Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Võimalikud Emajõe alused
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 25 Mär 2013 14:54 
Eemal

"Nectus"
Pilt
http://nectus.de/specificaties/
... näed jäi jälle näppu ... :lol: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Mär 2013 17:35 
Eemal
Kasutaja avatar

See nagu omaaegne liivaveo-praam. :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 29 Mär 2013 00:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Sümpaatselt lakooniline, eriti väljast!

Ei mäletagi nii minimalistlikku sihverplaati. Ma ootan aega kui seda pudi veel vähemaks saab - rool, kang ja kaks displayd (vaadake Tesla armatuuri...).

Sisevetele ehtne ujuv suvila. Isegi küljeaknad ja rõdu-uks päris maapealsest majaehitusest.
Kui inimesele pole tähtsad asjad, vaid mis ta teeb ja mõtleb.

Ilmselt vaikne paat ka!

Sümpaatselt lakooniline:
Pilt

Rool - ei saa (veel) loobuda

Kangid - miks on vööripõtkuri, käigukangi ja IPS-i puhul laual kolm valitsat? Nagu hiina restoranis. Miks mitte üks joystick?
Traditsioonid? Sellest ma saan aru et Vanale peab ka kallama, aga kangide küllusel sügavat mõtet küll ei näe. Ka autol pole vaja käigukangi - see on vaid jämeda varrega lüliti - ja mõnel autol seda enam pole ka, palju mugavam.

Display võib kuvada ja lülitada kõike. Milleks hunnik nuppe, nibusi, seiereid, lambikesi - igaüks isesugune. Nagu nõuka-aegne eletrikilp. Ilmselt ma olen freak aga mind häirib säärane pahn (eriti kui seda vaja pole).

Õnneks suund selguse poole on. Volvo kuvab juba mootori-jutud ühele ekraanile. Hollandlaste kallitel traaleritel võib ka juba üllatavalt selgeid sihverplaate kohata.
.

Viimati muutis Marlene, Teisipäev, 02 Apr 2013 11:11, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 29 Mär 2013 07:39 
Eemal

Marlene kirjutas:
Display võib kuvada ja lülitada kõike. Milleks hunnik nuppe, nibusi, seiereid, lambikesi - igaüks isesugune. Nagu nõuka-aegne eletrikilp. Ilmselt ma olen freak aga mind häirib säärane pahn (eriti kui seda vaja pole).

Õnneks suund selguse poole on. Volvo kuvab juba mootori-jutud ühele ekraanile. Hollandlaste kallitel traaleritel võib ka juba üllatavalt selgeid sihverplaate kohata.
.

Vanakooli andur-kaabel-seier-nupp on odav-lihtne-töökindel lahendus. Tõsi ta on, elektroonilised vidinad kipuvad tegelikult veel odavamad olema, aga võivad ka hetkel mis tahes maagilise suitsu välja lasta. Tilgake vett vales kohas ja saia-noora :lol:
Teisest küljest tõeliselt töökindel, dubleeritud, militaar-marine-medicine-klassiga elektroonika on jälle mäekõrguselt kallim kui vanakoolisüsteem.
Umbes nii ma olen asjast aru saanud, eks mõni targem võib parandada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 29 Mär 2013 10:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Vanakooli andur-kaabel-seier-nupp on odav-lihtne-töökindel lahendus.

Ei tahaks Sinuga nõustuda. Põhjusel, et kõik jamad mis mul paadis olnud, on kas a) mehaanilist laadi või b) ühenduste-klemmide-lülitite probleemid. Mitte kordagi kompaktne ühes-tükis elektroonika.
Kord küll pani ka Raymarine pildi taskusse aga no kui seadmele ikka toidet ei tule (vt p. b)...

Elektroonika ise on nii paadis kui kõikidest abivahenditest elus laiemalt (kargud, talvesaapad, muruniitja) vähemalt töökindluse osas absoluutselt vähim probleeme valmistanud.

Vabanda Kalle, ei risusta Sinu teemat meelega vaid hea meelega - postitatud Nectus on nii selge, et äratas need mõtted taas - paadist avaneb M$ vaade, miks peaks paat veel sellega võistlema. Nectus ei võistlegi, ja see ongi sümpaatne.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Apr 2013 19:30 
Eemal

Veemees kirjutas:
See nagu omaaegne liivaveo-praam. :?

... no, kui "liivapraam" ei meeldi, järsku meeldib siis vähe klassikalisem isend, hollandlaste "luxe motor"?
Pilt
Pilt
Pilt
või
Pilt
lähemalt
http://www.gaastmeerdesign.nl/jachten/p ... torjachten
või hoopiski minu lemmik "luxe-motoritest":
http://www.elburgyachting.nl/pdfs/ENY120801.PDF
...tähtis on kõigi versioonide puhul, et ei lõhu Emajõe kaldaid...
...vot nii... :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Apr 2013 19:40 
Eemal
Kasutaja avatar

umbes selline alus, nagu masteri ülalpool viidatud esimesel pildil, on Emajõel täiesti liikvel.
mulle näib kõigi nende aastate järel, mis ma Tartu kandis veetnud olen, et Emajõe väikelaevanduses on kaks võimalust - ujuv suvila, millega lähedki päevadeks jõele,
või siis kiire paat, soovitavalt poolkajutiga vms isend, millega saad kärmelt kalakohale ligi ja hädapärast vihmavarjuski olla.
sest vaadata ja nautida ei ole Emajõe võssakasvanud kallastel küll suurt midagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Apr 2013 09:10 
Eemal

Praegu on suure juurest , ülesvoolu niitusid juba hooldatud. Palupõhja kandis. Aga Väike-emajõgi on ilus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Apr 2013 09:20 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
sest vaadata ja nautida ei ole Emajõe võssakasvanud kallastel küll suurt midagi.

Reinz kirjutas:
Praegu on suure juurest , ülesvoolu niitusid juba hooldatud. Palupõhja kandis. Aga Väike-emajõgi on ilus.

Ma arvan, et see oli puhas privileeg suure purjekaga ja nende konkreetsete meestega sõita läbi Hollandi aga päris tõsiselt soovitaks Eesti sisevete meestel (aga ka kõigil reisihuvilistel) minna ja ka see ära proovida! Alles siis saab aru, milline võiks või saaks olla korralik ja ilus siseveetee. Mina ei saa enam lahti kinnismõttest, et sinna minna tagasi abikaasa ja mõne sõbra perega. Sinna saab minna nende inimestega, kes muidu kreeni või loksutamist ei kannata aga visuaalsed naudingud, veel liikumine ja üleüldine kultuurireis on garanteeritud. Kahjuks on Emajõgi lihtsalt masendav...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Apr 2013 09:23 
Eemal

Emajõel võib seda looduse omakesksi tekkinud ürgsust veel vaadata, aga seda kalameeste laga, mis on Suure-emajõe ääres, no see on masendav.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Apr 2013 10:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Pärast nädalast päevatööd Tallinnas on ikkagi meeletult lõõgastav lasta Tartust alus sisse ja sõita mööda masendavat Emajõge Piirissaarde nädalavahetuseks. Vana osmik on mul seal nii hõre, et ei pea pussuhaisugi kinni, seega piilun üliaeglase internetiga lukuaugust kipperit väga värskes õhus. 23 tollisestest monitoridest isegi ei unista. Tunnen rõõmu lihtsatest asjadest enda ümber või kättesaadavas kauguses, ei kõvata sellest, et kusagil on meri sinisem, rohi rohelisem ja õlu kangem. Pühapäeval tulistan sedasama masendavat Emajõge mööda linnapoole tagasi ja tunnen, et elu on ikka kuradima ilus!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Apr 2013 10:49 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Kahjuks on Emajõgi lihtsalt masendav...
vahva.madrus kirjutas:

Seda on ka Naissaare-Prangli-Vormsi sadamad. Kui just nimetet paigus pole oma suvekodu vaid satud sinna mitmendat korda - juhukülalisena.

Jutt liigub ekspordi juurde. Eesti tärkaval tööstusel ei ole teist teed kui EU-turule.
Eesti paadiomaniku "ujuv suvila" võiks vähemasti Botnia lahele kõlbulik olla, parem ka Taani väinadele. Emajõe ujuvsuvila perspektiivis ka EU sisevetele, miks mitte - Kalle Kuus'e esimene postitatud paat igati sobilik nii siin kui "seal".

Kui soetada lambist vale asi - soetamisest veel keerukam on paadi müümine.

"Ekspordi" suunas on kipper.ee jutud ka viimasel ajal liikunud.
Seda, et majanduslik pool ja kaugemale vaatamine ulmevaldkond pole - kui ise edev pole - näitas just hiljuti kipperlane seafish
.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Apr 2013 11:39 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Pärast nädalast päevatööd Tallinnas on ikkagi meeletult lõõgastav lasta Tartust alus sisse ja sõita mööda masendavat Emajõge Piirissaarde nädalavahetuseks. Vana osmik on mul seal nii hõre, et ei pea pussuhaisugi kinni, seega piilun üliaeglase internetiga lukuaugust kipperit väga värskes õhus. 23 tollisestest monitoridest isegi ei unista. Tunnen rõõmu lihtsatest asjadest enda ümber või kättesaadavas kauguses, ei kõvata sellest, et kusagil on meri sinisem, rohi rohelisem ja õlu kangem. Pühapäeval tulistan sedasama masendavat Emajõge mööda linnapoole tagasi ja tunnen, et elu on ikka kuradima ilus!

Nitse, kas Sa kasutad Emajõge Kavastust Praagani ja siis edasi Peipsit kuidagi teisiti, kui Tallinn-Tartu trassi? Tundeb et mitte. Nii nagu on selle hirmusmaantee ääres lõputult kaunist, on seda ka Emajõe ääres aga seda ei pane tähele. Suursoo on ju tegelikult ilus aga igav, kui seda palju tarbida. Kas seal on midagi üllatavat? Aga et seda kohalikku ilu näha, tuleb vahepeal ka mujal käia ja hoopis teistsugust maailma vaadata.
Mul samasugune osmik, samamoodi elektrivaba, küll ma ei kasuta üldse seal interneedust lihtsalt põhimõtte pärast vaid seal selili maas varbad vees saabki unistada (või mõttes kõvatada)... ja võimalusel neid ka teostada. Aga ma naudin hoopis seda, et kui tulen "kusaglt" mujalt tagasi, on Haapsalu lahe roostunud servad, sogane vesi, rööpas maantee või auklikud kilulinna tänavad ikka kuradi ilusad! Ning see lõputu mets, mida meie tihtipeale "mõttetuks võsaks" peame - kui palju seda on! Kuid kuni pole sinisemat merd, rohelisemat rohtu ja kangemat õlut ise oma meeltega maitsenud, ei oska ka kodust ilu hinnata. Ning et aru saada võsastunud ja sääserikka Emajõe omamoodi võlust, peab ära käima ka hoopis teistsugustel sisevetel.

PS: Vahva.madrus on meist vist kõigist rohkem erinevaid maid, jõgesid ja randasid näinud ning ju ikka on Emajõel mingi häda küljes?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Apr 2013 11:58 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Mina ei saa enam lahti kinnismõttest, et sinna minna tagasi abikaasa ja mõne sõbra perega. Sinna saab minna nende inimestega, kes muidu kreeni või loksutamist ei kannata aga visuaalsed naudingud, veel liikumine ja üleüldine kultuurireis on garanteeritud.

Kiirustagem seltsimehed, ehk on veel kohti ;)
http://hobiseil.ee/html/holland.html

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Apr 2013 12:15 
Eemal

Reinz kirjutas:

...see kõik on tõsi! Ja minu arust iga aastaga toimuvad muutused paremuse suunas...
Pilt
...eriti meeldib mulle suurvee aeg...
Pilt
...aga ka augustikuu Emajõel... olen jõeparaadi ju korduvalt lõpetanud Võrtsjärvel...
Pilt
... minu arust pole midagi paremat, kui sedamoodi sõita mööda Emajõge...
...tsiteerin siinkohal Marlene`i :" Kui soetada lambist vale asi - soetamisest veel keerukam on paadi müümine." ...
Pilt
... ikka sellise ahterpeegliga, mis suurt lainet endaga kaasa ei vea... :lol: !
Pilt
Pilt
...miks küll vana, hea, "Kaunase" restorani fassaad on... ära rikutud... :wink: ?
Pilt
...oh, kuidas kipuks juba Emajõele... :lol: !

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid