Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Lätlaste Amber paat
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 15 Dets 2014 10:46 
Eemal

Tere. Siin on paadivaliku teemasid suht palju juba olnud, panen siiski ühe veel juurde. On vaja paati Pärnu lahele, läänepoolsele rannikumerele. Arvan, et 4-4,5 meetrit oleks küll. Valik on tegelikult kolme paadi vahel. C-440 tundub köige paren valik. Saab mootori kuni 20 hj. Liigub kiiresti ja on suht kerge. Häda on selles, et väljanägemine kohe üldse ei meeldi. Jätab väga poolelioleva paaditooriku mulje. Teiseks oleks Nordline 42. Paat on ise tunduvalt ilusam. Samas vähem mootorit. Aga söiduomadustelt vöib ta isegi parem olla. Kolmas oleks Nettivenest kasutatud paat. Plussid oleksid juba paigaldatud roolikonsool ja uued trossid. Pilsipump. Kindlasti ka see, et see on Eestis valmistatava Cursuse prototüüp. Miinuseks see, et peab Soome söitma, kus ma veel käinud polegi. Ma ei tea aastat, paadi kaalu. Lihtsalt pilte vaadates tekkis tunne, et vot see nüüd ongi minu paat. Aga kasutatud paadi eest 700 välja käia-on see väga möistlik. Ühesönaga nöu on vaja. Ja neljas olekski see Amber paat. Peale vaadates selline imelik on. Trimaraan. Kalale.ee foorumis kasutaja kirjutas, et väga hea jögedele, järvedele aga merele ei soovita. Hind on väga hea, lätis 702 euri. Paat ise on kerge. Lätlased ise kirjutavad, et sobib nii kaluritele, kui päästjatele. Mootor kuni 15 hj. Soome Nettivenes on minu arvates täpselt üks-ühele kerekujuga samasugused Hamariinad kaks tükki. Mölemad on Turu kandis, seega merel kasutatavad paadid. Ainult kaaluvahe on täpselt kahekordne. Lätlastel oli vist 90 ja Hamariina 200 kg. Nii, et andke nöu, kes asjast rohkem teavad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Lätlaste Amber paat.
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 15 Dets 2014 11:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga valikusse võiks veel lisada Nord 460'ne.
Pärnu lahel tundub just antud paat väga popp olevat, sest suvel koha püüdmas käidud lugesin 60'nest ümberringi sõitvast paadist olid 7 või 8 nord 460'ned + enda enda oma ( kah nord).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 15 Dets 2014 12:42 
Eemal

Samuti Lohi 460R oleks täiesti sobiv valik!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 15 Dets 2014 15:27 
Eemal
Kasutaja avatar

hoia lätlasest eemale. kuuldavasti sisevete paat. muide, Turu saaristo on suures osas samuti üsna kaitstud vetega.

C440 - see uuem, poordipanipaikadega versioon siis?
ilus ta tõesti pole. mida kalapaadilt tahtagi.
aga vast parim uue paadi hinna-kvaliteedi suhe. mul selline mitu aastat kasutuses.
seal pead vaatama, et Su päravurr kenasti ahtripeegli õnaruses mõlemale poole pöörama mahub.
muud puudust pole täheldanud.
juurde olen sebinud rumpli pikenduse. konsooli nii väiksele paadikesele ei oska tahta, võtab niigi nappi ruumi ära.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Lätlaste Amber paat
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 15 Dets 2014 16:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas midagi siit oleks üle võlli?

4,25m 20hp 22kn
Pilt
Pilt

4,9m 30hp 25kn
Pilt
Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 15 Dets 2014 16:34 
Eemal

Liu Paadist oled küsinud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 15 Dets 2014 19:09 
Eemal

Helistasin Liu Paati ja lähen vaatama. Mitte kusagilt ei leia selle paadi kohta korralikke pilte.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Dets 2014 10:58 
Eemal

harryman kirjutas:
Helistasin Liu Paati ja lähen vaatama. Mitte kusagilt ei leia selle paadi kohta korralikke pilte.

Kas nad teevad nüüd ka poolglisseerivaid paate? Kui kunagi endale ostsin, siis olid küll mudelivalikus ainult ujuvate keredega paadid.
Muidu hinna ja kvaliteedi suhet hindasin ma väga heaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Dets 2014 16:39 
Eemal

Pärnu lahele Astra ka sobiv http://paadirent.ee/pood/index.php?rout ... duct_id=56

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Dets 2014 20:00 
Eemal

Rumpliga sõitmine on nagu kindaga tere andmine,mul paate olnud üsna mitmeid ja jõudnud arusaamisele,et ühega käid suurel merel teisega Peipsil ja Pänu lahel ka suurematel jõgedel ja kolmandaga väikestel järvedel(Paunkülal).Kui korralik kala landi otsas,siis rooliga ikka palju lihtsam asju ajada,aga see on lihtsalt minu arvamus.Üks paatidest on Fipper trimaraan ja olen sellega nii merel ja ka peipsil reipalt üle meetrise lainega kala püüdnud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Dets 2014 23:35 
Eemal

astra on küll kena asi. Sedakorda otsustasin liu paadi kasuks. Tootja ütles küll, et üksinda ja 15-se mootoriga läheb glissi. Eksnäha ole. Hea tuttav on liu paati juba neli aastat kasutanud ja ütles, et kindel asi, mida soovitab. Glisseerimise suhtes kindlasti c-440 parem valik aga mulle lihtsalt paadi istmete asetus ei meeldinud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Dets 2014 00:15 
Eemal

no ei saa ma aru mis sunnib inimest seda 440 ostma?yksinda lähed ja väheke mehe kaalu ka on,siis o nokk pysti,nii et yle vööri kuidagi ei näe.kui sul just kahemeetrist rumpli pikendust ei ole.mitmekeisi ei saa yldse sellega sõita!pysti ära sa selles paadis tõuse kui vesti seljas pole!SEE KÕIK OLI NYYD VÄIKSE LIIALDUSEGA ÖELDUD,aga see lihtsalt minu arvamus.
http://www.kalale.ee/galerii/2AAF/12262367069856

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Dets 2014 09:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Robix ikka teab, millest räägib? Kõlab nagu virtuaalne verbaalne diarröa.
Justkui mõnest teisest paadist räägiks... :shock:
Võin kevadepoole Ahja alamjooksul demonstreerida, kuidas C440 üksi sõites 15hj 4T päravurriga ilusti nina maha lükkab ja ~34 km/h välja jookseb. Laines muidugi vähem, põrutab liiga, võtan tavaliselt käigu maha.
Ju mootori trimmist asi oleneb. Mehe kaal ületab tsentneri.
Kahekesi + natuke varustust jookseb C440 ka veel ilusti 15hj-ga. 3 meest paadis meenutab, et oleks võind siiski 20hj vurri osta.

Rumpli pikendus on peamiselt mugavuse pärast. Et ei peaks käega tahapoole küünitama. Lükkad pikenduse kaenla alla ja käed on vabad.
See pole nüüd "lihtsalt minu arvamus", vaid minu kogemus.

robix kirjutas:
no ei saa ma aru mis sunnib inimest seda 440 ostma?yksinda lähed ja väheke mehe kaalu ka on,siis o nokk pysti,nii et yle vööri kuidagi ei näe.kui sul just kahemeetrist rumpli pikendust ei ole.mitmekeisi ei saa yldse sellega sõita!pysti ära sa selles paadis tõuse kui vesti seljas pole!SEE KÕIK OLI NYYD VÄIKSE LIIALDUSEGA ÖELDUD,aga see lihtsalt minu arvamus.
http://www.kalale.ee/galerii/2AAF/12262367069856

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Apr 2016 19:48 
Eemal

suht ämber jah see läti amber

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi