Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Esimene mootorpaat - milline?
PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juun 2016 20:43 
Eemal

nitse kirjutas:
Teine argument minu jaoks on kujuteldav ruumikus sama pinna peal. On suur vahe, kas sul on ühetoalises korteris pisike mõttetu köök ja samasugune tuba või mõnus avar lahtine stuudio kööktuba.

Meenub kohe üks kodumaine kuulutus mis vahepeal sotsmeediast läbi jooksis. Stiilipeded olid korteri vaheseinad maha lammutanud ja magamistoa, wc ja vanniga ühte liitnud. Köök oli esiku koridoris kui õigesti mäletan. Tagantjärgi mõeldes sarnasusi HT-ga on :D Ärge pange pahaks, ei laida kellegi valikut :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juun 2016 21:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Nojah, aga kas sa suudad oma paati paremini magamistoa, köögi ja wc mahutada? Ilmselt mitte.

Ma räägin, et see kõik on nii subjektiivne. Mis on ühe jaoks oluline paadi juures, on teise jaoks mõttetu pallast. Ja inimese arusaamised õigest asjast ja hobist ajapikku muutuvad väga kardinaalselt. Nooremana sõtsin tsikliga kiirendust ja quadiga krossi ning supermotot, nüüd käin koertenäitustel ja sõidan paadiga. Peaasi, et ise rahul oled :) :) :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juun 2016 21:33 
Eemal

nitse kirjutas:
Ja inimese arusaamised õigest asjast ja hobist ajapikku muutuvad väga kardinaalselt. Nooremana sõtsin tsikliga kiirendust ja quadiga krossi ning supermotot, nüüd käin koertenäitustel ja sõidan paadiga. Peaasi, et ise rahul oled :) :) :)

See oli küll nüüd super näide! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Elu ongi selline naljakas...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 26 Juun 2016 21:41 
Eemal

To -juurikas. Ei saa küll aru kust otsas dc rohkem merd nautida laseb kui HT. Mul selline HT merd naudivad kõik ja pole vahet kas istus sees või väljas. DC-ga on just see lugu, et kui oled kajutis siis pole ei seltskonda ega vaadet.

Manused:
image.jpeg
image.jpeg [ 663.89 KB | Vaadatud 4483 korda ]
image.jpeg
image.jpeg [ 663.89 KB | Vaadatud 4483 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 27 Juun 2016 14:46 
Eemal

HJ kirjutas:
To -juurikas. Ei saa küll aru kust otsas dc rohkem merd nautida laseb kui HT. Mul selline HT merd naudivad kõik ja pole vahet kas istus sees või väljas. DC-ga on just see lugu, et kui oled kajutis siis pole ei seltskonda ega vaadet.

No sellisega jah pole probleemi, kus väike HT on, aga vaata Pirtal sadamas seisab päris kinniseid HT kaatreid, kuidas iganes neid ka nimetatakse.

Aga nagu öeldi, maitse asi tõesti :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juun 2016 07:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Päris kinniseid nimetatakse Cabin-iteks, mitte HT-deks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juun 2016 23:48 
Eemal

Ütlete, et esimese järel tahaks kohe suuremat ja paremat.
Kuid mul on esimene Bella 7000 ja juba teist aastat sõidan sellega ja olen rahul. Kinnine kajut (käib lukus), sees magamisase 2-le, pliit, küte, WC, külmkapp, veesüsteem jpm. mida ühel matkapaadil vaja. Aeglane, aga mõnus. Sellega võib pikalt merel olla ja ka sadamas suvilana kasutada. Sai küll hoolega valitud, kuid tundub et hästi läks. Hinnaklassilt sobib just küsija piiridesse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Juul 2016 09:29 
Eemal

sulepea kirjutas:
Ahoi:)

Palun hea meelega kogemustega merekarude soovitusi, millist esmast mootorpaati soetada oma perele puhke ja huvireisideks. Võiks olla kasutajasõbralik, hea juhtida ja mugav. Hinnaklassist sinna 15K kanti.

Millised oleks head variandid?
Mida jälgida valiku tegemisel ja "õige" aluse ostmisel?

Olen omal käel uurinud mõningaid Nettivene pakkumisi Soomes nt. Flipperi 630 ja Bayliner vanemaid paate.
Olen tänulik asjakohase tagasiside eest.

Mitmekesi sõitma hakatakse, mis piirkonnas, kas ainult ilusate ilmadega, või tahtmine ja soov ka laineid murdma minna? Kas veespordi teema ka päevakorras, tuub, suusad, laud? Kalapüüdmine?

Eks ikka ole asju palju, mida läbi mõelda. Mul Buster Magnum täidab on funktsiooni hetkel universaalpaadina väga hästi ära. Kuna originaal kate puudus, siis lasin uue "putka" teha natuke kõrgema originaalist ja lisaks ka vöörikatte, nii et matkal olles jäävad vihmaga asjad kuivaks ja lebokatega saab 4 inimest ära ka magada. 8 istekohta on hea, samas sellise seltskonnaga mahub paati ära ka tuub, suusad ja lauad, kuigi tuub käib nendest spordi vahenditest kõigerohkem närvidele, küll on lihtsalt jalus, või putkasse sissetoppides võtab vaate ära :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Juul 2016 19:32 
Eemal
Kasutaja avatar

To Juurikas.

HT-d on võrreldes DC-dega seest ikka kitsad :)

Tegelt kuna päev oli vihmane, siis koristasin ennast paati kasides poole päevaga saarel vinti ja sõitma ei saanudki. Jagan siis vähemalt tulemust.

Manused:
image.jpeg
image.jpeg [ 881.99 KB | Vaadatud 3878 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Juul 2016 19:40 
Eemal

:lol: Sattusid vanade varude peale 8) Ikka jah, tuleb vahest koristada :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Juul 2016 00:06 
Eemal

nitse kirjutas:
To Juurikas.

HT-d on võrreldes DC-dega seest ikka kitsad :)

Tegelt kuna päev oli vihmane, siis koristasin ennast paati kasides poole päevaga saarel vinti ja sõitma ei saanudki. Jagan siis vähemalt tulemust.

Ei noh jah... ma pole HT sees pikemalt olnud ja sinu paadi pilti vaadates - nagu öeldakse, will over skill ehk siis tahtmise ja raha vahele jääb teatud tühimik, mul nii kena puitsisu pole ;)
Aga DC ehk siis Day Cruiser vs HT ehk Hard Top on tõesti maitseasi....

Ma olen Pirital kaipeal mööda jalutanud nii parematest kui ka kehvematest paatidest, aga peab tõdema, et vee peal püsivad nad kõik ühtemoodi ehk siis klassikaline autode analoog, kõik viivad punktist A punkti B, küsimus on mugavuses/ilus/ökonoomsuses :P

Mul on tagasihoidlik Cuddy Cabin ja pealt täiesti avatud ilusa ilma paat, vihmase ilmaga seni merele pole läinud, mis piirab muidugi oluliselt hooaja pikkust.

Aga elame näeme, HT ja täiesti Cabin tüüpi paadid pole välistatud, ideaalis võiks neid mitu olla, iga ilma jaoks :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Juul 2016 09:44 
Eemal
Kasutaja avatar

juurikas kirjutas:
Aga DC ehk siis Day Cruiser vs HT ehk Hard Top on tõesti maitseasi....

Mul on tagasihoidlik Cuddy Cabin ja pealt täiesti avatud ilusa ilma paat, vihmase ilmaga seni merele pole läinud, mis piirab muidugi oluliselt hooaja pikkust.

Aga elame näeme, HT ja täiesti Cabin tüüpi paadid pole välistatud, ideaalis võiks neid mitu olla, iga ilma jaoks :P

Oli ka mul eelmine DC kuid pühapäeval äikesepagi alla satudes oli Pilot katus igati omal kohal, hea kuiv ja muretu tunne, pisike plika oli ka rahul.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid