinda vajadusel treilalt maha ja treilale, saab veel vajadusel ka ilma slipita suvalisest rannast ta kuidagi vette ja välja kangutada, saab vajadusel ka madalas rannas ta enamvähem kaldani lohistada ning alumiinium ei karda ka nii hullult kive ning natuke karmimat kohtlemist. Oma RS-iga olen selles suhtes igati rahul. Väiksema paadiga ei julge ma kaldast kaugemale minna ja suurem teeks juba toimetamise liiga ebamugavaks. Kindlasti tasuks kalastades elektritrimmi peale mõtelda, sest pidevalt käsitsi sellist 30-40hj mootorit konsooliga paadil käia välja tirimas (või madalasõidu asendisse keeramas)on piin. Kuna sõudmine on tüütu, siis käib asukoha vahetamine praktikas ikka mootoriga või lased triivida ja aerudega ainult korrigeerid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 16:36 
Eemal

Kas elektritrimmiga mootori madalasõidu asendis jääb vint niiöelda kiilu taha (st vint on paadi põhjast üleval pool?) Mul praegusel aegu näinud 5 hp mootoril see häda, et isegi kui tõstan nii kõrgele kui võimalik (et jahutusvesi ka läbi käiks) läheb ikkagi kõige enne mootor kivisse. Elektriline vöörimootor tundub küll hea lahendusena aga hirmkallis. Teine küsimus, 20 hp mootoriga peaks 2 meest paadis glissi minema küll aga kolm?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 18:02 
Eemal

Vinti on võimalik tõste puhul kiilu taha jätta nii, et jahutus veel toimiks.
Kahtlustan, et 20 hp seda paati kolme mehega glissi ei taha tõsta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Nov 2013 18:18 
Eemal

Ma pole scc-ga sõitnud, aga karta on, et 20hj see asi just täislastis kõige libedamalt ei liigu. Ma ei tea, kuidas see antud paat kõhu alt välja näeb ja kui sügavalt vees istub, aga RS puhul jääb mul mootor ikkagi natuke madalamale. Küll aga tuleb pauk natuke sõbralikuma nurga alt ja tõenäosus pauku saada väheneb tunduvalt. Iseenesest käsitsi varrest keeratavad elektrimootorid ei maksa palju. Üle lahe on neid igas võimsuses ja suht noname mootorid alates ca 100 euri kuni 5-600-ni.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid