Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Esimene mootorpaat - milline?
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 17:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaidlema ei taha hakata aga samas mõõdus OC tundub minule liikumisruumilt väiksemana kui HT.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 17:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu eelistus esimeseks paadiks oleks ka DC. See Yamukeskuse müüdav oleks nagu rusikas silmaauku.
http://www.veetehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=2233935

Kuigi ma müüsin oma DC just talvel maha ja soetasin Pilot-i siis sellel valikul olid omad kindlad põhjused. Kui neid põhjuseid poleks siis oleks valik endiselt DC :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 18:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina soovitan samuti, kui vähegi võimalik, eelarve lõhki ajada ja alguses üle oma varju hüpata. Korralik paat hoiab oma hinda pikki aastaid ning kordades paremini, kui auto ja aeg parandab kõik haavad, ka rahakotis :) Oluliselt lihtsam on oma rahaasjad jälle balanssi saada, kui lisaraha tekkimisel paat jälle natuke parema vastu vahetada.

Mina tegin selle vea, et eelmise aasta augustis, kui sain elu esimese paadi müüdud, olid korralike asjade pakkumised laual, aga mõistus tõrkus autost kallimat paati ostmast. Ühega sõidad 2 korda päevas, teise lased vette 15-20 korda aastas. Nii saigi toodud omale Taanist ülivähe kasutatud Flipper 520HT. Tihveril on õigus, et seal oli väga kitsas. Kuid pole ka mõtet võrrelda võrreldamatuid asju. Alla 6m HT ja 630OC. Samas sain aga kohe aru, et HT on just see, mida mul vaja. Koeri-kasse valvata ülesõitudel on HT-s ikka kordades lihtsam, kui eelnevas avatud paadis.

Nii ma siis cruisin selle 520HT-ga sügise ära ja kevadel Meremessilt lasin juhuslikult ikka endale ühe kasutatud 640ST kaasa pakkida. 520 ostu-müügihinnaga jäin 500.- euriga miinusesse, vette lasin 8 korda. Ei midagi hullu. Aga ilmselt tänu sellele, et tegemist oli tõesti väga korraliku ja särava isendiga.

Ühesõnaga minu siiras soovitus on see, et ära neid 15 aastat vanu Soome risusid vahi. Nad on ju sisuliselt sama hinnaga, kui see korralik DC Yamarin siin Eestis. Osta see ära, esimene paat läheb nagunii koolirahaks ja saad sügiseks aru, mis sul tegelikult vaja on. Ja kui see pole DC, siis selle värske ja korraliku asja saad kindlasti enam-vähem sama hinnaga edasi müüa.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 19:13 
Eemal

Kui juba siin teemaks läks, siis mis nende kruisi paatide kiirused kruisimisel on?
Kas need kõik nö glisseerivad paadid, millel optimaalne sõita glissis või on selline vahepealne variant ka?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 19:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Need millest siin juttu on kõik glisseerivad, kruiisikiirus 20-25 sõlme.
Vahepealseid ehk poolglisseerivaid (ca 12 sõlme) on ka olemas. Esimesena meenub igivana Bella 535 HT, mida isegi veel mõne aasta eest toodeti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 21:28 
Eemal

HT puhul ei koida mulle selles hinnaklassis ühtegi mudelit millel käiks eest klaas lahti, et normaalselt vööri pääseks. Ja see probleem vähemalt minu jaoks suurim miinus HT tüüpi paadi puhul. Kuidas kommenteerivad kasutajad kellel sellise turnimisega kogemused?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 21:46 
Eemal

Mul on walk around putka, no problem.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 22:14 
Eemal
Kasutaja avatar

See kussu toodud yamarin tundub tõesti asjalik olema. Kinnine vöör, kaasaegne kere jne. Algajal on abiks, et saab püsti sõita ja sildumisel vajadusel käega igalt poolt haarata. Täiskinnise paadiga on mõnevõrra komplitseeritum. HT puhul sõltub pealisehitusest.

Selle läbikäidavusega on nii väikestel HT paatidel nagunii kehvasti. Mööda parrast turnimine on ehk isegi mõnusam kui kuskilt luugist pugemine. Ses mõttes taas see Kussu toodud DC täitsa ok.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 22:42 
Eemal

Erik78 kirjutas:

WA kõikse parem lahendus üldse. Olgu siis putka või lahtine. Ma muidu DC fänn, et päikselise ilma paat aga kindlalt oleks sõitjate ruumist eraldi üks panipaik kuhu kõik silma alt ära laduda ja koht SOS wc jaoks. Aga sellest veel parem on vöörikajutiga WA. Mugav liikuda, ulatad vaevata igale poole. Reelingu najal saab veel rattaid hoida kui tripile lähed jne. - tavalises salongis pole neid kuhugi panna ilma istmekatteid, riideid või jalgu määrimata. Kahjuks seda tüüpi paadid juba veel kallimad. Aga ülevaate annab. Ehk jah, teemaalgataja peaks enda jaoks kasutuse põhjalikult läbi mõtlema. Nagu öeldud, et esimene ost läheb raudselt roogu. Siis saad alles aru mis paadis üleliia ja millest puudust tunned. Ehk veab ja leiad teisel korral selle õige. Võibolla kolmandal...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Juun 2016 22:52 
Eemal
Kasutaja avatar

lauri-m kirjutas:
HT puhul ei koida mulle selles hinnaklassis ühtegi mudelit millel käiks eest klaas lahti, et normaalselt vööri pääseks. Ja see probleem vähemalt minu jaoks suurim miinus HT tüüpi paadi puhul. Kuidas kommenteerivad kasutajad kellel sellise turnimisega kogemused?

Mul esimene HT oli kinnise klaasiga ja käisin ümber putka. Siis igatsesin lahtikäivat akent.
Teine on lahtikäiva aknaga ja nüüd igatsen kasvõi 5 cm laiust serva, et saaks ka ümber käia.
Ilmselt selline 5cm laiune serv tehtaks testides maatasa ja laiem tuleks kajuti arvelt.

MV-Marin 5400 HT on selles hinnaklassis ja eest läbikäidav, aga muidu kerekujult on see rohkem nagu OC.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Juun 2016 08:36 
Eemal
Kasutaja avatar

520HT-s ümber putka käimisega ei ole suvel ilusa ilmaga, kui tenti ei kasuta, mingit probleemi. Jamaks läheb asi siis, kui ka ahtriosale on "kabiin" peale veetud. Mina oma 100+ kilose kerega küljepealt tugivarraste vahelt välja pugema ei mahtunud. Tagant välja ronides pidi alati jälgima, et ka küljekate oleks alt avatud, et üldse kuhugi astuda oleks, enne kui kõvakatuse kõrval olev käimisserv hakkab. Ja ega ka siis korralikku tugevat kohta, kust kätega kinni hoida ei olnud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Juun 2016 09:07 
Eemal

Küll teise mehe teema,aga ma küsiks lisaks veel,et kas algajale oleks sobilikum sisepäramootoriga või päramootoriga versioon. Sisemootoriga on vist rohkem sebimist ja jälgimist (kollektorid, läbiviigud, lõdvikud jne) kui päramootoril. Kütusekulu vahe vist ka kipub päramootori kasuks minema?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Juun 2016 18:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Minud eelmisel Örnivk 520DC puudus küll lahtikäiv aken ees, aga see eest oli 10cm käimis serv mõlemas pardas.
V.t seda teemat viewtopic.php?f=15&t=3087

Nüüd Pilotil on ka ilusti serv olemas, Vööri käimine küll halvem kui DC-l aga saab hakkama :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Juun 2016 14:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Erik78 kirjutas:

lauri-m kirjutas:
WA kõikse parem lahendus üldse /.../ vöörikajutiga WA

rye kirjutas:
igatsen kasvõi 5 cm laiust serva, et saaks ka ümber käia
:idea:

Kui ma oma elu esimese - HT'ga - Pirita muuliväravate vahelt elus esimest korda välja sõitsin, tundus kohe, et sügisel tuleb vist ette võtta müügiprotsess. Nii ka läks.
Mitte et paadil midagi viga oleks olnud. Ilmal on viga. Aga ilma on tiba raskem muuta kui paati.

Igasugused testid - tuleb vaadata mis tingimustes on need tehtud. Soome sisevetes läbiviidud testid siin ei päde.
Et kas täislahtine - "tsikkel", ja paned hullu. Või WA putkaga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Juun 2016 22:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Et siis hakkas vihma tibutama?
Eks see ole keeruline olukord muidugi.

Ka mina jõudsin täiskinnise paadi juurde kuna sünniaastast tulenevalt sai kerel garantiiaeg läbi ja tuli hakata tervise eest hoolt kandma. :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: