Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Järgmiseks suveks purjede alla!
PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Dets 2006 19:19 
Eemal

Niisiis, lgp foorumlased, mure järgmine:
Järgmiseks suve generaalplaan on võimalikult palju aega veeta purjede all, ent mida ei ole, on paat.
Olen sellele üle päris palju mõelnud, ning minu soovid/vajadused on järgmised:
a. Lihtsalt treilerdatav ja ühe mehe poolt slipist vette lastav svertpurjekas, pikkusega nii 4-5m
b. Ilma kajutita - pikki reise koos ööbimisega ei plaani, hea kui ilusa ilmaga Kihnu jõuab
c. Mugavalt võiksära mahutada 3-4 inimest, alus peaks olema lihtsalt purjetatav ka ühe inimese poolt.

Netis ringi surfates on minu südame võitnud selline isend. Üks eksemplar seisis suvel ka Pirital, omanikuga tegime väikese tiiru ja neetult hea kogemus oli. Omanik ise oli oma purjekaga väga rahul - nädalavahetus Võrtsu peal või mööda Peipsit - pole probleemi, treileriga kohale. Ei mingeid sadamamakse ega meeskonnaga arvestamist.
Probleem on aga selles, et kuskilt valmiseksemplari ei leia, netis on müügil joonised, mille järgi siis ise võiks ehitama hakata. Paraku tuleb reaalsusele näkku vaadata ja tõdeda, et endal ei ole mul selleks ettevõtmiseks lihtsalt aega - ise ehitades jõuaksin merele ilmselt 2-3 aasta pärast.
See valik ei ole kindlasti lõplik, sellepärast siia kirjutangi - kas ja kust leiaks ehitaja, kes midagi analoogset valmis teeb? Või siis nendesamade jooniste järgi purjeka valmis ehitaks? Kuskil Hollandis(vist) neid ka ehitatakse, aga hinnasilt 12K EUR on natuke liiast.
On selline soov üldse kriitikat kannatav? Ühel ilusal päeval, kui Eesti väikesadamate olukord ja arv on paranenud, mõtlen kindlasti ka "päris" purjeka peale, ent seniks on minu arvates taoline rannapurjekas igati arvestatav alternatiiv.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: purje(de) alla
PostitusPostitatud: Reede, 15 Dets 2006 10:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Sinu poolt leitud alused ei olnud kindlasti just lihtsalt pürjetatavad.
Omalt poolt pakuks FINN i :idea: Piisavalt suur et sõita kasvõi neljakesi,
võid võtta kaasa ka telgi ja kolada mööda väikesaari.Samas ei ole keeruline sõita.Tugevama tuulega üksi sõites läheb nobedalt edasi ja adrenaliini tuleb täiega :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 15 Dets 2006 10:53 
Eemal
Kasutaja avatar

See võiks ju sobida ja hind ka 10X odavam:
http://www.nettivene.com/viewBoat.php?i ... rch=Hae&PN[0]=simp_search&PL[0]=simpleSearch.php?sid_boat_type=3@sid_sub_type=@sid_make=@pfrom=@pto=@yfrom=@yto=@lfrom=@lto=@pwfrom=@pwto=@search=Hae

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 15 Dets 2006 12:38 
Eemal

Jaanus, väidan siiski, et sellega solopurjetamine oli suht lihtne ning üksinda saab hakkama - ainult rehvima peab õigeaegselt :) . Mis puutub Finni, siis olen proovinud ja ei kujuta ette kuidas sinna neljakesi peale mahub? Rohkem kui 1 inimesega peal ei julgeks ma sellega kaldast kuigi kaugele minna.
Tegelikult olen ta mõttes varuvariandina kõrvale pannud - kui kuidagi muutmoodi ei saa, siis sõidan sellega mõned suved ja hakkan garaazis ikkagi ise ehitama.
See nettivenes müügil olev on igati asjalik, aga täiskiiluga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 15 Dets 2006 14:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Sellised on daysailerid. Eestis vähetuntud isendid, kõige lähem neile ongi tegelikult just Mikro. Sinu kirjeldusele vastavad absoluutselt kõige täpsemalt Hunter 170 ja Hunter 216 päevapurjekad. Neist viimane on saanud megalt kiita suurepäraste omaduste eest. Hinnaklass uuel purjekal koos treileriga 180-200K kroone, CE olemas ehk legaalne arvelevõtt. 170 on pisut väiksem aga selle jagu ka odavam, sõiduomadused ikka head. Koos treilaga kusagil 120-150K kroone.
Iseenesest peaks selliseid tooteid teistelgi olema, mõned on silma jäänud aga hetkel ei leia üles. Muidugi on Poolas selliseid palju, kuigi enamus siiski kajutiga.
Edit: aga mine käi Kopli uulitsas Allen Marines ära. Kodanik Markku Allen miskipärast streigib ja ei püüagi kodukat üles sättida, ennast promoda jne aga eks teeb seda siist tema kiuste :D Mudel Campus 6.3 oleks päris sobilik Sulle. Kui mälu mind ei peta ja seda ma kontrollin Markku antud paberilt, siis Motorexi ajal maksis 6.3 136440+ 18%. Aadress nimekaardil Kopli 100c-31, gsm 56904477. Võib-olla ta kohe ei taha oma toodetele reklaami ja ei taha ka neid eestlastele müüa aga Sa võid ju proovida :D
edit 2: pildimaterjali ja andmeid leiad eestlaste tehtavast jahist rootslaste kodukalt: http://www.fabav.se/category_index.asp?BCId=2

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 15 Dets 2006 18:42 
Eemal

PriitV - kui ma sellise raha eest siukse asja ostaksin, jätaks mu naine mind pikema jututa maha :)
Eelarve jääks pigem ikka kuskile > 50K EEK kanti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 15 Dets 2006 22:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Pakuks variandina välja Hobie cat-i http://www.blocket.se/vi/10346510.htm?ca=7_s
http://www.blocket.se/vi/10271232.htm?ca=7_s
Madala süvisega, kiire kui loom (+20 sõlme). 3kesi mahub ilusti sõitma.

Puuduseid on ka: Suures laines tahab ettevaatliku sõitu, muidu lendab ninuli. Üksi sõites otsi natuke palju, aga sellega annab vast harjuda. Pautimine on esialgu suht tülikas manööver (seeeest pärast paudid ühekerelist nagu välk ja pauk)

Tegelt on katamaraane veelgi müügis. Netivenes on üks Teddy. see aga rohkem noorukiltele. Mõni Hobie 14 ja 17 on peaaegu koguaeg.

Kui aga see kalliks jääb, kuuluta foorumis, et ostad vana hea Prostori. Eriti sobilik alus neile kes hindavad mobiilsust ja tahavad ka ise kätt külge panna (mitte endale, vaid paadile).

Madis

ps. finn on ikka ka hea mõte

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Dets 2006 00:49 
Eemal
Kasutaja avatar

http://www.nettivene.com/viewBoat.php?i ... rch=Hae&PN[0]=simp_search&PL[0]=simpleSearch.php?sid_boat_type=3@sid_sub_type=@sid_make=@pfrom=@pto=@yfrom=@yto=@lfrom=@lto=@pwfrom=@pwto=@search=Hae

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Dets 2006 09:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaata seda: http://www.blocket.se/vi/9997457.htm?ca=4_s

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Dets 2006 13:39 
Eemal
Kasutaja avatar

K. kirjutas:
PriitV - kui ma sellise raha eest siukse asja ostaksin, jätaks mu naine mind pikema jututa maha :)
Eelarve jääks pigem ikka kuskile > 50K EEK kanti.

Me jõuame jälle tagasi selle juurde, et väikese eelarvega ei saa "viimsepealt" asja. Hea asi maksab natuke ka raha.
Aga kui nüüd selle 50K sisse jääda, siis minu raudne soovitus oleks Kiili Paat 440 koos mõistliku purjestusega. See oleks ka mingisugune investeering, suvaline vana ja tundmatu vann-pann-küna... kahtlane afäär. Kui kõvasti "joonistada", peaks kogu purjetamiskõlbuliku komplekti koos pisikese mootori ja treilaga eelarvesse ära mahutama. Tegelikult mahub siia alla ka Pakri 450. Paat 23K, mootor 10-12K, treila BT-450 11K, purjelaudade mastid-purjed on odavad, hea komplekti saab kätte 5-6K eest. Siis veel juurde roolileht, vajalik varustus, kokku läheb vast 55K. Aga siis on ka universaalne asi olemas. Ma tean, et ka Pakrile on purje peale pandud, tegelane caarel oskab rohkem rääkida.
Tegelikult tasub ka Rootist selliseid otsida: Askeladden segelkombi. Neid viskab Blocketis mõnikord sisse.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid