Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Bowrider veespordiks ja lõbusõiduks?
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Mai 2016 20:28 
Eemal
Kasutaja avatar

juurikas kirjutas:
kaikoht igakuu
Palju kaikohad Eestis maksavad? Mul pole mingit ettekujutust kas 1, 10, 100 või 1000€? Saaks mingi orientiirigi vähemalt ette.

Lugupidamisega
MK

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Mai 2016 20:34 
Eemal

Tartus uues Karlova sadamas hooaeg 600€, vanemates Tartu sadamates peaks alla 100€ hooaeg jääma ning Kavastus ilmselt kuskil 300-400€ kanti hooaeg.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Mai 2016 21:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Niru, palun astume siis sealt "naiste saunast" alustavate kaasfoorumlaste hüvanguks välja ja lõpetame selle ümber augu keerutamise ära. Soovita palun otse, millistest maadest saab odavale hinnale vaatamata uueväärselt korrasolevaid paate-mootoreid. Mina suht algajana selliseid kohti veel ei tea. Ja sinu väited, et kusagil kuskil on maid, on selles teemas sama kasutud, kui Kodaniku "mürsu" pakkumine inimesele esimeseks veespordi harrastamise paadiks :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Mai 2016 22:05 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Niru, palun astume siis sealt "naiste saunast" alustavate kaasfoorumlaste hüvanguks välja ja lõpetame selle ümber augu keerutamise ära. Soovita palun otse, millistest maadest saab odavale hinnale vaatamata uueväärselt korrasolevaid paate-mootoreid. Mina suht algajana selliseid kohti veel ei tea. Ja sinu väited, et kusagil kuskil on maid, on selles teemas sama kasutud, kui Kodaniku "mürsu" pakkumine inimesele esimeseks veespordi harrastamise paadiks :)

Siinkohal tunnen, et pean tõesti vabandama härra nitse ees, et julgesin siin teemas nii kasutu pakkumise teha ning samas soovitan härrale sinna naiste sauna tagasi minna :evil:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Mai 2016 22:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Rahu-rahu, tundub kuidagi maru agressiivne keskkond. Ma hea meelega laiendan oma silmaringi ning seda ma siia tegema ka tulin. Kõik pakkumised ning igasugused arvamused on oodatud, kuid see võiks toimuda sellises rahulikumas vormis

Lugupidamisega
MK

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Mai 2016 23:00 
Eemal

Tegelt ei ole agressiivne, ma küll uus olija, aga tean foorumi dünaamikast, et reaalis on kõik kasutajad muhedad vennad, kui ühine keel leida.
Nagu ikka on arvamusi sama palju kui p*se auke ;)

Sadama kohtade tasuga on nõnda, et paraku nad siin Tln-Trt piiris kukskil 600 euri hooaeg jäävad. Vb saab odavamalt tutvuste kaudu või ehku peale minnes.

Kui sul on kuni 6m paat, siis pirital saad koha 125 euri kuu, see ametlikult hinnakirjas neil.
Tartus umbes sama hind...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 06:26 
Eemal

Ma lisan ka enda kaks senti kogemuse pealt.
Kindlasti ära karda suurema kubatuuriga mootorit, 5,7 võtab ka tunnis lauda vedades 30L aga tõmme on parem. Võta võimalikult suur paat, käitub rahulikumalt ning teeb parema laine. Samuti kulub ära kinnine kajut, kas ööbimiseks või asjade hoidmiseks. Okei, eelarve on ees ja valida väga saa aga annan aimu mis teeb sõidu mugavaks. Seda pead küll arvestama, et kui kui 19ft paat, siis üle 100kg mees hakkab seda päris hästi sikutama.

Pärnus oli neil vanem Mastercraft, kas sellel täidetavad balloonid ka on, seda ma ei tea. Kui mugavad need Malibud, Mastecraftid jne. lõbusõidupaadid on, seda ma ei oska öelda, mõeldud on nad siledale järveveele pigem.
Ma jätaks suusad kohe ostamata ja läheks seda teed, et ostaks ühe mõistliku laua. Wakeboard on nagu iga teine sport, mida rohkem harjutad seda paremaks lähed. Ja praktikatunde on ikka palju palju vaja. Ega enne juuni lõpu veetemperatuuri õppimine väga mugav pole, olgu adrekas kui kõrge tahes.

Ning selles plaanis oled õigel teel, et eelista sisemootoriga varianti. Esiteks on ta vaiksem (mis on oluline vabaaja paadil) ning teiseks laudade ja vedamisotsaga lihtsam majandada.

Plastikpaati ostes vaata üle, et poleks suuri kahjusid kerel, kust vesi kihtide vahele pääseb ussitama. Samuti uuri kuidas on tehtud hooldused, näiteks vahetatud kardaanitihendid jne. Nagu iga keerulisema tehnikavidinaga, eelista toodet mille eest on heaperemehelikult hoolt kantud.

Normaalne remondifond oleks sellisel paadil ma pakun 700-900EUR aastas koos mürgiga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 08:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Ega neid pudrumägesid ja piimajõgesid reaalselt käega katsutavas kauguses olemas ei ole. Pead paadiotsinguil piirduma siiski Eesti ja Soome turuga. Kõige lihtsam muidugi Eestist sobiv alus leida. Käid rahulikult vaatad ja proovid nad ühekaupa läbi, igaüks eri päeval ja ostad selle, mis kõige rohkem meeldib. Soome minnes, ega üle 1-2 paadi päeva jooksul üle vaadata naljalt naguni ei jõua, ükskõik kui hästi oma teekond ka läbi planeerida.

Mina soovitan küll panna esialgu kogu eelarves olev raha kõik paadi alla ja osta selle eest nii hea paat, kui võimalik. Küll nendeks jooksvateks tuleviku lisakuludeks uus raha tekib. Lisavarustust vastavalt rahalistele võimalustele tasapisi täiendada on oluliselt lihtsam, kui lisaraha tekkimisel olemasolev paat natuke kallima ja parema vastu vahetada. Minul algas viies navigatsioonihooaeg kolmanda paadiga ja praegu naiivselt usun, et nüüd olen jõudnud "koju" ja sellega alusega sõidan 10 aastat. Aga eks aeg näitab :)

PS. Kodanik, mis sa kohe kibestud? Sul on väga, väga äge projektipaat, aga saad ju ise ka aru, et see alustavale kaptenile esimeseks paadiks Emajõele on igast otsast overkill.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 09:19 
Eemal

Vaata ka Rootsi.

Siin mõned näited

https://www.blocket.se/hela_sverige?q=b ... &l=0&md=th

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 09:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaadates nüüd pikemaid veesõidukeid, millel juba V8 mootor, siis hetkel leidsin etteantud eelarvepiirangu raames 3 sõidukit, millest ma ei oska midagi arvata ning mille puhul kardan ikkagi ka kütusekulu:

1) Sunbird Corsica 195 4.3 V6 128kW- selle puhul odavv hind ilmselt kompenseeriks võimalikku suuremat kütusekulu, kuid mida üldse sellest tootjast ja mootorist arvata?
2) Glastron 225 GSI 5.0 V8 2003a koos treilaga - 225 jalga ja 5l V8. Sisu näeb räbal välja, kuid see ilmselt lihtsalt vahetatav? Volvo Penta mootor ja veojalg?
3) Maxum 2300 SC SPECIAL EDITION 5.7 - kajutid ja wc tundub minu jaoks olema overkill kaasas tassida arvestades, et tahaks spordi ja lõbusõidu paati.

Ma kütusekulusid vaatasin Siit ning need suured mootorid tunduvad suure kütusekuluga.

Kuna vee/meremaailm on minu jaoks uus hobi, siis ma tahan vaadata ja proovida mida see endast kujutab enne, kui sinna liigselt raha sisse "hakata uputama"

Lugupidamisega
MK

Viimati muutis mkendra, Pühapäev, 26 Juun 2016 22:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 10:10 
Eemal

Glastronil kirjade järgi paigaldatud uus nahksisu.

Aga see Maxum seab treilerdamisel päris korralikud piirid. Vedukile ennekõike. Suur ja raske paat. Vast pole niisama lustimiseks kõige mõistlikum valik. Kuigi süües pidi isu kasvama elik alati tahaks suuremat:D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 10:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Minul nendesse äsja mikidemaalt toodud heas korras paatide töökindlusse usku ei ole. Soovitaks ikka paate, mida juba on vähemalt paar hooaega Eestis kasutatud ja suuremad müügipõhjuseks olnud vead välja juuritud. USA on küll selline koht, kus odavalt korras asja ei müüda, ükskõik kas see on auto, mootorratas või paat.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 10:32 
Eemal

nitse kirjutas:
Mina soovitan küll panna esialgu kogu eelarves olev raha kõik paadi alla ja osta selle eest nii hea paat, kui võimalik. Küll nendeks jooksvateks tuleviku lisakuludeks uus raha tekib. Lisavarustust vastavalt rahalistele võimalustele tasapisi täiendada on oluliselt lihtsam, kui lisaraha tekkimisel olemasolev paat natuke kallima ja parema vastu vahetada...

Arvan täpselt samamoodi. Nt mul on siiani vaid 2 paukvesti ja ülejäänud tavalised. Aga mis sellest - enamjaolt sõidame ju nagunii vaid kahekesi kuigi tulevikus plaan kindlasti kõik mugavamate vastu vahetada. Kiiret sellega aga pole. Seepärast ei hakka ju alguses kehvemat paati ostma. Heal juhul treiler sinna sisse kuigi mina jätsin ka selle arvestusest välja. Treileri ostsin ära üldse enne paadi soetamist. Kindel siht oli silme ees millist paati tahan ja Tikil juhtus just sobiv käru kampaanias olema - niiet miks mitte. Paadi eelarve on paadi eelarve :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 12:34 
Eemal
Kasutaja avatar

mkendra kirjutas:
2) Glastron 225 GSI 5.0 V8 2003a 10500€ koos treilaga - 225 jalga ja 5l V8. Sisu näeb räbal välja, kuid see ilmselt lihtsalt vahetatav? Volvo Penta mootor ja veojalg?

Ma kütusekulusid vaatasin Siit ning need suured mootorid tunduvad suure kütusekuluga
Kuna viibin praegu Tartus, siis otsustasin seda vaatamas käia. Teadmata mida täpselt vaadata, läksin kohale eesmäriga saada mingi ettekujutus asjast, et kas võiks üldse kaaluda sellise ostmist. Transport maismaal on tõenäoliselt veidi keerulisem, kui väikse baylineriga. Seda siis põhjusel, et ma ei oma BE lube. Müüja jutt oli ilus ning võttis mu sõbralikult ka vastu. Visuaalselt näeb kena välja ning salong oli ka korras erinevalt piltidest. Nüüd oleks vaja ilmselt veidi eeltööd teha ja ehk leidub siin inimesi, kes oskavad rääkida nii glastronist kui ka 5l volvo mootorist ja volvo veojalast. Kuna V8, siis kuidas hoolduse ja kütusega ikkagi on võrreldes 3l Mercruiseri r4 mootoriga?

Kui positiivsete argumentide hulk on suurem negatiivsetest, siis kas siin foorumis leidub spetsialiste, kes mingi teenustasu eest oleks nõus natuke aega leidma,et vaadata paat/mootor/jalg ja mis iganes juba põhjalikult üle. Või variant 2, et kas pakutakse sellist teenust Tartu kandis?

Sellel oli sama müüja ja piisas selle nägemisest - see on ikka liiga suur elukas lihtsalt funniks.
mkendra kirjutas:
3) Maxum 2300 SC SPECIAL EDITION 5.7 9800€ - kajutid ja wc tundub minu jaoks olema overkill kaasas tassida arvestades, et tahaks spordi ja lõbusõidu paati.

Lugupidamisega
MK

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mai 2016 13:08 
Eemal

Googelda, välismaakeelsetest foorumitest leiab üsna palju infot. Saad natuke ikka targemaks, et mis head ja vead võivad sellele paadil olla või mida ostes vaadata.

EDIT: Lõputu eelarvestamise vahepeale sirvisin mõtete mujale juhtimiseks netis mingeid ülevaateid ja seal oli Merc vs Volvo kohta niipalju kirjas, et varuosad on Mercil kättesaadavamad ja odavamad. Ei pruugi pädeda Eestis.
Kütusekulu suhtes aga oli seal ülevaates kirjas, et 3,0 R4 võtab kütust üle kahe korra vähem kui 5,0 V8. Eks see ju sõltub ka paadist, aga ju siis võrreldi mingeid keskmisi.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: