Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Esimene mootorpaat - milline?
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 10:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Siin tuleks pehmotõrjet teha :twisted:

Mina pruukisin aegajalt erinevaid kajutiga paate aastaid või õigemini aastakümneid enne kui elu mu lahtiste paatidega kokku viis. Ja isiklik eelistus on pigem lahtine kui kajutiga paat, aga reisimiseks näiteks on ikka kajut vajalik. Magamiskohtadega soovitavalt.

Aga vihm on tõesti tüütu, just seetõttu, et ei saa seisma jääda ilma ebamugavusteta. Selle vastu sai tänavu kevadel üks väike tuuning tehtud ja tükike välimust mugavusele ohverdatud.

Pilt

Esimeseks paadiks soovitaksin ka mina pigem HT või DC millel ka sõidukatted olemas

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 11:17 
Eemal

Senine lugemine on olnud huvitav ja hariv. Aitäh, kes arvamust avaldavad ja soovitusi jagavad.

Ma üritaks siiski jäärapäine olla ja ikka esimese korraga enamvähem õige alus soetada. Vlb tõesti kulutada algsest pisut rohkem aga et siis oleks süda rahul ja kohe paari kuu pärast vahetamisele mõtlema ei peaks.

Mugavus on töökindluse kõrval selgelt ülioluline ja nagu paljud ka kirjutanud, siis meil siin ilmastikust pääsu pole ja kulgeda võiks ju ka pilvealuse ja väikese vihmasabina ajal.

Kuidas ja milliste mudelite vahel siis kokkuvõtvalt valikut tegema peaks hakkama?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 12:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma pakuksi ikkagi seda varianti, et kas DC või HT millel ka presentkuut ehk sõidukatted olemas. Siis saad paar suve proovida ja jõuad selgusele kas soovid kinnises roolimajas istuda või hoopis tuule tuhisedes lahtise paadiga kihutada kusjuures aegajalt pritsmepahvak näkku teeb ainult siirast rõõmu :)
Seda kõige õigemat teised sinu eest tegelikult valida ei oska ;) Ise pead tundma mis meeldib ja kuidas meeldib.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 23:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul tuli kaks ulakat mõtet.

Esiteks: Su teema pealkirjas on vastus olemas...:wink:
Teiseks: Siit teemast nüüd koorus välja teine põhjus, miks laevad on naissoost. Valikut tehes ei too ju teisetele proovida, et kuidas on, need irvitavad iga kord ja ütlevad, et peaks järgmist ka ikka proovima...
Mark kirjutas:
Ise pead tundma mis meeldib ja kuidas meeldib.
Minule isiklikult rohkem alt ja pealt. Mis Te nüüd mõtlesite!?
Alt peab olema terava V-ga, et käik sujuv. Pealt kinnine - juhuks kui pisut tibutab, irw - nagu Muhv kümnesse pani. Enda kerega sama lugu, et garantii läbi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Juun 2016 09:19 
Eemal

Teema algatajale, vt nt seda http://www.auto24.ee/used/2264787 (ei tea, kas link sai korrektselt, pean seda Trophy't 150 hp suzukiga silmas).

Kajut, wa, üsna uus 4t mootor, sõidukate - kõik oluline mis ka siit teemast läbi käinud. Vähemalt kuulutuse järgi otsustades tundub väga mõistlik pakkumine, mahub ka sinu eelarvesse, peaks ka hinda hoidma.
Ma ise ei ole selle kuulutusega seotud ja ei ole konkreetset paati live's näinud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Juun 2016 10:04 
Eemal

Vana ja... kasutatud. Ma ei pea silmas seda, et mõttetu mitmenda ringi paat vaid seal juba liiga palju eelmiste kasutajate "käsitööd".
Üldse on hea soovitus- kui sa pole ise kalamees, siis ära osta paati kalamehelt. Neil on mingi kiiks, et kalapüük esmatähtis :mrgreen: esteetika ja kõik ülejäänu on teisejärguline :)

Kere kui selline, vöörikajutiga WA saaks minu poolt oma hääle. Miinus on vaid pika istme puudumine tagumisest reast. A noh, Trophy ongi kalastuspaat ju, viskad needki plated minema, et oleks võimalikult palju liikumise ruumi. Pere matkapaadiks ei sobi. Eelarve 2x suuremaks puhud, siis Aquador 21WA oleks minu soovitus nr.1. Samalaadne ka Finnmaster 6600WA oma plusside ja miinustega Aquadori ees.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juun 2016 14:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Head pakkumised kaua turul ei püsi ja siin korduvalt sokutatud Yamarin DC59 paistab olevat juba müüdud. Või äkki teemaalgataja on vahepeal paadiomanikuks saanud? :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juun 2016 14:33 
Eemal

Mina ikka loen ja sirvin erinevaid variante siin....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juun 2016 15:45 
Eemal

Natuke enda reklaami ka... :)
viewtopic.php?f=9&t=9547

Foorumlasele väike soodustus ka võimalik ;)
Täiesti hooldusvaba tegelane korra aastas lased survekaga puhtaks ja kõik on "lill"

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Juun 2016 09:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Esimese paadi juures on veel ka see point, et tulebki lihtsalt midagi ära osta. Teadmine, mida sul tegelikult vaja on, tekib kogemusega ja praktilisi kogemusi teoreetiliselt ei omanda. Seetõttu ma ostaksin sellise paadi, mida sa arvad, et sul endal vaja võiks minna ja vaataks ka asjaolu, et vajaduselmoleks müük võimalikult kiire ja väikese rahalise kuluga.
Endale tundus alustades, et teoreetiliselt ainuõige variant on treilerdatav HT. Praegu sõidan Buster M-iga - HT putka võttis minu jaoks liiga palju toimetamiseruumi ära ja ilmastiku kaitseks ostsin korralikud kerged purjetamisriided. Lihtsasti treilerdatavast paadist ei ole niipea nõus loobuma, saab lihtsa vaevaga ja kiiresti nii Ruhnu, Mohni kui ka vajaduse korral sisevetele. Miinuseks on see, et Soome sõiduks on mõistlik ikkagi Tallinkiga sõita. Aga see ei ole mulle oluline.
Enda kogemusest soovitaks sulle ka pigem HT ja siis edasi vaatad juba ise oma kogemuse baasilt, mida sul tegelikult vaja on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juun 2016 16:19 
Eemal

Järjekordsel surffamisel jäi silma selline haug:

http://www.veetehnika.ee/used/2281161

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juun 2016 17:35 
Eemal

Kui on väiksed lapsed, siis soovitaks kinnisemat: http://www.veetehnika.ee/kasutatud/auto ... _missing=1

Tegin täna samasugusega 65 miili tripi. Rohuküla-Roograhu-Kärdla ja ümber Vormsi tagasi. Lahtisega ei oleks selline sõit kindlasti nauditav olnud tänase ilmaga. Kinnisega, aga lapsed magasid ülesõidu ajal taga, paadis on soe nagu autos. DC ja HT esiotsa magamiskohtadel lainega sõites ei kujuta küll ette, et keegi magada saaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juun 2016 19:36 
Eemal

Huvitav, et siin soovitatakse konsensuslikult esimeseks paadiks HT.
Samas väga levinud on eest lahtised ja ka ees väikse kabiiniga lahtised paadid.

HT argument nagu ma aru saan on see, et saad vihmase ilmaga või külma ilmaga sõita?
Aga sõidukatted on olemas ka lahtistele paatidele?!
Või mis need argumendid HT kasuks veel on?

Ma ostsin esimeseks paadiks kajutiga lahtise, et saaks kajutisse panna vestid, vms kraami ning rahulikult nautida mereõhku, päikest jne.

HT miinus tundub olevat see, et isegi ilusa ilmaga sa ei saa nautida seda merel kihutamise tunnet, kuna sa oled konkus sees...

Avaldage oma arvamust selles osas, täitsa huvitavad need argumendid ühe või teise kasuks ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juun 2016 20:20 
Eemal
Kasutaja avatar

HT-s on konku seest välja saamiseks üks trikk. Ajad põlve õndlad 90 kraadi alt 180 kraadi alla ja oledki kohe väljas tuult ja laine pritsmeid nautimas. Täpselt niikaua, kui soovid.

Teine argument minu jaoks on kujuteldav ruumikus sama pinna peal. On suur vahe, kas sul on ühetoalises korteris pisike mõttetu köök ja samasugune tuba või mõnus avar lahtine stuudio kööktuba.

Aga noh, eks igaüks kiidab oma ja kõige tähtsam on ise oma paadiga rahul olla, teiste arvamus pole tegelikult üldse oluline.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juun 2016 20:31 
Eemal

Lapsed on vaateväljas ja tuule eest kaitstud. Kõik oleneb perest. Suurtel enam vahet pole ja lahtine on ilmselgelt mõnus. Isegi paar vihmapiiska ei pane presenti lahti pakkima. Eks plusse ja miinuseid jagub iga paaditüübi kohta. Iga üks peab ise proovima ja leidma sobivaima.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: