Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Mär 2008 22:50 
Eemal

Ahoi, POPi, siin on Suurlaiu pealt rahvast liikvel, ehk mäletad siukest jõuku, kes Juku masti jalgratta ja kapteni poja püksid tõmbasid? Ja Peeter Ude, sina ära hakka selle peale nutma, olid jah sinu püksid!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Mär 2008 01:08 
Eemal

Mäletan, et igal pool, kus me olime ja tegime midagi oli Peeter pealtnägija :roll: ilmselt sellepärast need püksid sinna masti tõmmatigi :oops: tervitused Peeter Udele :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: POPILE
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Mär 2008 23:51 
Eemal

Mul sama jama vahe ainult selles et ma olen purjetanud aga 25 aastat tagasi. Ma ostsin endale finni lasen raami keevitada rattad alla ja tiki treileri peale, nii et kulud minimaalsed kuna käru juba olemas. Nüüd ootan soemat ilma et Peipsi peale minna ja meelde tuletada seda kõike nii et tee järgi saadki praktikat. Mul mure tuleviku suhtes, load kaotasid
kehtivuse nii et peale väikse võistlus purjeka muud roolida ei tohi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Mär 2008 00:06 
Eemal

Me oleme siin jah Popiga"suure laeva mehed", mul viimane aeg suviti Irise ja veel mõne juhusliku aluse peal kõigutud ja nüüd tuleb mõtlema hakata, kust leida ka omale viimaks mingi sõidetav mold. Minu 3-meetrine aerupaat ei tule kõne alla. Purjetamise poolelt on viimased tõsised praktilised kogemused samamoodi pärit kuskilt sellest ajast, kui Ude Peeter oli alla meetri pikk ja teda oli veel kerge kinni püüda ning masti külge kinni siduda. :lol:
Nii et mind võib ka alati kaasa kutsuda kui ballasti või muud raskust vaja on. Vähemalt "tõupaberid" on mul taskus, kuigi jah, - nii väikeste asjandustega tuleb alles sõitma õppida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: POPILE
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Mär 2008 02:44 
Eemal

kaska kirjutas:
Mul sama jama vahe ainult selles et ma olen purjetanud aga 25 aastat tagasi. Ma ostsin endale finni lasen raami keevitada rattad alla ja tiki treileri peale, nii et kulud minimaalsed kuna käru juba olemas. Nüüd ootan soemat ilma et Peipsi peale minna ja meelde tuletada seda kõike nii et tee järgi saadki praktikat. Mul mure tuleviku suhtes, load kaotasid
kehtivuse nii et peale väikse võistlus purjeka muud roolida ei tohi.

Nii, et sina olid ka üks õnnetu, kes magas lubade vahetuse maha. Soovitan sul kevadel uuesti kursustele minna. Kui lube ei ole on trahv 3000.-eek-i. Kaks korda jääd vahele ja ongi uute lubade raha läinud. Ma ei saa aru ka ,,Rohelistest,, :mrgreen:, kes varem pole asja endale selgeks teinud ja on load ostnud. Sügisel kui mina koolipingis istusin, siis üks teine :mrgreen: lihtsalt läks ja ostis omale load. Sellise kapteni laevas olla... :?: . Jah- nad ( :mrgreen: ) võivad ju tuua näiteid Soomest ja Rootsist, kus lube ei nõuta... Samas on neil praktika kõva ning ilma lubadeta võib sõita kuni 12m alusega. Kultuur ja traditsioonid on ka hoopis midagi muud!
Siinkohal saan võibolla mõnele kipperlasele abiks olla, kes rootsi keelt ei valda ja tahab sealt midagi tuua.(lihtsalt tõlkimisega ei tegele). saatke PS. :idea:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 14:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui lube pole siis 3000 küll, aga kui luba olemas, aga nää sindrinahk jäi koju kapinurgale, siis teoreetiline maksimum 18000. Praktika mul puudub, niiet selle koha pealt sõna ei võta.

Aga teemasse ka. Eks peab ise sarnaselt teema autorile hakkama merepraktikat otsima. tunnistus sai küll taskusse, aga ega paberid sõida.

Küsiks veel niipalju, et mis oleks selline elementaarne varustus lisaks ruudulistele sokkidele mida omama peaks, et kai servas hääletada võiks? Kindlasti jahi pardale sobilikud jalanõud ja ilmale/merele vastav riietus, aga on veel midagi, millele tähelepanu pöörata?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 15:15 
Eemal

kui oled omandanud omale tormipüksid ja tormijope ning kummikud + musti jutte mitte tegevad muidu-jalanõud, siis suurt muud nagu ei olegi. võta hea tuju kaasa :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 15:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Ilmselt ei teeks ka isikliku vesti olemasolu paha?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 15:21 
Eemal

tavaliselt on nad ikka igas viisakas paadis olemas. võibolla kõikides ei ole lihtsalt edevat paukvesti millega mugav oleks liigutada.

kui aga tormiriided olemas ja kotiga kaasas siis pole midagi karta. kaasa peab nad aga vist enamvähem igal kümnel juhul võtma kui just miskist lühirada või asja ei sõideta. samas olen isegi omast arust vaikse ilmaga alustedes lühirajal pärast 14m/s lõpetanud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 15:50 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Siil_Udus kirjutas:
Ilmselt ei teeks ka isikliku vesti olemasolu paha?

Siin teemas arutasime päästevarustuse (sh vesti) markeerimisnõude üle. Selle ühe tõlgenduse järeldus on, et oma vesti võid küll kaasa võtta ( ;) ) , aga määratud situatsioonis pead konkreetse aluse markeeringuga päästevarustust kasutama.

Lükake mu väide ümber, kui miskit enamat nüüdseks teada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 19:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Siil_Udus kirjutas:
Küsiks veel niipalju, et mis oleks selline elementaarne varustus lisaks ruudulistele sokkidele mida omama peaks, et kai servas hääletada võiks? Kindlasti jahi pardale sobilikud jalanõud ja ilmale/merele vastav riietus, aga on veel midagi, millele tähelepanu pöörata?

Praegu vist kail hääletada veel varavõitu ja külm ka hakkab sull.
Arvan, et õige aeg on kevadel, siis kui päike kõrgemalt käima juba ja mehed hakkavad staabelplatsil jahtide ümber askeldama. Kui käed kevadtöödel külge lööd, siis iga reeder ja kapten rõõmus uue meeskonnaliikme üle.

Viimati muutis Papah, Esmaspäev, 08 Dets 2008 23:45, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 19:13 
Eemal
Kasutaja avatar

No ma pigem selle küsimuse siia "rege rauta suvel" stiilis panin, et hooaja alguses varustuse varumisega ootamatult kiireks ei läheks. Eks ta läheb niikuinii, aga pühade puhul ehk rändab pisut kergema südamega mõni asi poest välja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 20:19 
Eemal

Helly Hanseni 50% sooduka magasid juba maha ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 23:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Siil_Udus kirjutas:
No ma pigem selle küsimuse siia "rege rauta suvel" stiilis panin, et hooaja alguses varustuse varumisega ootamatult kiireks ei läheks. Eks ta läheb niikuinii, aga pühade puhul ehk rändab pisut kergema südamega mõni asi poest välja.

Jahi peale "hääletamine" ei alga mereriietuse ostmisega. Ma soovitan sul selle esialgu üldse tahaplaanile jätta. "Hääletamine" algab sellest et otsid kevadeks meeskonna kelle juures õppima hakata ning varud omale töötunked - sõltuvalt jahis kas lihvpaberi või siis pesukäsna ja loomulikult töökad käes ja abivalmis meele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2008 10:00 
Eemal

eks see ole iseenesest mõistetav, et enne ja pärast veeskamist ka appi (mul on endal siinkohal süümepiinad praegu). Mis aga purjetamisse puutub siis muidugi saab ka ilma hakkama. Lihtsalt iga korraga kui merel käid siis avastad, et midagi on puudu ja ilma on natuke nadi.

Lisaks nimekirja ka kindad. Ehituspoe töökindad käivad ka aga nt punased valge kitsenahaga variandid surevad ära kui märjaks saavad ja siis otsi edasi venitad.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: