Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Abi purjeka valimisel võistlemiseks ja puhkamiseks
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Aug 2018 01:04 
Eemal

Tere,

Otsime nimelt purjekat, millega saaks osaleda kolmapäevakutel, eks paistab, kui meeldib, siis ka edaspidi muudel võistlustel, samas peaks olema ka mingi polsterdus magamiseks ja sees olemiseks, et saaks ka kuskile kaugemale sõita. Eelarve oleks 6000, kui saab odavamalt, on ainult hea, pikkus peaks jääma alla 8,1 kuna praeguse seisuga mahuks sadamatasuga odavamasse hinnaklassi.

Hetke seisuga oleks valikud järgmised:

Polaris Cruiser http://www.auto24.ee/used/2800326
plussiks minu silmis valmistamisaasta ning kerekuju, samuti ka uhke tunne, et Eestis valmistatud. Negatiivse poolena suur LYS (samal mudelil Leila 1,071) ning ka see, et nn racerid kipuvad rohkem hoolt tahtma.

Maxi 777 Special, sel purjekal väiksem LYS (1,05) ning seda ka soovitatud just murdtaglase ja kiilu poolest tänu milledele pidi muhedalt liikuma, negatiivsena valmistamisaasta, kardan just osmoosi ja kere jäikuse hääbumist.

Igasugused kommenaarid ja soovitused on vägagi oodatud, eriti hea, kui keegi kasvõi PS'i teel midagi konkreetse Polarise kohta teaks pajatada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Abi purjeka valimisel võistlemiseks ja puhkamiseks
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Aug 2018 10:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Pakun, et Maxi on märksa osmoosikindlam, kui Polaris. Vähemalt nii jääb mulje talveperioodil jahtide vahel jalutades. Lisaks on Polaris reisserina tehtud ülikergeks, mistõttu kere õhukese seinaga. Oletan et ka vaik polnud siinkandis omal ajal nii kvaliteetne, kui Rootsis.

Maxi on kindlasti ka matkamiseks mugavam, kuid minu silmis on Polaris ilusam. Kui see mahub LYS 2 gruppi, siis eelistaksin seda. Arvestada tasub ka meeskona suurust ja purjetamise oskust. Kas tuled pakstaakide ja muude trimmi otstega toime. Kui lihtsasti on jaht soolos käsitletav jne.

Endal (õigemini sõbral) sarnane otsing käsil ja ka kriteeriumid on üsna konkreetselt paigas:
1) Avamere jaht - raskuskiiluga ja üle 7m pikk (MV nõue)
2) Rambilt treilerdatav - max 250 lai ja tõsteva kiiluga
3) LYS II grupp - rating peaks olema alla 1.08, kuid võimalikult kiire

Lisanõudeid on veel, kuid ilmneb, et juba sellist jahti ei ole olemas. Võimalik, et leiaks mingi svertpaadi, kuid avamerejahte ei ole. Uuemad jahid, nagu Seascape 24 jms on küll treilerdatavad, kuid nende LYS oleks liialt kõrge, nagu ka hind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 23 Aug 2018 22:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuigi läheb veidi pikemaks (8,3 meetrit), julgen väga soovitada Finn Express 83. Soomes neid hetkel mitu tükki müüa ja ehk leidub mõni, mis sobiks ka hinna poolest. Ehituskvaliteet peaks olema neil väga hea. Kruiisimiseks ideaalsed selles suuruses ja lisaks on väga hea ORC ja LYSi potensiaaliga, ning kui sellest väheks jääb, saab käia soomes klassivõistlustel. Ise ostsin omale aasta alguses ja olen nüüdseks üsna veendunud, et kui tahad võistelda ja vahest ka kruiisida, siis selles hinnaklassis paremat jahti pole olemas.

Kui on huvi vaatama tulla, siis sügiseni on Lagle III Tallinnas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 23 Aug 2018 22:42 
Eemal

Tõsi, seegi purjekas on ilus. Kuidas muidu antud purjeka sõiduomadused on? Kannatab ka karvasemat ilma ja liigub ka vaikse tuulega? Vaatasin et LYS on Polarisest sutsu suurem, ehk siis peaks niisama sõites olema natuke kiirem. Hetkel on silm peal ka Maxi 777, just seda kiidetakse mitmelt poolt selles hinnaklassis ja suuruses.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 24 Aug 2018 00:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhu Väinas ORC3 grupis saime 3. koha. Ja Tallinnas oleme LYSis sõitnud praegu 3 kolmapäevakut, kus kohad on olnud vastavalt 2. 6. 3. (iga kord on olnud umbes 15 jahti grupis) Kusjuures kõik Tallinna kolmapäevakud on sõidetud ORC groodiga, mis on 2 ruutu väiksem kui meie LYS groot. Tundub, et sõidab iga tuulega. See 6. koht oli küll üsna vaikse tuulega, aga suurim põhjus oli mu pekki keeratud stardis ja kindlasti oleks just siis sellest 2 ruutu suuremast groodist ka kasu kõige rohkem võinud olla.

Peaks veel mainima, et need tulemused pole kindlasti jahi võimekuse piir. Arenguruumi on meil veel palju.

Mis puudutab Polaris cruiserit, siis niipalju kui ma neid sõitmas näinud olen, ei liigu nad eriti hästi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 25 Aug 2018 09:57 
Eemal

Pakun oma Albin 78-t. Tegu küll pigem kruiseri kui reisseriga, aga soodsa hinna ja mõistliku lys (1.033 spinnakeriga) tõttu täiesti arvestatav paat kolmapäevakutel sõitma õppimiseks.

Proffide roolitud Draakonite ja H-venede vastu muidugi ei saa, aga purjetama ja võistlema õppimiseks väga hea jaht.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 25 Aug 2018 14:09 
Eemal

Tänud pakkumast, hommikul juba a24's silmasin seda, kuid hetkel on suurem huvi pigem racerite vastu ja cruiserid hetkel teisejärgulised.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 26 Aug 2018 08:28 
Eemal

Ülari soovitatud FE83 oli ka minu jahivaliku shortlistis kui endale paar aastat tagasi uut alust otsisin. Minu valik langes Maxi Fenixile aga seda seepärat, et minu purjetamishuvi on natuke kruisimise poole kaldu ja mulle tundus, et Fenix sobib veidi paremini üksi sõitmiseks. Kui eemärgiks oleks peamiselt võidusõit siis oleks valik olnud kindlasti FE83. Selle kokpit on selgelt parema meeskonnatöö ergonoomikaga, kirusepotentsiaal on hea ja kirsiks tordi peal võimalus käia Soomes klassisõite sõitmas. Soomlastel olemas ka oma weebileht kus hulga infi nii hoolduse-remondi kui trimmimise kohta https://www.fe83.org/.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 31 Aug 2018 14:47 
Eemal

Albin Express. Soomes ja Rootsis hakatakse vaikseilt neid laevu maha kandma ja hinnad langevad. Hea alguse paat. Igati rahul ja soovitan

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid