Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Millist 40-50 HP päramootorit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Mai 2017 12:58 
Eemal

Nettivenest jääb mulje, et soomlaste hulgas on Mercury ja Tohatsu üsna populaarsed. Tohatsul väidetavalt ka Eestis edasimüüja olemas. Hinna poolest tunduvad Yamahast ja Hondast pisut soodsamad ja kaalult kergemad. Mida nendest arvata? Millised on kogemused?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Mai 2017 14:09 
Eemal

Ei tea kuidas uutel Mercuritel, aga vanematel on probleeme erinevate detailide läbi roostetamisega. Endal oli nt 2006 115efi mudelil 'steering arm' ja trimmi elektrimootor hakkasid kiiresti roosetama.
Pilt olukorrast:

Manused:
IMG_1910.JPG
IMG_1910.JPG [ 383.93 KB | Vaadatud 4927 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Mai 2017 21:32 
Eemal

retti kirjutas:
Ksf Viking väga asjaliku jutu siia kirjutas.
Täiendaks teda vaid niipalju,et 4T 50 HJ Yamaha on sama mis 6oHJ.
Üks mees ütles mind kahe vasaku käega olevat.Olgu.
Minul võtab 5 min aega,et 4T 50HJ Yamahale 350 pööret juurde ehk 60HJ kätte saada.

Kas sa oskad siis aju ümber kirjutada? See et, see ketas sealt sisselaskest ära võtta on ainult pool tööd ja ilma aju ümberkirjutamata on pikas perspektiivis kahjulik.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 07:03 
Eemal

Kes jälle kuidas millest aru saab. Mina ei öelnud kedagi konkreetselt kahe vasaku käega olevat, vaid neid potentsiaalseid kahetaktilise ostjaid pidasin silmas, kes ise oma mootori jalas pole võimelised õli vahetama või küünlaid vms. Kui keegi tunneb ennast sinna kasti liigituvat, siis sry.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 09:38 
Eemal

Mina ei ole väitnud,et aju ümber kirjutada oskan ega väidagi.
Niipalju kui ma sellest asjast oma tutvusringkonna veespordi motomeestega arutlenud olen ei leia keegi arutlusel olnud aju "ümberkirjutamise" vajadust
Neid nn"ümberkirjutajaid" muidugi leiab aga kahjuks on nende esmane tegevus immode nullimine.Teadagi mismoodi hangitud mootoritelt.Sellistesse meestesse on minu suhtumine ühene.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 17:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Need tuntud nimed on kõik head. Minu kaks kriteeriumit oleks sissepritse ja NMEA2000. Viimane juhul kui paadil plotter ka peal on. Ei oska teiste brändide kohta seda öelda, aga vähemalt Mercul saab veel ka sinihambaga vidina ja nutitelefonile või tahvlile äpi mis teeb neist seadmetest üsna kobeda VesselView ekraani. Sama graafika saad ka siis kui ühendad Mercu Lowrance või Simradi plotteriga. teiste brändidega seda graafikat ei saa. Kahjuks on nii, et eelmise põlvkonna VesselView oli väga põhjalik ja tegija, aga ilmselt probleemide tõttu dumbuseritega on uus versioon kõvasti ära nuditud-piiratud-menüüde rägastikku viidud. Ma pole küll seda uut veel süvitsi näppinud, aga selline mulje jäi.

Edit -> ajasin kaks vidinat omavahel sassi. VVLink ja sinihammas on erinevad asjad.

VVLink

Sinihammas ja mobiiliäpp : http://www.boattest.com/oem/337/engines/39500159/0/

PS. Ma ei ole mootorimüüja

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 18:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Kahetaktilise ''odavad'' hoolduskulud nullivad ära suurem kütusekulu ja kütusesse lisatav seguõli. 4-taktilisel 50hp modral valad kord aastas 3 liitrit õli mootorisse. 2-taktilisel aastas ikka oluliselt rohkem õli läheb(liitri hind sisuliselt sama).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 18:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Eee - mitte, et ma hetkel 2-taktilistest hirmus sillas oleksin, aga küttekulu on neil küll väiksem kui 4-taktilistel. Eriti suurematel mootoritel. Vaatasin just üht ja sama marki paati, kus 2x250 ahtris. Täiskäigul oli vahe ligi 20%.

Õlikulu 2-taktilisel on teine asi. Uuel mootoril on hea kasutada originaalõli, mis on eriti $$$

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 20:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Eee - mitte, et ma hetkel 2-taktilistest hirmus sillas oleksin, aga küttekulu on neil küll väiksem kui 4-taktilistel. Eriti suurematel mootoritel. Vaatasin just üht ja sama marki paati, kus 2x250 ahtris. Täiskäigul oli vahe ligi 20%.

Õlikulu 2-taktilisel on teine asi. Uuel mootoril on hea kasutada originaalõli, mis on eriti $$$

See nüüd on küll tänase päeva parim kild. Ainult väga tehnikakauge inimene vôib kellegi sellist trükiviga tôepähe tsiteerida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 21:13 
Eemal

Muhv kirjutas:

Vastupidi peaks olema ju. 4-taktiline peaks olema ökonoomsem. Uued 2-taktlilised peaks olema juba võrdsed 4-taktilistega kulu osas, mitte paremad.

Targemad võivad kommenteerida täpsemalt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 21:30 
Eemal
Kasutaja avatar

???

XO 270 FC + 2x Evinrude G2 250Hj
Pilt

Sai proovitud korrata - sama paat + 2x Yamaha F250

Lõppkiirus sama, kulu oluliselt erinev jamu kahjuks. Analoogseid teste on net täis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 21:42 
Eemal
Kasutaja avatar

retti kirjutas:
Mina ei ole väitnud,et aju ümber kirjutada oskan ega väidagi.
Niipalju kui ma sellest asjast oma tutvusringkonna veespordi motomeestega arutlenud olen ei leia keegi arutlusel olnud aju "ümberkirjutamise" vajadust
Neid nn"ümberkirjutajaid" muidugi leiab aga kahjuks on nende esmane tegevus immode nullimine.Teadagi mismoodi hangitud mootoritelt.Sellistesse meestesse on minu suhtumine ühene.

retti kirjutas:
Ksf Viking väga asjaliku jutu siia kirjutas.
Täiendaks teda vaid niipalju,et 4T 50 HJ Yamaha on sama mis 6oHJ.
Üks mees ütles mind kahe vasaku käega olevat.Olgu.
Minul võtab 5 min aega,et 4T 50HJ Yamahale 350 pööret juurde ehk 60HJ kätte saada.

Et mida siis täpselt silmas pidasid?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2017 23:51 
Eemal

grandboat kirjutas:
Muhv kirjutas:

See nüüd on küll tänase päeva parim kild. Ainult väga tehnikakauge inimene vôib kellegi sellist trükiviga tôepähe tsiteerida.

Kusjuures ETEC võtabki teatud tingimustel vähem kütust. Olen seda juttu mitme suure mootori kasutaja käest kuulnud. Enda vähene ETEC-i kogemus tiba väiksemate mootoritega ütleb, et mingil juhul ta ei ole janusem kui neljataktiline. Ja õlikulu on neil ca 1/85. Ehk siis kogukulu on ETEC-i kahjuks, kui ära arvutada. Aga kui näiteks võtta tüüpiline Eesti hobilaevnik, kes sõidab meie lühikese suve jooksul mingi 20 tundi ja laseb siis jälle õli ära vahetada ja hooldada ja vahel igaks juhuks veel hammasrihma vahetada ja klappe reguleerida, sest juhend näeb ju nii ette. Siis sellisele tegelasele oleks ETEC-i pidamine võib olla soodsamgi, kuna sellel on ju hooldus alles iga 300 tunni või 3 aasta tagant ja talvesäilitus käib automaatselt nupuvajutusega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Mai 2017 07:17 
Eemal

No Yamul on rihmavahetus iga 1000 töötunni või 5-e aasta tagant.

Teen meelevaldse arvutuse: kui sõita 2T E-TEC mootoriga 1000 tundi täis ja võtta keskmiseks tunnikuluks 10L/h, siis kütust kulub selle ajaga 10 000 L. Vahekorras 1:85 segu tehes kulub õli 117 L hinnaga 9 eur/L ehk ca 1050 eur. Vanema 2T mootori puhul on segu vahekord 1:50 ja seguõli maksumus ronib kuhugi 1800 eur kanti. Selge on ka see, et mitteotsesissepritsega 2T joob kütet palju rohkem kui 4T.
OK, ilmselt meil keegi 1000 h viie aastaga täis ei sõida ja 4T rihmavahetus tuleb varem peale. Ütleme, et viie aastaga sõidetakse 300 h täis. Uute otsepritsega mootorite puhul on seguõli maksumus siis ca 350 eur, vanematel tehnoloogiatel 600 eur. Ma küll esinduste hindadega kursis ei ole, aga usutavasti saab 350 eur eest ikka rihma-rulliku vahetuse tehtud ja jääb raha õlide-filtrite jaoks ülegi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Mai 2017 08:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Näiteks 150HJ Mercuryl on 3a või 300h peal juba suur hooldus, kus rihmavahetus, filtrid, õlid, küünlad, termostaat, anoodid, impeller jne. Esinduse hind oli 700.- peale.

Minul tuli eelmise hooaja läbisõiduks 1128 miili ja valasin paaki 1280l bensiin. Arvestades paadi soetusmaksumust, amortisatsiooni, kindlustust ja muid kulusid, siis päeva lõpuks 20% suurem või väiksem kütusekulu on nii väike võit või kaotus kogu asja juures, et üleliia ei tasu sellega pead vaevata.

Jah ma saan aru 20% 2x250HJ puhul on rahaliselt kogusummana midagi muud, kui 20% 150HJ puhul, aga proportsionaalselt muude kulude taustal on ta ikka suhteliselt sama.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: