Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sydney-Hobart 2011, jälle mingid paganama meediakopterid...
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Dets 2011 14:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Esimesed kaks supermaxit, Investec Loyal’s line honours win ja Wild Oats XI teisena 3 minutit 8 sekundit hiljem on finišis ja jälle käib mingi totaalne lollus:
The Race Committee is protesting Investec Loyal under Racing Rule of Sailing 41 that states: “The sail number of a boat which receives outside help will be notified to the Race Committee with details of the incident and a hearing may be held (if required) to determine any penalty. The penalty for Rule 41 shall be at the discretion of the Race Committee.”

The description of the incident on the protest form is as follows: “Audio recording of conversation between ABC helicopter and Investec Loyal seeking information from the helicopter of the sail plan in use on Wild Oats XI. In particular information as to whether Wild Oats XI was flying a trysail. This is assessed to breach 41 by soliciting help from an outside source.”

Vähemalt on Mark Richards absoluutselt õige suhtumisega:
For his part Richards said that no matter what happened in the protest room tomorrow, Investec Loyal had won the race.
Those guys won on the water, we came second. That’s how we think about it. They deserve to win,” Richards said.

“Last night was a tough night. We had a fantastic lead and we ran into the new weather system and there was just no air. The other guys saw what was going on and just sailed around us.

Oli tore kaks päeva virtuaalpurjetamist, mille rikub ära kontorilaua taga sulepeast imetud, reaalsest elust väga kaugel olevate "reeglitega" lolli mängimine. Nagu kurat oleks ISAFis kesikud võimul koos oma tõekomisjoniga jokk'imas ...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Dets 2011 15:13 
Eemal

Priit mulle tundub jälle, et sulle on kõige vastumeelsemad asjad, millest sa midagi ei tea.
See konkreetne reegel on paigas väga õigustatult. Väline abi oli on ja jääb keelatuks. Või on sinu arvates normaalne kui keegi nt palkab omale toatäie spetsialiste andmeid analüüsima ning strateegilisi ja taktikalisi otsuseid tegema? Saadab mehitamata luurelennuki kõigi konkurentide sappa videoülesvõtet tegema? Või miks VORil tehakse weather routingut paadis mitte kaldal? Purjetamine peab jääma paati!

Edit: sellel reeglil on kaks põhjust - hoida eelarved maas ning mitte anda ebaausat eelist. kuidas saab sellest olla raske aru saada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Dets 2011 17:47 
Eemal

Remargiks: olen kuulnud, et ISAF seda reeglit tühistada kaalub ja põhjuseks on, et seoses tehnika arenguga pole füüsiliselt enam võimalik kontrollida.
Loe: kõik on nii pisikeseks/võimsaks läinud.

Aga idee poolest olen AndresA-ga nõus, et kulud võiks jääda väikseks ja purjetamine paati.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Dets 2011 17:58 
Eemal

Nõus Andresega, see on väga selge reegel, kuigi selle täitmist on kohati raske kontrollida.

Nagu suured ees nõnda väiksed järgi … on meilgi seda reeglit rikutud korduvalt, küll teadmatusest, küll sellega selget eelist taga ajades. Kurb kui asi pole ausate meeste(naiste) mäng vaid läheb juba trikitamiseks.

… kolmapäevakutel Radissoni katuselt binokliga vaadatud tuuleviirge ning telefoni teel juhendatud jahti …

… "helistades sõbrale" üritatud nt. segaseid purjetamisjuhiseid lahti harutada enda kasuks …

No kuidas sa ei tee samuti kui kõik suured onud mujal maailmas teevad.

Üksjagu kindel on aga, et purjetamine kui spordiala on muutumas kõvasti (sponsorrahad, pealtvaatajad, live jälgimine), mis suunas, seda näitab aeg. Sellega seoses arvatavasti muutuvad mõned reeglid ka päris palju.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Dets 2011 17:59 
Eemal
Kasutaja avatar

21.sajandi maailma tipp-purjetamises rääkida midagi sellest, et "eelarved maas" on debiilsus! Seda juttu võib ajada Folkboodi Flotilli heads-up võistlustel Eestis, et mõne kaldal binokliga istuva sõbra mobiiliarvet mitte suurendada.

Muuseas, mehitamata lennukid ja muu selline stuff ongi tänane päev ja tulevik purjetamises! See on ohutus. Absoluutne tipp-purjetamien on sama, mis maismaal F1 ja WRC. Need lahendused, mida seal katsetataks eja kaustatakse jõuavad imekiriesti ja imeodavalt tavatarbijani. Purjetamine oli ja üldiselt jääb jahti (jättes seekord kõrvale täisautomatiseeritud superjahid ja maaskonnavabad digitaaltehnikaga kastelised "isesõitjad"), rooli tuleb ise keerata, purjeid ise trimmida ja jahti ise maha kallata või kiilule õige kaldenurk saada aga kõik see, mis puudutab ilma, ümruse jälgimist etc lihtsalt lähebki digimaailma teed.

Ja sellele Richards ka "vihjas": see, et keegi ütles, mis purjed neil parajasti peal on, ei muutnud purjetamist ja tulemust ennast. "Outside help" all on mõeldud absoluutselt muid tegevusi, lisaks oli tegu jälle kord mingi kuramuse meediategelastega ja neid nüüd küll võitjajaht sinan ei kutsunud! Kõige tobedam on korraldja enda poolne protestimine ja päris kindlasti ei taha Richards nii debiilsel moel saada "võitjaks". Ja otse loomulikult on jälel mingi tola "eriti tähtis tunnistaja": There is an ABC chopper pilot that is a nominated witness. See lihtsalt ON juba puhas "tõekomisjoni tase(metus)".

Muuseas, minu arust on see tõesti täiesti normaalne, et keegi palkab endale toatäie spetsialiste, kui ta saab endale seda rahaliselt lubada. Kuna ma olen oma silmaga ka supermaxit näinud ja kergelt isegi käega katsunud, siis on mul olemas mingisugunegi ettekujutus võimalikest rahanumbritest, millega sellistel puhkudel opereeritakse. Ja oma silmaga vaadanud, kõrvaga kuulud ning omanikuga arutanud ühe 100-jalase süsinikmasti all õlut rüübates selle üle, et maailma tipp-purjetamine spordi tasemel on väga-väga kallis hobi. Vahetatakse väga suurel ja uuel jahil kogu tekist kõrgemal olev taglas koos purjedega selleks välja, et saada 70 kilo alla... ja siis müüakse see poole hinanga maha. Aga ka see "pool hinda" on selline, et selle rahaga võib utreeritult väljendudes ära osta Muhu Väina "Teise eesti" klasside(ORC 4 ja LYSid koos paari suure uue uhke jahiga) kõik jahid korraga.
Selle taustal rääkida, et tuhatkond eurot maksev kaugjuhitav helikopter kaameraga on liiga kallis? See on juba ammu tänapäev...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Dets 2011 18:59 
Eemal

See suure paadi katsumine üldiselt toobki pigem suurusehullustuse kui mehest võistluspurjetaja teeb...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Dets 2011 19:15 
Eemal

Priit, ärme nüüd aja tulevikku ja olevikku segamini. Keegi pole väitnud, et tulevikus asjad nii olema ei saa nagu saa väidad.

Kuid me elame praeguses hetkes, antud võistluse puhul on siis juttu ca kahest ööpäevast, mille toimumise hetkel kehtisid hetkel olemasolevad võistlusreeglid. Seda kehtisid nad kõigile osalejatele. Võrdselt. Seda kinnitasid arvatavasti kaptenid ka oma allkirjaga enne võistlust.
Kui keegi arvas heaks nendest mitte kinni pidada, siis rikkus ta suure tõenäosusega reegleid. Seda mis ja kuidas, otsustavad kohtunikud. Kõik võistlejad teavad seda enne võistlust ja peavad sellega leppima, et mängureeglid on sellised. F1's ja WRC on samamoodi ohtralt disklahve protestide ja tehniliste kontrollide tulemusel.

Kui kogu see võistlusreeglite osa tundub mõtetu ja segane, siis ma soovitan 28.-29. jaanuaril minna EJL poolt organiseeritud Võistlusreeglite koolitusele. Saad nii mõnelegi küsimusele arvatavasti vastuse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Dets 2011 23:19 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresA kirjutas:
reeglil on kaks põhjust - hoida eelarved maas ning mitte anda ebaausat eelist.

Mulle on alati võistupurjetamise juures nalja teinud see suhtumine, kus asjaosalised on "eelarvete maas hoidmise" nimel ennastunustavalt võidelnud igasuguste vidinate vastu nagu VMG-võimelised GPSid (see on üks melgesemeeste nali) või (siit jutulõngast) radissoni katuselt pilvede vahtimine ning siis läinud endale järgmisel päeval 10+ K EUR eest uusi purjesid ostnud. Mentaliteet on laias laastus "sitta sest kihutamisest, peaasi, et vaielda saaks".

Ma käin purje all sõitmas küll ainult harva soodimehena (ja surfamas), aga niipalju saan isegi mina aru, et kui keegi väidab, et ta purjetab, et "raha kokku hoida", siis peaks seda konditsiooni uurima meditsiinispetsialistid.

Ma võiks ju ka öelda, et ma käin surfamas ainult 9+ meetrit tuulega "eelarve maas hoidmise mõttes". Tegelikult tähendab see seda, et ma lihtsalt ei viitsi suuremat kama osta, vedada ja rigada ja mulle tundub vaiksema tuulega targem muru niitma minna. Väga paljud sägad jällegi viitsivad ja ma pigem austan nende entusiasmi, mitte ei virise, et nad ebaausalt minust rohkem surfavad.

Viimati, kui ma vaatasin, oli kõik see vähemalt meie kandis HOBI!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 29 Dets 2011 10:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Lõpptulemus oli loogika põhjal ette teada: Following a three hour hearing at the Royal Yacht Club of Tasmania before the International Jury, the Race Committee’s protest against Investec Loyal was dismissed and Anthony Bell and the crew of his 100ft maxi were finally declared the line honours victors in the 2011 Rolex Sydney Hobart Yacht Race.

Kodanikud said ise ka aru, et nad läksid selgelt üle piiri "ässamisega" ja päris kindlasti ei taha mitte üks võidusõidu korraldaja kaotada supermaxisid oma võistlejate ridadest.
Aga mõne mehe väidete üle ma seekord ei viitsi rohkem kirjaridu raisata, algaja kaikavõidusõtja debiilsed avaldused pole seda enam ammu väärt...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 29 Dets 2011 11:03 
Eemal

Loen ja imestan.
Kas on aeg foorumi aukohtu asutamiseks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 29 Dets 2011 11:38 
Eemal

Ma igaks juhuks mainin, et mees, kes küsis groodi kohta oli North Sails Austraalia juhataja ning oli just WOXIle uue 3Di groodi teinud. Ühe suurimatest maailmas. Ning viimane sedasorti suur 3Di groot ei olnud nii kõvale itsile vastu pidanud. Vist isegi lendas vaiksema tuulega pilbasteks. Midagi teadmisest võita ei olnud peale erahuvi. Taktik vabandas kapteni ja meeskonna ees, et säärase küsimuse küsis. Kõik oli OK. Aga see ei tähenda, et reeglid mõttetud oleks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 29 Dets 2011 11:41 
Eemal

PriitV kirjutas:
Kodanikud said ise ka aru, et nad läksid selgelt üle piiri "ässamisega" ja päris kindlasti ei taha mitte üks võidusõidu korraldaja kaotada supermaxisid oma võistlejate ridadest.

Austatud rahvusvahelised kohtunikud kuulasid osapooled ära ning siis kaalusid, et mida teha. Kas tugineda faktidel või mõelda kuidas see korraldaja mainele mõjub …

Priit, kui sa teadsid enne ärakuulamisi ja ise kohal olemata nii kindlalt protesti tulemust, siis kas sa ei võiks mitte ise ka hakata võistlusametnikuks. Neid teadupärast napib ja sinusugune terane ning paljunäinud mees oleks kindlalt vägagi teretulnud täiendus nii ametnikele kui võistlejatele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 29 Dets 2011 12:35 
Eemal

AndresA kirjutas:
Ma igaks juhuks mainin, et mees, kes küsis groodi kohta oli North Sails Austraalia juhataja ning oli just WOXIle uue 3Di groodi teinud. Ühe suurimatest maailmas. Ning viimane sedasorti suur 3Di groot ei olnud nii kõvale itsile vastu pidanud. Vist isegi lendas vaiksema tuulega pilbasteks. Midagi teadmisest võita ei olnud peale erahuvi. Taktik vabandas kapteni ja meeskonna ees, et säärase küsimuse küsis. Kõik oli OK. Aga see ei tähenda, et reeglid mõttetud oleks.

http://www.sail-world.com/Australia/Rolex-Sydney-Hobart---Race-Commitee-v-Investec-Loyal----Facts-Found/92357
Tsiteeri:
[...]
CONCLUSIONS AND RULES THAT APPLY:

The race committee was justified in lodging the protest.

Michael Coxon, the INVESTEC LOYAL’S crew member’s question to the helicopter crew was based on his concerns as a sail maker involved in the construction of the mainsail on WILD OATS XI that was new technology and was a very expensive development sail. Its forerunner on another boat had failed.

Michael Coxon, the CEO of North Sails Australia, .therefore had a keen personal interest in its integrity and the information that the mainsail (the only one on board WILD OATS XI) was still being used, was of interest to Michael Coxon personally, but was of no ‘help’ to INVESTEC LOYAL as provided in rule 41.

The jury is satisfied that the question asked by Michael Coxon was based on commercial concerns and not for reasons of ‘race information’ as provided for by sailing instruction 49.1.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 29 Dets 2011 12:35 
Eemal

Eneseimetlejast "kõige targemal" on järjekordne emotsionaalne puhang. Teinekord mine välja värsket õhku hingama kui väikese tüdruku kombel jalgu trampima hakkad.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid