Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kasutatud purjekad lähiriikides
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Mär 2019 12:38 
Eemal

Hei

Kas keegi äkki on teadlik veebilehtedest kus meie naabrid, soomlased, lätlased jne oma purjekaid müüvad? On plaan selle aasta jooksul soetada endale midagi, eelistatavalt midagi mille katsumiseks ja jalaga koputamiseks ei pea üle mõistuse kaugele sõitma.

auto24-s on posu, peale hooaega kuivas kokku.
Nettivene on Soomlaste sarnane keskkond, midagi seal oli aga ega see valik väga hea olnud.
apolloduck, yachtworld.com jne, valik suur aga valdavalt kaugemal euroopas ja üle ookeani kraam.
Norra/Rootsi/Taani kohta ma pole ka midagi suuremat leidnud.

Midagi rahakoti kohast 25-31 jalaste jahtide vahemikust, mis on ookeani kõlbulik ja järele proovitud. Nagu Albin Vega, Contessa 26/28, ~7k EUR eest peaks juba midagi saama.

Või on see hooaja teema meil siin talvel? Sügise poole nagu oli valikut rohkem. Ehk peaks Eestis sama moodi tegema et lihtsalt jahisadamatesse minema ja uurima mis koha peal müügis?

Eks alternatiiv ole võtta jalad selga ja ikkagi kuhugile lennata kus valik suurem ja seal siis ringi tuuseldada konkreetse tulemuseni.

Vot selline algaja värk, ja ma ei suutnud Eestis isegi marine survey teenust välja raalida kuhu pöörduda et potensiaalse isendi kohta erapooletut ekspertarvamust saada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: kasutatud purjekad lähiriikides
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Mär 2019 15:22 
Eemal

Rootsis on Blocket.se.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kasutatud purjekad lähiriikides
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2019 14:06 
Eemal

No Sa pead ikka välja mõtlema mingid kriteeriumid, mille järgi tegutseda ja vaadata:
- hinnalagi, siis selle järgi vaatadki, et mis mõõdus üldse 7k eest saab ja mis seisukorras.
- kindel mudel või suurus, siis jällegi saad teada, kas pead juurde panema või jääb raha uuenduste jaoks (see varu võiks jääda igal juhul)
See tingimus, et peab olema ookeanikindel - on kindlasti "üle lati" hõigatud. Ka 23-jalasega saab vajadusel ookeanil hakkama ja teadliku kipperi kätes pole midagi ületamatut.
Samas võib pommi- ja ookeanikindel 40-jalane oskamatu käes Väinamereski seltskonna ohtlikku olukorda seada...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2019 21:29 
Eemal

Soomes https://www.nettivene.com/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2019 13:24 
Eemal

VR kirjutas:
No Sa pead ikka välja mõtlema mingid kriteeriumid, mille järgi tegutseda ja vaadata:
- hinnalagi, siis selle järgi vaatadki, et mis mõõdus üldse 7k eest saab ja mis seisukorras.
- kindel mudel või suurus, siis jällegi saad teada, kas pead juurde panema või jääb raha uuenduste jaoks (see varu võiks jääda igal juhul)
See tingimus, et peab olema ookeanikindel - on kindlasti "üle lati" hõigatud. Ka 23-jalasega saab vajadusel ookeanil hakkama ja teadliku kipperi kätes pole midagi ületamatut.
Samas võib pommi- ja ookeanikindel 40-jalane oskamatu käes Väinamereski seltskonna ohtlikku olukorda seada...

Ma tegelikult teengi seda, lihtsalt ei kirjutanud kõike lahti.

+hinnalagi puhtalt paadi ostuks, kui ma tahan minna see aasta, ongi mingi 7k, äärmisel juhul paar k kõrgem, aga siis peaks tõesti palju asju juba tehtud olema selle paadi kallal. Niipalju kui ma ise uurinud olen, siis öeldakse et arvestuslikult, paadi ost peaks olema kõigest 40-50% eelarvest.

+ookeanikundluse koha pealt, jah olen teadlik. Nii palju kui mina aru saan on paar asja mida ei saa asendada puhtalt kogemusega, väljaspool neid on tõesti asi oskustes kinni. Need kaks asja mis mulle tunduvad pisut möödapääsmatud, on (1)provisjoni hulk mis reaalselt ja turvalisust kompromiteerimata paigutada võimalik on ja (2)konstruktsiooni tugevus ja läbimõeldus, näiteks aknad, nende suurus, tugevus jne. Eks paljutki annab ümber ehitada.
Nagu keegi kusagil kinnitus, et iga paadi saab ookeani kõlbulikuks, aga see võib vahest mõttetult kalliks osutuda.

Nii et 27 jalane tundub minule "sweet spot," ja tundub et ka realistlik soetada nende vahenditega mis mul see aasta kasutada on. Loomulikult pole otsest seost suuruse, hinna ja kõlbulikkuse vahel.

Pigem kipun ma hetkel kalduma kompromisside ja väiksemate aluste poole, ma ei taha mingi veel 5 aastat marineerida selle idee otsas, alati on võimalik hiljem korrektuure teha.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2019 13:27 
Eemal

hobie kirjutas:

Jep, eks hoian kätt pulsil neil saitidel. On seal mõned korrad juba käidud ka.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2019 13:30 
Eemal

Targemat tõenäoliselt soovitaksid et ma üleüldse kohe esimese asjana isiklikku ei ostaks. Aga mul selline tunne et ma vist ei kuulaks seda nõuannet. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2019 17:47 
Eemal

Oota veel vähemalt aprillini ära, praegu jätkuvalt madalhooaeg. Blocketis tippajal ikka 2000+ jahti müügis, hetkel suti üle 700

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2019 19:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Natukene kaugemalt toomine, aga kuulutustel on korraliku kvaliteegi 20+ pilti juures ja hinnad ei ole kindlasti kallimad rootsi blocketist.
www.finn.no

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2019 20:59 
Eemal

ok tänud, seda hooajalisust kahtlustasin ise ka jah. Ja ega tormama tõesti ei pea.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Mär 2019 12:00 
Eemal

Tule vaata Muhus mul Fingal28 müüa. Kui huvi on võib pikemalt rääkida.
võib ka helistada. viisO-32282. edit parandasin tel.nr.

Viimati muutis AndresR, Pühapäev, 10 Mär 2019 18:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Mär 2019 10:32 
Eemal

AndresR kirjutas:
Tule vaata Muhus mul Fingal28 müüa. Kui huvi on võib pikemalt rääkida.
võib ka helistada. viisO-28232

Puhkus va pagan sai läbi, kunagi märtsi lõpu poole oleks reaalne. Uurisin natuke netist et mis loom see selline on, ega peale basic spetsifikatsiooni eriti midagi ei leidnud. Üldmulje tundub ok.

Kui sa viitsid natuke kirjutada et mis varustuses, mida parandatud/uuendatud kuna mis seisus kere, mootor, purjed jne. Siis tekiks mingi ettekujutus. Mitte tähenärimiseks aga asjad mida kõpitseda vaja, on paratamatult reaalsuses osa hinnast :)

Kui keegi teine on sellisega purjetanud siis kommentaaarid on samuti teretulnud.

ps leidsin su vana teema ka üles ja lugesin.

Tõnis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Mär 2019 16:34 
Eemal

ma pole suuremat sorti kirjanik, aga eks ma proovin miskit kirja panna. Nii vanade jahtidega on enamusel hädaks osmoos, Fingal on õnneks üsna paksu koorikuga aga ikkagi vanade värvikihtide mahalihvimise järel oli neid osmoosist näritud kohti piisavalt, et lihvisin maha ka suht kehvas seisus geelikihi allpool veeliini, lõikasin puurisin välja ja parandasin osmoosist kahjustatud kohad EPO pahtliga, siis sai üleni alla lamineeritud kaks kihti klaasriiet jällegi EPO vaiguga. selle peale Hempeli epokrunti maei mäletagi mitu kihti, aga suht paksult. Mürkvärv ka muidugi. Pardad ülaltpoolt veeliini sai ka värvitud kahekomponentsega. Kere peaks nüüd ikka üsna kõva olema! Fingalil on all pikk sissevormitud kiil, millega eriti ei pea kartma põhja puutumist ( ei löö kiilu loksuma ja ei hakka lekkima).
Elektrisüsteem sai korrastatud ümberehitatud, Triled+ankur mastitopis. Vahetatud ka plokirattad mastitopis, vallid. Tekil vahetatud miskeid vidinaid. Paigaldatud plotter-sonar. Mootorisüsteeme on korrastatud (toitefilter, veefilter jmt.) Mootoriks on Farymann 1-pütane diisel mis ajab ringi hüdropumpa mille taga hüdromootor propaga, iseenesest mugav süsteem, käiguvahetus lihtne.
Purjed on vanad aga rahuldavas korras, eespurjeid mitu erinevat.
Sisemööbel on kunagi oskaja tisleri tehtud, vahetust-parandamist vajaks ehk laepolster, magamiskohti 4-5le.
Eks asju mida ümber teha-parandada on veelgi, aga sõitmist esialgu ei sega ükski, hooaja saaks ilmselt kenasti kasutada ja siis mõelda mida täiustada ja ümber teha.
Purjekas istub käru peal millega võimalik korralikul slipil (loe sügavust peab olema) ka slipitada.
Kindlasti unustasin miskit, kui meenub lisan.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Mär 2019 19:20 
Eemal

AndresR kirjutas:
ma pole suuremat sorti kirjanik, aga eks ma proovin miskit kirja panna. Nii vanade jahtidega on enamusel hädaks osmoos, Fingal on õnneks üsna paksu koorikuga aga ikkagi vanade värvikihtide mahalihvimise järel oli neid osmoosist näritud kohti piisavalt, et lihvisin maha ka suht kehvas seisus geelikihi allpool veeliini, lõikasin puurisin välja ja parandasin osmoosist kahjustatud kohad EPO pahtliga, siis sai üleni alla lamineeritud kaks kihti klaasriiet jällegi EPO vaiguga. selle peale Hempeli epokrunti maei mäletagi mitu kihti, aga suht paksult. Mürkvärv ka muidugi. Pardad ülaltpoolt veeliini sai ka värvitud kahekomponentsega. Kere peaks nüüd ikka üsna kõva olema! Fingalil on all pikk sissevormitud kiil, millega eriti ei pea kartma põhja puutumist ( ei löö kiilu loksuma ja ei hakka lekkima).
Elektrisüsteem sai korrastatud ümberehitatud, Triled+ankur mastitopis. Vahetatud ka plokirattad mastitopis, vallid. Tekil vahetatud miskeid vidinaid. Paigaldatud plotter-sonar. Mootorisüsteeme on korrastatud (toitefilter, veefilter jmt.) Mootoriks on Farymann 1-pütane diisel mis ajab ringi hüdropumpa mille taga hüdromootor propaga, iseenesest mugav süsteem, käiguvahetus lihtne.
Purjed on vanad aga rahuldavas korras, eespurjeid mitu erinevat.
Sisemööbel on kunagi oskaja tisleri tehtud, vahetust-parandamist vajaks ehk laepolster, magamiskohti 4-5le.
Eks asju mida ümber teha-parandada on veelgi, aga sõitmist esialgu ei sega ükski, hooaja saaks ilmselt kenasti kasutada ja siis mõelda mida täiustada ja ümber teha.
Purjekas istub käru peal millega võimalik korralikul slipil (loe sügavust peab olema) ka slipitada.
Kindlasti unustasin miskit, kui meenub lisan.

Paar asja tuli hetkel pähe, mingisugune autopiloot ka on? Ja kuidas päikesepaneeliga lood.
Pean vist kohe hoiatama ka et ega must kiiret ostjat ei ole, huvi on olemas ja vaatama tuleks ka kunagi aga pigem jääb ostmine kusagile suve/sügise peale.
Eks see sõnumitega suhtlemine on jah nii nagu ta on..

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Mär 2019 19:34 
Eemal

Jah, pinnipiloot täitsa olemas, üldiselt sai üksi sõites täitsa hakkama :) . Päiksepaneeli pole. Nüüd on need niipalju arenenud, et ilmselt oleks mõistlik selle peale mõelda.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid