Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Jaan 2009 15:36 
Eemal

Tänud kõigile vastajatele-kaasarääkijatele, Finnile praeguste asjaolude juures alternatiive eriti ei ole.

Respekteerin PriitV mõtteid ja kogemusi, aga arvan, et mõistus ja jõud käivad Finnist siiski üle. Esimesel korral ilmselt mitte, järgmistel kordadel enam ja enam. Nii õpitaksegi. Praegu teen "kuiva trenni", purjetamisraamatud on laual lahti. Kui vette saab, siis on miskit juba kõrva taha pandud. Ja siis tuleb vaid sõita ja sõita.

Kahtlemata oleks Pakri purjepaat ja selle analoogid mugavamad, aga kasutatuna liigub neid turul vähe (kui üldse) ja samuti on nende hind kordades suurem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Jaan 2009 23:08 
Eemal

Osta Finn. Ja osta korralik kalipso (kui ei ole), päästevest peaks olema selline, millega saab ujuda (normikohasega on ümbermineku korral raske tegutseda). Väikese svertpaadiga on väinameres ideaalne sõita. Aga ole ettevaatlik, meie ilmastik on muutlik, mingi kallas võiks ikka mõistlikus läheduses olla. Samas saab svertpaadiga maale kus iganes.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Jaan 2009 03:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Toimetaja, Pakri kindlasti ei ole mugavam klassikalises mõttes, küll võib ta olla teatud maani ohutum. Teda lihtsalt ei saa niisama lihtsalt kummuli. Ja ka lihtsam, seda kindlasti.

Kuid eks see ongi Eesti suurim häda, meil on nii olematu ostjate turg kui tänu sellele peaaegu nullilähedane järelturg purjega sõiduvahenditele. Näiteks täpselt sama häda on meil ka vanatehnikaga. Eestis ei ole absoluutselt mitte midagi saadaval, ainumad tõsiseltvõetavad uunikumid on USA-rauad ja kolm uustoodud kirvekallist sakslast. Hindadest muidugi ei hakka rääkima, surmale määratud Finn ja klassivaba surnud Lutš mõne tuhande eest on sama, mis tonnine roostes Lada. Erilisel joppamisel, leti alt ja sõbra kaudu viimase vanaisa varudest võid saada hea asja aga võimalus on peaaegu olematu. Kui ikka tahad midagi paremat või teistsugust, tuleb arenenud Vanasse Maailma ise järgi minna. Skandinaavia kuulub sinna hulka...

Euroopa keskmine hind kasutatud vanale aga veel korralikule Finnile vähegi sõidetava purjega on 25000 krooni ja rohkem. Tõeliselt head Devoti paadid maksavad kasutatuna 10000 EUR ja uued tippalused 15000 EUR. Seega 3 või 5 tonni krooni eest müüdav on absoluutne laip, 15kilo maksev viimaseid kõõksatusi tegev alus. Muidugi võib majandusraskuste ajal leida hea asja olematu hinnaga ka Eestist kuid usku mul suurt sellesse pole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Jaan 2009 13:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei pruugi nii hull olla. Suht odava paadi mujalt toomisel jälle see viga, et toomisraha läheb proportsionaalselt liiga palju. Praegugi peaks KBs 20K eest üks Finni kuulutus olema. Eks umbes samas suurusjärgus on ju ka Pakri Saili kere (?). Vana purje vast leiab ja masti saab esialgu ka "pilliroost" panna.

Võimalik, et kui inimestega rääkida ja natuke otsida leiab ka odavamalt. Odav on aga suhteline mõiste, päris mitmes mõttes.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: 470
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mai 2009 09:09 
Eemal

müün oma 470 ära , sest olen sellega juba küllalt sõitnud , 10000 kr . purjed on 420 , seega purjepind väiksem ja seega pole kunagi ümber läinud . üksinda sõitmiseks ümber kohendatud . spinnaker puudub , ja ega sa üksinda kolme purjega eriti ei hakkama saa ka . väiksema paadiga ma merele minekut küll ette ei kujuta . tervitades remps .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 30 Juul 2009 22:14 
Eemal

Nii, minu kommentaarid eelnevale teemale: sai käidud siis esimest korda Lutshiga (mitte enda omaga) merel, juhendajaga. Eelnes sellele ka paar teooriatundi ja väike tunnine harjutamine Pirita jõel kuni väravateni.
Mulje on vägev, mulle väga meeldis. Eriti kui on asjatundlik juhendaja - ei ole midagi hullu ega jubedat selles sverdiga sõitmises. Õppis meeletult, kuigi olen see hooaeg jahi peal sõitnud algajana.

Seega soovitan ka teisele, kes alles täismeestena jahi peale sattunud ja suurem huvi purjetamise vastu - minge proovige asjatundja juhendamisel ka sverti. See annab meeletult kogemusi ja õpetab. Jutte, et svert on algajale liig, tõsiselt ma enam ei võta. Või on see individuaalne, mõnel võtab tõesti kõhu lahti ja isu ära? Võimalik...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Nov 2009 09:19 
Eemal

Tervitus! Ei hakka siia uut teemat tegema, otsin järgmiseks suveks väiksemat matkapurjepaati kahele inimesle, millega sõita saarte vahel ja võibolla tahaks proovida isegi Kura kurku ületada. Mida soovitaksite, Finni, samuti leidsin blocketist sellise asja, mis sellest arvate:
http://www.blocket.se/halland/Flying_ju ... ?ca=11&w=3
Ära toomine vast ei ole suur probleem, ise satun varsti sinna lähedusse Göteborgi.
Või on veel mingeid valikuid mille peale peaks mõtlema?
Hinnaklass kuskil 10k.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Nov 2009 10:10 
Eemal

miks siis minu tuunitud 470 ei sobi , mis täiesti sõiduvalmis .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Nov 2009 11:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Ropsil just üks vanem finn üle.Vajab oma käe ja maitse järgi kõbimist :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Nov 2009 18:11 
Eemal

Aga ehk selline

http://www.blocket.se/stockholm/Dagsegl ... ?ca=11&w=3

või hoopis selline

http://www.blocket.se/kronoberg/Segelba ... ?ca=11&w=3

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Nov 2009 16:53 
Eemal

Vat see teine on küll ilus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Mai 2010 23:26 
Eemal

Kui keegi mulle ka 3000 eegiga Finni müüks nagu madis 16-le siis ma tuleks homne päev järgi. Ja tegelikult kui sellise hinnaga Luts paadi kätte kuskilt saaks siis tuleks ka homme :)
Iga vihje on teretulnud.
Tänab

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis