Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Bella 451 mootori vahetus ?
PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Apr 2014 19:38 
Eemal

Tere soetasin endale see aasta esimese paadi ja küsimus selline, et tal hetkel 50 H mootor taga
aga mul lube pole nii, et otsustasin talle 30 H mootori peale panna. Olen kuulnud, et lahjemaks vòib alati teha ja kas pean paberid ka ùmber tegema või äkki võin jätta 50h paberitesse ja fùùsiliselt lihtsalt 30h ringi sõita siis ilma lubadeta. On se nii võimalik ? Kas äkki kellelgi kogemusi ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Bella 451 mootori vahetus ?
PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Apr 2014 07:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Paberites on maksimaalne mootori võimsus.
Vähem võib alati panna.
Aga mootori vahetus on tükk tööd ja teine mootor maksab raha ka - kas ei oleks mõistlikum load teha? Saab ehk mõne olulise meretarkuse ka külge?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Apr 2014 11:08 
Eemal

Ja olen nòus, et load oleks mòistlik aga mul juba vedeleb üks 30 h mootor ja lubade tegemine
vòtab ka ilmselt ei teagi kui kaua olen kuulnud, et äkki paar nädalat ?
Äkki keegi oskab lisada mis maksavad ka ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Apr 2014 11:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Pigem kestavad kursused 2 kuud. Tavaliselt sisaldab väikelaevajuhi kursuste programm 80 akadeemilist tundi. Maksab kuskil 300-400€

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Apr 2014 11:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Paar korda nädalas õhtuti 3 tundi kestavad jah ca 2 kuud. Tehakse ka kahenädalaseid, pikad päevad hommikust õhtuni nädalavahetustel. Aga kui paadil on taga hetkel 50hj, siis ilmselt põhjusega. Ning mootori vahetamine 30hj vastu selle asemel, et kooli minna teeb umbes sama välja, kui kasutada vana Riga väntadega võrri jalgrattana :) No sõita ju saab! Aga tea, et kool pole rumal kohustus, seal on lausa huvitav ja hariv! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Apr 2014 12:54 
Eemal

Ma saan aru, et kool on tore ja puha, aga küsmus oli lihtsalt kas peab paberid ümber tegema vòi ei !!
2 kuud kestev kool tähendaks et pool suve vee peale ei saaks nii, et pool suve juba läbi ja iga nädal maale ka ei satu nii, et se suvi tuleks maha kanda ?? Vòi paneb küla karla mulle sinna 30h ja valmis kalale mine, ega ma ei plaanigi soome sòita et oleks vaja kindlalt kòiki meretarkusi teada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Apr 2014 13:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Väikelaevajuhi kursustelt sa kõiki meretarkusi ei saagi. Saad vaid elementaarse ja hädavajaliku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Apr 2014 13:10 
Eemal

Aga las küla karla paneb 30 hp sappa ja vahepeal lähed kooli. Siis paneb küla karla jälle 50 hp tagasi, müüd 30hp maha ja saad kooliraha tagasi. Küla karla rahul, seadusesilm rahul, ise rahul. Win-Win-Win! :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Apr 2014 15:25 
Eemal

8)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 18 Apr 2014 11:32 
Eemal

seadusesilm pole rahul sugugi - lubade kohustus tuleb paberites oleva max võimsuse või purjepinna pealt. Ja paberitesse saavad need numbrid paadi ja sertifikaadi peal olevatest numbritest. Nii ei saa, et kui lube pole, siis sõidan ainult groodiga ja fokat ei kasuta, või ribi taga plädistan ainult trollingumootoriga ja sajahepase hoian üleval.
Jõudu lubade tegemisel :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 18 Apr 2014 16:26 
Eemal

Rene kirjutas:
seadusesilm pole rahul sugugi - lubade kohustus tuleb paberites oleva max võimsuse või purjepinna pealt. Ja paberitesse saavad need numbrid paadi ja sertifikaadi peal olevatest numbritest. Nii ei saa, et kui lube pole, siis sõidan ainult groodiga ja fokat ei kasuta, või ribi taga plädistan ainult trollingumootoriga ja sajahepase hoian üleval.
Jõudu lubade tegemisel :)

See tõlgendus on midagi uut. Paluks tõestust. Kas politsei on kellelegi niimoodi väitnud või on mingi uus seaduse versioon tekkinud. Kus see kirjas on, et lubade kohustus on max või lubatud võimsuse pealt ?

• Väikelaeva juhtimisõigust tõendav dokument, kui on nõutud. Veesõiduki, mille
purjepind on kuni 25 m2 või mootori võimsus kuni 25 kW, juhtimiseks ei nõuta
väikelaevajuhi tunnistust juhul, kui veesõiduk sõidab valgel ajal ja hea nähtavuse
korral merel kuni 5 meremiili kaugusel rannast ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel

Siin on ju kirjas, et lihtsalt mootori võimsus. Mina saan sellest aru nii, et reaalselt on paadil küljes kuni 25 kw mootor ja ainult see ning lube pole vaja. Mingil juhul aga ei tohi sõita kui on suur + väike mootor ja sõidad ainult väikesega. Sel juhul on sul kaasas kuriteo toimepanemise vahend ehk suur mootor ja väga raske on tõestada, et sa seda ei kasuta. Sama asi purjekaga, sul ei tohi olla lubade puudumisel reaalselt kaasas rohkem kui kui 25 m2 purjepinda.

Ma olen täiesti nõus, et kursuste läbimine on igati hariv ja mööda külge maha ei jookse. Endalgi juhiluba juba 15 aastat olemas. Aga liiga hulluks ka ei maksa minna, pooldan ikka sellist liberaalsemat suhtumist. Kui inimene omab kuni 25 kw paati ja lube teha ei taha, no las ta siis sõidab terviseks.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid