Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Varastatud purjeka abil lohelaud!
PostitusPostitatud: Reede, 28 Juun 2013 14:33 
Eemal

Liitunud: Reede, 28 Juun 2013 08:53
Postitusi: 2
Kaotasin eile 27.06.2013 õhtul Pirital kell 20.30 lohelaua. Olin rannahoonest umbes 300m ja muulist samapalju. Alustasime otsinguid aerusurfi laual ja kaldal. Laud liikus hoovusega mere poole.
Eile samal ajal oli natuke kaugemal üks purjejaht, mis tiirutas sama koha peal. Nägin, et nad midagi veest õngitsesid, kuid esmalt ei arvanud, et see minu laud oli. Suur oli minu üllatus kui laud kolm tundi hiljem internetti müüki pandi ! Laud punast värvi RRD 10knots.

Seega palun abi, kes kaptenitest oli eile selle koha peal ja kellaajal merel ja võttis pardale selle lohelaua. Või siis mõni reisija võttis.
Tänulik igasuguse info eest !

Artur
5122373


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2013 14:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev, 29 Dets 2007 18:59
Postitusi: 148
Asukoht: Pirita
Mul on kahju kaotatud laua pärast ja selle leidjast ei tea midagi.

Diskussiooni mõttes oleks aga huvitav arutada, kas sellisel kujul leitud purjelauda võiks käsitleda haakrikuna, s.o. merest kaldale heidetud nodina. Mereleksikoni kohaselt kuulub haakrik mereannina vana rannaõiguse järgi selle leidjale. Kas sellest võiks järeldada, et äraujunud purjelaud ongi peremehetu vara?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2013 14:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 12 Sept 2011 13:30
Postitusi: 293
Asukoht: Juminda
Seda teemat on siin juba arutatud ja "tõeni"- mis on ja mis pole haakrik- on jõutud.
Tänapäeval vastavad protseduurid paika pandud, kuidas tuleb leiu puhul toimida.
Iseasi, kas iga palgijupi, või muu träni pärast need protseduurid mõistlikud on - nende puhul kehtib üldjuhul ikka vana tava:)

_________________
Janek


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2013 15:00 
Eemal

Liitunud: Reede, 28 Juun 2013 08:53
Postitusi: 2
Laud on nüüdseks tagasi minu käes (maksin ka leiutasu), kuid selle leidmise (või varguse) lugu on endiselt segane ning kuna tagastaja ütles, et tema see leidja ei olnud ja rääkis kellegi teise lugu, siis väga tõsiselt ma seda ei võta.

Kadunud/leitud asjade koha pealt on siiski seadus olemas :
http://www.riigiteataja.ee/akt/123042012002 tasub lugeda alates § 98

Arvan, et merest leitud surfilaud/kanuu/paat ei erine maa pealt leitud näiteks jalgrattast või lapsekärust.
Samahästi võiks ju tormiga lahtirebinud purjeka leidmisel enda omaks kuulutada ja järgmisel päeval müüki panna !

Kõige rohkem on mul kahju sellest, et on olemas ebaausaid ja kasuahneid inimesi, kuigi eeldaks, et kõik on lahked ja abivalmid. Pimegi oleks märganud nime ja mobiilinumbrit laua peal ning normaalne inimene oleks teinud mulle vaid ühe vastamata kõne või saatnud sms-i, olekski asi lahendatud. Aga ei, selle asemel üritatakse omastatud asi kiiresti maha lükata :(

Igatahes korralik õppetund...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2013 15:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Rait kirjutas:
Diskussiooni mõttes oleks aga huvitav arutada, kas sellisel kujul leitud purjelauda võiks käsitleda haakrikuna, s.o. merest kaldale heidetud nodina.

Päris haakrik see ju pole sest on alles merel ujuvas olekus. Samas on peaaegu kõik vähegi suurem ja jäigem ujuv kola meres reostus ja potensiaalne navigatsioonioht, mis tuleb võimalusel kohe ise likvideerida ;) Ning kõik, millel ei ole konkreetseid vihjeid omanikule, ongi ju "peremehetu" ja AõS ei tee vahet kuival maal ja veekogul. Küll teoorias kuulub riigile, kui veekogu omanikule ning väga näpuga seadust ajades peaks iga merest välja õngitsetud ämbri (ja neid oleme ju vist kõik üles korjanud, kes vähegi merel käinud) ka riigile andma või tegelikult politseile teatama leiust:
Tsiteeri:
3. jaotis Leid
§ 98. Teatamiskohustus

(1) Isik, kes on kaotatud asja leidnud ja selle oma valdusse võtnud, peab sellest viivitamata teatama kaotajale või omanikule. Kui kaotaja või omanik on leidjale teadmata, on leidja kohustatud teatama leiust politseile, kui asja väärtus ületab 50 eurot.


No ja siit jooksebki kohe piir "mõistlikuse" printsiibil. Suvaline "laud" ja ämber on küll sellised vidinad, mille väärtus äravisatuna kohe kuidagi seda numbrit ei ületa. Kui ei ole konkreetset omanikku kohe võimalik tuvastada, pole ju tegu mitte leiu vaid hõivamisega. Kui ikka mistahes vidinal ei ole peal kirja "Minu oma, telefon see-ja-see" või riiklikult kohustuslikku reg.märki või muud üheselt idenditavat "asja" nagu imei kood, mingi dokumentidega tõestatav seerianumber etc, siis tulebki suhtuda sellesse, kui lõige(3) kirjeldatusse juhul, kui leitud vidin ei ole absoluutselt "lollile ka selge, et maksab vana romuna ka üle 50 euro". Sest leidja muutub siis hõivajaks selge tahtega saada omale uus vallasasi.

Haakrik konkreetse mõistena, mida meie moodsad tegelased väga tunnistada ei taha, oli/on ikkagi eramaale kuivale tulnud mistahes kola. Aga seda reguleerib üldjoontes sama seaduse
Tsiteeri:
2. jaotis Hõivamine
§ 96. Hõivamise sisu

(1) Vallasomand tekib hõivamisega, kui isik võtab peremehetu vallasasja oma valdusse tahtega saada selle omanikuks.

(2) Asja ei saa omandada, kui hõivamine on seadusega keelatud või valdusse võtmine rikub teise isiku õigust asi hõivata.

(3) Asi on peremehetu, kui see ei ole veel olnud kellegi omandis või kui omanik on valduse lõpetanud omandist loobumise tahtega.

(4) Metsloom on peremehetu, kui ta on looduslikus vabaduses.


PS: tegelikult väga ei propageeri valimatut hõivamist ja isegi ka valimatut haakriku kogumist. Kuid kui ikka mingil vidinal, millel on suur võimalus ISE "ujuma" minna ei ole ühtegi numbrit/nime peal, siis saab seda küll täiesti tahtlikuks valduse lõpetamise aktiks tituleerida. edit: lugedes, siis ksf!Arturil oli kõik oluline laual kirjas ja seega on tegu juba reaalse pahatahtlikkusega leidjate poolt. Aga ma kujutan ette, et kõik mõtlevad surfarid on oma varustuse selgelt märgistanud???
PPS: sest asja kuhugi unustades või kaotades oled ISE süüdi ja kui ei ole iseenda omandi kaitseks ISE mitte midagi teinud, siis tuleb peeglisse vaadata mitte seadustega vehkida! Nii jäid ka poolakatel põlved golfikepiga purustamata, sest ikka ISE ju jätsin kinnisesse ruumi telefoni maha. Telefon on üheselt idenditav aga oleks see "suvaline" valge käterätik? Samas võib kunstneeru hind olal 10 eurikut ja see "suvaline" mingi pärsia käsitöö hinnaga mitusada eurikut...

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Viimati muutis PriitV, Teisipäev, 02 Juul 2013 10:56, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2013 22:14 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 10 Veebr 2013 14:07
Postitusi: 107
Lahtipääsenud paat võib ikka päris palju segadust tekitada.

Eelmine aasta oli suur kohtuvaidlus San Francisco lahel lahtipääsenud AC45 prantslaste katamaraaniga. Üks paadimees siis nägi seda ja pidas kinni selle triiviva aluse ja pärast pakkus Energy Team talle mingit preemiat päästmise eest. Kuid mõni päev hiljem pakkus Todd Tholke hoopis Energy Teamile poole miljoni dollarist kohtuvaidlust...

Lõpuks tegid mingi salajase diili kohtus. Võib arvata et igatahes 100k+ usd peale...

Nii et see päästmine võib omanikule päris kalliks maksma minna. Mõnikord on odavam lasta paadil karidesse triivida ja sealt üles korjata ise.

http://dockets.justia.com/docket/califo ... 62/259545/

http://www.xssailing.com/racing/lot-energy-settlebut/

Todd Tholke nimega tüüpi küll seal lahe ääres enam näha ei taheta :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juul 2013 08:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 28 Mär 2006 09:32
Postitusi: 636
Asukoht: Suurupi
Lõpuks hästi aga selline teguviis selle jahi kapteni poolt nüüd ilus küll ei olnud. Ei saa välistada muidugi, et hõivajaks oli reisija ja kapten eeldas edasist asjade normaalset käiku, mitte KB kuulutust...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juul 2013 11:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
aero kirjutas:
Lahtipääsenud paat võib ikka päris palju segadust tekitada.

Võimalik ainult mikiburgerite maal... aga tundub, et me ka niiväga "igatseme" samasuguse idiootsuse poole?
Samas olen ju ka reaalse navigatsiooniohu ehk veepinnaga triiki tasa puupaadi Haapsalu laevateelt Österbysse vedanud ja kogu Gattori ujuva kola roostikust kokku kogunud. Aga ju on ajuehitus ikka vähe teistmoodi, sest sellise teguviisi peale ei suudaks tulla vist isegi kõige hullemas joobeastmes, kus võib muidu kõiksugu "häid mõtteid" pähe tulla ;) K.a. peale leiutasuna "tekkinud" viskipudeli manustamist...
Ning Paadimehe alust tuues jätsime Sanderi ja Kiuriga otse Öresundi silla all väikelaevateel meile vastu ujunud väga korraliku julla puutumata - mine neid kommunistlikke swenssoneid tea? Ujus omasoodu siis edasi Helsingbori suunas.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group