Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 68 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2007 21:27 
Eemal
Kasutaja avatar

praegu on kuus inimest olemas.
On olemas millega minna, millega tõmmata ja millega välja tõsta ja kuhu tõsta.

Ja tõstetakse otse treileri peale pukkidele ja kinnitame ta sinna ära ja viime ulualla talveks.
Ehk siis: Kõik asjad on olemas ja korraldatud.

Info on nyyd ilmselt kõigil osalejatel olemas

Kui rahvast tiba lisaks tuleb pole hullu,

Kella 12 on kraana kai peal valmis.

Siis peale pühi saab suurem selgitustöö ehk ka tehtud.(kes kus ja millal - endine omanik saab natuke meile ka mäletada, loodan)

JA veel üks pisike asi... minu paarimees tunnub huvi, et kuhu on seilanud tema vanaisa ehitatud jaht, millega ta lapsepõlves merel viibis.
Jahi nimi on "AMIGO 2".
On kuulujutte Haapsalu kandist, aga äkki keski teabki, kus on ja mis ta toimetab.

Viimati muutis Dillinger, Reede, 21 Dets 2007 15:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2007 21:47 
Eemal

Ok kui lauba sobib, kui keegi Volvoga sõita julgeb, siis võin kedagist isegi otsa peale võtta :D Niih aga mingine aeg 90 algusest sai Amigoga sõidetud Tallinnast Hiiumaale ja tagasi, külastasime Naissaart, kus vene sõjardid meid maale ei lasknud aga pudeli konjaki eest saime kai ääres ööbida. See Amigo oli pooletonnine vist ainult Amigo ja valmistatud oli ta omaniku jutu järgi Vasalemmas. Oli teine kuidagi kandiline meenutas Stari. Edasine saatus sel jahil mul ka teadmata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2007 23:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Oleks ka põhimõtteliselt tulija. Kuna paat on talvekorteris ja konserveeritud, siis kaasa võtta oleks päästevestid ja kõrvuni ulatuvad kummikud. Kui on suur häda sebiks ligidalt Kersalust vette ka veel konserveerimata mootorpaadi ning tõmbamiseks ja tirimiseks Hummer H1

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2007 23:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma saan vist abiks olla? Helistan hiljem

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Dets 2007 23:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Vägev orgunn, Dillinger! Jõudu ja edu!

Paar küsimust ka, loodan, et lolli:
- Kui alus peaks tugevasti lekkima, kuidas veest vabaneda? Sain aru, et vesi on jahis sees. Aku ja pump aitaksid või lausa plaastrit vaja.
- dokumenteeritud omanikult tuleb selge nõusolek või tõend tema informeerimisest saada, et sekeldusi ei tuleks, omanikud lahus ja võimalik, et pinged vahel.
- kas ja kuidas plaanite otsi tirimiseks kinnitada? mitmekesi nügimine on ohutuim. Mis targad arvavad? On tal tõstetav kiil?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2007 08:47 
Eemal
Kasutaja avatar

lekkimise peale on mõeldud.
On pilsipump ja aku kaasas, 120 l minutis veab välja.

kuigi kere on terve ja hetkel on seest kuiv, aga täna vaatan veel üle korra ise. Lapp on ka kaasas muidugi igaks juhuks.
Eks teavad kõik et merel on harva asju üle....

Kiil ei ole tõstetav, aga süvis 90 cm. (puki pealt on näha väga madal kiil isegi)

omanikku pole kätte saadud, aga nagu mainitud, me jätkame peale väljatoomist üritust - "omaniku leidmine ja tema arvamuse kuulamine"
Praegu paistab ta seda asjaolu küll mitte kõige tähtsamaks pidavat (kas jahist saab tolku või ei)

Kui alus on alles jäänud on see tõenäoliselt parem kui aluse mitteallesjäämine. Pealegi, on omanikul suurem võimalus seda edaspidi müüa, ehk aitab see teda tema olukorras.

Kinnitus puksimiseks mastikannale, kui rool on tagant ära ehk vigane, siis kiilu tagant ja mastikannast(täpsemalt ei seletaks), et tõmbepunkt teda juhtima hakkaks. Masti laseme enne puksimist tõenäolielt maha, peale seda kui me oleme tõenäoliselt mastist ta külili vette kallutanud ja ujuma vedanud.

Ja loomulikult- hoolimata plaanidest tuleb võib-olla koha peal kõik teistmoodi teha. On mehi kohal kes teavad purjekatest üht teist.

Nojah, selline on minu arvamus.

PS Lõunasadamasse ei saa väga vabalt sisse, seega peab organiseeritult majandama seal!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2007 09:53 
Eemal

Üks soovitus.
Kui on roolileht vigane või kadunud. Siis pukseerimisel on oht, et pukseeritav kipub aegajalt pukseerijast mööda kihutama. Seda kogesin korra kui pukseerisin Aegnalt ära ilma roolileheta jaht "Sporti". Selle vältimiseks pannakse pukseeritava taha lohisema midagi tormiankru taolist. See tõmbab ta otseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2007 10:26 
Eemal
Kasutaja avatar

tormiankur kasti lisatud

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2007 13:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma olen 99% kindel, et sellega võib täies purjes Paldiskisse purjetada. Tegu siiski ookeanipurjekaga, mis mingitele pisikestele kõksudele isegi ei "köhi". Pildilt tundub ni irool kui kiil korras olevat, kui vesi on sees, siis on see kondents ja vihmavesi. Signet on Mini TransAt eelkäija ehk MORC-klassi jaht, Midget Ocean Race Class. Oma väiksuse kohta raudselt väga tegija, midagi Sebija FoxCub Reguluse sarnast. Ei juhtunud sellelgi suurt midagi, kui kraana konksu otsast otse kiilu peale kukkus...

Teoreetiliselt peaks ju pardal olema komplekt purjeid, seega võib oodada jõulupurjetamist ;) Aga ma tõesti püüan õigel ajal kohal olla, sest tänaseks ööks organiseeriti üks suurem sünnipäev :roll: Just ööks, sest sünnipäevalaps läheb enne peo agust Alphaville'i kuulama...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2007 14:28 
Eemal
Kasutaja avatar

:)

Jah, viimane teadaanne veel(ilmselt)

Kuna rahvast ma pole kindel kui palju tuleb, siis 10 päästevesti on mul kaasas. Mõned veekindlad ülikonnad võtan ka igaks juhuks.

Tulijad siis arvestavad:
kuival maal me ei majanda, ikka natuke aega puusadeni või rinnuni vees.

Kui purjed sees, siis jumal hoidku, tegijad ju peal - siis ma keeldungi pukseerimast. Pealegi saab kiiremini üle sõidetud :)

Jah, välja läheme ca 09.30, see siis viimane aeg saabumiseks ka, kuigi loodan et rahvas varem seal. Üle sadama kellelegi järgi joosta on ka natuke tülikas!

Sinna sõidame nii 10 minutiga, siis vabagraafik ja loodame kell 12 olla kai ääres.
Sobiv koht juhatatakse meile raadio teel, sest vaba kohta veel ette teada ei ole meile.

Noh ja ...ongi vist kõik siis.

kassoggy, see Amigo millest sa räägid on just õige Amigo.
Ehitaja oli Vasalemmast, ise tegi jooniste järgi, ehitaja pojapoeg kangutab ka seda jahti laupäeval!

PPS jahi asukohast on Lõunasadamale tõeline kurss 78 kraadi, peaaegu itta. Tuul peaks olema loodest. (ps ja vabandused mõningate kärbete eest)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2007 21:28 
Eemal

Amigo ehitaja ja omanik oli Artemi Sutt, vahva vana. Ehituspaik võis tõepoolest olla Vasalemma, omanik elas ja töötas seal. prototüübiks oli nurkkaareline prantsuse Bris de Mer või midagi sinnapoole. Tema kirjutatud on ka Väinamere logiraamat, esimene Amigo oli klinkerpaadist ehitatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Dets 2007 22:06 
Eemal

Amigo2 seisab Vormsis Sviiby külas ühe hoovi peal. On üritatud seda remontima hakata aga väga ebakompetentsed inimesed seda teinud ja suht räpakalt. Arvan, et sellest vist praeguse omaniku käes asja ei saa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2007 15:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Margarita on pandud ilma eest varju.
Üritus ise kulges ... rajult.

Olen enne ka igasugu asju organiseerinud aga see seltskond kes nüüd oli, oli parim. Tehti kiirelt sõidukorda, purjed kraabiti peale, üks väike mootor keerati pekki(30 meetrit sõitis ikka ka enne) siis saadi täpselt tuulde - ja "ilm oli kena, tuul õige" jne jne.

Midagi suurt ju lisada polegi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2007 16:03 
Eemal

Hästi tehtud, Dillinger ja kõik see mees!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Dets 2007 16:06 
Eemal

Dillinger kraabi jahist kõik asjad, mis hallitust külge võtavad ja kuivada tahavad välja. Ja ürita pilss ja pilsipump kuivaks saada. Kraaabi maha karbid ja pese jaht ära, kevadel on seda tunduvalt raskem teha. :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 68 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: