Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 05 Jaan 2006 08:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Meil küll jahtidega ei tegeleta, aga sadam on siiski. Sadamalepingutes on meil alati sisse kirjutatud, et võlgnevuse tekkimisel on sadama omanikul õigus laev võõrandada ja võlg saadud tulust katta. Ometigi see nii lihtne ei ole : minu teada peab võõrandama ikkagi kohtuotsuse alusel ( otsuse võimalikkuse jaoks ongi lepingus seda võõrandamise juttu vaja ) ja siis vist hakkab võõrandama ka hoopiski kohtutäitur, mitte keegi suvaline. Selline komplitseeritud värk vist. Ise ma jurist küll ei ole, aga nii ma olen asjadest aru saanud.
Igaks juhuks ärge veel tasuta ühisjahtidest unistage, eriti veel kui omanik ise on paragrahviväänaja :wink:

EDIT -> Tiks! Sul peaks olema võimalik saata omanikule sadama omaniku või haldaja nimel kirjalik korraldus ( tähitud kirjaga) jaht sadama territooriumilt ära koristada, kui peale paari-kolme kirja asjad ei arene, siis kaebus politseile, et jahi omanik ei allu sadama korraldustele ja siis vist saab kohtu korras edasi tegutseda kuni võõrandamiseni välja. Vist...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 05 Jaan 2006 11:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Mehed, ärge elage oma elu keeruliseks!
Kui kõike Eesti idiootsete seaduste järgi teha ja elada, siis võib kohe "kõrvad pea alla panna". Seda päris tõsiselt. Mõni seadus on Eestis väga puudulik. Tuleb nati mõelda, loogiliselt mõelda ja obgi lahendused olemas.
Tiks, Ezopi paberid on praegu mu sõbra käes, ta võttis Horvaatiasse läinud mehe mõned tegemised üle. Me siin korra juba arutasime asja ja varsti teeme seda veelkord. See, et HETA ei saa asjadega hakkama ... no siis edaspidi tean, millisest kontoorast soovitan kõigil eemale hoida!
Tegu jällegi tavalise vallasvaraga, täpselt sama, nagu mul vanatehnikaharrastuses tuleb kogu aeg ette autodega. Tänasel päeval on nad lausa võrdsed, isegi regamine käib samas kohas. Siin pole tegu kinnisasjaga. Rõhutan veelkord, et paber ei muuda asja tegelikku olemust...
Priit@harjunud oma pika tolliasjanduse karjääri ajal palju loogiliselt mõtlema ja "auke" leidma :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid