Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kas keegi teab jaht "Spartak" saatusest
PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Mär 2006 21:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Ja küsiks veel jaht "Ahoi" kohta .Igavuse mõttes oleks teretulnud info ka vana "Tormilinnu" kohta :?: :?:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 11 Mär 2006 10:35 
Eemal

Tere.
Kas pead silmas Mereakadeemia Tormilindu või 1922 aastal Hara lahe ääres valminud neljamastilist kuunarit Tormilind. Kui viimast siis on kahjuks Tallinnas asuvast Meremuuseumist vähe informatsiooni leida. Õnneks on Käsmu Meremuuseumi hingeks olev Aarne Vaik suutnud Tormilinnu teema ja kapten Pahlbergi märkmed osaliselt koondada kokku Toimetised nr 6 2001a. Olen ka ise tundnud huvi Tormilinnu vastu, ikkagi Eesti ilusaim purjekas. Kas tõesti ei ole kuskil säilinud logiraamatuid, munsterrolle? Võibolla on Kipper.ee liikmetel sahtlinurgas peidus vaarisade aegseid ununenud fotosid, mälestusi.

Toms

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mär 2006 23:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Tegelikult ma mõtlen rohkem ühemastilist puust tormilindu mille kodusadam peaks olema pirita aga ma ei mõtle mereakateemia jahti.
Kadus piritalt 50a. lõpus.Samal ajal kadus ka jaht Spartak ja Ahoi ca 1957-1958a

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Okt 2013 16:25 
Eemal

... 7 aasta vanune teema jäänud lõpetamata... :lol: !
1. "Spartak" viidi Tartusse minu mälu järgi 1960-ndate lõpupoole! Seisis Kvissenthalis praeguse Veemotoklubi territooriumil. Et alust vett pidama saada, kaeti kere üle klaaskiudbetooniga! Minu teada "Spartak" sinna kaldale seisma jäigi, kuni viidi sealt minema... Vette seda jahti Tartus ei saadudki!
2. "Tormilind" toodi Tartusse enne "Spartakit". See pidi olema siis kuskil
1960-nendate keskel! "Tormilind" pandi vette tollase Jõesadama slipi abil.
Pukseeriti kevadel suure veega Kvissenthali, remonditi suvi otsa ja sügise poole taheti viia Peipsile, et hakata seal purjetama. Vesi oli vahepeal Emajões niipalju alla läinud, et Emajõe sauna koha peal "nahksilla" alt enam läbi, süvise poolest, ei mahtunud! Ka Kvissenthali tagasi polnud võimalik pukseerida ja "Tormilind" talvitus seal, samas, "nahksilla" lähedal! Jääd raiuti küll kere ümbert, aga ometigi oli kere natuke saanud jääs kannatada! Viidi siis kevadel "Tormilind" omal kiilul Jõesadama slipile, sealt treilerile ja Tallinna tagasi!
Tallinnas otsustas kuri tehniline komisjon ilusa ja taastamiskõlbuliku "Tormilinnu" pooleks lõigata, et ...poleks tühjast tüli! Läheb veel keegi "Tormilinnuga" Rootsi...!
Kahemastiline jaul "Tormilind" oli minu jaoks esimene korralik avamerejaht, mida ma tollal näha sain... Siia maani pitsitab valusalt, kui seda ilusat jahti meenutatakse... :cry: !
3. "Ahoi" saatusest ei tea ma midagi!
4. "Eha" saeti pooleks sama moodi, kui "Tormilind"!
...vot niimoodi :wink: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Okt 2013 18:49 
Eemal

Spartak ja Ahoi pidid Pirital alles olema veel vähemalt 1961-62 aastatel, olin siis juba koolipoiss, vist käisin ka treener Taavi Orgi juures Optimisti trennis ja mäletan neid. Spartkiga ei purjetanud keegi, Ahoiga küll. Ahoi oli oma aja kohta silmapaistvalt "maokas"-ümara kerega.
Eha oli täis tammest plangutusega, kurjad keeled rääkisid, et funktsionäridel oli vaja kätte saada tinakiil....

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Nov 2013 00:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Eha saatuse kohta teavad kahjuks kõik...:(

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ]