Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2008 10:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Selle tunkede, käsna- ja pealehakkamisega ma arvan probleeme ei teki. Need on juba praegu olemas.

Neopreenist üle tõstetavate sõrmeotstega ja mittelibisevate peopesadega kalamehekindad peaks head küll olema vist.

Tormika komplektiks olen tegelikult mõelnud esialgu kasutada olemasolevaid neopreen kahlamispükse (viltttaldadega) + siis mingi vettpidav kilekas sinna peale, aga muretsema paneb pisut kahlamispükste ohutus. Olgugi et nad on suhteliselt hästi ümber keha, ei ole tegmist kalipsoga ja vette kukkudes voolab sinna paratamatult vesi sisse...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2008 10:26 
Eemal

Aga mis sa seal vees teed, kui purjetada tahtsid? :)

Iseenesest sai see hooaeg üks väike BluSail24 tüüpi paat röömsalt broachi küll aetud ebakompetentse halssimisega ja telefon uputatud + põlvedest rinnuni vees oldud. Aga peamine vesi peaks siiski tulema pritsmete ja vihma näol ja ujumas käima ei pea. Kui just väga väikese julla või rannakatamaraani peale ennast ei munserda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2008 10:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Noh ütleme nii, et minu senise pmst olematu praktika juures on purje sverdina kasutatud küll. Tõsi seda miinimumkaalu kategoorias ja neid ei saa jahiga võrrelda. A kuulates lähikondsete "meremehejutte" siis tõenäosus aluse veealuseks korrasolekukontrolliks tundub täitsa olemas olevat.

See "minuga ei juhtu" teooria ei tundu esialgu eriti vettpidav.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Apr 2009 08:06 
Eemal

Tsiteeri:
Tormika komplektiks olen tegelikult mõelnud esialgu kasutada olemasolevaid neopreen kahlamispükse (viltttaldadega) + siis mingi vettpidav kilekas sinna peale, aga muretsema paneb pisut kahlamispükste ohutus. Olgugi et nad on suhteliselt hästi ümber keha, ei ole tegmist kalipsoga ja vette kukkudes voolab sinna paratamatult vesi sisse...

Kahlamispükste kasutamisel on veel üks oht, mis on hullem, kui vee pükstesse minek. Nimelt kipub püksisäärtesse õhk sisse jääma ning kui kahlamisvöö on peal või kukud vette nii, et õhk välja ei saa, siis keerab su vees pea alaspidi.
Selline lugu juhtus ühe tuttava kalamehega kahlamise ajal, komistas ja kukkus ning jalad tõusid püsti ja enam põhja ei läinud. Õnneks on kahlamise puhul kallas ligidal ja ta jõudis ujumistõmmetega madalasse vette (mees oli varem ka ujumisega tegelenud), kuid sügavamas vees ei pruugi nii hästi minna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Apr 2009 21:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Tundsin poisikesest peast ühte meest kellel ei läinudki nii hästi.... ja seda umbes nabani vees kalastades. Kahlamispükste komplekti peab kindlasti kuuluma kergelt kättesaadavas kohal rippuv nuga millega püksid kõhklematult lõhki tõmmata kui täbarasse olukorda satud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Apr 2009 22:44 
Eemal

Mark kirjutas:
Tundsin poisikesest peast ühte meest kellel ei läinudki nii hästi.... ja seda umbes nabani vees kalastades. Kahlamispükste komplekti peab kindlasti kuuluma kergelt kättesaadavas kohal rippuv nuga millega püksid kõhklematult lõhki tõmmata kui täbarasse olukorda satud.

kui nii siis viga on alkoholis või kukkumisel saadud vigastuses/teadvusekaotuses. (peaga kivi otsa ntx)
Isiklikult olen proovinud nii Teguri kummiülikonna pükse (E tähega, tehtud u 1960, isa pärandus) OZK pükse (balti jaama turult kuskil 90-datel soetatud, komplekt, keemiakaitse ülikond, kes ei tea), neopreene (salmo või dam vms ei mäleta enam) ja hingavaid kahlamispükse (Vision)
Kaine peaga pole mitte mingit probleemi jalad alla keerata ja püsti tõusta! ei õnnestu end kummipükstes ära uputada mitte kohe.
Iga variandiga olen teinud nii tahtlikke uputamisteste (suvel sooja veega) kui ka tahtmatuid teste (landileotamise käigus) septembri-oktoobri-novembrikuises jõgedes ja meres kahlates.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Apr 2009 09:15 
Eemal

julgeks vastu vaielda, tuginedes isiklikele kogemustele. uppunud ma pole, kuna neid ridu kirjutan, aga rassimist oli ikka väga kõvasti, et ennast püsti saada. ja ma polnud purjus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Apr 2009 09:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Selle minu poolt mainitu puhul lisa veel keskiga ja õllekõht ning ongi asi paha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Apr 2009 11:38 
Eemal

Tsiteeri:
kui nii siis viga on alkoholis või kukkumisel saadud vigastuses/teadvusekaotuses. (peaga kivi otsa ntx)
Isiklikult olen proovinud nii Teguri kummiülikonna pükse (E tähega, tehtud u 1960, isa pärandus) OZK pükse (balti jaama turult kuskil 90-datel soetatud, komplekt, keemiakaitse ülikond, kes ei tea), neopreene (salmo või dam vms ei mäleta enam) ja hingavaid kahlamispükse (Vision)
Kaine peaga pole mitte mingit probleemi jalad alla keerata ja püsti tõusta! ei õnnestu end kummipükstes ära uputada mitte kohe.
Iga variandiga olen teinud nii tahtlikke uputamisteste (suvel sooja veega) kui ka tahtmatuid teste (landileotamise käigus) septembri-oktoobri-novembrikuises jõgedes ja meres kahlates.

Minu poolt kirjeldatud lugu juhtus praeguseks meie hulgast lahkunud Siilionuga (sa Trutta peaks teda teadma), kes oli väga kogenud kalamees ja püksid olid tal, kui ma tema juttu õieti mäletan, ka Vision'i hingavad. Tema enda jutu järgi pääses ta tookord üle noatera.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Apr 2009 15:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Kummulijäämise vastu ma kasutan päästevesti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Apr 2009 15:31 
Eemal

moiva kirjutas:

Minu poolt kirjeldatud lugu juhtus praeguseks meie hulgast lahkunud Siilionuga (sa Trutta peaks teda teadma), kes oli väga kogenud kalamees ja püksid olid tal, kui ma tema juttu õieti mäletan, ka Vision'i hingavad. Tema enda jutu järgi pääses ta tookord üle noatera.

Kusjuures? Aga ega kõikide kõiki aliasi ei tea küll. Siilionu ise-enesest on tuttav nimi kusagilt foorumist/internetist....ja väga tõenäoliselt ka IRL kokku puutunud aga hetkel ei löö nime ja nägu kokku.
Õhk jääb pükstesse siis kui püksid jalas, pea ees üle parda hüppad. Kui jalutad lihtsalt vette, siis pole vahet kas rihm peal või ilma rihmata, veesurve pressib õhu välja, kõik püksid ümber kintsude nagu vaakumpakend ümber grillkana.
Ainuke erand on neopreen, see raip on tõesti ujuv materjal. Aga ka sellega on lihtne, kerid jalad kõhu alla, keerad ennast õigeks, selja taeva poole ja lööd jalad põhja. niisama lihtne see ongi. Märjaks saab muidugi igal juhul :( ja üleni.... Kui jah, esimese hooga vett kurku ahmid, siis paanikasse satud ja veits purjakil ka oled, ära ehmatanud ja vesi külm.... nujah, eks ole inimesed ka laua taga kartulisalati kausi sisse ära uppunud ....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Apr 2009 17:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Davy Jones kirjutas:
Kummulijäämise vastu ma kasutan päästevesti.

See oleks päris omapärane pilt - kalamees nabani vees ja päästevest seljas :lol: Käid Sa alati niimoodi kalal :?: :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Apr 2009 18:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Panen ikka selga jah kui vee , kus suuremad kivid, alla ühel või teisel põhjusel ei näe. Eks ta võib Sul silmad suureks ajada küll, kui enne pole näinud. :wink: Aga vaata siia http://www.normark.fi/index.php?page=12&cid=131&pid=832 või küsi guuglilt "angling vest" kohta. Ise kasutan õhukest Marinepooli ohutusvesti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Apr 2009 20:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Davy Jones kirjutas:
Panen ikka selga jah kui vee , kus suuremad kivid, alla ühel või teisel põhjusel ei näe. Eks ta võib Sul silmad suureks ajada küll, kui enne pole näinud. :wink: Aga vaata siia http://www.normark.fi/index.php?page=12&cid=131&pid=832 või küsi guuglilt "angling vest" kohta. Ise kasutan õhukest Marinepooli ohutusvesti.

Sellega näed tõesti kalamehe moodi :) Ma soomet eriti ei puhu, seega sest tekstist suurt aru ei saanud. :( Teksti põhirõhk oli ikka taskute kiitmisel, mitte uppuja päästmisel. Kui palju ta kedagi vee peale tõstab, kui püksid tagurpidi pead vee alla veavad :?:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 30 Apr 2009 22:41 
Eemal

Igatahes, kes Pärnus soovib ekstra kätepaari merele minekuks, võiks kontakti võtta. :)

Peaks mainima küll ära, et purjekate/jahtidega on kogemused minimaalsed...aga asi huvitab iseenest väga, nii et võib veel asja saada.

Ah jaa...meri ei ole võõras, st. kogemusi merega on, küll aga läbi teiste aluste :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: