Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Idee-fix esitlus:)
PostitusPostitatud: Laupäev, 30 Nov 2013 08:21 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 09 Mär 2009 08:48
Postitusi: 16
Asukoht: Hiiumaa
Kas leidub huvilisi? Asutada Hiiumaal Kõpu p/s, privaatses erasadamas, klubi e ühistu vormis tegutsev merehuviliste seltsing. Eesmärk: ehitada liikmete kulul nende ühisomanduses(-kasutuses) olev sildumisvõimalusega sadamarajatis, mille pealisehituses ruumid puhkamiseks ja vaba aja veetmiseks. Liikmete arv max 10 eraisikut. Vett sadamas/farvaatril 2,5 m, poikohti 8-10, ei ole avalikus kasutuses. Parimasse liivaranda ca 1 NM. Detailsemat infot küsi: lautri(ätt)hot.ee.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 30 Nov 2013 11:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5914
Asukoht: Saaremaa
Ma ise kaasalööja ei ole, aga mõte on ju hea. Ainult ma ei taipa miks ei võiks asja ka avalikku kasutusse anda ja veidigi raha selle kaudu tagasi teenida. Kui rajamiseks läheb, siis miks mitte mõned külaliskohad ka rajada?
Selles võtmes, et äriline filosoofia ongi mittetulunduslik ja omale seltskonnale, aga jätad kohe võimaluse seltskonna rahakotti tiba vähem koormata kuna külaliskohad toovad mõne kailauavahetuse jagu ikka midagi sisse. Ka on igasugu toetusi ja projektirahasid hõlpsam saada kui avalik kasutus kaasatud.

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 30 Nov 2013 19:17 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 09 Mär 2009 08:48
Postitusi: 16
Asukoht: Hiiumaa
Investeeringute kulukuse vaatevinklist on Marki jutt õige. Ent, nagu öeldakse, kõik siin ilmas maksab midagi. Ja ka privaatsus maksab ning nii mõnigi on nõus selle nimel kulu kandma ja/või tulust ilma jääma. Ja kuna "fix-idee" on ikkagi tekitada liikmete ühisrahaga mingi ÜHISELT hallatav materiaalne keha, siis selle ka teistele "suvalistele merehulgustele":) kasutada andmine kas siis raha eest v tasuta, on eelkõige omanike otsustada. Nn klubilise tegevuse alustalasid on põhimõte, et liikmed ise otsustavad, keda "sisse lasta" ja mitu sammu nad siis sees olles astuda tohivad. Sadamas nende "võõraste" tarbeks ikka mõni sopike v ankrupoi leiduks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 30 Nov 2013 22:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 19 Mär 2006 12:37
Postitusi: 1506
Asukoht: Kesse/Tallinn
Mark - kahjuks pole Sul õigus. Seda siis avalikku kasutusse andmise jms osas. Kaasnevad kulud on suuremad ja ka "projektirahasid" pole paraku lihtsam saada. Kõige lihtsam on just nii - punt kokku ja asi valmis teha. Pärast on aega vaadata ja kasutuskorra peale mõelda.

Minu jutt pädeb just pisikeste sadamakeste kohta. Suuremate puhul on teenimisvõimalused juba reaalsemad.

Been there, done that :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Idee-fix esitlus:)
PostitusPostitatud: Pühapäev, 01 Dets 2013 13:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
seekel kirjutas:
Kas leidub huvilisi? Asutada Hiiumaal Kõpu p/s, privaatses erasadamas, klubi e ühistu vormis tegutsev merehuviliste seltsing.


Siin tekib kohe küsimus seaduslikkuses ehk seadustes. Algus on see, et 10 meetrit on kallasrada ja KUI antud koht, isegi kui seal praegu juba on mingi rajatis tekitatud, ei ole tekkinud enne Asjaõigusseaduse kehtima hakkamist ehk 1991, siis ei ole mitte ühel omanikul mitte mingit sellist asja mere ääres, kui "eraomand". Lihtsalt ei ole. Seega algab kõik ikkagi puhtast paberimajandusest, vee erikasutusloast jne. Kuni sadamapassini välja.
Idee on muidugi hea ja õige, Soomlastel on vist selline jahtklubi Stormy Fellows, privaatne, kinnine, kallis ja mitmete eriti heades kohtades reaalselt privaat/kinniste sadamatega. Aga Soome ja Eesti seadusandlus erineb ka rannaalade kasutuse ja üldse mereääre privaatomanduses oluliselt. Seda oskab Muhv kohe kindlasti põhjalikult rääkida sest päris ilma juriidikata ei saa. See ei ole kindlasti keelatud - ehitada sadamapassiga sadam/lauter/sildumiskoht ja avalike sadama eeskirjadega määrata ära see, kes ja kuidas üldse tohib seda kasutada. Aga selleks pead ka veeala omale kasutada saama, see muuseas kehtib ka nende vanade rajatiste kohta! Kui ei ole ametlik sadam, siis võib IGAÜKS seal akvatooriumis ankrus olla, keelata saad näiteks konkreetse ehitise/rajatise puutumist aga ei saa ka keelata randumist jullaga jne. Konkreetne näide oleks praegu Karu omanduses Paslepa residents. Praegu võin täiesti seaduslikult seal akvatooriumis olla ja ka Arminile paadiga otse elutoa akna alla sõita.
Ealdi küsimus on veel seltsing kui selline. Jah, see on täiesti võlaõiguslik ühistegevuse vorm ja me oleme seda ka kasutanud Musta Numbri puhul. Vanatehnikaklubide Liit on seltsing koos vastava allkirjastatud Lepinguga. Täitsa toimib. Aga kuidas riik suhtub sellisesse mitte millegi eest vastutavasse "asja" igasuguste erisuste ja eelisõiguste väljastamisel, ma poleks üldse kindel.

Kõik algab Veeseadusest:
Tsiteeri:
§ 10. Kallasrada
(1) Kallasrada on kaldariba avaliku veekogu ja avalikuks kasutamiseks määratud veekogu ääres ning asub kaldavööndis. Kallasraja laiust arvestatakse lamekaldal keskmise veeseisu piirjoonest ja kõrgkaldal kaldanõlva ülemisest servast, lugedes viimasel juhul kallasrajaks ka vee piirjoone ja kaldanõlva ülemise serva vahelist maariba.
(2) Kallasraja laius on:
1) laevatatavatel veekogudel 10 meetrit;
2) teistel veekogudel 4 meetrit;
3) suurvee ajal, kui kallasrada on üle ujutatud, 2 meetri laiune kaldariba, mida mööda võib vabalt ja takistamatult veekogu ääres liikuda.
(3) Kallasraja kasutaja ei tohi kallasraja kasutamisega kahjustada kaldaomaniku vara.
(4) Avalikult kasutataval veekogul puudub kallasrada:
1) sadamas;
2) tootmisvee veehaarde vähimas võimalikus teeninduspiirkonnas;
3) enne asjaõigusseaduse jõustumist õiguspäraselt kallasrajale püstitatud ehitisel;
4) hüdrograafiateenistuse ja seirejaamaehitisel;
5) kalakasvatusehitisel;
6) hüdroelektrijaama vähimas võimalikus teeninduspiirkonnas.
(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud juhtudel peab kallasraja sulgeja kinnise territooriumi tähistama ja võimaldama kinnisest territooriumist möödapääsu.
(6) Vähima vajaliku teeninduspiirkonna määramine toimub läbi detailplaneeringu, mis kooskõlastatakse Keskkonnaametiga.


Mis veel: mistahes erasadam peab olema Sadamaregistris (avalik info!), sealt näeb ära ka selle, kas VV korraldusega on antud akvatoorium või mitte jne. Tegelikult on selles osas Eestis asjad vägagi korras ja loogilised. Kuidas käitub seadusandlus näiteks seadluslikulkt ehitatud lautriga, mis ikkagi ei ole ei sadam ega sadamaregistris kuidagi kirjas? Muhv teab. Akvatooriumit ei ole aga muulid/kaid on seaduslikud ja puhas eraomand. Küsimus on kohe kallasrajast, sest see ei ole sadam Veeseaduse mõistes...

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 01 Dets 2013 20:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 19 Mär 2006 12:37
Postitusi: 1506
Asukoht: Kesse/Tallinn
Täpselt nii ongi, nagu kirjeldad. Kui sind ei häiri võõrad uudistajad, siis teed veeerikasutusloa alusel lombi, paigaldad ehitusloa alusel selle serva rajatise (kai kujulise) ja muudkui kasutad. Raha küsida ei tohi ja kaiks nimetada ka mitte. See saab olla, ütleme, terrass. Turiste oma terrassile lubama ei pea, selle ümber, aga küll. Tõenäoselt on see legaalsetest variantidest lihtsaim.

Kui soovid midagi pidulikumat, siis tuleb vta-ga suhelda. Erkki ehk teab sellest poolest rohkem?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Dets 2013 07:12 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 09 Mär 2009 08:48
Postitusi: 16
Asukoht: Hiiumaa
Rõõm lugeda, et siin asjatundjad nagu PriitV ja Muhv võtavad vaevaks oma tarkust jagada. Tänan! Eks juriidika/bürokraatia lahinguväljal tuleb vee palju madistada, et selle ürituse paberimajandus korda saada. Praegu on "kaante vahel"vaid detailplaneering, veeerikastusluba KKM-lt, ehitusluba ja kasutusluba KOV -lt lainemurdjatele, mis ka kantud Ehitisregistrisse 2009 a. Eks edasi tuleb minna, lähtudes Sadamaseaduset ja Ehitusseadusest. Siit on minu arvates kaks teed. 1. Rajada planeeritud tegevusteks vajalik pind/ruumid ujuvvahendile, nt pontoonile, mida siis saaks käsitleda kui erasadamas seisva alusena, st tegemist poleks püsivalt merepõhja ega kalda külge kinnitatud rajatisega, millele pääs vaid omaniku loal. 2. Rajada püsivalt emakese Maa külge klammerduv platvorm, mis siis oleks või ei oleks kaldaga püsivas ühenduses. Kõigi nende kolme variandiga oleks siis omakorda seotud nn. privaatsuse küsimus, sh ka see, kas sadama kindlustatud kaldapealse algusega v lainemurdja peaga kallasrada katkeb või mitte jpt. küsimused. Palve kõigile, kel antud teemal kompetentsi ja kogemust, neid mitte endale hoida, sest tarkust pole kunagi ülearu palju. :idea:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Dets 2013 12:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Seekel, Sul/Teil ju enamus vajalikku juba olemas. Mina võtaks kätte ja suhtleks näiteks Männi Väikesadama omaniku/pidajaga, sest see tundub olevat just täpselt selline, nagu Teilgi on plaanis. Neil puudub hetkel veel määratud akvatoorium aga kõik muu paistab just õige olevat. Juba sadama pidaja on konkreetne Mees isikukoodi ja telefoni/emailiga. Arvan, et hr.Väli oskab pikalt ja põhjalikult rääkida. Eks neid on veel, käid kogu registri läbi ja vaatad, kus on kirjas "Väikesadam, kus ei osutata tasulisi sadamateenuseid".
Niipea, kui on registreeritud väikesadam, võid kõik "sulgeda" (kogu territooriumi ja ka akvatooriumi), kallasrada ei ole aga ümber piirdeaia pead tagama "matkaraja". Kõik.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group