Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Bowrider veespordiks ja lõbusõiduks?
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Mai 2016 09:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen nüüd natuke vaadanud ja mõelnud ja see v8 Glastron täitsa meeldib. Hetkel otsiks spetsialistide kontakte, kes kas resideeruks Tartus ja saaks paadi üle vaadata (kere,mootor,jalg) või siis oleks nõus Tartus käima mingil päeval, et need toimingud teha. Seda siis loomulikult tasu eest. Oleksin väga tänulik kui jõuaksin mõne sellise inimese või ettevõtteni.

25.05 Uuendus:
Hetkel seis selline, et leidsin tegelase, kes saaks sõiduki üle vaadata, aga kahjuks alles 1.juunil. Maksin käsiraha ära ning kui suuri vigasid ülevaatamisel ei ilmne, siis tuleb järgmisel nädalal koju ära. :P

01.06 Uuendus:
Ja kodus mu Glastron ongi:
Pilt

Garaazi mahtus nibin-nabin: ukse laius on 3m ja paat 2.8m :)
Pilt

Saaks nüüd arkis eksami ära teha ja load ka juba kätte, siis oleks eriti hästi :lol:

Aitäh kõigile, kes nii siin teemas, kui ka privaatsõnumi vahendusel oma teadmisi raatsisid jagada. :wink:

Lugupidamisega
MK

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 05 Juun 2016 20:49 
Eemal

Ostsin sama müüja käest oma paadi, nägin seda Glastronit ka seal, aga aprillis oli sisu veel "vana" ja V8 hirmutas mind :D

Aga palju õnne ostu puhul ja kindlasti tahaks su paadiga sõitu teha :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Juun 2016 00:01 
Eemal
Kasutaja avatar

juurikas kirjutas:
Aga palju õnne ostu puhul ja kindlasti tahaks su paadiga sõitu teha :P
Sõita tahaks isegi, kuid hetkel paat garaazis ja ootab veel puuduolevaid detaile. :lol: Hiljem proovimine täitsa võimalik. Pilt

Kuidas oma paadiga rahul oled?

Hetkel mu glastroniga seis selline, et sai tagaosast istmed ära võetud, et mootorile ilusti ligi pääseks.
Pilt
Kas mootori all see valge karp võiks olla pilsipumba automaatika - a'la kui veetase pilsis tõuseb, siis see asi ka tõuseb ja paneb pilsipumba tööle?
(Kui profülaktiline kuur nüüd valmis saab, siis läheb suureks küürimiseks ja poleerimiseks, kuna olen kõik ära suutnud plätserdada).

Mootori puhul häirib see, et kõik on üle värvitud ja seetõttu ei tea mida sealt oodata. Enne kui üldse vette saab, siis profülaktika mõttes järgmine nimistu.

Tehtud/teha enne vette minekut:
* Üle on kontrollitud impeller - impeller oli okei
* Vahetatud kõik küünlad - Denso T20TT
* Vahetatud jalaõli - sisse läks Quicksilver High Performance Gear Lube
* Vahetatud mootoriõli - sisse läks Quicksilver 10W30 4-Stroke Marine Engine Oil. Kuna peale õlivahetust vaatasin, et uus õli oli sees ikka päris must (pole vist ammu õli vahetatud), siis peale uute filtrite kohale jõudmist tuleb lasta ilmselt veidi tühjalt käia, et saaks mootori seest uue õliga läbi pesta ja siis sama rõõmsalt jälle õli ära vahetada.
* Õhufilter tundus okei ning puhusin lihtsalt läbi
* Florida reg. nr maha võetud ning uued eesti reg. nr. olemas
* Kere ümber olev roostevaba ja kummikattega kaitseliist (vms?) oli osaliselt lahti - kumm sai välja kakutud ning selgus, et kruvid olid lihtsalt lahti. 7 kruvi oli ka puudu. Kohapeal neid Würthis ei olnud, kuid peaks täna (06.06) jõudma.
* Roolivõimuõli - nädala alguses tuleb ära vahetada
* Bensufilter - tellitud
* Õlifilter - tellitud
* Mingi väljalaskega seotud kummitoru katki - Asub jalas umbes punasega märgitud kohas. Tellitud.
Pilt
* Jala liigub kas üles või alla (kui releesid omavahel pesas vahetada) - Probleemi kirjelduse kohaselt vastab tüüpveale...releede kala. Homme katsun uued releed leida.
* Raymarine Wi-fish kajalood - Installeerimine käsil. (näha ka eelmisel pildil)
* Uus anood - tuli meelde postituse kirjutamise ajal, kuid tuleb tellida.
* Gaasihooval puudu neutraali lülitamise nupp - Müüakse remontkomplekti Siin. Homme vaatan kas õige asi ja vaja ilmselt tellida.
* Rihmade vahetus - rihmad tunduvad okeid, kuid profülaktika mõttes soovin rihmad ka ära vahetada
* Uus aku - on soovitusi?
* USB ja sigaretisüütaja pesade install. (Navigeerimiseks ostsin Ipad'i ja Lifedge veekindla korpuse)

Paadil on olemas kõlarid, aga juhtmed on ainult mingi poole meetri ulatuses veetud :D. Kuna helisüsteem pole minu jaoks hetkel üldse mingi prioriteet, siis sellega tegeleb kunagi hiljem, kui isu peaks tulema.

Kas on veel midagi, mida peaks kindlasti vaatama/kontrollima veel enne veele minekut?

Lubadega seoses eksam alles 17.06, kuid enne seda ilmselt võtan mõnel sõbral kratist kinni, et saaks paadiga ikkagi kuskil veekogul ka juba sõita. Arvestades, et minu ainuke kogemus veekogudel piirdub sõudepaatide, kruiisikate ja 10-15min Bayliner MX175 sõitmisega, siis ma ausalt öeldes ei teagi mida oodata :D

Igal juhul kui see veemaailm mulle nüüd meeldima hakkab ja paati maha ei otsusta müüa peale esimesi käike veekogule, siis talvel tahaks kõik kere iluvead-kriipsud-kraapsud korda lasta teha, igasugust silma häirivad asjad kaotada ning paadi ka mingisse ägedamasse värvikombinatsiooni kas siis värvida või kleepida.

Lugupidamisega
MK

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Juun 2016 06:34 
Eemal

Palju õnne ostu puhul! V8 ostu kindlasti kahetsema ei pea.

Kuidas iPadi plaanid konsooli kinnitada?
Kas on topeltvint?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Juun 2016 11:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuidas või mis moodi käib laevanime andmine või omistamine alusele? Lugesin, et mingi "tava" on selline, et laevale antakse naise nimesid ning tavaliselt selle naise nimi, keda esimesena laeval võetakse, kuid see ei ole midagi sellist, mille järgi ma oma paati kutsuda tahaks. Kui ebatavaline või ebasünnis oleks nimi "Deemoni kutsikas" :lol:

Taanielr kirjutas:
Palju õnne ostu puhul! V8 ostu kindlasti kahetsema ei pea.
Elame-näeme.

Taanielr kirjutas:
Kas on topeltvint?
Volvo penta SX-M jalg on ühe vindiga. Eeldan, et topeltvindi jaoks peaks olema kas teine jalg või siis vähemalt jala alumine osa?

Taanielr kirjutas:
Kuidas iPadi plaanid konsooli kinnitada?
Hea küsimus, millele konkreetset vastust veel anda ei oska. Üks variant on osta kalli raha eest usast ettevõtte RAM Mounts mingi kinnitussüsteem, kuid teine on lasta teha kohalikel meistrimeestel üks mõtteis mõlkuv kinnitus

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Juun 2016 11:09 
Eemal

See "valge jubin" on jah pilsipumba automaatlüliti. Kui elekter taga on, siis saad proovida, kas pump hakkab tööle kui käega seda liigutad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Juun 2016 18:39 
Eemal
Kasutaja avatar

mkendra kirjutas:
Kuidas või mis moodi käib laevanime andmine või omistamine alusele? Lugesin, et mingi "tava" on selline, et laevale antakse naise nimesid ning tavaliselt selle naise nimi, keda esimesena laeval võetakse, kuid see ei ole midagi sellist, mille järgi ma oma paati kutsuda tahaks. Kui ebatavaline või ebasünnis oleks nimi "Deemoni kutsikas" :lol:

Vaata seda teemat viewtopic.php?f=6&t=9494&p=92304
Et kui töölaev siis mehenimi, kui lõbusõiduks siis naisenimi, neutraalne on kohanimi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Juun 2016 19:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma arvan, et tegelikult see edasine teemaarendus siin sobiks paremini foorumlaste veesõidukite alla - teen sinna millalgi teema. :wink:

kussu kirjutas:
mkendra kirjutas:

Vaata seda teemat viewtopic.php?f=6&t=9494&p=92304
Et kui töölaev siis mehenimi, kui lõbusõiduks siis naisenimi, neutraalne on kohanimi.
Seda teemat ma juba lugesin. Ma oskan otsingut hästi kasutada, kuid ma ei saanud ammendavat vastust, et miks nii. Mulle ei paku need mehe-, naise- ja kohanimed nii väga huvi kui midagi sellist äärmiselt ebatavalist.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Juun 2016 07:20 
Eemal

mkendra kirjutas:
Seda teemat ma juba lugesin. Ma oskan otsingut hästi kasutada, kuid ma ei saanud ammendavat vastust, et miks nii. Mulle ei paku need mehe-, naise- ja kohanimed nii väga huvi kui midagi sellist äärmiselt ebatavalist.

Kui midagi ebatavalist tahad, siis kuuluta näiteks kalale.ee lehel välja paadi nimekonkurss ja oota pühapäeva õhtuni. Selleks ajaks on kindlasti mõni vend seal vähemalt kolmandat päeva järjest pudeli otsa komistanud ja võid olla surmkindel, et pakuta VÄGA ebatavalisi nimesid su kallimale :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Juun 2016 11:08 
Eemal

Nimeta paat kuidas tahad, mingeid kivisse raiutud reegleid pole, on tavad, mis omakorda maailmas erinevad.

Näiteks USA sarjas Dexter oli tema paadi nimi "Slice of Life" ;)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid