Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Ilmad augustis ja septembris
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=20&t=5150
1. leht 1-st

Autor:  Pilsner [ Pühapäev, 04 Juul 2010 12:46 ]
Teema pealkiri:  Ilmad augustis ja septembris

Soov rootsist purjekas tuua, üle vee muidugi. Siit ka küsimus: millised on ilmad augustis ja septembris? Kuidas neid valida? Ise olen algaja ja üle sõitma ei hakka, vähemalt mitte ilma targemateta. Selleks kavatsen kogenenumad leida. Mind lihtsalt huvitab kui palju peab aega varuma, seda liialdades.
Jutt käib 23-25 jalga pika ja kaaluga 1.5-2.0 tonni purjejahist. Purjepinnaga 24-25m2. LYS seal 1 ringis ja üle.
Ette tänades.

Autor:  Pilsner [ Teisipäev, 13 Juul 2010 15:45 ]
Teema pealkiri: 

Kas keegi siis tõesti ei sõida antud kuudel Rootsi vahet, et ilmade kohta midagi kosta?

Kas leiab üldse sellist ilma mis lubaks üle lahe tulla eelmises postituses välja toodud alusega? Või peab oma 100% arvestama treilaga üle toomiseks.

Ei taha ilma suurema infota midagi ette võtta. Hea oleks kui saaks lehekülgi ning näpunäiteid sobivama ajavahemiku leidmisel(lained, tuul, mis paha mis hea). Vaja seda ikka selleks, et kohapeal 2 nädalat ilma ootama ei peaks. Suudaks välja kordineerida aja, et leida Eestist julged meremehed, jälgida veel ilma, et meresõit saaks alata.

Autor:  AndresR [ Teisipäev, 13 Juul 2010 16:23 ]
Teema pealkiri: 

Endale tõin purjeka mai lõpupäevil. Just selle pärast et augusti sept. ilmad on väga ettearvamatud. Pikemat tuulevaikust et Läänemeri jõuaks maha rahuneda ei ole vististi oodata. Miks ootad üldse niikaua selle toomisega?
Veidi rahulikum oleks tulla Soome kaudu, aga ega nii väikse purjekaga sealgi kerge pole.
Mis purjekat tuua tahad?

Autor:  smboards [ Teisipäev, 13 Juul 2010 16:36 ]
Teema pealkiri: 

Ükskõik, kes väidab, et ta suudab Läänemere piirkonna ilma usaldusväärselt ette ennustada pikemaks perioodiks kui 5 päeva, valetab. Meil ei saa siin eelmiste aastate kogemuse põhjal mingeid mõistlikke järeldusi teha (noh, nii palju saab, et ilmselt juulis lund ei pruugi sadada). Ma olen ka ise väga tuulest huvitatud inimene (ilmselt teistpidi, kui sina antud juhul, mind huvitaks, millal on tuult, mis püsivalt üle 10ms puhub) ja tean väga hästi, et tuulte saabumist, täpset tugevust või kestvust on täiesti võimatu pikemalt ennustada.

Ainukene reegel, mis meie regioonis natukenegi kehtib, on see, et kõrgrõhkkonnad armastavad aeglasemalt ringi liikuda kui madalrõhkkonnad. Sellest tulenevalt saab varitseda kõrgrõhu saabumist ja siis kohe tegutsema hakata, kuna siis on lootus piisav ajavaru saada, enne kui ilm radikaalselt ülekäte läheb.

Kuna suve lõpupoole muutuvad temperatuurid kõikuvamaks, on september ootamatute ja äkiliste tuulte tekkimiseks tõenäolisem kui august. Samas olen ma näinud ka septembrit, kus pole korralikust tuulest haisugi.

Kui sa kõike seda juttu ei usu ja ikkagi arvad, et mineviku põhjal saab tulevikku ennustada, siis võib ju härra googli käest küsida, mida sa teada tahad. Tulemuseks on näiteks selline link:

http://www.windfinder.com/windstats/win ... _visby.htm

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/