Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Kuunar "Vega"
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=3&t=2762
1. leht 1-st

Autor:  Mark [ Kolmapäev, 30 Apr 2008 21:39 ]
Teema pealkiri:  Kuunar "Vega"

Tsiteeri:
Aastast 1944 aastani 1952 toimetas Soome Nõukogude Liidule kontributsioonina kokku 89 puksiiri, 55 praami ( pargast?, Mark), 8 meresõidu mootorlaeva, 11 meresõidu aurulaeva, 10 kalatraalerit, 205 komposiitpraami ( -pargast? Mark), 50 jõepuksiiri, 4 ujuvdokki ja 91 meresõidu kuunarit. Kui ajajärgust on kulunud üle 50 aasta, jääb hingele kripeldama küsimus mis on sellest laevastikust saanud, eriti veel uhketest kuunaritest? Kus need on? On neid üleüldse veel olemas? Vastus on jahmatamapanev : neid ei ole enam! Kuus kuunarit on saanud õnnetu lõpu kividega täidetult Tallinna sadama kaipõhjadeks uputatuna, üks mädaneb Arhangelskis, teine Vladivostokis ja kõik ülejäänud on kas täielikult hävinenud või jäljetult kadunud. Välja arvatud üks - "Vega"


Tegu on minu vabatõlkega Altti Holmroos'i poolt kirjutatud ja fotodega varustatud artiklist ajakirja "Kippari" värskest numbrist ( Nr. 5, 2008 )

Keda huvitab, otsige see ajakiri ;)
Et asi põnevam oleks, siis annan teada, et töö käib ja on üsna tõenäoline, et paljudele vähemalt minuealistele inimestele võivad Tallinna lahelt ühel heal päeval jälle paista kuunar "Vega" tuttavad purjed. Ja mine tea, ehk on siingi seltskonnas mõni tegelane, kes oma käega sel laeval merekooli praktikatunde teinud...
Minu mälestused piirduvad nende purjede kaldalt nägemisega ja vaatepilt oli ILUS.

Autor:  Mark [ Kolmapäev, 30 Apr 2008 22:59 ]
Teema pealkiri: 

http://www.snowfactory.fi/vega/fi/index.html

Seal on Vega ühingu koduleht, laeva tehnilised andmed ja muudki.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/