Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: KJK XX seeriavõistlus (14.10.2009)
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 15:34 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

...jääb ära

Ilmainfo piritatop.ee järgi:
Tuule suund: N-NE
Tuule kiirus: 13-15 m/s, pagiline kohati 21 m/s
Tormihoiatus

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 16:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Tahtsin juba ennist kirjutada, et nendel "ookeanipurjekatel" peaks ju triseilid olemas olema. Rääkimata niisama tormipurjedest ehk mittekilepurjedest. Ei saa siis sõidetud või? Ah et reeglistik on kirjutatud selline, et triseil pole "must be"??? So what??? Kui paarimillisel jahil puudub elementaarne varustus, siis ei tohiks sellist riista üldse merele lasta. Kuidagi hale tundub see Pirita värk. Sadamas seisavad mitmemillised Porsched ja Mersud, muudest iludustest rääkimata aga kena tuulise ilmaga ei saa merele minna. Või on häbiasi oranž triseil üles tõmmata ja natuke hullata. Tegelikult nad vist pole sellist purje elusees näinudki, kasutamisest rääkimata... kuidagi selline mulje jääb.

Normaalne oleks, et tuleb korraldus "võidusõit ainult tormipurjedega, koefitsent 2" ja nii kukuvadki need nõrgad ilusa ilma vennad kiiresti tahapoole. Küll siis järgmine hooaeg juba tormivarustus ka olemas on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 16:38 
Eemal

PriitV kirjutas:
Tahtsin juba ennist kirjutada, et nendel "ookeanipurjekatel" peaks ju triseilid olemas olema. Rääkimata niisama tormipurjedest ehk mittekilepurjedest. Ei saa siis sõidetud või? Ah et reeglistik on kirjutatud selline, et triseil pole "must be"??? So what??? Kui paarimillisel jahil puudub elementaarne varustus, siis ei tohiks sellist riista üldse merele lasta. Kuidagi hale tundub see Pirita värk. Sadamas seisavad mitmemillised Porsched ja Mersud, muudest iludustest rääkimata aga kena tuulise ilmaga ei saa merele minna. Või on häbiasi oranž triseil üles tõmmata ja natuke hullata. Tegelikult nad vist pole sellist purje elusees näinudki, kasutamisest rääkimata... kuidagi selline mulje jääb.

Normaalne oleks, et tuleb korraldus "võidusõit ainult tormipurjedega, koefitsent 2" ja nii kukuvadki need nõrgad ilusa ilma vennad kiiresti tahapoole. Küll siis järgmine hooaeg juba tormivarustus ka olemas on.

Mine ise ka vahest merele kui üle 5m/s tuult on ja siis tule rääkima. Või veel parem - mine võistle teinekord ja siis tule uuesti rääkima.

Täpsustuseks Kipperile:
Pirita Topi kellad ei tööta korrektselt praegu kuna tuul ei käi sinna otse peale. Miilike kaldast eemal peaks valitsema sarnased olud mis Tallinnamadala kelladel:

Tuule kiirus
20.6 m/s, puhanguti 23.6 m/s

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 16:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Ilm on tõesti "ilus" 8)
Kohapeal seistes, seljaga tuule poole, tõstis mind kaks sammu edasi...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 17:05 
Eemal
Kasutaja avatar

No nüüd tuli ikka tõsine ütleja välja :D Sa mees pole elus tormi näinudki! Mitte, et ma nüüd hirmus tormihunt oleks või et hirmsalt naudiks 25 m/s müramist kuid siiski. Mida tegid Sina aastal 1979? Mina olin 9-aastasena raju tormiga Vanemuise roolis, ema sättis purjeid ja ülejäänud 8 olid raskelt haigena all ning rooberdasid maotükke välja. Vanemuise põhi ujus lõunasest hernesupi ja maomahla segust ja seda "meeldivat" lõhna võid ise ette kujutada...
Isa suutis korra ennast välja ajada, et aidata emal groot maha võtta, sest 52-kilosele haprale naisele käis läbimärg puuvillapuri füüsiliselt üle jõu. Väike foka ja vahefoka üleval, ainus suund oli "läände", "hundid" olid ammu merelt läinud ja mingil hetkel olime juba kaugel neutraalvetes...

Lisaks suudan mina algusest lõpuni veesõiduki valmis ehitada ehk minu käed ei kasva perssest välja. Seega saan ka hädaolukorras imelihtsalt hakkama ja lisaks olen väga kiire otsustaja. Selleks ma ei pea käima "võidu"sõitmas. Ja muuseas, minu jahil ON tormifoka olemas ja seda ma ka kasutan päris tihi. Triseile ei ole Micro-klassile ette nähtud ja 15 m/s puhul paned tormifokaga, svert ja rool üleval, allatuult otse kaldasse.

PS: Oggyga läheks täna küll merele. Enne, kui teised mõtlema jõudsid hakata, oli meil purjekomplekt "parajaks" tehtud või Paldiskis mast juba tekil pikali. Kõige hullem on aga merel käia otsustusvõimetute käparditest targutajatega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 18:57 
Eemal
Kasutaja avatar

kipper.ee on päris huvitav foorum, kus jälgid mõnusate inimeste suhtlemist, keda ühendab tõmme vee ja sellega seotud hobide vastu. alati kui loed, poeb hinge selline ühtekuuluvuse soe tunne.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 19:30 
Eemal

ägedalt puhub jah, eila võeti korra elekter ka ära ja mõnus oli küünlavalgel istuda ja silmi kuvarist puhata :)

... ja vot ei tulegi kohe meelde nii vihast oktoobrit...
nõnda ei jää nõnda kripeldama, et panin juba paar nädalat tagasi oma mutuka sahtlisse ära, põle siin nalja enam miskit

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 19:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Ilusti öeldud Alba Tross, ilusti!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Okt 2009 20:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Cooke ja Amundseneid polegi kõik kohad täis? Ainult Noarootsis?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Okt 2009 08:17 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Ei saa siis sõidetud või?

Ju neil paatidel paberites mingi kategooria ka ikka on?
C kat peab kai äärde jääma kui tuul küündib 11...14m/s
B kat peab kai äärde jääma kui tuul küündib 17....21m/s

Võidusõit peaks olema minu arusaama järgi ikka "fun" mitte enesepiinamine.
Olen mootorpaatidega 20+ m/s väljas olnud. Ei taipa miks peaks sellise ilmaga välja minema kui selleks puudub kindel kohustus.

Samas näiteks lapsed on küll vingus ninadega merelt tulnud ja kurtnud, et just kui tuul hakkas parajaks minema ja hakkas sõiduks vedama, lõpetati pull liiga kõva tuule pärast ära. :) Go figure it out...

Mark@purjetamisteoreetik. tugitoolis

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Okt 2009 08:51 
Eemal

Naised (kes ei purjeta) tavaliselt pärast esimest broachi väga jutukad ei ole ja hakkavad kuidagi endasse tõmbuma :)

ning tõsi ta on, C-kati veerandine 15m/s tuulega ametlikult sadamast väljuda ei tohi. Mittte et kõrval kai ääres seisev samasugune veerandine B-kategooria ei oleks, kuid siiski.

Ainsa teoreetiliselt pädeva lahendusena suudan välja pakkuda selle, et suurtel ja väikestel alustel oleks erinevad distantsid ja marsruudid. Nii saaks kõik ühel ajal sadamasse ja ei oleks et kellel pikem paat see saab enne kõrtsus koha :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Okt 2009 13:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma olen natuke seda meelt, et purjetamise vaadatavuse ja atraktiivsuse tõstmiseks (telerahad!) oleks abiks, kui sõidetaks "Gunderseni meetodil". Siis oleks finiš ikka tõeline.

Tean, tean, et saan koge stardigurudelt tappa :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Okt 2009 14:14 
Eemal

See tapab natuke seda efekti stardis, et kes osavam on see sealt võidab. Lisaks on siis merel raskem hinnata enda edenemist konkurentidega võrreldes kuna kokku saadakse alles finiši eel.

edit: see üksikute sekundite vahe erinevate paadigruppide pallides ajab asja veel puhta segaseks. Gunderseni meetod töötab siis kui paadid ikka erinevad on. Haapsalus proovitud värk.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid