Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 5hj mootorite pakkujad?
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Aug 2014 21:43 
Eemal

Olen ostmas purjekale päramootorit.
Välja on vaadatud mitme tootja 5hj 4t mootori pakkumised, aga mingit märkimisväärset vahet nende omadustes ma ei tuvasta "müügivoldikute" põhjal. Iga l**s kiidab ikka oma v**u.
On kellegi silma jäänud mõni review, võrdlustest?
Hästi ei usu et keegi omaks ülevaatlikku infot mootorite vastupidavuse erinevuste osas aga jooksvate hoolduskulude osas ikka vast? Kuna tegu on purjekaga, siis muud omadused on triviaalsed.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: 5hj mootorite pakkujad?
PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 07:27 
Eemal

5- hobujõuline paadimootor pole auto, et tal hoolduskulude suhtes margipõhiselt mingi eriline vahe sisse tuleks. Vahetad sügisel õlid ära, vajadusel "konserveerid" ja ongi kogu hooldus. Pole rooliotsi, amorte, pukse, õõtshoobi, rattalaagreid jne. Isegi hammasrihma pole nii väiksel mootoril.
Pigem on kriteeriumiks lagunemisoht ja seal on eelistatud vaid ja ainult Jaapani "suured"- Yamaha, Honda, Tohatsu, Suzuki.
Umbes sellises järjekorras mina neid ka eelistaks, kuigi erilist vahet pole...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 11:28 
Eemal

4-6 hp suzukit küll ei soovitaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 12:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Mootorit otsitakse purjekale! Seega, otstarbeks peamiselt sadamas manööverdamine, pikki maid sellega vast ei sõideta?

Mina valiks mootori, millel pole tagasikäiku (hind!) vaid mida saab 360 kraadi keerata. Sellisega saad kasvõi tantsu lüüa, külg ees liikuda jne. Teine kriteerium oleks veojõud ja see, kas leidub vastavat "jõukruvi". Vabriku seadest kipub enamus olema "kiiruskruviga". Kasutuskulud vast viimane, sest paljukest neid mototunde ikka tuleb...

Paadi suurus oleks ka muidugi abiks teadmine ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 12:51 
Eemal

Tänud. Jaht on mul 1.5t, 23 jalga.

Purjekaga siiski sõietakse mootoriga ka pikki otsi, paar nädalat tagasi oli vaja näiteks Jussarö saarelt 1ms vastutuulega kodumaale tagasi saada - purjega pole sellises tingimuses midagi teha.
Ehk siis 40 miili järjest alla 5kn podistamist-päevitamist on vahel täiesti teema, siis on plussiks vaikne ja ökonoomne kulgemine.
Kuna mootor on purjekal aga üldiselt tagavaravariant, siis tähtsaim omadus tundub vastupidavus ja vähene hooldus.

360 kraadi keeratavad on minu teada väikseimad (alla 4hj) mootorid, millest aga hästi ei piisa antud jahi puhul tormiga sadamas toimetamiseks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 14:37 
Eemal

v-501 kirjutas:

Miks?
Valiku laiendamiseks ka Mercury ja Evinrude :)
Üldiselt selles suuruses kõige õigem on valida värvi järgi, siis on kindel, et mööda ei pane.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 15:30 
Eemal

Trutta kirjutas:
v-501 kirjutas:

Miks?
Üldiselt selles suuruses kõige õigem on valida värvi järgi, siis on kindel, et mööda ei pane.

Endal on üks selline isend, plaanin välja vahetada. Ei saa just öelda, et ta kuhugi ei kõlba, aga mõned asjad on küll veidi kehvasti projekteeritud (bensupaagi kork, bensupump, õhuklapi hoovastik, eks näis millega järgmisena suudab üllatada :D ) Päris värvi järgi ka valida ei saa, näiteks honda 5hp mootoril pole sisepaaki, mis on väikse paadi puhul suureks puuduseks. Endal on kõige paremad kogemused yamaha ja mercury-ga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 15:47 
Eemal
Kasutaja avatar

v-501 kirjutas:
Trutta kirjutas:
v-501 kirjutas:

Miks?

Endal on üks selline isend, plaanin välja vahetada. Ei saa just öelda, et ta kuhugi ei kõlba, aga mõned asjad on küll veidi kehvasti projekteeritud (bensupaagi kork, bensupump, õhuklapi hoovastik, eks näis millega järgmisena suudab üllatada :D ) Päris värvi järgi ka valida ei saa, näiteks honda 5hp mootoril pole sisepaaki, mis on väikse paadi puhul suureks puuduseks. Endal on kõige paremad kogemused yamaha ja mercury-ga.

Ma lihtsalt nii eneseharimise mõttes tunnen huvi nende loetletud projekteerimisvigade kohta. Mis seal inseneridel siis valesti on läinud?
Tänud juba ette!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 16:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina valiks hinna ja välise meeldivuse järgi. Mingit kvaliteedierinevust tuntud markidel kindlasti pole. Endal väike mootor 6hp 4T Mercury. Tohatsu 4-5-6hp ja Mercury 4-5-6hp mootorid ühe ploki peal. Siiani pole mingeid probleeme. Mootor aastal 2005 tutikana ostetud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 16:56 
Eemal

bensupaagi korgi õhutus kruvi ei liigu piisavalt tihedalt ja kipub sõidu ajal vibratsiooni tõttu kinni ennast keerama, tulemuseks vaakum paagis ja mootor sureb välja. Lisaks on bena korgil all mingi porolooni taoline materjal, mis bensuga pehmeks läks ja ära lagunes, nii et pärast oli terve paak seda sodi täis.

Benapumbal on lihtsa tihendi asemel selline membraani taoline asi, mis ajapikku välja venib ja siis tõmbab ennast vaakumiga vasta benapumba lehtmetallist klappe, takistades nii klappide avanemist ja bensu läbivoolu. Sai siis ise noaga seda membraani modifitseeritud ja asi korras. :D

Õhuklappi lükatakse sellise ülipikka ja kõvera traadiga, mis on suht nõtke ja paindub korralikult läbi. Seega ei tunneta käega praktiliselt üldse, mis asendis klapp on. Boonuseks kipub see traat sealt õhuklapi nupu küljest ka lahti hüppama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2014 18:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Lisa valiku kriteeriumite hulka aku laadimise väljavõte.

Mul sama raske ja 21 jalase peal 8hp Yamaha high thrust versioonis, laeb akut ja toob mu igast olukorrast ära. Korra vastuainega peksis isegi sellel käigu nii kinni, et olin sunnitud plaanid ümber tegema, et kütusega välja tulla. Mina sõidan üksi ja mul on vajadus oma päeva sõidud teatud aja piires lõpule viia. Lihtsalt pole kedagi teist vahti panna, peab ühe vahikorraga sadamast sadamani ära majandama. Seega mootori valik saab sõltuda ka meeskonnast!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2014 17:16 
Eemal

Mul olemas uus pakendis 6hj-line L-jalaga 4-takti Tohatsu- aga see 9,8-se ploki peal. Kaalu 38 kg , 2 silindrit,jõudu ülearu!Kui huvi, võin hea hinnaga ää müüa!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Aug 2014 16:29 
Eemal

38 kg 6 hj mootor on ikka totralt raske sellisesse kasutusse

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis