Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Meresõidu praktika
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 14:26 
Eemal

Kutsuks Kipperlasi antud teemas jagama soovitusi, kus on võimalik purjetamist praktiseerida kui omal veel jahti ei ole. Väikelaevajuhi tunnistus on küll ilusti taskus kuid varem purjetanud ei ole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 17:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Sellega ei tohiks ju probleeme olla.
Tänapäeval jahte rohkem kui hulle kes tahaksid merel loksuda .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 18:02 
Eemal
Kasutaja avatar

pole see nii lihtne midagi. ma eelmine aasta istusin ühes jalas punane ja teises roheline sokk pirital. tulemus oli aga ümmargune null :) õnneks sai vähemasti niipalju sõita kui ma purjetamise koolituse ostsin tollboy juhendamisel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 18:12 
Eemal

Pirital seisavad jah tühjad alused. Samas kolm tuhat eeki 3h sõidu eest maksta tundub ka nagu palju vist? või piisab ühest käimisest, et järgmine päev isiklik alus osta ja üksinda merele kihutada?
Kui kaua peaks enne nn. õppesõitu tegema, et endale ja teistele liiklejatele ohtlik ei oleks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 18:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Popi kirjutas:
Kui kaua peaks enne nn. õppesõitu tegema, et endale ja teistele liiklejatele ohtlik ei oleks.

Just nii kaua peabki, et endale ja teistele ohtlik pole. :)

Aga mõte on huvitav. Endalgi mõnikord tunne et üks käsi on puudu. Huvitav kas kipperi foorumist saaks suve poole abi teemal et "Kes tahab homme soodimeheks tulla?"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 18:32 
Eemal

vuss kirjutas:
pole see nii lihtne midagi. ma eelmine aasta istusin ühes jalas punane ja teises roheline sokk pirital. tulemus oli aga ümmargune null :) õnneks sai vähemasti niipalju sõita kui ma purjetamise koolituse ostsin tollboy juhendamisel[/url]

Kas ma sain õigesti aru, et võtsid küll koolituse ja aga tolku ei midagi?
Kui kaua sa merel olid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 19:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Kolla kirjutas:

Huvitav kas kipperi foorumist saaks suve poole abi teemal et "Kes tahab homme soodimeheks tulla?"

Väärt idee.

Eelmisel suvel jäi tihti merele minemata, kuna oli käsi puudu.
Kui keegi on Pärnu kandis huvitatud, siis antku aga teada.
Ainus tingimus, et huvi peab jätkuma rohkemaks kui üheks sõiduks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 20:43 
Eemal

Ahoi!

Raha eest saab praktilist koolitust näiteks sellistest kohtadest:
http://www.sailing.ee/
http://www.finesailing.ee/
http://www.nautilus.ee/

Ise olen käinud nautiluse sissejuhatavas osas ja julgen küll soovitada. Ei ole ka väga kallis. Ei mingit liigset nämmutamist ja kohe läheb sõiduks. Pirita jõe peal juba paudid, halsid. Enne kui arugi saad oled juba lahel ja purjetad. Nelja korraga saab küll pildi ette misasi see kiiljaht ja sellel purjetamine on. Sai ka päris palju roolitud ning korra ka spinni nähtud. Ma käisin sügisel ja oli kohati päris karm, hirmugi sai tuntud. See oli kainestav ja hea, tõi maapeale, sest sai näha purjetamist just sellisena nagu see on.

Niiet nüüd olen minagi huviline teemal "Kes tahab homme soodimeest?"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 21:44 
Eemal

Praktika suurte kiiljahtide puhul on kõige peamine. Kui nendega tunde kätte saad, siis on väikestega juba tunduvalt lihtsam hakkama saada. Roolimise koha pealt on vahe selline, et istud rekka rooli tagant väikse sõiduauto rooli. Väikselt suurele üleminek on tiba keerulisem, kuna suur alus läheb "käest ära" enamasti ootamatult ja kui seda käestmineku algmomenti ära ei taba, ongi kuri karjas. Igal jahil on individuaalsed nüansid, mida tuleb silmas pidada. Seega tahan öelda, et kui sa oled mõne väiksema koolitusjahiga paar sõitu teinud, siis kohe suurematele alustele "külmalt peale lennata" ei ole kuigi arukas tegu. Kui tunned rooli tagantuules ja laines ning spinniga, siis oskad juba ohtusid ette näha. Peamine sõitmisel on praktika: sõita, sõita ja veelkord sõita. Ja proovida kuhumaani kannatab ning kustsaadik asi ohtlikuks muutub. Ja muidugi manööverdamine erinevates tingimustes. Jahiga pead oskama kai ääres õigel ajal pidurdada, õieti haalata, arvestada veevoolu ja mis iganes tuhat asja veel. Ja kuula ikka nende sõitjate juttu, kes alusega pikemalt sõitu teinud on, nemad juba paljusid jahi käiguomadusi praktikas teavad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2008 23:31 
Eemal

kassoggy kirjutas:
Praktika suurte kiiljahtide puhul on kõige peamine. Kui nendega tunde kätte saad, siis on väikestega juba tunduvalt lihtsam hakkama saada. Roolimise koha pealt on vahe selline, et istud rekka rooli tagant väikse sõiduauto rooli. Väikselt suurele üleminek on tiba keerulisem, kuna suur alus läheb "käest ära" enamasti ootamatult ja kui seda käestmineku algmomenti ära ei taba, ongi kuri karjas. Igal jahil on individuaalsed nüansid, mida tuleb silmas pidada. Seega tahan öelda, et kui sa oled mõne väiksema koolitusjahiga paar sõitu teinud, siis kohe suurematele alustele "külmalt peale lennata" ei ole kuigi arukas tegu. Kui tunned rooli tagantuules ja laines ning spinniga, siis oskad juba ohtusid ette näha. Peamine sõitmisel on praktika: sõita, sõita ja veelkord sõita. Ja proovida kuhumaani kannatab ning kustsaadik asi ohtlikuks muutub. Ja muidugi manööverdamine erinevates tingimustes. Jahiga pead oskama kai ääres õigel ajal pidurdada, õieti haalata, arvestada veevoolu ja mis iganes tuhat asja veel. Ja kuula ikka nende sõitjate juttu, kes alusega pikemalt sõitu teinud on, nemad juba paljusid jahi käiguomadusi praktikas teavad.

Kui suur on suur kiiljaht? ja millised on juba väiksed?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2008 00:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Eks see "suur" ja "väike" ole igaleühele individuaalne. Minujaoks on väike 6-7m, keskmine 7-9, üle selle juba suur. Usun, et paljudele tunduvad need näitajad väikse võitu aga liiga suured alused ei ole minujaoks nii suured tõmbenumbrid, kui natuke väiksemad.

Oleksin ka huvitatud teemast "Kes tahab homme soodimeheks tulla?" On küll võimalus sugulase jahiga sõitmas käia, aga nimelt on mul vaikselt tekkinud soov osaleda Muhu Väinal, kus tal pole plaanis osaleda. Niiet kellel kätepaari abiks vaja, andku teada. :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2008 09:29 
Eemal

Kuni seitsmemeetrine jaht on veel väike jaht. Üle selle on keskmine. Võiks öelda, et Tormilind on juba suhteliselt suur. Üks asi veel: kuni seitsmemeetrise jahiga peaks õppima ka üksi kõigega hakkama saama: nii sadamast minekul, kui sadamasse tulekul. Nii, et kui tahad väga head praktikat, osta omale näiteks väike veerandik ja vii kõik vallid, soodid ja trimmiotsad kokpitti. Kui sa sellise alusega üksi hakkama saad, siis võib öelda, et oled parasjagu kõva praktikaga sõitja. :D Ja pole kusagil öeldud, et näiteks Muhu Väina üheses meeskonnas sõita ei tohi :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2008 10:03 
Eemal
Kasutaja avatar

kassoggy kirjutas:
Kuni seitsmemeetrine jaht on veel väike jaht. Üle selle on keskmine. Võiks öelda, et Tormilind on juba suhteliselt suur. Üks asi veel: kuni seitsmemeetrise jahiga peaks õppima ka üksi kõigega hakkama saama: nii sadamast minekul, kui sadamasse tulekul. Nii, et kui tahad väga head praktikat, osta omale näiteks väike veerandik ja vii kõik vallid, soodid ja trimmiotsad kokpitti. Kui sa sellise alusega üksi hakkama saad, siis võib öelda, et oled parasjagu kõva praktikaga sõitja. :D Ja pole kusagil öeldud, et näiteks Muhu Väina üheses meeskonnas sõita ei tohi :wink:

OT in: Ma imestan, et peale herr Tamme Eestis eriti soolopurjetamist ei harrastata. Egal on üks jaht ja omamoodi ka unistus välja valitud, Pogo 8.50. Jaht minu maitsele, kui tahaks pikemalt ja kaugemale sõita. Üksisõiduks tehtud aga sobib ka mitmekesti kulgeda. Ruumi on laialt, ei ole liiga suur jne. Seejurues, kui hinnakirja järgi täislaks tellida, nii, et sõidad spordikotiga kohale ja istud Prantsusmaal peale, ei maksa üldse hullult palju. OT out.

Aga praktikat saad siis just niipalju, kui tahad, kui soetad omale ikka ise pisikese õppejahi. OK, tihtipeale on meeskondades kätepaaridest küll puudus aga see on juba siis kohe "pure race". Ei õpi seal suurt midagi, istud reelingu all nagu varblane õrrel ja midagi suurt juurde ei saa. Kui, siis ainult sellise meeskonnaga, kus on kõik võrdselt lollid ehk algajad... Ikka ISE tuleb algusest lõuni kõik omal nahal ära proovida, parda värvimisest broachimiseni, siis saad öelda, et natuke juba oskad. Seejuures ei ole tegelikult erilist vahet, on tegu 6-meetrise või 15-meetrise jahiga. Ainult massi ja otstele mõjuvate-mõjutatavate jõudude vahe, muu on kõik sama.

Rahast. Ei ole küll kindel, kuid loogika ütleb, et uue kalli jahiga kellegi õpetamisel võtaks isegi mina raha. Kallist asja on ju vaja üleval pidada. Muidugi, purjetajad on üldiselt jube head inimesed aga teiste headusel liugu lasta pole ka kena. Seega võiks tõsisem huviline arvutada niimoodi: ostan vana pisema peetud odava jahi üheks-kaheks hooajaks. Ütleme, koos kaikuludega hooaja eelarve 30K krooni ehk aktiivne kasutamine 5K/kuu. Selle raha eest juba saab igati vägevaid asju, kui võtta kahe aastase perioodiga. Igal juhul jääb mingi väärtus ju järgi, mis siis maha müüa - ei pea hingehinda nõudma vaid järgmine omasugune saab odava õppealuse.

Ja siis õpidki purjetamise ära. Esimese hooaja kruisad niisama ja osaled kohalikel gonkadel. Teise hooaja ponnistad juba pisut rohkem, lähed karmima ilmaga välja, võtad ehk Väinastki juba osa. Ja siis oled juba kolmandaks hooajaks tegija, keda, vastavalt andekusele, võidakse juba mõne "küsija" jahi meeskonda kutsuda. Kui oled oma veninud lavsaanidega ätiga kevlaritega sälule koefitsendiga koha kätte näidanud, võib rinna kummi ajada. Ma arvan, et rahaliselt tuleb ise oma õppejahi pidamine isegi kasulikum. Kulutatud raha/ saadud oskused on igal juhul omal käel paremad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2008 10:21 
Eemal
Kasutaja avatar

minu jutu mõte oli selles, et purjetada sain ainult niipalju kui ise asja eest maksin. kusjuures see fineseilingu algse plaani 5x2 tundi panime vast 3-4 kordelt lõhki. puht esimesel korral istusime ju lõpuks tuulevaikuses õhtul 5st 9ni. kõige pikem päev oli aga hommikul 11st õhtul kuueni. alati uurisime üle, et kas tuleb veel peale meid tunde ja kui oli vaba saime kohe pikemad plaanid võtta.

lihtsalt niisama kaasa ei õnnestunud ennast möllida, ühe korra küll kohtasin peebustet aga tema ja mina olime erinevatel alustel juba nagunii merel ja siis ta loovutas lihtsalt õlle :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2008 12:15 
Eemal

Rahulik kirjutas:
Ahoi!

Raha eest saab praktilist koolitust näiteks sellistest kohtadest:
http://www.sailing.ee/
http://www.finesailing.ee/
http://www.nautilus.ee/

Ise olen käinud nautiluse sissejuhatavas osas ja julgen küll soovitada. Ei ole ka väga kallis. Ei mingit liigset nämmutamist ja kohe läheb sõiduks. Pirita jõe peal juba paudid, halsid. Enne kui arugi saad oled juba lahel ja purjetad. Nelja korraga saab küll pildi ette misasi see kiiljaht ja sellel purjetamine on. Sai ka päris palju roolitud ning korra ka spinni nähtud. Ma käisin sügisel ja oli kohati päris karm, hirmugi sai tuntud. See oli kainestav ja hea, tõi maapeale, sest sai näha purjetamist just sellisena nagu see on.

Niiet nüüd olen minagi huviline teemal "Kes tahab homme soodimeest?"

See soovitus tundub hea! Olen kusagilt kuulnud, et algajatele tehakse ka võistluseid paari aluse vahel? Vaadates erinevaid soovitusi, siis tuleks ilmselt alustada praktilisest koolitusest, siis kellegi käe all algajate võistlustest (kas sellised võistlused on ka olemas?) ja siis alles omale alus osta.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: