Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 11:53 
Eemal

vahva.madrus kirjutas:
m6te, et v6istlev purjejaht peaks kaatrile teed andma, on kahtlemata huvitav ja kuulub kipperi foorumi huumoriklassika varasalve. ei tea, millise raha eest sellise idee autor endale laevajuhipaberid ostis?

Kas siin mitte ei päde Colregi see punkt:

Tsiteeri:
RULE 9
Narrow Channels
(a) A vessel proceeding along the course of a narrow channel or fairway
shall keep as near to the outer limit of the channel or fairway which Iies on her starboard side as is safe and practicable.

See muidugi ei tee olematuks purjed-vs-mootor situatsiooni. Aga keegi targem (kes tegelikult teab, mitte ei oleta) võiks seda olukorda selgitada kumb reegel pädeb. Ja kui ma nüüd väga mööda ei pane, siis mingitel tingimustel on sadamast väljuval alusel eesõigus (ei leidnud viidet sellele), seal jõel on muidugi raske tuvastada kus on sadam, kus *kanal* jne.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 11:57 
Eemal

mairold kirjutas:
1. Muuta finišikohta. Ei maksa ka unustada seda, et Tallinna lahte kerkib praegu erinevaid jahisadamaid kui seeni peale vihma, siis miks peakski edaspidi kolmapäevakute finiš alati olema Pirital. See ju teiste sadamates resideeruvate meeskondade jaoks ebamugav ja ebaõiglane.

See on kahjuks välistatud, sest tegemist on Kalevi Jahtklubi kolmapäevakutega, ja teadupärast on KJK kodusadam Pirital ning see võistlus on eeskätt mõeldud KJK liikmetele. Kui keegi mujal mõne muu alternatiivse võistluse korraldab, siis selle vastu pole arvatavasti kellelgi midagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 12:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Kunagi oli start kah jõelt :)
Muulidest seespool on liikumiskiirus piiratud. Varsti seisab tule juures fööniga veepolitseinik.

Muide:
_*Meresõiduohutuse seadus:*_ § 45. Veeteel liiklemine

(9) Üldkasutataval veeteel, sealhulgas siseveeteel veespordi- või muu laevaliiklust takistava ürituse korraldamiseks on vaja Veeteede Ameti kirjalikku luba. Loa saamiseks esitab ürituse läbiviija vähemalt 30 päeva enne ürituse toimumist Veeteede Ametile kirjaliku taotluse, milles on näidatud kavandatud ürituse läbiviimise piirkond ja aeg. Veeteede Amet väljastab loa või keeldub loa väljastamisest ja näitab ära loa andmata jätmise põhjused seitsme tööpäeva jooksul taotluse esitamisest arvates. Veeteede Amet teavitab üritusest veeliiklejaid navigatsiooniteadete vahendusel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 12:19 
Eemal

tegemist ei ole üldkasutatava veetee või laevatatavate sisevetega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 12:41 
Eemal
Kasutaja avatar

PIRITA SADAM SADAMA EESKIRI

1. Laevade liiklemine sadama veealal
1.1 Laeva või muu veesõidukiga Pirita sadama veealal liigeldes kehtivad
“Rahvusvahelised laevade kokkupõrke vältimise reeglid”.
1.2 Laevade üheaegsel sisse- ja väljasõidul kehtib sadamast väljuva eelistus, v.a. juhul kui tegu on hädaolukorraga.
1.3 Seoses reisilaevade liikumisega Pirita sadama veealal on viimaste väljumise ja saabumise ajal kohustatud teiste laevade kaptenid mitte takistama nende liikumist (andma neile teed).
1.4 Sadama veealal liiklemisel ja manööverdamisel peab laeva kapten valima sellise kiiruse, et ei tekiks ahtrilainet kuid mitte üle 3 sõlme ning, et liiklemine või manööver oleks ohutu nii oma laevale kui ka teistele laevadele.

Mina küll ei näe probleemi miks ei saaks finišit väljaspool muule võtta. Eriti uuenevates tingimutes kus ka teistest Tallinna sadamatest hakkavad (loodetavasti) jahid regattidest osa võtma. Pole mõtet emotsionaalseks minna või jonnima hakata. Teeks nii kuis mõistlik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 13:05 
Eemal

madis16 kirjutas:
Mina küll ei näe probleemi miks ei saaks finišit väljaspool muule võtta. Eriti uuenevates tingimutes kus ka teistest Tallinna sadamatest hakkavad (loodetavasti) jahid regattidest osa võtma. Pole mõtet emotsionaalseks minna või jonnima hakata. Teeks nii kuis mõistlik.

Ma ei tea küll tegelikku põhjendust aga arvatavasti on üks teguritest see, et sügisel kõva ilmaga ja pimedas on kohtunikel väga raske 2 tundi (just nii palju on mõnikord esimeste ja kõige viimaste finišeerimise vahe) laevaga väljas olla ja finišeerijaid oodata. Lisaks arvatavasti kulukas. Natuke pseudoprobleem muidugi aga soojas autos kai peal on iga kell mugavam ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 13:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Kõva ilmaga väljas on muidugi mitte inimesed laevga vaid poi ja finiš võetakse muuli otsa ja poi vahelt näteks vms. See on tehniline finess mis tuleb ürituste korraldajal lahendada.

Ma pole kungi selle peale tulnud, et finišeerimine tule juurs võib olla probleem aga kui see nii on siis tuleks leida lahendus. Ülbe suhtumine stiilis, nahui nad on siis algajad, ei ole õige tee. Mööngem, et sadamas liikumise eeskirjad on kõigi aluste ohutuse tagamiseks mõistlikud. Ma arvan et ka võistlevate jahtide omanikele ei meeldi teised oma suva järgi reegleid painutavad või eiravad kaasliiklejad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 13:27 
Eemal

http://www.piritatop.ee/Piritaeeskiri.pdf kirjutab ka, et üle 14m/s tuulega ei tohi üldse sisse tulla. KJK eeskirjas on 15m/s ja kõik muu on suhteliselt copy paste. Kuigi jah, väljuva eesõigus on mõlemas kirjas.
Finiš asub Pirita akvatooriumil: http://www.tallinnlv.ee/aktalav/Eelnoud ... ok2420.htm niiet kui on pretensioone, siis pöörduge vastavate sadamate kaptenite või võistluste peakohtunike poole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 13:31 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV võrdlus slaavi peost tundus mulle ülepakutud nagu ikka Priidu sõnavõtud. Samas AndresA suhtumine, kui ei meeldi helista Putinile sätib konteksti huvitavale kohale. Mõtte koht sõbrad. Rohkem empaatiat palun.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 13:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Sadama ülejäänud kasutajate vaatevinklist pole suurt vahet, kas akvatooriumis sõidavad omavahel võidu mingid jetimehed või 40-jalased jahid. Inimesel, kes ise sadama sisekorraeeskirju järgib, on raske aru saada, miks üldse peab sadamas võidu sõitma. See, et seda tehakse purjede all, ei muuda minu meelest protsessi kuidagi õilsamaks.

Õige merekaru kannatab muidugi igasugused nähtused ära, aga kas see peaks siis tähendama, et edaspidi võiks kõik talda anda, nagu jumal juhatab? Keerad oma kaatri poomide vahelt välja ja kohe uhkelt glissis läbi sadama väljapääsu poole? Mul nagu ei ole südant nii teha.

Ma ei saanudki seda juttu lugedes aru, kas on mingi objektiivne takistus finishiks lugeda muuliots? Ise olen aastaid selle üle mõelnud, et see oleks ju igati loogiline koht. Kohtunikul on kah mõnus muuli peal istuda ja teraval pilgul vaadata, kes millal finisheerub.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 13:56 
Eemal

Aga mida me täpsemalt siin lahendada saaksime? Siin on mõned üksikud purjetajad ja mõned üksikud motoristid, kes antud probleemidega kokku puutuvad. Kummagi sadama kapteneid ja võistlusjuhte siin reeglina ei figureeri. Kuigi kasutajakontod on sadamakaptenitel olemas, ei ole mingit alust arvata, et nad igapäevased lugejad oleks. Ka suurem osa motoriste ning purjetajaid on diskussioonist eemal. Kui on soov midagi muuta, siis tuleb ka paratamatult midagi konstruktiivset ette võtta. Praegune on rohkem nurgatagune jutt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 15:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Pole küll võistleja, kuid nii mõnigi kord oma 30 jalasega purje all sisse sõitnud. Mootorpaadimeestele peaks vist selgituseks ütlema, et vastutuult pautides, mis vist probleemiks on ja hirmu tekitab ei saa väga aeglaselt tegutseda, jaht jääb lihtsalt seisma ja ei kuula rooli.
Allatuult spinni all kihutades puuduv aga jahtidel vajadus ohtlikena tunduvate manöövrite järele.
Huvitav, et ükski Pärnu inimene pole tundnud ennast häirituna. Seal antakse ka start jõel ja muulide vahel käib ikka kõvasti valusam andmine kui Pirita finishis.
Endise mootorpaadimehena ja kunagi natuke ka võistelnud hobilaevnikuna ei saa üldse aru, milles probleem on.

PS! Aga sellele kalamehele kes oma neljameetrise mootorpaadiga glisseerides vähemalt neli korda päevas kõik alused Pirita jões hüppama paneb võiks küll aeruga ühe tohlaka valada. :evil:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Apr 2010 17:37 
Eemal

smboards kirjutas:
Ma ei saanudki seda juttu lugedes aru, kas on mingi objektiivne takistus finishiks lugeda muuliots? Ise olen aastaid selle üle mõelnud, et see oleks ju igati loogiline koht. Kohtunikul on kah mõnus muuli peal istuda ja teraval pilgul vaadata, kes millal finisheerub.

Kolmapäevakute juhendis on see kusjuures ühe võimalusena kirjas. Enamaltjaolt oleks tõenäoliselt väga hea variant, võistlejana pooldaksin seda igati. Aga sügisel kui laine ikka korralikult üle muuli käib … siis ma ei tea mis kohtunikele andma peaks et nad seal istuda viitsiks :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Apr 2010 21:21 
Eemal

Tere

Täielik tobedus on teha finiš Pirita jõel. Võistlevad jahid tekitavad jõel segadust ja laineid TOPi ujuvkai ääres seisvatele paatidele ja jahtidele. Jõgi on piiratud kiirusega faarvaater ohutuks sisse- ja väljasõiduks sadamatest. Regatte peetakse merel ja ainult purulaisad kohtunikud võivad teha finiši jõel, et siis autos istudes tulemusi fikseerida. Olen seda Pirital näinud. Mis kuradi purjetamine see on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Apr 2010 22:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Sellele mootorpaadi mehele võiks igatahes tohlaka anda. ja nendele jahimeestele kah.

Ja edaspidi tean, enne kokkupõrget tirin mingi purje raamile üles, siis jäävad teised süüdi ja mina võin fakki näidata.
Peaasi et ma olen võisteja ja palju tuusam kui teised. Ja tuleb Soomest mõni külaline-küll ta Helsingis telerist teada saab, et paar tundi ei tasu Pirita sadamas manööverdada.

Ja maailm pöörleb ümber minu, igatahes.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: