Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kas Sina sõidaksid sellise päevapurjekaga?
Jah, suure jahiga ei viitsi kogu aeg mässata 47%  47%  [ 26 ]
Jah, aga ainult monotüübina võidusõitu 7%  7%  [ 4 ]
Ei, sellise kipakaga mina ennast ei suvatse vaevata 20%  20%  [ 11 ]
Plaanin omalegi suvekodusse selletüübilist alust soetada 25%  25%  [ 14 ]
Hääli kokku : 55
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Apr 2008 21:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ei osanud selles väärtust näha ja viskasin minema. Ma arvan, et see on kord juba selle härra saatus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Juun 2008 10:55 
Eemal

Pakri 450 Sail on vaatamiseks ja katsumiseks
väljas Pirital, paadilaenutuse kai ääres.

Soovi korral lähme teeme merel väikese testsõidu.
(Testsõidu osas võiksime eelnevalt telefonitsi kokku leppida: 5837 4124)

Pilt
Vastupidiselt pildil kujutatule jääb kokpit enamasti kuivaks,
tol korral oli lihtsalt ilm "veidi" karmim.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Nov 2008 17:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Puht uudishimust küsin, et kui palju kere 450 Comfordist erineb? Võib samuti 20hp taha riputada nagu Comfordile? Rooliga läheb küll asi riidu...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Nov 2008 18:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, Sail erineb Comfordist päris mitmes osas.
Esiteks muidugi täiskiil, mis raskust täis pandud. Aga kere ise on palju parem ja siledam ;D Ikkagi uuesti üle lihvitud ja uus vorm võetud.

Tekk on juba palju teistmoodi. Mootoriga opereerimisel on suurim erinevus see, et ma tegin mootorikasti palju väiksemaks. Ahtripeegel ja selle tugevus ning kasti sügavus on samad aga pikisuunal sai teist 10 cm lühemaks tehtud. Kui 20 jõudu mootri kinnitus mahub sisse ja seda on võimalik kinni keerata, siis pole üldse välistatud. Tugevus on sama ja pigem natuke suuremgi?

Rooliga lähevad mootorid igal juhul riidu, sest 3 in 1 ei tähenda seda, et kõike korraga peaks saama teha. Ise proovisin ära, läksin mootoriga välja, puri oli masti ümber rullitud, rool ja poom kokpitis. Põhimõtteliselt saab asja purjetama aga rooli panek merel on paras täppisteadus :D Teistpidi on lihtsam, ehk merel rool küljest ja mootor sappa. Purje ümber masti rullida pole keeruline.

Ehk 3 in 1 tähendab seda, et ta on kas sõudekas, mootorpaat või purjekas. Kõige mõnusam on ühest teine "teha" kaldal. Muidugi võib ju sõudekal ka pada sabas rippuda :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 21:21 
Eemal
Kasutaja avatar

:shock: ma olen sõitnud laseriga millel on pakri puri peal, noh sama puri mis nendel piltidel

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Dets 2008 22:24 
Eemal
Kasutaja avatar

GHUJSE kirjutas:
:shock: ma olen sõitnud laseriga millel on pakri puri peal, noh sama puri mis nendel piltidel

Siis on ju kõik hästi ! 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: pakri 450 sail
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Sept 2009 05:34 
Eemal

kas pakri 450 sail sobib vähe pikemate sõitude tegemiseks nagu tallinn-leisi (saaremaa)? Kas on võimalik paigaldada ka suuremat purje peale Lutši oma?

Viimane küsimus oleks laenutuse kohta. pirital pidi saama proovisõitu teha, kas on ka võimalik laenutada, et mõnd lähisaart külastada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: pakri 450 sail
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Sept 2009 12:25 
Eemal
Kasutaja avatar

henry77 kirjutas:
kas pakri 450 sail sobib vähe pikemate sõitude tegemiseks nagu tallinn-leisi (saaremaa)? Kas on võimalik paigaldada ka suuremat purje peale Lutši oma?

Muidugi kõlbab, sest hullud ju ujuvad selliseid vahemaid :D Ega siis veepinnal püsiv vahend hullem pole :roll: Aga seda ikka vaid kaldaäärt pidi minnes, ta ei ole ookeanipurjekas. Eesmine kuiv kast kuivadele asjadele, telk ja proviant kastidega parda- või ahtrikasti ning milles küsimus? Hea ilmaga julgeb ka näiteks otse üle Väinamere Hiiumaa laidude vahelt Saaremaale sõita, samas saab temaga sõita ka 20 cm vees, kui ise julmalt kreenida. Proovitud.

Mastiga on täpselt see lugu, et Jõeroti iseehitamise teemas viidatud materjalist võib talle peale ehitada just sellise taglase, nagu ise tahad. Lutsu masti kõrgusest vast üle minna ei tasu aga kuni 10 ruutu kannataks peale küll panna + spinn/gennaker. See on puhtalt fantaasia küsimus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Sept 2009 15:48 
Eemal
Kasutaja avatar

10 ruutu on ju finni puri ja finni taltsutamisest on natuke aimu.Pakri ju pisut kitsam :roll:Kas raskeks ei lähe :?:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Sept 2009 16:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Rops kirjutas:
10 ruutu on ju finni puri ja finni taltsutamisest on natuke aimu.Pakri ju pisut kitsam :roll:Kas raskeks ei lähe :?:

Kõik sõltub ju ilmast! Kuigi juba toodanguversiooniga ma ei ole sõitnud ja neil on ballasti pisut vähem, oli esimesega tõsine tegu oma 100 kiloga teda mastist tirides maha kallata. Ta on paras jonnipunn ja selle kõrval on Finn ikka kipakus ruudus.
Kui see "kuni 10 ruutu" jagada kahe purje peale (fantaasia küsimus, nagu ma juba ütlesin!) ja need on ka rehvitavad, ei ole küll midagi hullu. Reaalselt saaks Sailile peale aretada mistahes sama suurusega svertpaatide taglast. Kerge aretustöö pukspriidile ja ongi kõik. Lutš oli lihtsalt kõige lihtsam lahendus ja oluline oli masti allalaskmise võimalus sildade alt läbi sõitmiseks. Merele seda optioni ju vaja pole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Ega projekti edasi pole arendatud?
PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Veebr 2010 12:46 
Eemal

Kas sellist lahtist päevapurjekat natuke suuremas mõõdus kah olemas oleks? Sellist mis ütleme 8-10 inimest ära kannaks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Veebr 2010 12:54 
Eemal

neid kutsutakseal kiiljahtideks mastaabis 30+ jalga

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: ma pole kiiljahile sadama soetamiseks piisavalt rikas
PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Veebr 2010 13:21 
Eemal

Ei taha kiiljahti. Olen kaua kuulutusi vaadanud, aga millegipärast on kõik pakutavad kiiljahid kuhjatud täis mu jaoks tarbetut kola. Voodi, peldik, kraanikauss, pliit ja kirjutuslaud on mul kodus, miks ma pean neid veel merele kaasa vedama? Lisaks vajab kiiljaht seisma panekuks alati sadamat, mida mul jällegi pole. Tahaks randuda kohtades, kus mõnikord pole lautritki ja eraldi jullat kaasas vedada kah ei viitsiks. Siis sõidakski juba selle jullaga. Kui keegi pakuks sverdiga rauast felukki, siis see oleks minu meele järgi paat.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Veebr 2010 13:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Ilmselt on sulle sobilik alus viikingilaev :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Veebr 2010 13:31 
Eemal

poom kirjutas:
Ilmselt on sulle sobilik alus viikingilaev :D

Erineva suurusega felukke olen palju näinud ja ka proovinud. Seepärast tean kiita. Viikingilaeva olen aga ainult piltidel vaadanud. Tundub kah huvitav, aga tänapäeval vist pole enam eriti palju mehi, kellelt nende igapäevase kasutamise kogemusi küsida...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: