Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 13 Juun 2008 18:40 
Eemal
Kasutaja avatar

ruts kirjutas:
lisatud klipist oli ilus vaadata vettelaskmist ja kai ääres seismist, millegipärast polnud eriti näha purjetamist.

Tekkib kahtlus, loodetavasti ekslik, et purjetamine pole selle aluse kõige tugevam külg .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 13 Juun 2008 22:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Papah kirjutas:
ruts kirjutas:
lisatud klipist oli ilus vaadata vettelaskmist ja kai ääres seismist, millegipärast polnud eriti näha purjetamist.

Tekkib kahtlus, loodetavasti ekslik, et purjetamine pole selle aluse kõige tugevam külg .

Ehh te kadedad ja kahjurõõmsad kommenteerijad (ühesõnaga tüüpilised eestlased) :lol: Ehk oli asi lihtsalt selles, et videoülesvõtja oli purjetamise ajal roolis... Kui hästi tähele panna, siis oli üldse vähe sõitmise ajal tehtud kaadreid :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Aug 2009 19:40 
Eemal

tere kipperlane pingviin!

olen huvitatud väikesest purjejahist, et perega merel käia. internetist otsides on silma hakanud VIKO 20. hetkel olen veel jahtide ja merenduse kohapealt võhik, kuid viin ennast selle talvega ja kevadega kurssi. Soovin teie arvamust selle jahi kohta, kui lihtne on sellega üksi või kahekesi navigeerida, kategooria on tal C, peaks kannatama 2m lainet, kuid kas see ka tõele vastab ja kas on ikka juhitav sellistes oludes. Kas selle alusega tohib näiteks üle lahe Soome sõita või peaks vaatama selleks vähe suuremaid? enne kui ostuks läheb, kas tohib teie oma vaadata, sest eestis neid ei müüda ja teist võimalust oma silmaga vaadata ei ole.

veel oleks üks küsimus kategooriate kohta. kui C kategooria kannatab 2m lainet, siis kui palju kannatavad B ja A kategooria alused? kahjuks on internetist selle kohta raske infot leida.

terv,

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Aug 2009 20:24 
Eemal

Sain eile valmis Võrtsjärvelt pärit VICO20 sverdi nö ümberlõikamisega.Omaniku väitel svert kerge ja purjetada suht nutune.Ma sain niiviisi aru,et suuremalt jaolt tuli rehvitud purjedega sõita.Noh ja eks see svert ikka oli kerge ka--22,3kg.Minu juurest läheb see homme minema 25kg raskemana ja nõidusin need lisakilod võimalikult alla otsa.Ja peale arvan ,et sain sellest klaasriide plaadist enam-vähem profileeritud sverdi tehaPistan pildid kodukale

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Aug 2009 20:36 
Eemal

henry77 kirjutas:
peaks kannatama 2m lainet

Seda ei tahaks kuidagi uskuda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Aug 2009 23:49 
Eemal
Kasutaja avatar

henry77 kirjutas:
tere kipperlane pingviin!

veel oleks üks küsimus kategooriate kohta. kui C kategooria kannatab 2m lainet, siis kui palju kannatavad B ja A kategooria alused? kahjuks on internetist selle kohta raske infot leida.

terv,

Väikelaeva konstruktsioonikategooriad on:
A – piiramatu, B – avameri, tuul kuni 8 palli, laine kõrgus kuni 4 m, C – rannalähedased
veed, tuul kuni 6 palli, laine kuni 2 m, D – kaitstud veed, tuul kuni 4 palli, laine kuni
0,3 m.

See on ametlik variant! Aga see on ka seotud mitte ainult paadi konstruktsiooniga, vaid ka sellel oleva päästevarustusega :lol: Kui tahad täpsemalt teada, vaata Veeteede Ameti kodulehelt - www.vta.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 12:03 
Eemal
Kasutaja avatar

cat kirjutas:
Sain eile valmis Võrtsjärvelt pärit VICO20 sverdi nö ümberlõikamisega.Omaniku väitel svert kerge ja purjetada suht nutune.Ma sain niiviisi aru,et suuremalt jaolt tuli rehvitud purjedega sõita.Noh ja eks see svert ikka oli kerge ka--22,3kg.Minu juurest läheb see homme minema 25kg raskemana ja nõidusin need lisakilod võimalikult alla otsa.Ja peale arvan ,et sain sellest klaasriide plaadist enam-vähem profileeritud sverdi teha. Pistan pildid kodukale

Profileerimine on kindlasti abiks aga raskusega ma niiväga päri pole. Kasu tast ju hästi natuke on aga...
Svertjahid on ehitatud kerepüstivusele, mitte raskuspüstivusele. See 25 kg kaalu on täpselt sama, kui panna aku põrandale. Ma ka Julia sverti tugevdanud ja natuke ka raskemaks teinud aga sõidab svertjaht ikkagi nii, nagu ta sõidab - ise teda maha kallutades. See võit raskuskeskme paari sentimeetrisest allapoole vajumisest ei ole reaalselt tunda. Tunda hakkab see andma alles suurte kreenide puhul ja siis võib see mõjuda juba struktuurile rängalt.

Vikol on 180 kg rauda keres, Julial 210 kg. See 15% ei muuda suurt midagi, rakendub ta ikkagi samasse punkti kus varemgi, muudab aga 50 kilo pealttuulepardas istumas. Nii oli ja nii jääb Microtega, kuhu alla kuulub ka Viko20. Teine teema oleks sverdikaev tugevdada, siseballast välja rookida ja see pulbaga tõstetavaks malmkiiluks valada. Nii nagu on Madis16 GoFive "Roheline Konn" või poolakate Skippi 650.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 12:48 
Eemal
Kasutaja avatar

henry77 kirjutas:
olen huvitatud väikesest purjejahist, et perega merel käia. internetist otsides on silma hakanud VIKO 20. hetkel olen veel jahtide ja merenduse kohapealt võhik, kuid viin ennast selle talvega ja kevadega kurssi. Soovin teie arvamust selle jahi kohta, kui lihtne on sellega üksi või kahekesi navigeerida, kategooria on tal C, peaks kannatama 2m lainet, kuid kas see ka tõele vastab ja kas on ikka juhitav sellistes oludes. Kas selle alusega tohib näiteks üle lahe Soome sõita või peaks vaatama selleks vähe suuremaid? enne kui ostuks läheb, kas tohib teie oma vaadata, sest eestis neid ei müüda ja teist võimalust oma silmaga vaadata ei ole.

Tervitus!

Et minu arvamus VIKO 20 kohta... No seni on ta vastanud täiesti mu ootustele. Tõin ta kruiisimiseks Eesti rannavetes ja selleks tundub ta hästi sobivat. Purjetatav on ta üksi, treilerilt-slipilt vettelaskmisel võib teise inimese abi vaja minna. No ja masti tõstmisel, kui pole spets abivahendit teinud (nagu näiteks on Macgregor26'l). Eestis on neid minu teada 2tk, üks seilab peamiselt Võrtsjärvel, mina olen lähtunud Käsmu muuli juures olevalt slipilt.

Sõidupiirkonna ja kategooria (antud juhul C) teemal sulle juba vastati - ühesõnaga: sõida või üle ookeani, kui on tagatud, et laine ei tõuse üle 2 meetri ja tuul üle 13,8 m/s :) Ookeanil see praktiliselt ei realiseeru, Läänemerel aga küll... Arvesse tuleb võtta muidugi kõik riskid jne...

Minu kontakti leiad privaatsõnumist :)
Pilt

Viimati muutis pingviin, Esmaspäev, 04 Dets 2017 14:41, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 12:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Mida Sa sverdikaevu juures konkreetselt tugevdaksid? :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 13:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Mida Sa sverdikaevu juures konkreetselt tugevdaksid? :roll:

Kogu tema kinnitust ja sverdi enda kinnitust. Näiteks Julial ma kasvatasin kinnituspõskesid sentimeetri jagu ja profileerisin teda ülitäpseks augu suhtes, et loksud miinimumi viia. Originaal suisa loperdas oma pesas :D ja muidugi oli see kulutanud läbi ka plasti. Juba pärnakad olid seda lappinud ja siis oli jaht vana kuni 7 hooaega! Nüüd istub klassireegli järgses asendis "stroogalt" kinni ja ka mulisevat vett on kaevus vähem..

Kõik kaevud on eraldi keresse lamineeritud ja nende "kleeppinnad" ei ole just kõige suuremad. Jõud aga on seal päris suured ning kui sverti raskemaks teha, annavad need tunda. Ega ilmaasjata kiiljahtidel pole sees tõsised kiilurautised. Luksusjahi tehtavatel Arconatel suisa metallist. Seepärast sverdid ongi kerged, üldiselt. V.a. Albin57 aga seal ikka on seda va materjali ka uhkelt pandud! Muidugi tuleks iga paati eraldi vaadata. Aga niipalju, mida ma just poolakaid olen lähemalt uurinud (peadpidi kaevu roninud ja käega kobanud), tahaks nad natuke tugevust juurde, kui sverdi juures midagi muuta. Eks nad on just kaalu/tugevuse/treilerdamise/hinna piirimaile tehtud vastupidiselt rootslastele. Vähemalt nähtud rootslaste puhul ei ole plastiga koonerdatud :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 14:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Võrtsjärve Vikoga õnnestus meestel mõned nädalad tagasi mast mutta keerata. Tuult oli tol päeval omajagu, ent lainet 2 meetrit ikka ei olnud.
Nii et stabiilsusega on nagu on.
Mikroga võrreldes on Viko oluliselt kõrgem. Paraku on siis meeskonna tasakaalustamisvõime piiratum ja teatud kaldest alates hakkab raskus kõrgel pardal hoopis ümberminekut soodustama. Nii et see raskus, mille Cat sverdi sisse lamineeris, võib kriitilisel hetkel abiks olla küll.

Viimati muutis Veemees, Teisipäev, 01 Sept 2009 14:13, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 14:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Konnal on sihuke süsteem, et raskussvert on kaevus suht lobelt. Lokst tõmmatakse otsaga spetsiaalsesse stopperisse kinni. Kui svert all kivisse raksad laseb stopperi lahti ja raskussvert käänatakse kõhu alla. Ma pole proovinud kui kaugele ta niimoodi läheb. Loodetavasti ei tule ühel hetkel bulb läbi ahtri põranda. Paaril korral on aga kivisid koksitud küll ja asi iseenesest töötab. Pooleldi allalastud svert muidugi niimoodi ei toimi nii, et kui sügavuses päris kindel pole, siis kas svert päris ülesse või päris alla. Rahuliku ilmaga võib sverdi all ka kinnitamata jätta aga suurema lainega hakkab ilma otsata vastavalt lainele ette taha kõikuma. Nõrgas taganttuules olen sverdi ka ülesse vändanud aga sellega peab suht ettevaatlik olema. Jaht võib hakata rullima ja see pole hea. Kuna jaht on põhjaalt ümarik, siis tekib svert üleval ka tulgev triiv. Jaht liigub hakkab liikuma poolkülitsi nagu tige peni. Kuhugi madalasse randudes või pakstaagis sõites tuleb sellega arvestada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 14:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Võrtsjärve Vikoga õnnestus meestel mõned nädalad tagasi mast mutta keerata. Tuult oli tol päeval omajagu, ent lainet 2 meetrit ikka ei olnud.

No siis on nad küll kõvad poisid! Külili saab küll aga kummuli??? UAZ'iga topist tirides oli ka raskusi niipalju külili saamisega, et saaks windexi toppi kinnitada. Aknad olid vees aga ei midagi.... ja aeglustiga UAZ pole just nõrguke auto :D 2,5-meetrit lai alus on ikka parajalt suur elukas. Klassireegel näeb ette sellise püstuvuse aga sinnamaani kramplikult allatuule vantidest kinni hoida pole ju mõtet:
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 15:15 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
No siis on nad küll kõvad poisid! Külili saab küll aga kummuli???

No svertjahil saabub see piir, kus raskuskese ja veeväljasurvekese asuvad ühel joonel mitte palju üle 90 kraadise kreeni... Edasisel kreeni suurenemisel hakkab raskusjõud juba ise jahti ümber pöörama ja siis lähebki... :(

Sul UAZ'ga kaldalt tõmmates oli jõuõlg väga väike...

Lohutab tsitaat "Purjetaja käsiraamatust" et: ...õigel juhtimisel on ka svertpaat väga merekindel... :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Sept 2009 18:41 
Eemal
Kasutaja avatar

pingviin kirjutas:
No svertjahil saabub see piir, kus raskuskese ja veeväljasurvekese asuvad ühel joonel mitte palju üle 90 kraadise kreeni... Edasisel kreeni suurenemisel hakkab raskusjõud juba ise jahti ümber pöörama ja siis lähebki... :(

Muuseas, ega ikka ei hakka! Ikka se va kerepüstivus!!! Sa pead tagasikeerava jõuvektorite liitmisel arvestama ühe väga suure jõuga - veeväljasurve keskmega, mis "tuleb" kreeni juures üle 90-kraadi kuskile komingsi alla. See muidugi ei tähenda, et svertjaht ei saaks kummuli minna, lähevad mis ludiseb ja ka põhja lähevad, aga see on juba räme sõiduviga selgelt liiga kõvas ilmas nii meestele kui paadile. Siseballastiga svertjaht ja ballastita svertpaat on kaks täiesti erinevat asja. Svertpaat ja katamaraan on sarnased, nende "vanishing point" tuleb vara ja äkki. Matsakas svertjaht aga käitub päris pikalt kui moodne kantkiiluga racer, lihtsalt kantija on on meeskond :D . Ja pulbata kantkiiluga matsakas racer käitub täpselt samamoodi, kui svertjaht, mida "tõestas" Jean Le Cam Vendeel kummuli käies ja Marc Guillemot ilma kiiluta Asooridest finišini seilates.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: