Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: M: GPS valveseade
PostitusPostitatud: Laupäev, 26 Mär 2016 15:04 
Eemal

Kõikidel laiatarbe GPS jälgimisseadmetel kasutatakse 2G modemit. 3G modemid on küll olemas aga need on veel liiga kallid ning 2G andmeside on praeguste turu nõudmiste rahuldamiseks piisav.

Oluline näitaja GPS jägmisseadme valikul on voolutarve. Enamusel Eestis müüdavatel seadmetel on tegelik voolutarve puhkerežiimis 60 kuni 100 mA kuigi seadme spetsifikatsiooni järgi peaks see olema umbes 20mA. Üle 60mA voolutarve tähendab piltlikult, et mõned päevad seisnud auto ei pruugi enam käivituda. Hea jälgimisseadme voolutarve on puhkerežiimis alla 5 mA, selliseid hetkel vist Eestis veel ei pakuta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Mär 2016 13:33 
Eemal
Kasutaja avatar

MM kirjutas:
...Hea jälgimisseadme voolutarve on puhkerežiimis alla 5 mA, selliseid hetkel vist Eestis veel ei pakuta.

Ma viitasin eelnevas Teltonika lehele ja seal on sellised seadmed täiesti olemas ja neid müüakse ja paigaldatakse ka Eestis. http://www.ecofleet.ee näiteks.

http://www.teltonika.lt/en/pages/view/?id=1100

Deep Sleep mode (less than 2 mA power consumption)

Kui tahta aga täielikult autonoomset tükki, siis ka sellised on olemas, mis oma sisemise aku pealt töötavad mitmeid kuid. Kui vahepeal juhtud paadiga või autoga merele, siis laetakse sisemine aku täis ja kestab peale seda jälle kuid, ilma välisest toiteallikast (paadi / auto akust) voolu tarbimata.
Lisaks on olemas ka kolmesuunaline kiirendusandur seadmes sees, et saad teate, kui keegi Sinu alust või autot ära veab. Selline seade maksab aga sinna 300€ kanti. Olen kasutanud nii autodel, paatidel kui ka mootorratastel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Apr 2016 17:45 
Eemal

Sain Hiinast teema alguses mainitud GPS trackeri kätte. Seade töötab mul serveris jooksva Traccar tarkvaraga kenasti. Seade kasutab tk103 protokolli.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 19 Apr 2016 00:56 
Eemal

Ma ise mõelnud, et kui träkkimisvajadus on lühiajaline, siis sobib seadmeks ka mõni kasutult seisev nutitelefon, kuhu kõnekaart netiga sisse pista ja jälgitavasse objekti peita.
Peaks olema odavam kui osta 100 eurine gps träkker.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 19 Apr 2016 19:29 
Eemal

Mõõtsin Hiina trackeri voolud ka ära. Seade oli seadistatud iga 5 minuti tagant saatma GPRS-iga koordinaate ning keskmiseks voolutarbeks 2 tunni jooksul tuli 22 mA. Saatmise hetkeks läheb voolutarve ca. sekundiks kuni 130 mA peale. Ehk teoreetiliselt võiks seade autos 100 Ah aku pealt käia umbes pool aastat. Paadis, kus on näiteks 2x100 Ah, ei tohiks sõiduhooajal üldse mingit probleemi olla :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Apr 2016 11:31 
Eemal

Aga kui arvestada sellega, et seade töötaks ka aku või klemmide eemaldamise järel? Mul oli plaan mootorratta akuga kere sisse peita. Aga sellise voolu tarbimise juures peab ikka laadimise otsa kuhugi välja tooma. Mis seadistamis võimalusi veel on? Et muidu oleks stand-by's ning vaid küsimise peale asukohta edastaks?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Apr 2016 20:38 
Eemal
Kasutaja avatar

teett kirjutas:
Mõõtsin Hiina trackeri voolud ka ära. Seade oli seadistatud iga 5 minuti tagant saatma GPRS-iga koordinaate ning keskmiseks voolutarbeks 2 tunni jooksul tuli 22 mA. Saatmise hetkeks läheb voolutarve ca. sekundiks kuni 130 mA peale. Ehk teoreetiliselt võiks seade autos 100 Ah aku pealt käia umbes pool aastat. Paadis, kus on näiteks 2x100 Ah, ei tohiks sõiduhooajal üldse mingit probleemi olla :)

Kas vastuvõtja oli kogu aeg sees? Ehk kas talle sai 22 mA juures igal ajal SMS-i saata ja talt miskit küsida või midagi lülitada?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Apr 2016 17:26 
Eemal

Seade oli sisse lülitatud jah ning valmis SMS käsklusi vastu võtma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 22 Apr 2016 15:50 
Eemal

lauri-m kirjutas:
Aga kui arvestada sellega, et seade töötaks ka aku või klemmide eemaldamise järel? Mul oli plaan mootorratta akuga kere sisse peita. Aga sellise voolu tarbimise juures peab ikka laadimise otsa kuhugi välja tooma. Mis seadistamis võimalusi veel on? Et muidu oleks stand-by's ning vaid küsimise peale asukohta edastaks?

Sellel seadmel sisseehitatud akut pole, kui klemmid järelt ära võtad, on sekundiga "pilt" läinud eest. Vaikimisi ongi seade seadistatud nõnda, et ainult SMS-iga küsimise peale vastab SMS-iga asukoha ning vastava Google Maps lingi. Mingit veel madalama voolutarbega standby olekut tal ei ole, mõõdetud 22 mA piirist alla poole ei saa.
Homme on plaan seade Võhandu maratonile sõprade kanuusse kaasa anda, tegin selle jaoks kaheksast AA patareist koosneva toiteallika, see peaks maratoni vastupidama küll.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid